Polityka

Wiesz co, jak ja czytam o ISIS-owych klimatach to nawet nie skupiam sie za bardzo na nazwach organizacji, nazwiskach czy nazwach miejsc, bo tez bym sie skopcil. Staram sie wylapywac ogolne fakty:
- komentarz o stereotypach tamtego rejonu swiata
- ISIS w odwrocie
- geneza konfliktu
- przyszlosc konfliktu
- w sumie niewiele wiem o Kurdach, a to wychodzi na to, ze to drugi narod bez panstwa

Ale fakt, pierwszy akapit spoko, a potem juz gorzej :)
 


to bez pardonu to chyba jedyny merytoryczny program o polityce, nie ma bezsensownego darcia mordy i ciaglego przekrzykiwania sie, nawet jesli sa 2 osoby z przeciwnych politycznych biegunow, polecam
 
@mat01 :Nie widzę, żeby ten Pan z TR był po przeciwnej stronie od Korwina, tak merytorycznie. Widać, że do niego zalotnie mrugał, pewnie licząc na miejsce w KNP

Osobiście czuję zniesmaczenie, już po raz enty gdy słyszę te wypociny Korwina o hipokryzji. Tak jak on nie szanuje gejów, tak ja nie szanuję TFU hipokrytów.
 
Nie widzę, żeby ten Pan z TR był po przeciwnej stronie od Korwina, tak merytorycznie. Widać, że do niego zalotnie mrugał, pewnie licząc na miejsce w KNP
tak bardzo chce byc w knp, ze przeszedl do pslu
i nie chodzi mi konkretnie o ten odcinek, ale o caly program
 
Tak jak wczoraj pisałem @Dzihados po opublikowaniu dzisiejszych danych nt gospodarki amerykańskiej dolar się wzmocnił. Poza tym indeksy Dow i SP500 poszybowały w górę. Dopiero wróciłem do domu więc nie mam już siły głębiej tego analizować :)
 
Jeżeli chcecie zobaczyć aktualne dane nt inwestycji, inflacji, rezerw, i kilku innych wskaźników dot Rosji to kliknijcie tutaj (po lewej stronie można zmieniać wykresy)



Poniżej dane z Grecji (jak jesteście w temacie to tam też nie za ciekawie z tymi wyborami)

B5qNhRXIEAAXzi3.jpg

 
Dzisiaj o 21 poznamy nowego prezydenta Chorowacji. Żaden z 4 kandydatów nie jest faworytem ale lekką przewagę zdaje się mieć kandydat Socjal Demokratów.
Chorwacja ma za sobą 6 lat recesji i brak prognoz wzrostu gospodarczego na 2015 rok. Bezrobocie wynosi 19%. Rozbudowana administracja i wysokie podatki też nie pomagają.
Krajowi potrzebne są reformy gospodarcze ale ludzie chętnie zagłosują na kandydata który głosi hasła socjalne.

Zobaczymy.
 
IMO Chorwaci niech sobie dadza na wstrzymanie, jezeli chodzi o ceny dla turystów, bo i turystyczna perełka wkrótce zacznie być omijana, a wtedy zupełnie będą w plecy.
 
Ruszyło głosowanie w Grecji. Ciekawe czy się dogadają.

Co do Chorwacji to nikt nie wygrał. Kolejna tura 11.01 bodajże.
 
Sorry że post pod postem.

Nie udało się Grekom wybrać peezydenta więc według ich prawa nastąpią teraz nowe wybory do ich sejmu. Duże poparcie ma mocno radykalną partia która chce renegocjować prawie wszystko co zostało ostatnio podpisane przez Grecję i mające na celu wyciągnięcie jej z gospodarczej kupy.

Nie patrzyłem jeszcze na kursy walut ale euro na pewno przez to straciło.

Wybory będą chyba w lutym.
 
Nie wiem gdzie tą informację wrzucić ale tutaj chyba najbardziej pasuje.

Firma z GB, BAE Systems spotkała się z przedstawicielami Czech, Polski i Węgier. Co w tym takiego szczególnego? To że spotkania dotyczyły sprzedarzy do tych państw informatycznego systemu który zapobiega naciaganiu podatkowemu. System ten został zainstalowany na Słowacji i w ciągu pół roku pozwolił unikać straty (a więc zarobic) 500 milionów euro poprzez zapobiegniecie różnego rodzaju nadużyciem. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jak robicie jakieś machlojki przy podatkach to lepiej sprawę monitorować. :)
 
"Using data from the World Values Survey (WVS), professors Ronald Inglehart of the University of Michigan and Christian Welzel of Germany's Luephana University created this amazing Cultural Map of the World.


