Polityka

co tu edukować, wystarczy popatrzeć na naszą historię. Marni przywódcy polityczni poza nielicznymi wyjątkami, Polacy od setek lat robią za frajerów. Ciągle dymani bez mydła, zero cynizmu w postępowaniu. Wykorzystywani i naiwni.

Do tego zakompleksieni (ile to lat temu już wyśmiewano się w literaturze, ze Polacy wszystko co francuskie uważają za lepsze), jedyne co umieją świętować to swoje porażki. Patriotyzm polega na darciu ryja i ubieraniu patriotycznych koszulek. W publicznych dyskusjach nie zanikającym argumentem jest " powinno u nas być tak i tak, bo w innych krajach jest tak samo ( w domyśle lepiej)." Kraje słowiańskie czy europy zachodniej mają swoje tradycje ludowe, które świętują, bawią się przy folkowej muzyce na weselach a u nas to przecież "wieś". Ruscy mają w jakimś stopniu racje, ze jesteśmy dziwkami zachodu, bo wchodzimy im w dupe bez wazeliny. Tylko, ze zachodem tez nie jestesmy, bo jak trzeba przestrzegać zasad państwa prawa to już nie jest fajnie.

Jak ktoś się wybije i w oczach innych państw zostaje bohaterem to zaraz znajdzie się na niego jakies "haki" i oglosi "zdrajcą", bo nie jest po tej linii politycznej co trzeba.

Do tego głośni, chamscy i nieuprzejmi. Ciągle wkurwieni i węszący spisek antypolski.

Oczywiście nie wszyscy, bo są też wspaniali ludzie ale przez ostatnie kilka lat mam wrażenie, ze oni wyjechali a została tylko ta zgnilizna.
O kurde widzę lekarzy i znawców "polskiej duszy", to tutaj dostatek... Domorośli Wojewódzcy i Cejrowscy ::clintdis::
 
Węgry i Czechy mogą, Litwa, Słowacja, a Polska już nie? Czemu? Bo statystyki? W chuja tną i tyle, a nadstawianie odbytu do penetracji przez polskich polityków nie polepsza sytuacji.

"To qualify for the Visa Waiver Program, a country must have had a nonimmigrant visa refusal rate of less than 3% for the previous year or an average of no more than 2% over the past two fiscal years with neither year going above 2.5%.[22] In addition, the country must provide visa-free access to United States citizens and has to be either an independent country or a dependency of a VWP country (which has precluded Hong Kong and Macau from participating in the program."

Polska nie spełnia tych wymogów to nie spełnia wymogów, Stany to nie republika bananowa(czyt.Polska), żeby jakiś polityk coś w tej sprawie załatwił.
Sam pierdolisz. Nie masz nic ciekawego do napisania, tylko jakieś bóle to lepiej nie pisz, bo Węgry,Czechy, Litwa, Słowacja, te wszystkie kraje spełniły wymogi to mają wizy. Proste jak drut. A Polska nie spełnia. A każdy prezydent USA to sobie może obiecywać, ale za przeproszeniem ch.... może zrobić, bo jakby nagiął prawo to by miał gównoburzę przez następne lata swojej kadencji, tylko w Polsce każdy sobie robi co chce i ma w dupie prawo, konstytucję i obyczaje. To nie znaczy, że wszędzie na świecie tak jest.
 
Pierdolenie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Visa_Waiver_Program

Węgry i Czechy mogą, Litwa, Słowacja, a Polska już nie? Czemu? Bo statystyki? W chuja tną i tyle, a nadstawianie odbytu do penetracji przez polskich polityków nie polepsza sytuacji.


Gwarantuję Ci, że osoby latające do US naprawde tym się nie przejmują, a wręcz sie cieszą bo nie muszą za każdym razem meldować się w innym systemie tak jak obywatele pozostałych państw. To nie jest tak, że Czesi, Węgrzy czy nawet Francuzi i Niemcy od tak lecą do Stanów, oni też mają swoje formalności do spełnienia i do zapłacenia przed wylotem ( oczywiście mniejsze kwoty). Mam wrażenie, że najwięcej marudzą osoby, które i tak nigdy do USA nie polecą, ciekawe czy też marudzili jak do Egiptu, Turcji, Tunezji itp. potrzebowali wiz.
 
