Polityka

po pierwsze to ja nic nie pisałem o TVN24 tylko o tym , że tvp info robi przekaz dla ludzi o IQ mrówki. Więc obrońcy Jacka przekonajcie innych, że jest inaczej a nie "a tvn24 to..."
 
Nikt tu nie broni Kurskiego , jest to nieodpowiednia osoba na tamtym miejscu . Jak pisał @lemmy może to wszystko przemyślana strategia ciężko powiedzieć , wychodzi słabo ale może skutecznie . @nooodles każdy ma swój wybór wystarczy włączyć tv i wybrać swoją prawdę bądź myśleć samodzielnie . @kokaina kiedyś sam łapałem się w pułapkę oglądając dany program robiąc sobie ciśnienie w głowie na szczęście w porę zbastowałem jak nie masz twittera załóż :) zobaczysz jaki rak wypłynie . Cały zasięg propagandy między stacjami wygląda podobnie z tym że opozycja ma więcej mediów pod sobą a tvp wszystko postanowiło prostować przekazywać na swoją prawdę co może ich zgubić . Jak widać na przestrzeni lat w wyborach wygrywa ten bardziej atakowany :) , ciekawa rozgrywka się szykuje niestety kosztem Polaków.
 
obie stacje to propagandowki na TVN-ie redakcja robi to profesjonalniej. Propaganda jest lepiej opakowana, po prostu.
dłuższe doświadczenie tam pracujących pajaców;)

No właśnie że słowo "profesjonalniej" jest tu na ostatnim miejscu listy różnic. Obecne TVP to taka Republika ale bardziej, gdzie spotyka się 3 typów z Gapola i się ze sobą zgadzają, gdzie prowadząca łoi w widza jedną jedyna prawdą a przytakują jej głowy z lecącego w tle materiału. TVN jaki jest chujowy, ale tam przynajmniej dopuszcza się do głosu ludzi z drugiej strony - częstokroć tylko po to, żeby ich na antenie obśmiać jak u Lisa, ale jednak. Tymczasem u Kurskiego jak u plemion Bantu: pałą przez łeb i po naszemu.
Nie pamiętam żeby w tvn wypowiadały się bardziej kontrowersyjne głosy, np. Witek Gadowski, wcześniej go w ogóle w mediach nie było, ani w tvp ani w tvn, tak komuchy blokowały. Był kiedykolwiek u komunistki stokrotki czy farbowanego lisa? Czy coś się zmieniło? Nie wiem, nie oglądam telewizji od x lat.
 
Last edited:
podstawowa różnica taka, że tefauen za pieniądze żydów amerykańskich się bawi w ministerstwo prawdy, a kurski za nasze, ciężko zarobione :jon:
no takie sa realia publicznej telewizji. Wczesniej, przed Kurskim byl, bodajze Braun, ktory robil dokladnie to samo, tylko gral do innej bramki.
 
no takie sa realia publicznej telewizji. Wczesniej przed Kurskim byl bodajze Braun, ktory robil dokladnie to samo, tylko gral do innej bramki.
otóż to. Niech tvn czy polszmat, republika etc. robią sobie co chcą za swoje, a za publiczne polityki robić się nie powinno. Niektórym niestety dopiero teraz to doskwiera, podobnie jak niskie standardy legislacyjne czy zawłaszczanie spółek. Tak świadome mamy społeczeństwo... Dlatego ja się cieszę, że chodzą te ludziska po ulicach i ryczą może choć promil z nich zacznie na codzień się interesować życiem publicznym, a nie płakać dopiero jak w tv zaalarmują. Chociaż pewnie mam wygórowane oczekiwania.
 
PAD i dwa weta. Tak miała wyglądać cała rozgrywka czy to początek lekkiego rozłamu? Jak sądzicie?
 
PAD i dwa weta. Tak miała wyglądać cała rozgrywka czy to początek lekkiego rozłamu? Jak sądzicie?
dla mnie dziwne, że tak późno. W sumie w sądownictwie jest trochę ludzi Lecha Kaczyńskiego, podobnie jak wokół prezydenta. To kiedyś mocno inteligenckie oblicze pisu teraz już w zasadzie nie istnieje. Nie sądzę z kolei żeby genialny strateg przygotowywał aż tak ekstremalne scenariusze.
 
