Polish Hammer

roy_nelson

Oplot Challenge
Heavyweight
Chris Horodecki walczący w WEC rzeczywiście jest polakiem ? Wg wiki ma 2 obywatelstwa, czy wiecie może coś wiecej na ten temat ? Walczy jako Kanadyjczyk czy jako Polak ? (Tak jak np. Baziak jako Niemiec)
 
Z trójki polonusów z Zuffie (Pałaszewski, Soszyński) Horodecki chyba najmniej się z Polską identyfikuje. Na ogół walczy jako Kanadyjczyk i nie wiem czy coś po Polsku mówi.
 
Polska konstytucja chyba nie pozwala na podwójne obywatelstwo. Z tego co wiem Horodecki mówi po polsku, ale formalnie chyba jest Kanadyjczykiem.
 
OIDP zabrania tego ustawa o obywatelstwie i jakaś umowa międzynarodowa mająca na celu ograniczanie podwójnego obywatelstwa. Obydwie weszły w życie po tym jak Horodecki wyjechał z Polski i nie wiem czy Kanada jest stroną tej konwencji. Więc wcale nie wykluczone, że ma dwa obywatelstwa.


Wreszcie moje studia się na coś przydały.
 
Tidżej wybacz ale muszę wyprowadzić z błędu - posiadanie dwóch obywatelstw jest jak najbardziej możliwe i nasze prawo tego nie zabrania. Stanowi jedynie, że obywatel polski wobec prawa polskiego nie może być równocześnie uznawany za obywatela innego państwa - jest to tzw zasada wyłączności obywatelstwa.
Horodecki urodził się w Polsce więc na pewno ma obywatelstwo, ale z tego co mi wiadomo jego więzi z Polską są dość słabe.
 
O proszę:) nie spodziewałem się, że wchodząc na forum zamiast odpocząć to zrobię sobie małą powtórkę przed jutrzejszym kołem z prawa administracyjnego:) sprawa dosyć jasna, tak jak pisał Nilg.
 
Back
Top