Polityka

Tak a propos panów od "sialalala" - to ta sama grupa ludzi, która lubi Konkwistę 88? Bo K88 też mi się ze środowiskiem kibicowskim kojarzy.

Ale tam raz tak:


a potem znowu:


i się gubię

swoją drogą uwielbiam wokal, szkoda, że facet nie poszedł w coś normalnego (chyba że poszedł i nie wiem)


W czasach kiedy oni to grali to syjoniści byli ,,ich,, wrogiem nr 1.
Radykalny islam nie wystawiał raczej nosa z Bliskiego Wschodu,a jeśli już to nie na taką skale.
Adam i Olaf znasz ?

to jest wlasnie paradoks tych srodowisk, zarowno feministki jak i teczowa armia sa pierwsi do tzw odstrzalu jak tylko muzulmanie beda mieli ku temu odpowiednie warunki.

Dla mnie też to trąci schizofrenią.
 
Ale Czesi zamykają? Nie mogę znależć info. Lepiej zeby zamkneli granice poludniowa wraz ze Slowacja.

Nietrudna zgadnac, co bedzie sie dzialo i na poziomie ludzkim i medialnym gdy ci ludzie beda przedzierali sie przez Karpaty.
 
Ale Czesi zamykają? Nie mogę znależć info. Lepiej zeby zamkneli granice poludniowa wraz ze Slowacja.

Nietrudna zgadnac, co bedzie sie dzialo i na poziomie ludzkim i medialnym gdy ci ludzie beda przedzierali sie przez Karpaty.

Ciekawy jestem czy pierwsze będą ekscesy "imigrant opluł Polaka" czy "Polak opluł imigranta". Myślę, ze u jednych będzie jedno, w TVNach drugie.
 
ale Halibut braci w wierze tez chcesz pluc? Czy tylko Jazydow i Muzlumanow?

Ja nikogo nie chcę pluć.

Szczerze? Mnie ta cała sytuacja nie przeraża. Patrze na to tak jak na czytanie historii, czasów Napoleona, wcześniejszych wędrówek ludów czy o wojnach Rzymsich. Czyli patrzę jak na historię, tylko której jestem osobiście świadkiem. Bo czuje, że dzieje się coś przełomowego, co oczywiście też mnie dotknie.
 
Twittera śledzę w miarę na bieżąco, ale chyba się zgubiłem. Niemcy zamknęli granicę z Austrią. Ktoś jeszcze?

Czytam sobie życiorys ministra spraw wewnętrznych i powiadam Wam, strach się bać tego szczytu jutrzejszego.
 
Twittera śledzę w miarę na bieżąco, ale chyba się zgubiłem. Niemcy zamknęli granicę z Austrią. Ktoś jeszcze?

Czechy, ale nie ma oficjalnych info. Jutro się dowiemy.
Jeżeli to prawda - nie ma wyjścia, lawina przez Polskę ruszy. Ale nie dramatyzowałbym - Węgry swoje południowe granice też mają zamykać za pare dni, wiec przez Polske przejdzie tylko to co teraz jescze jest na Wegrzech. Gdzie potem mogą isc uchodcy gdy Wegry beda niedostepne? @Dzihados , kojarzysz?
 
Czechy, ale nie ma oficjalnych info. Jutro się dowiemy.
Jeżeli to prawda - nie ma wyjścia, lawina przez Polskę ruszy. Ale nie dramatyzowałbym - Węgry swoje południowe granice też mają zamykać za pare dni, wiec przez Polske przejdzie tylko to co teraz jescze jest na Wegrzech. Gdzie potem mogą isc uchodcy gdy Wegry beda niedostepne? @Dzihados , kojarzysz?
Do Donbasu.
 
Do Donbasu.

Smiejemy sie, ale Ukraina zotaje jedyną drogą. A my z Ukrainą i tak nie mamy otwartyej granicy, wiec chuja sie przedostanie.

Co oznacza gdy nie bedzie przejscia po dobroci? Strzały na granicy w przyszlosci, szturmowanie imigranckie ?
 
tak, to latwiejsza droga do przebycia na pieszo, nad Karpatami, prawie jak jedwabny szlak :) tyle ze to dluga droga, a idzie zima. Jak ludzie zaczna na tej trasie umierac...
 
tak, to latwiejsza droga do przebycia na pieszo, nad Karpatami, prawie jak jedwabny szlak :) tyle ze to dluga droga, a idzie zima. Jak ludzie zaczna na tej trasie umierac...

Do zimy jeszcze trochę czasu. A są też normalne drogi i przejścia. Nie będą przepierdalać się przez dzikie szlaki górskie. Widziałeś co było na Węgrzech - telewizje transmitowały przejście na torowisku, sznurek tysięcy ludzi, nie ludzi skradającyuch się po polach unikających straży granicznej.