"To qualify for the Visa Waiver Program, a country must have had a nonimmigrant visa refusal rate of less than 3% for the previous year or an average of no more than 2% over the past two fiscal years with neither year going above 2.5%.[22] In addition, the country must provide visa-free access to United States citizens and has to be either an independent country or a dependency of a VWP country (which has precluded Hong Kong and Macau from participating in the program."

Polska nie spełnia tych wymogów to nie spełnia wymogów, Stany to nie republika bananowa(czyt.Polska), żeby jakiś polityk coś w tej sprawie załatwił.
Sam pierdolisz. Nie masz nic ciekawego do napisania, tylko jakieś bóle to lepiej nie pisz, bo Węgry,Czechy, Litwa, Słowacja, te wszystkie kraje spełniły wymogi to mają wizy. Proste jak drut. A Polska nie spełnia. A każdy prezydent USA to sobie może obiecywać, ale za przeproszeniem ch.... może zrobić, bo jakby nagiął prawo to by miał gównoburzę przez następne lata swojej kadencji, tylko w Polsce każdy sobie robi co chce i ma w dupie prawo, konstytucję i obyczaje. To nie znaczy, że wszędzie na świecie tak jest.

Piszesz to jakby USA wcale nie rozjebało Iraku bezprawnie pod fałszywym pretekstem...

Zresztą % zaakceptowanych wiz raczej zależy od wytycznych które dostanie dana ambasada. Każda aplikacja jest rozpatrywana indywidualnie i to jest decyzja urzędnika, a nie automat, więc mają wpływ na to ile wiz zostanie przyjętych i odrzuconych i jaki kredyt zaufania dadzą ludziom. Zresztą da się uzgodnić żeby podnieść limit odrzuconych wiz z 3% do 10% i nawet wystosowaliśmy takie podanie parę lat temu i nawet senat USA zatwierdził, ale izba reprezentantów odrzuciła. A w 2007-2009 nawet podnieśli ale akurat wtedy mieliśmy ponad 10%...
 
Last edited:
Sam pierdolisz. Nie masz nic ciekawego do napisania, tylko jakieś bóle to lepiej nie pisz, bo Węgry,Czechy, Litwa, Słowacja, te wszystkie kraje spełniły wymogi to mają wizy. Proste jak drut. A Polska nie spełnia.

Sam pierdolisz bez żadnego pojęcia o temacie. Polska spełniła wszystko co mogła spełnić, bo ten punkt:

To qualify for the Visa Waiver Program, a country must have had a nonimmigrant visa refusal rate of less than 3% for the previous year or an average of no more than 2% over the past two fiscal years with neither year going above 2.5%

jest zależny od widzimisię urzędu konsularnego USA. Więc nie pierdol, bo mogą spokojnie trzymać wskaźnik odmów poza progiem, co sprawia że Polska się nie kwalifikuje. W dodatku USA łamię umowę z Polską z 1991 roku - w zamian za zniesienie wiz dla amerykanów, USA miało znieść opłaty wizowe dla polaków. Takiego chuja. Oni zarabiają na odmowach.

Gwarantuję Ci, że osoby latające do US naprawde tym się nie przejmują, a wręcz sie cieszą bo nie muszą za każdym razem meldować się w innym systemie tak jak obywatele pozostałych państw.

Co? Cieszą się, że muszą bulić gruby hajs tylko aby pogadać sobie z urzędasem w konsulu i koniec końców dostać odmowę?

To nie jest tak, że Czesi, Węgrzy czy nawet Francuzi i Niemcy od tak lecą do Stanów, oni też mają swoje formalności do spełnienia i do zapłacenia przed wylotem ( oczywiście mniejsze kwoty).

No i co w związku z tym? Formalności są, owszem, ale nie muszą mieć wizy. Czyli mają zagwarantowaną możliwość podróży. No i kurwa, przecież to nie jest tak, że jak jest się już w Visa Waiver Program to nie można się ubiegać o wizę. Wtedy ma się dwie opcje do wyboru. W Polsce masz tylko wizę.
 
