Polityka

Tylko, że taki koleś nie ma opcji awaryjnej (poza zmianą partii), musi ślepo wykonywać polecenia szefa swojej partii. Mamy taki poziom polityki ze względu na deficyt niezależności wśród posłów.
Dlatego podoba mi się system w USA, gdzie zanim zostaniesz przedstawicielem społeczeństwa musisz najpierw zadbać sam o siebie i swoją rodzinę.
 
Tylko, że taki koleś nie ma opcji awaryjnej (poza zmianą partii), musi ślepo wykonywać polecenia szefa swojej partii. Mamy taki poziom polityki ze względu na deficyt niezależności wśród posłów.
Dlatego podoba mi się system w USA, gdzie zanim zostaniesz przedstawicielem społeczeństwa musisz najpierw zadbać sam o siebie i swoją rodzinę.

No.nie ma. Hofman myślę, że jest tego świadomy od początku. W Usa nie ma młodych polityków? Czy muszą równocześnie pracowa? Jak to wygląda?
 
Bronisław Komorowski ma być we wtorek u Wojewódzkiego... Nosz kurwa mać, i jak teraz nie powiedzieć że Kukiz nie był pompowany przez system (NIE TWIERDZE ŻE ON SAM JEST UMOCZONY !). Wojewódzki to jednak gnida.
Korwin byl pompowany tez idac tym tokiem rozumowania.
 
W pełni popieram zdanie lemmy'ego. Zawsze mnie bawi doszukiwanie się w działaniach domorosłych polityków jakiejś większej głębi, jakiegoś geniuszu czy po prostu zwykłego przemyślanego działania i pomysłu na swoja działalność. Trochę liznąłem tego od środka i wiem, że polska scena ta farsa. Od samego dołu po sam szczyt 90% tego tałatajstwa to zwykłe karły moralne nie grzeszące też inteligencją, które w 'prawdziwym' życiu miałyby olbrzymi problem żeby znaleźć pracę z płacą na poziomie średniej. IMO wynika to głównie z tego, że w Polsce klasa polityczna nadal zarabia nieadekwatnie do tego co robi (czyt. o wiele za dużo w odniesieniu do reszty społeczeństwa) i korzysta z całej masy przywilejów (od zniżek na bilety po 'prawo' wpychania swoich ludzi na różne stołki). Dlatego też tacy, a nie inni ludzie pchają się do tego koryta.
 
WE WTOREK U MNIE PREZYDENT
Spotkanie pod hasłem Dudobus Stop !
nagrywamy jutro/czyli w piątek
zapraszam
k.

Tak, zdecydowanie TVN nie ma zamiaru pompować Bronka. Swoją drogą dobra decyzja, jedna z nielicznych za którą można pochwalić jego sztab. Chodź samym programem wyborów nie wygra, zdecydują debaty.
 
Swoja droga to ten program zapowiada sie tak cholernie dretwo i zalosnie, ze nawet sobie tego wyobrazic nie moge. Ciekawe czy Bronek wodzianke zawola.
 
Kaczyński - Macierewicz - Smoleńsk - IV RP - od czasu do czasu jakiś suchar poleci. Sam fakt że publikuje dzisiejsze zdjęcie z Belwederu a program nagrywany jest jutro sugeruje ustawkę jak stąd do Księżyca. Zobaczymy czy podziała.
 
Nie wyobrażam sobie żeby Wojewódzki nie okazał publicznie swojego poparcia dla BK, od dawna jest miłośnikiem peło. Nie wiem tylko jak wplecie coś o pedałach, anusach i bzykaniu.
 
a zapytam jeszcze o referendum Komora:

1. JOW - czy to przejdzie? Ludzie powiedzą TAK, ale czy znajdzie się w parlamencie 2/3, które to przepchną?
2. Brak finansowania partii z budżetu - czy to nie będzie raj dla firm lobbujących? My Wam zasponsorujemy kampanie, a Wy takie i takie ustawy.
3. Spory na korzyść podatników - czy to nie będzie raj dla grubych przekrętów? Karuzele VAT? Raj dla szukających luk w prawie.
 
2. Brak finansowania partii z budżetu - czy to nie będzie raj dla firm lobbujących? My Wam zasponsorujemy kampanie, a Wy takie i takie ustawy.
A teraz rozumiem politycy odmawiają takich propozycji mówiąc "Nie dzięki wystarczy nam siana z budżetu"?
 
  • Like
Reactions: JB_
A teraz rozumiem politycy odmawiają takich propozycji mówiąc "Nie dzięki wystarczy nam siana z budżetu"?

nie, ale wtedy będą zmuszeni. Głupie pytanie postawiłeś. Trochę jak pewien polityk mówił o potrzebie zmniejszenia szarej strefy, a dziennikarka mówi, że szara strefa jest w każdym kraju. Tak samo jak kradzieże są w każdym kraju, tylko że w jednych warunkach jest ich więcej, w innych mniej. To chyba lepiej żeby było mniej, co nie?
 
jeszcze wypadałoby polską Oprah Winfrey odwiedzić.
Już był:D
clipboard02v-jpg
 
nie, ale wtedy będą zmuszeni. Głupie pytanie postawiłeś. Trochę jak pewien polityk mówił o potrzebie zmniejszenia szarej strefy, a dziennikarka mówi, że szara strefa jest w każdym kraju. Tak samo jak kradzieże są w każdym kraju, tylko że w jednych warunkach jest ich więcej, w innych mniej. To chyba lepiej żeby było mniej, co nie?
Idąc tym tokiem myślenia należałoby w partie polityczne ładować jeszcze więcej budżetowych pieniędzy licząc na to że z każdą państwową złotówką będą uczciwsi i mniej podatni na korupcję. Moim zdaniem droga donikąd.
 
Idąc tym tokiem myślenia należałoby w partie polityczne ładować jeszcze więcej budżetowych pieniędzy licząc na to że z każdą państwową złotówką będą uczciwsi i mniej podatni na korupcję. Moim zdaniem droga donikąd.

Będą musieli skądś te pieniądze wziąć, tak czy siak. Kwestia - czy nie proponujemy lekarstwa gorszego od choroby?
 


wkurwieni ludzie za nami stoją.
prawda, ale nie brzmi ona dobrze.

- wydziały ekonomiczne, to niekoniecznie dobre kierunki :D
ale mam ziomka, który skończył ekonomię, wyspecjalizował się z ekonometrii, jest zajebisty z matmy i robi dobry hajs już od pierwszej pracy - w Polsce.
 
Będą musieli skądś te pieniądze wziąć, tak czy siak. Kwestia - czy nie proponujemy lekarstwa gorszego od choroby?
Przy obecnym systemie nie ma dobrego rozwiązania w tej kwestii. Ja po prostu nie chce ich finansować dlatego jestem za tym żeby partie nie dostawały $ z budżetu:)
 
Back
Top