PAD i dwa weta. Tak miała wyglądać cała rozgrywka czy to początek lekkiego rozłamu? Jak sądzicie?
oj to sztuczka taka socjotechniczna, wszystko zaplanowane. Wprowadza co mieli wprowadzic tylko troszke zlagodzone a i prezydent wizerunkowo zaplusuje. Zapewne od samego poczatku te ustawy mialy miec lagodniejsze oblicze. Celowo je zaostrzyli zeby pozniej miec z czego zjechac i dac sie prezydentowi "wykazac". Ruch stary jak swiat :wink:
 
Prostszym wytłumaczeniem jest nieudolność i brak wyobraźni, widać to przy każdej ich decyzji, nie widzę powodu, żeby oceniać to jako grę.
 
Wiadomo że co miało bokiem przelecieć to przeleciało a i resztę się przyklepie w odpowiednim dla siebie momencie , czasu sporo . Teraz trochę medialnych min , opozycja musi szukać nowej przebitej dętki to pompowania .
 
żadna ustawka, PAD ma najlepsze notowania z nich wszystkich więc po co mieliby to promować? poza tym dało to wiatr w żagle opozycji, a od pisu moga sie odwrócić umiarkowani dzięki którym wygrywa się wybory.

To raczej rozgrywki między Ziobro i PADem. Ciekawe jak się sytuacja rozwinie, na razie lekko pisiury krytykują, czekają pewnie na dalsze instrukcje prezesa.

Raczej uszanuja PAD, bo rozłam to katastrofa dla nich
 
Duda jest taka sama marionetka PIS-u, jak wczesniej Komorowski byl pacynka PO. On bez PIS-u nie istnieje i nie ma szans na przyszla reelekcje. Te wszystkie "veta", sprzeciwiajace sie partii, ktora wyniosla go na oltarze to ciezka sciema dla wyjatkowej klasy naiwniakow.
 
Duda dal veto i zamknal zdradzieckie mordy . Walesa jest zdziwiony i niby pozytywie zaskoczony , ale jednoczesnie dodaje :
,,Jestem za nieprzerywaniem protestów. Do władzy doszli ludzie nieodpowiedzialni, to trzeba zmienić, wymusić - kontynuował i apelował: solidaruchy, do boju!''
Ładnie pokazuje o co dokładnie im chodzi , a nie tam jakies ustawy krsy i sady .
Teraz tylko czekac jak znajda kolejny powod do ,,protestow'' .
 
no tak czlowiek, ktory od x czasu jest w scislej czolowce polskiej polityki, ktorego partia, jako jedyna po 89 roku uzyskala wiekszosc w sejmie, pozwalajaca jej na samodzielne rzady zapewne jest wiejskim glupkiem i cwierc inteligentem. To oczywista oczywistosc.
 
no tak czlowiek, ktory od x czasu jest w scislej czolowce polskiej polityki, ktorego partia, jako jedyna po 89 roku uzyskala wiekszosc w sejmie, pozwalajaca jej na samodzielne rzady zapewne jest wiejskim glupkiem i cwierc inteligentem. To oczywista oczywistosc.
gwałt na logice. W Twoim świecie ludzie dzielą się na wioskowych głupków i nieomylnych?
 
gwałt na logice. W Twoim świecie ludzie dzielą się na wioskowych głupków i nieomylnych?
Ty, natomiast sugerujesz, ze Jaroslaw nie bylby w stanie sobie tego wszystkiego zaplanowac, pomijajac juz nawet fakt, ze w to wszystko zaprzegniete sa tabuny ludzi od PR-u i roznych innych myczkow. Ja rozumiem, ze nienawidzisz Jarka ale niech ta nienawisc nie przyslania Ci prawdziwego obrazu.
 
Ty, natomiast sugerujesz, ze Jaroslaw nie bylby w stanie sobie tego wszystkiego zaplanowac, pomijajac juz nawet fakt, ze w to wszystko zaprzegniete sa tabuny ludzi od PR-u i roznych innych myczkow. Ja rozumiem, ze nienawidzisz Jarka ale niech ta nienawisc nie przyslania Ci prawdziwego obrazu.
Ja uważam, że to Jarek pociaga za wszystkie sznurki. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że ma duży wpływ na Szydło.
 