Co? Cieszą się, że muszą bulić gruby hajs tylko aby pogadać sobie z urzędasem w konsulu i koniec końców dostać odmowę?



No i co w związku z tym? Formalności są, owszem, ale nie muszą mieć wizy. Czyli mają zagwarantowaną możliwość podróży. No i kurwa, przecież to nie jest tak, że jak jest się już w Visa Waiver Program to nie można się ubiegać o wizę. Wtedy ma się dwie opcje do wyboru. W Polsce masz tylko wizę.

Nie wiesz jak to działa to poczytaj zamiast bulwersować się, obywatel Niemiec, Czech itp. musi przed KAŻDYM lotem zapłacić coś ok. 15$ za papierek ( nie pamiętam nazwy, podobny papier my mamy do Kanady), co zabawniejsze to mają więcej cofnięć na samej granicy USA (lotnisku) niż Polacy. My mamy PROMESĘ , wizę wbijają do paszportu na granicy - jest ona pewnego rodzaju sygnałem dla urzędnika, że zostałeś już zweryfikowany w Polsce. Druga sprawa my możemy spędzić w USA 6 miesięcy , obywatele państw "bezwizowych" 3 miesiace. Jak dla Ciebie 150$ płacone raz na 10 lat to gruby hajs to sorry, ale chyba nie znasz pełnych kosztów lotu za ocean.

Najważniejsze pytanie planujesz lecieć do USA i martwisz się wizytą w ambasadzie, czy jesteś jednym z setek tysięcy mentalnych januszy, którzy tylko jęczą o zniesieniu, a i tak nie zrobili nic, żeby wybrać się za ocean ? Znasz kogoś kto dostał odmowę ?
 
Nie wiesz jak to działa to poczytaj zamiast bulwersować się, obywatel Niemiec, Czech itp. musi przed KAŻDYM lotem zapłacić coś ok. 15$ za papierek

No kurwa i jak chce sobie na wakacje do USA polecieć raz na 3 lata to ma to być gorszą opcją niż płacenie 6 stów, czekanie chuj wie ile i jeszcze do tego możliwość odmowy?

My mamy PROMESĘ

I co kurwa myślisz, że w takich Niemczech nie mają też tego co my? Przecież Niemiec też może się o to ubiegać, tak samo jak Polak. Nie wiem o co ci chodzi. Chujowo będzie, bo zamiast jednej opcji będziesz miał dwie opcje?

Druga sprawa my możemy spędzić w USA 6 miesięcy , obywatele państw "bezwizowych" 3 miesiace.

3 miesiące bez wizy kurwa manipulujesz albo sam już nie wiesz co piszesz. Oni też mogą se zrobić wizę/promesę i siedzieć 6 miesięcy.

Jak dla Ciebie 150$ płacone raz na 10 lat to gruby hajs to sorry, ale chyba nie znasz pełnych kosztów lotu za ocean.

Ta, bo każdy lata do usa co kwartał przez 10 lat tam i z powrotem. Jak chce sobie polecieć na miesiąc na wakacje raz na ruski rok to sorry kurwa, ale wolę zapłacić 15$ za papierek niż 150$ za LOTERIĘ URZĘDNICZĄ w której może dostanę a może nie dostanę pozwolenia.

Najważniejsze pytanie planujesz lecieć do USA i martwisz się wizytą w ambasadzie, czy jesteś jednym z setek tysięcy mentalnych januszy, którzy tylko jęczą o zniesieniu, a i tak nie zrobili nic, żeby wybrać się za ocean ? Znasz kogoś kto dostał odmowę ?

A co to ma w ogóle wspólnego z sednem dyskusji? Jeżeli nie znam nikogo kto dostał odmowę, to moje argumenty tracą sens?
 
Jeszcze małe addendum odnośnie tego:

Jak dla Ciebie 150$ płacone raz na 10 lat to gruby hajs to sorry, ale chyba nie znasz pełnych kosztów lotu za ocean.

