Polityka

2500 na 5 dzieci i dwoch doroslych
344504_pewno-ukradl.jpg
 
Troche mi sie skojarzylo - ojciec kolezanki ma sasiada rolnika, ktory zyje z wyplacanych mu odszkodowan (zakladam: z prywatnych firm ubezpieczeniowych). Co roku sieje fragment pola, co roku mu troche dziki wchodza na pole (obok olbrzymi las), co roku przyjezdza ten sam koles wyceniac szkode i rolas co roku dostaje odszkodowanie. Nie zbiera nic, nie sprzedaje, porzadkuje ziemie dopiero wiosna (w ten weekend oral pole, stad gadka o nim poszla). Nie wiem co tam sie dzieje, bo przeciez ubezpieczalnie samochodowe od razu reaguja stawkami, albo nawet slyszalem o odmowach ubezpieczenia, albo - co akurat nie wydaje mi sie prawda - wnioskowaniem o odebranie prawa jazdy.

Raczej wątpię. Zakładam, że odszkodowanie dostaje od kół łowieckich, które z kolei dobrze przędą ze względu na dofinansowanie z samorządów, a część pieniędzy z odszkodowań wraca do kogo trzeba. Corocznie wypłacają kilkadziesiąt milionów odszkodowań za szkody a zwierzyny w Polsce wcale tak wiele nie ma.
 
@Gienek ? no i w ogole co z tym upanstwowieniem ratownictwa?
Państwowe to jest, nie chcą mieć prywatnych karetek co dla mnie jest pojebane. W panstwowce kiedyś jezdzilo 4 osoby na składzie jednej karetki teraz jeździ 2. W Wwa wiecie ile jest karetek z lekarzem państwowych? 2 :crazy:. Prywata robi wszystkie transporty między szpitalami i na badania. Oni chcą A żeby każdy szpital miał swoje karoce albo dwie albo 5 w zależności od wielkosci szpitala plus personel na dwie zmiany co wiąże się z kosztami. Jedna karetka to około 150-300 tysięcy zł plus naprawy itp itd .wielu nie stać na pomalowania ścian, a nie mówię o kupnie karetek.
 
Troche mi sie skojarzylo - ojciec kolezanki ma sasiada rolnika, ktory zyje z wyplacanych mu odszkodowan (zakladam: z prywatnych firm ubezpieczeniowych). Co roku sieje fragment pola, co roku mu troche dziki wchodza na pole (obok olbrzymi las), co roku przyjezdza ten sam koles wyceniac szkode i rolas co roku dostaje odszkodowanie. Nie zbiera nic, nie sprzedaje, porzadkuje ziemie dopiero wiosna (w ten weekend oral pole, stad gadka o nim poszla). Nie wiem co tam sie dzieje, bo przeciez ubezpieczalnie samochodowe od razu reaguja stawkami, albo nawet slyszalem o odmowach ubezpieczenia, albo - co akurat nie wydaje mi sie prawda - wnioskowaniem o odebranie prawa jazdy.
Odszkodowania są od kół łowieckich. U mojego ojca jest tak, że jeżeli takie coś się powtarza to organizowane jest "pilnowanie pola". Takie dyżury myśliwych którzy skupiają się na tym obszarze przez.co odstraszają zwierzynę. Drugim sposobem jest to, że proponują rolnikowi ogrodzenie pola. To że on odmówi ma chyba jakiś wpływ na wielkość odszkodowań ale nie jestem pewien. Musialbym dopytać o to.
 
Talk is cheap, but lets see...


Oczywiście zakładając, że lody są dochodem :)


Nawałnica ekomody


Lubicie Starbucksa?


...co ciekawe autor testu (oraz wiele niezaleznych badan) komentuje to tak:


Choc nie tylko Starbucks ciekawie szkoli



GROM leci do Izralea ;)


Smute ale smieszne, czy smieszne ale smutne?


:rainbowvomit:
 
Czytałem o tym i niestety to prawda, jesteśmy skurwialymi debilami ze nie potrafimy korzystać ze sprzętu za 300 baniek ale podobnie ma się sytuacja z robotem daVinci, który stoi i praktycznie się go nie używa
...ale za to w papierach sie zgadza, przecięcia wstęgi były, fundusze wykorzystane, loga świecą, premie sprzedażowe wypłacone. Ech...
 