Ty, natomiast sugerujesz, ze Jaroslaw nie bylby w stanie sobie tego wszystkiego zaplanowac, pomijajac juz nawet fakt, ze w to wszystko zaprzegniete sa tabuny ludzi od PR-u i roznych innych myczkow. Ja rozumiem, ze nienawidzisz Jarka ale niech ta nienawisc nie przyslania Ci prawdziwego obrazu.
Gdzie ja to sugeruję? Chyba chodzi Ci o posty kogoś innego. Napisałem, że nie sądzę, iż to zaplanował. Ale widzę, że masz ochotę porozmawiać sam ze sobą skoro z moich postów wywnioskowałeś, że nienawidzę Jarka. Może nie darzę go wielką sympatią, ale życzyłbym sobie samych polityków na podobnym poziomie w naszym kraju.
 
Gdzie ja to sugeruję? Chyba chodzi Ci o posty kogoś innego. Napisałem, że nie sądzę, iż to zaplanował. Ale widzę, że masz ochotę porozmawiać sam ze sobą skoro z moich postów wywnioskowałeś, że nienawidzę Jarka. Może nie darzę go wielką sympatią, ale życzyłbym sobie samych polityków na podobnym poziomie w naszym kraju.
Twoje slowa"Tak, tak, Jarosław sobie wszystko zaplanował. Ostatni taki jego "plan" skończył się ośmioletnimi rządami platfusów... " tak jakbys niedowierzal, ze on bylby w stanie to zaplanowac. Jakby bylo to ponad jego sily. Takie sa moje odczucia. Co do "nienawisci" to celowo przesadzilem
 
Twoje slowa"Tak, tak, Jarosław sobie wszystko zaplanował. Ostatni taki jego "plan" skończył się ośmioletnimi rządami platfusów... " tak jakbys niedowierzal, ze on bylby w stanie to zaplanowac. Jakby bylo to ponad jego sily. Takie sa moje odczucia. Co do "nienawisci" to celowo przesadzilem
Zaplanować można wszystko, ale zrealizować to drugie i właśnie przykład afery gruntowej i rozpisania wcześniejszych wyborów to pokazuje. Zresztą są ludzie, którzy twierdzą, że Jarek to nawet Smoleńsk zaplanował... [btw na jednym forum czytałem kiedyś ostre dyskusje, gdzie jeden gość dowodził z uporem godnym lepszej sprawy, że Lech był żydem a Jaro nie jest :lol:]. Oczywiście twardych dowodów na Twoja lub inną wersję nie znajdziemy, ale traktowanie jakiejkolwiek partii jako monolitu wydaje mi się naciągane. Nawet ci bezideowi nihiliści z PO są skłóceni [o tym do jakiego stopnia może świadczyć namaszczenie przez Donia na premiera tej pomylonej kobity] a co dopiero ludzie, którzy mają jednak jakąś refleksję polityczną i poglądy.
 
Zaplanować można wszystko, ale zrealizować to drugie i właśnie przykład afery gruntowej i rozpisania wcześniejszych wyborów to pokazuje. Zresztą są ludzie, którzy twierdzą, że Jarek to nawet Smoleńsk zaplanował... [btw na jednym forum czytałem kiedyś ostre dyskusje, gdzie jeden gość dowodził z uporem godnym lepszej sprawy, że Lech był żydem a Jaro nie jest :lol:]. Oczywiście twardych dowodów na Twoja lub inną wersję nie znajdziemy, ale traktowanie jakiejkolwiek partii jako monolitu wydaje mi się naciągane. Nawet ci bezideowi nihiliści z PO są skłóceni [o tym do jakiego stopnia może świadczyć namaszczenie przez Donia na premiera tej pomylonej kobity] a co dopiero ludzie, którzy mają jednak jakąś refleksję polityczną i poglądy.
PIS, wg mnie jest specyficzna partia. Jarek to PIS, PIS to Jarek, przeciez oni tam bez jego zatwierdzenia to nawet pierdnac nie moga :wink: Byc moze Jarus wszystkiego nie wymysla ale, ze zatwierdza przed sprawstwem to raczej pewne.
Prezydent zawetowal dwie ustawy z trzech. Czyzby odgornym zalozeniem bylo przepchniecie, narazie wlasnie tej jednej ustawy i celowo dolozono dwie inne zeby z nich potem mozna bylo zrezygnowac, pokazujac jaki to Jedrek Duda jest "niezalezny"? No chuj go tam wie ale tej opcji wykluczyc nie mozna i nie jest ona jakas wyrafinowana sztuczka bo jest grana dosyc czesto w polityce.
 