W systemie ESTA płacisz 14$ za podanie, które daje ci ważny pobyt na 2 lata. Pomnóż sobie i powiedz mi kurwa mać jak to niby jest drożej od 160$

Czech itp. musi przed KAŻDYM lotem zapłacić coś ok. 15$ za papierek

NIE PRAWDA. Płaci się 14 dolców za wniosek i esta jest ważne dwa lata. Płaci się znowu w momencie kiedy chcesz odnowić.
 
No kurwa i jak chce sobie na wakacje do USA polecieć raz na 3 lata to ma to być gorszą opcją niż płacenie 6 stów, czekanie chuj wie ile i jeszcze do tego możliwość odmowy?



I co kurwa myślisz, że w takich Niemczech nie mają też tego co my? Przecież Niemiec też może się o to ubiegać, tak samo jak Polak. Nie wiem o co ci chodzi. Chujowo będzie, bo zamiast jednej opcji będziesz miał dwie opcje?



3 miesiące bez wizy kurwa manipulujesz albo sam już nie wiesz co piszesz. Oni też mogą se zrobić wizę/promesę i siedzieć 6 miesięcy.



Ta, bo każdy lata do usa co kwartał przez 10 lat tam i z powrotem. Jak chce sobie polecieć na miesiąc na wakacje raz na ruski rok to sorry kurwa, ale wolę zapłacić 15$ za papierek niż 150$ za LOTERIĘ URZĘDNICZĄ w której może dostanę a może nie dostanę pozwolenia.



A co to ma w ogóle wspólnego z sednem dyskusji? Jeżeli nie znam nikogo kto dostał odmowę, to moje argumenty tracą sens?
 
Nie wiesz jak to działa to poczytaj zamiast bulwersować się, obywatel Niemiec, Czech itp. musi przed KAŻDYM lotem zapłacić coś ok. 15$ za papierek ( nie pamiętam nazwy, podobny papier my mamy do Kanady), co zabawniejsze to mają więcej cofnięć na samej granicy USA (lotnisku) niż Polacy. My mamy PROMESĘ , wizę wbijają do paszportu na granicy - jest ona pewnego rodzaju sygnałem dla urzędnika, że zostałeś już zweryfikowany w Polsce. Druga sprawa my możemy spędzić w USA 6 miesięcy , obywatele państw "bezwizowych" 3 miesiace. Jak dla Ciebie 150$ płacone raz na 10 lat to gruby hajs to sorry, ale chyba nie znasz pełnych kosztów lotu za ocean.

Najważniejsze pytanie planujesz lecieć do USA i martwisz się wizytą w ambasadzie, czy jesteś jednym z setek tysięcy mentalnych januszy, którzy tylko jęczą o zniesieniu, a i tak nie zrobili nic, żeby wybrać się za ocean ? Znasz kogoś kto dostał odmowę ?

Oni muszą zapłacić 15$ za papierek, a my musimy 150$ raz na 10 lat, więc my mamy lepiej? Ile % ludzi w tym kraju stać żeby lecieć co roku do USA przez 10 lat z rzędu? Mówimy o Visie turystycznej, a nie do pracy...
W regulaminie dot. wiz masz jak byk, że mimo posiadania wizy mogą cię cofnąć na lotnisku na miejscu jak coś im nie przypasuje.

Mi odmówili wizę turystyczną parę miechów temu. Studiuję, miałem zaproszenie od obywatela USA z przychodami ponad 100k rocznie, jeszcze nie byłem karany, ale biurwa stwierdziła, że za mało jej powiedziałem co chce zobaczyć, nie powiedziałem konkretnie czasu wylotu(powiedziałem ogólnie, że w wakacje, a nawet na stronie z wizami piszą żeby nie robić dokładnych planów przed aplikacją bo może być odrzucona) i nie powiedziałem jej ile dokładnie hajsu tam wydam. Dała mi ofertę, że mogę złożyć nową aplikację do pracy organizowanej z takich specjalnych biur zatwierdzonych przez USA, gdzie sama "usługa" od biura kosztuje około 3000 jak się orientowałem, a nie obejmuje biletu lotniczego. 150$ poszło się pierdolić i tylko dzień straciłem żeby jechać do tej zjebanej ambasady.
 