According to WVS, traditional values (the bottom of the y-axis) emphasize religion, traditional family values, parent-child ties, and nationalism. Those with these values tend to reject abortion, euthanasia, and divorce. On the other hand, those with secular rational values (the top of the y-axis) place less preference on religion and traditional authority, and are more accepting of abortion and divorce.

The x-axis tracks survival values versus self-expression values. Survival values emphasize economic and physical security and are linked with ethnocentrism and low levels of tolerance. Self-expression values, according to WVS, "give high priority to environmental protection, growing tolerance of foreigners, gays and lesbians and gender equality, and rising demands for participation in decision-making in economic and political life.""



Taka ciekawostka na koniec roku.




image.0.png
 
Hahha prosze, jacy centrystyczni jestesmy :) Ciekawi nasze najblizsze sasiedztwo :)
Wiadomo, zabawa...
 
@Dzihados

według przyjętych kryteriów jesteśmy najbardziej tradycyjni z grupy "katolickiej europy" i też w tej samej grupie w ogonie jeżeli chodzi o "self expression" a bardziej nastawieni na "survival values".
 
Stonoga, to ze tak powiem zawsze "pachnial", ale z tymi "aukcjami dlugu" to juz pojechane :)
No i dowiedzialem sie ze byl/jest w KNP, bo tego nie wiedzialem...

Paczka z D24:
http://www.defence24.pl/news_rosyjski-szpieg-w-bazie-nato-na-litwie
http://www.defence24.pl/analiza_rosja-siega-po-gruzinski-terminal-tranzyt-ropy-do-ue-zagrozony

http://www.defence24.pl/przeglad-pr...pozorny-spokoj-ukraina-problem-na-wiele-dekad
Polska, nawet z bezradnym i słabym rządem, uważana jest i w Rosji, i w Europie Wschodniej, za tamę przed rosyjską powodzią. Dlatego celem Rosji jest dalsze osłabianie polskiej gospodarki oraz utrwalanie społecznej apatii. Rosyjska agentura energicznie wykonuje swoje zadania, a większość Polaków nie rozumie rosnącego zagrożeni
 
Jak śledziliście info które wrzucałem tutaj o Grecji to wiecie co tak się dzieje jeżeli chodzi o zmiany polityczne. Jeżeli wygra Syriza i będzie chciała wdrażać w życie to co zapowiada to Grecji grozi wyjście ze strefy euro (co nie równa się z wyjściem z unii ale to też może nastąpić). No to by było ryzykowane bo jednak Unia daje im dużo hajsu na załatanie wszystkich dziur, a zobowiązania wobec instytucji finansowych pozostaną. Pewnie skończyłby się bankructwem i mocnym spowolnieniu wzrostu gosp na kilka lat.

edit:
@freakcyp i jak poszło? Spłodziłeś coś o tej hameryce? Jakiś feedback dostałeś?
 
Last edited:
Żeby nie zanudzać was liczbami mam coś bardziej pudelkowego:

Czy w Polsce można śmiać się ze wszystkiego? Wygląda na to, że nie. Występ Kabaretu Skeczów Męczących podczas "Sylwestra z Dwójką" wywołał spore kontrowersje i nie wszystkim się spodobał.
Chodzi o piosenkę o podróży samolotem byłego posła PiS Adama Hofmana do Madrytu. Część widzów jest oburzona, że TVP zgodziło się wyemitować taki występ. Wskazują też, że przesadą było zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego umieszczone w ramce w kształcie serca.
[...]
Prawdopodobnie za ten występ posypią się kary. Politycy PiS interweniowali w KRRiT, kiedy TVP wyemitowała występ Abelarda Gizy o papieżu. Jest więc wielce prawdopodobne, że próba wyśmiewania prezesa PiS i byłego członka PiS zakończy się w podobny sposób.

Link gdzie można wszystko zobaczyć jeżeli ktoś nie śledzi kabaretów
http://kabaret.tworzymyhistorie.pl/...o_skeczu_o_kaczynskim_i_hofmanie_mozliwe_kary

Ja jebie co za barany. Żeby skarżyć kabarety to trzeba mieć tak dupsko napięte że ja sobie tego nie wyobrażam nawet.
 
Back
Top