Czytałem o tym i niestety to prawda, jesteśmy skurwialymi debilami ze nie potrafimy korzystać ze sprzętu za 300 baniek ale podobnie ma się sytuacja z robotem daVinci, który stoi i praktycznie się go nie używa
a czemu prywatni lekarze maja leczyc za darmo na sprzecie kupionym z podatkow?
jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniadze, ale gdzies czytalem, ze ten post to totalna ignorancja jakiegos rezydenta
 
@Jakub Bijan @Dzihados i inni kapitaliści.
Jakie tytuły książkowe polecicie jeżeli chodzi o przemiany gospodarcze (wolnorynkowe) w Azji (głównie Chiny i Japonia) oraz w Chile? Chodzi mi nie tylko o to, aby w książce było napisane co zostało zrobione czyli teoria, ale również aby zostały podane efekty, najlepiej w oparciu o jakieś dane statystyczne.
 
@Aliibaba
No jak ktos za moje 300 milionów kupi urzadzenie, ktore nie pracuje (czy dlatego ze sam w ramach swoich uslug go nie wykorzystuje, czy tez dlatego, ze nie potrafi odsprzedac mozliwosci urzadzenia na rynku), to:
a) nie bylo potrzeby kupowania
b) zle nim zarządza

Jesteś pracownikiem firmy budowlanej, kup jakąś maszynę za 300 baniek, i jej nie używaj, niech się zakurzy troszkę. Jak myślisz co powie właściciel o tym zakupie i/lub twoim zarządzaniu? Ciekawe czy "bo nikt nie chce płacić za to urządzenie" będzie dobrym wyjaśnieniem.

@HubiSSJ3
Może @Karateka@ ?
Ja kupiłem "Niedzwiedz w cieniu smoka" Michała Lubiny
KTJmJuw.png


Tam też było dużo statystyk, ale troche z innej perspektywy i...
..bez bicia sie przyznam ze wymieklem w 1/3 :)
 
@Aliibaba
co do medycznych kwestii nie bede stawal ani po stronie "newsa" ani "dementi". Nie czuje sie na silach dyskutowac o tym, ktorego raka jak mozna leczyc.
Od początku pije do tego, ze urzadzenie nie jest wykorzystwane. Zreszta sam "dementowiec" to przyznaje:
Z jednym stwierdzeniem się zgadzam - Centrum w Bronowicach ma znacznie większy potencjał, niż obecnie wykorzystywany
 
W tym kraju większość newsów to bzdury, niestety orientujemy się dopiero jak dotyczą czegoś na czymś się znamy, lub sytuacji co do której mamy bezpośrednia wiedzę. Dziennikarstwo zeszło na psy i albo służy swoim politycznym panom, albo produkuje szybko-zbywalną papkę. Od lat nie mogę znieść tego cyniczno/żartobliwego tonu, którym okraszone są wszelkiej maści newsy terenowych reporterów. Wprowadził to chyba Lis w Faktach, a inni przyjęli jako standard, wszystkim tym demiurgom wydaje się, że mogą mi wmówić jak mam interpretować i rozumieć rzeczywistość.
 
Wszyscy artysci, to prostytutki, w oparach lepszych fajek, w oparach wódki
http://www.rp.pl/Podatki/304229964-...torzy-korzystali-z-50-proc-kosztow-w-PIT.html

GUS o zadłużeniu


:)


Bo pan Piotr Guział akurat musi, inni nie.


https://www.forbes.pl/przywodztwo/p...nryk-siodmok-prezes-atlasa-dla-forbes/39hw4rz

Ciekawie o Syrii @halibut
http://m.newsweek.pl/swiat/polityka...-swiatowa-w-kawalkach-,artykuly,426201,1.html

Co u rosyjskiego Eleona Muska?
https://www.rferl.org/amp/newspaper...-jail/29173292.html?__twitter_impression=true

Ja nie tylko TVP nie ogladam, ale TV w ogole, a takie kwiatki mnie nie zachecaja do zmiany
 
Back
Top