PIS, wg mnie jest specyficzna partia. Jarek to PIS, PIS to Jarek, przeciez oni tam bez jego zatwierdzenia to nawet pierdnac nie moga :wink: Byc moze Jarus wszystkiego nie wymysla ale, ze zatwierdza przed sprawstwem to raczej pewne.
Prezydent zawetowal dwie ustawy z trzech. Czyzby odgornym zalozeniem bylo przepchniecie, narazie wlasnie tej jednej ustawy i celowo dolozono dwie inne zeby z nich potem mozna bylo zrezygnowac, pokazujac jaki to Jedrek Duda jest "niezalezny"? No chuj go tam wie ale tej opcji wykluczyc nie mozna i nie jest ona jakas wyrafinowana sztuczka bo jest grana dosyc czesto w polityce.
nie zapominaj o Prawicy RP, Polsce Razem, PJN, Solidarnej Polsce itp. co prrzeczy tezie o jedności pisu i braku ambicji pomniejszych działaczy.
Moim zdaniem taki plan to zbyt wysokie ryzyko nawet dla tak wytrawnego gracza jak Jarek. Jednak sporo ludzi manifestowało kilka dni z rzędu i wystarczyłby przypadek lub prowokacja żeby sytuacja się zaogniła. Ot, ćwierćinteligentny milicjant Seba wylutowałby jakiemuś łapserdakowi i ten by zmarł, albo ktoś upozorowałby wypadek (co tvn próbował już robić poprzednio, ale służby byłyby bardziej skuteczne). W każdym razie, myślę że najbliższe tygodnie pokażą na ile Duda idzie na swoje.
 
nie zapominaj o Prawicy RP, Polsce Razem, PJN, Solidarnej Polsce itp. co prrzeczy tezie o jedności pisu i braku ambicji pomniejszych działaczy.
Moim zdaniem taki plan to zbyt wysokie ryzyko nawet dla tak wytrawnego gracza jak Jarek. Jednak sporo ludzi manifestowało kilka dni z rzędu i wystarczyłby przypadek lub prowokacja żeby sytuacja się zaogniła. Ot, ćwierćinteligentny milicjant Seba wylutowałby jakiemuś łapserdakowi i ten by zmarł, albo ktoś upozorowałby wypadek (co tvn próbował już robić poprzednio, ale służby byłyby bardziej skuteczne). W każdym razie, myślę że najbliższe tygodnie pokażą na ile Duda idzie na swoje.
Te partyjki osobno, praktycznie nie istnieja. Podejrzewam, ze kazda z nich mialaby spory problem zeby dostac sie do sejmu a jej czlonkowie, obecnie zasiadaja w lawach poselskich tylko i wylacznie ze wzgledu na fakt, niejako wchloniecia ich do PIS-u.
Nie no z tym "milicjantem Seba" to juz fantazja jest, na zasadzie "wszystko sie moze zdarzyc". Co do Dudy to ja nie przewiduje zeby nagle zachcialo mu sie isc na swoje bo to raczej w reelekcji mu nie pomoze. Tu po prostu, tak jak za czasow Platformy grana jest akcja, pokazujemy jaki to nasz prezydent jest niezalezny. Fikcja taka, propagandowa. To samo bylo z Komorowskim.
 
@Scurvol
"Milicjant" to tez szczerze watpie, ale nakręcony Sebix?
Ja bym nie mial tyle cierpliwosci

To jest troche zywiol, rozne rzeczy moga sie zdarzyc.
Swoja droga, ciekawe jak w resortach silowych z ewentualnym poparciem jakichs dziwnych akcji.

Wielki Brat sie troszczy:


Sektor prywatny rozwiązaniem problemów Europy? ;)



Edit:
Co tam swetru znowu? Ktos cos? Czy to Grzechu?
 
Last edited:
Back
Top