A w razie czego - linie kolejowe ze Słowacją nie są wstrzymane. Aha, i UE jeszcze zarządzi, że mamy im kurtki kupić i koksowniki postawić , bo góry i zima :)
 
Zawsze myslalem,ze rozumie polityke,ktora jest amoralną grą interesow ubraną w ladne słowka i emocje dla mas .Teraz sie zastanawiam jaki interes ma Merkel w przyjmowaniu tak duzej ilosci emigrantow i to w wiekszosci bezproduktywnych,nastawionych na socjal ? Moze ktos madrzejszy mnie oswieci,bo dotad Angela pokazala sie jako pragmatyczny polityk,ktory dyma kazdego gdzie tylko sie da.
 
Zawsze myslalem,ze rozumie polityke,ktora jest amoralną grą interesow ubraną w ladne słowka i emocje dla mas .Teraz sie zastanawiam jaki interes ma Merkel w przyjmowaniu tak duzej ilosci emigrantow i to w wiekszosci bezproduktywnych,nastawionych na socjal ? Moze ktos madrzejszy mnie oswieci,bo dotad Angela pokazala sie jako pragmatyczny polityk,ktory dyma kazdego gdzie tylko sie da.
dać prawo do pracy, nie dać obywatelstwa.
 
Czyli taki scenariusz jest możliwy. Ludzi do pracy trzeba, a gościa bez obywatelstwa zawsze łatwiej gdzieś odesłać.
z ta praca tez nie jest tak latwo dla niewykwalifikowanych pacownikow, bo to, ze typ gdzies w syrii byl stolarzem, to chuj niemca obchodzi. no bo merkel raczej nie chce, zeby robili na czarno
 
z ta praca tez nie jest tak latwo dla niewykwalifikowanych pacownikow, bo to, ze typ gdzies w syrii byl stolarzem, to chuj niemca obchodzi. no bo merkel raczej nie chce, zeby robili na czarno
Najlepiej do niej zadzwonić i spytać. Może ona chce wszystkich arabów do niemiec ściągnąć, a niemców wysłać na południe na tereny z ropą?
 
Mnie cieszy jedna sprawa, z którą nie będą mieli tak różowo Rosjanie. Wiecie, tam też jest gigantyczny odsetek muslimów. Z tym, że tam jest obowiązkowa służba wojskowa i o ile się nie myle ponad 10% żołnierzy to muslimy.
W Europie muzułmanie nie służą w wojsku. Więc może za kilkadziesiąt lat być sytuacja, że muzułmanów może być nawet większość - lecz władzę będą sprawować wojsiem Europejczycy.
to pomoże przy problemie terroryzmu. Jednak anatycy religijni z dostępem wojskowym to coś złego.

A u Rosjan ta różowo nie ma :)
 
tego nie wiem, ale wydaje mi sie, ze ci na stale tu mieszkajacy, czyli od dluzszego czasu zameldowani, moga glosowac. ale oni nie cierpia merkel
No ale jak na razie to Niemcy sobie nie najgorzej radza z muslimami,wiec jakies rozwiazania systemowe chyba maja.
 
a minarety buduja? lokalnie szariaty maja?
zadnego szariatu nie ma. meczetow nie wiem ile dokladnie jest, w 2008 r bylo ich 206. mysle, ze teraz bedzie kolo tysiaca. do tego te ich domy do modlitw i gdzie sie spotykaja.

edit: 2246 meczetow
 
Przez politykę właśnie gadając przez telefon powiedziałem zamaist "A jak chcesz to takie coś zmontujesz czy to Adobe Premier czy movie marker" to ja "Jak chcesz to takie coś zmontujesz na mówi merkel"
 
Turcy urodzeni w Niemczech(obywatelstwo niemieckie) maja normalne prawa wyborcze a jest ich sporo. Wiem bo moj ziomek ma kuzynke w Hamburgu i ona tu do niego, swego czasu przyjezdzala z kolezanka Turczynka i jej bratem. Musze powiedziec, ze bardzo spoko ludzie, gosciu jaral i chlal z nami na potege :wink:. Tyle, ze oni byli atesici, zadnych mahometow. Ogolnie to ja osobiscie mam dobre zdanie o tej nacji. Wiem, ze moze nie znam/znalem ich za duzo(poznalem kilku tu w Gdyni, kebab i te sprawy ;) ) ale o tych, z ktorymi mialem do czynienia moge wypowiadac sie tylko w superlatywach.
 
Mnie zaskoczylo to, ze bliskowschodnie dziewczyny mimo braku swobody obyczajowej w ich kulturach, w swoich niewerbalnych zalotach sa duzo mniej wstydliwe niz europejki. Ale skoro nic nie moga to przynajmniej sobie popatrza ile sie da...
 
Back
Top