Last edited:
Oni muszą zapłacić 15$ za papierek, a my musimy 150$ raz na 10 lat, więc my mamy lepiej? Ile % ludzi w tym kraju stać żeby lecieć co roku do USA przez 10 lat z rzędu? Mówimy o Visie turystycznej, a nie do pracy...
W regulaminie dot. wiz masz jak byk, że mimo posiadania wizy mogą cię cofnąć na lotnisku na miejscu jak coś im nie przypasuje.

Mi odmówili wizę turystyczną parę miechów temu. Studiuję, miałem zaproszenie od obywatela USA z przychodami ponad 100k rocznie, jeszcze nie byłem karany, ale biurwa stwierdziła, że za mało jej powiedziałem co chce zobaczyć, nie powiedziałem konkretnie czasu wylotu(powiedziałem ogólnie, że w wakacje, a nawet na stronie z wizami piszą żeby nie robić dokładnych planów przed aplikacją bo może być odrzucona) i nie powiedziałem jej ile dokładnie hajsu tam wydam. Dała mi ofertę, że mogę złożyć nową aplikację do pracy organizowanej z takich specjalnych biur zatwierdzonych przez USA, gdzie sama "usługa" od biura kosztuje około 3000 jak się orientowałem, a nie obejmuje biletu lotniczego. 150$ poszło się pierdolić i tylko dzień straciłem żeby jechać do tej zjebanej ambasady.
mi też kiedyś na studiach cofnęła jedna pracująca tam małpa, więc są takie osoby, którym cofają to nie mit ;)
 
19732312_1402388339844021_1847760747704926125_n.jpg
 
19875147_1062107817253592_7805754270754482872_n.jpg


Gruby, zakapeluszony cwel znowu "przemówił". Najbardziej rozpierdala pacyfka w avatarze i nawoływanie do przemocy i rozrób w treści tweeta.
niech go kurwa witaja tak u niego na podworku, niech mu wrzuca molotowa do chaty, spala auto, zgwalca psa. czy to kurwa nie jest jakies nawolywanie do rozpierdolu?
 
co tak cicho i nikt nie piszę o wspaniałym projekcie SN miłościwie nam panujących ?Od tej pory Ziober będzie decydował który sędzia ma iść w stan spoczynku a który nie :lol: kurwa bananowa republika do potęgi:lol:
 
co tak cicho i nikt nie piszę o wspaniałym projekcie SN miłościwie nam panujących ?Od tej pory Ziober będzie decydował który sędzia ma iść w stan spoczynku a który nie :lol: kurwa bananowa republika do potęgi:lol:
Teraz ziober, za kilka lat może podnóżek tusku.
Jak rozumiem lepiej nic nie robić i udawać, że jest super zakrywając gówno piaskiem, byleby trwał status quo, upragniony przez paru kodersów i mądrali z nowowstecznej/po.
PiS robi to, co obiecał wyborcom, nic więcej. Jest chyba pierwszą partią w historii Polski, która naprawdę w jakimś tam stopniu wypełnia obietnice wyborcze. Kiedyś nie przepadałem za PiS, ba wciąż mnie często wkurwiają, nawet nigdy na nich nie zagłosowałem, ale ta partia w przeciwieństwie do innych faktycznie coś chce zmienić, choć w jakimś stopniu słucha tego co chcą ludzie.
Czy na lepsze? To pokaże historia. Czy zgodnie z moim myśleniem?
Bardzo często nie, ale większość głosowała na nich, więc widocznie większość tego chciała.
W przeciwieństwie do ciebie ja widocznie widzę jak działa ten "układ", startuję regularnie w przetargach (w zamówieniach publicznych) i widzę jak przetargi czy zamówienia, szczególnie te do 30tyś euro są ustawiane, bo tam np. policja może wysłać zapytanie o ofertę do kilku wybranych firm, czyli standardowo do jednej wybranej a ta wybrana podrzuca dla picu dwie oferty od kolegów co by nie można się było o brak konkurencji przyczepić i kumoterstwo. I w tym roku coś się zaczęło zmieniać. Na lepsze. Na razie powoli ale ja to odczuwam.
Może zamiast wiecznego bicia piany podsuniesz lepszy pomysł jak się pozbyć starych "niezbywalnych" dziadów starego systemu, dając szansę młodym ludziom nieskażonym zaszłościami historycznymi? Bo przecież sędzia to panisko niezbywalne, niezawisłe, nie podlegające krytyce. Mieszkała pode mną kiedyś na starym mieszkaniu taka właśnie staro-systemowa wielka pani prokurator w spoczynku ze starego rozdania, wiem jakiego sortu są to ludzie, święte krowy myślące, że ludzie innej profesji to podludzie i nie należy się im szacunek.
Polska straciła swoją szansę "deratyzacji" po 89' przez takich ludzi jak agent bolek, komoruski i inne mapety. Czesi to zrobili i nie ma u nich takich problemów. Analizując historię świata, nie ma czasami możliwości zmian bez rewolucji. Jak nie utniesz hydrze wszystkich głów ...
:kis:
 
co tak cicho i nikt nie piszę o wspaniałym projekcie SN miłościwie nam panujących ?Od tej pory Ziober będzie decydował który sędzia ma iść w stan spoczynku a który nie :lol: kurwa bananowa republika do potęgi:lol:
@Comber Ty jako prawnik, pomiot okrągłego stołu, postkomunistyczny narybek, resortowe dziecko itd może wyrazisz swoją opinię na ten temat?
:wink:
:beer:
 
wszyscy są przeciwko temu , nawet Ci co do tej pory byli cicho lub lekko sympatyzowali z pisem (np . ZPP). i też używają mocnych słów.

to się nie broni.
 
Orac sadowe kurwy. Jak ma byc demokracja to sedziow powinien wybierac ten kto wygral wybory, a nie jakas kasta sedziowska. Chcecie demokracji to macie.
 
wszyscy są przeciwko temu , nawet Ci co do tej pory byli cicho lub lekko sympatyzowali z pisem (np . ZPP). i też używają mocnych słów.

to się nie broni.
Bo są zesrani że pójdą PIERDZIEĆ W PASIAKI !
Za chwilę zobaczymy czy to kosmetyka , czy to początek reżimu , czy rozliczanie złodziei ???
Czas pokaże ale nie podniecaj się tym zbytnio nie warto.
 
Bo są zesrani że pójdą PIERDZIEĆ W PASIAKI !
Za chwilę zobaczymy czy to kosmetyka , czy to początek reżimu , czy rozliczanie złodziei ???
Czas pokaże ale nie podniecaj się tym zbytnio nie warto.
to dziecko TVN-u takze nie ma sensu wogole uderzac w polemike.
 
to dziecko TVN-u takze nie ma sensu wogole uderzac w polemike.

zawsze mnie rozpierdala, ze jak przedstawiam swoje poglądy odmienne od pisowskich to jestem określany jako widz tvn-u, czytelnik gw itd a jak krytykuje opozycję to jestem pisowcem.

Już nie można mieć własnych poglądów ? tylko zawsze trzeba należeć do któregoś plemienia ?

Dzisiaj czytałem krytyczne opinie Kolibra, Gwiazdowskiego, i właśnie WEI Kaźmierczaka - jeśli to są dzieci tvnu to obawiam się to rzeczywiście nie ma sensu wdawać się w polemikę z kimś kto jest zakutym łbem.

Minister sprawiedliwosci będzie decydował, który sędzia ma iśc w stan spoczynku a który nie ! ustawami zmienia się organy konstytucyjne, teraz rządzi PiS, potem będzie kto inny a to nadal jest/będzie CHORE i standardami nie odbiega od Zimbabwe i Białorusi.
 
Minister sprawiedliwosci będzie decydował, który sędzia ma iśc w stan spoczynku a który nie ! ustawami zmienia się organy konstytucyjne, teraz rządzi PiS, potem będzie kto inny a to nadal jest/będzie CHORE i standardami nie odbiega od Zimbabwe i Białorusi.
Przecież podobnie a nawet jeszcze bardziej w rękach kanclerz jest w NIEMCZECH !!!
P.S no tak zapomniałem że Niemcy spadły poziomem demokracji poniżej Zimbabwe u Białorusi ...

C3kYlnxXUAA-ACY.jpg:small
 
Last edited:
Back
Top