Pokaż drukarzu co masz w swoim anturażu

W tym systemie mocującym ams na górze drukiarki są jakieś stopy wzmacniające, o tym mówisz?
IMG_20260514_172337.jpg
 
Jako że nabyłem ten marmurkowy filament to chciałem go wykorzystać do jakichś klasyków.
Zrobiłem Wenus z Milo i już wtedy coś było nie tak z trzymaniem się stołu, ale przyciąłem w trakcie drukowanis nożyczkami nierówności wynikłe z tego i dokończyło elegancko.
Wczoraj też coś chciałem odpalić i najchętniej zrobiłbym Pietę, ale ładny model z makerworld miał 20 godzin wydruku, więc olałem, bo nie chciałem żeby chodziło gdy nie będzie mnie w domu.
Odpaliłem Dawida Michała Anioła. Ładnie szło. Giry i dwie podpory pięły się w górę. Coś przed północą chyba zwijałem się spać. Wydruk miał się skończyć przed 5.
Jeszcze 5 minut i bym gnił jak zabity. Tuż przed odpłynięciem usłyszałem jakieś telepanie z maszyny i nierówną pracę. Stwierdziłem, że muszę to sprawdzić. Podchodzę, włączam światło a tam na środku stołu tylko jedna podpora stoi, z ekstrudera zwisa z 10 cm nitki filamentu a Dawid przesunął się na skraj płyty. Co ja mówię, jaki Dawid?! Zdążyło się wydrukować zaledwie do pasa, więc na skraj płyty spierdolily 2 nogi i dydol męski. Żeby to jeszcze był ktoś z kontem premium to bym rozumiał, że przeważyło i pokonało adhezję, ale to taki ledwo, ledwo tyci siuraczek.

:childcry:


5 minut i zamiast nóg i siusiaczka miałbym, nogi, siusiaczka i pajęczynę filamentu wyjebaną na stół.

Widocznie ten marmurkowy esuna chujowo się trzyma standardowego stołu od a1.
 
Jako że nabyłem ten marmurkowy filament to chciałem go wykorzystać do jakichś klasyków.
Zrobiłem Wenus z Milo i już wtedy coś było nie tak z trzymaniem się stołu, ale przyciąłem w trakcie drukowanis nożyczkami nierówności wynikłe z tego i dokończyło elegancko.
Wczoraj też coś chciałem odpalić i najchętniej zrobiłbym Pietę, ale ładny model z makerworld miał 20 godzin wydruku, więc olałem, bo nie chciałem żeby chodziło gdy nie będzie mnie w domu.
Odpaliłem Dawida Michała Anioła. Ładnie szło. Giry i dwie podpory pięły się w górę. Coś przed północą chyba zwijałem się spać. Wydruk miał się skończyć przed 5.
Jeszcze 5 minut i bym gnił jak zabity. Tuż przed odpłynięciem usłyszałem jakieś telepanie z maszyny i nierówną pracę. Stwierdziłem, że muszę to sprawdzić. Podchodzę, włączam światło a tam na środku stołu tylko jedna podpora stoi, z ekstrudera zwisa z 10 cm nitki filamentu a Dawid przesunął się na skraj płyty. Co ja mówię, jaki Dawid?! Zdążyło się wydrukować zaledwie do pasa, więc na skraj płyty spierdolily 2 nogi i dydol męski. Żeby to jeszcze był ktoś z kontem premium to bym rozumiał, że przeważyło i pokonało adhezję, ale to taki ledwo, ledwo tyci siuraczek.

:childcry:


5 minut i zamiast nóg i siusiaczka miałbym, nogi, siusiaczka i pajęczynę filamentu wyjebaną na stół.

Widocznie ten marmurkowy esuna chujowo się trzyma standardowego stołu od a1.
Szkoda, ale grunt że zdążyłeś to w miarę szybko uchwycić.
Ja chyba nie będę się bawił w jakieś zmiany filamentów, ten pla + 2.0 od sunlu póki co drukuje świetnie. Znalazłem na allegro za 50zł/kg
 
Jakiego darmowego Cad-a polecacie? Widziałem że pisaliście tutaj o Fusion, da się go ogarnąć legalnie za darmo do użytku domowego?
 
Instalowałeś 30 dniową wersję próbną i potem przeszła na licencję hobby? Bo nigdzie nie widzę żeby od razu pobrać taką wersję.
Zabij mnie, ale już nie pamiętam jak to rozegrałem. Gdzieś w necie znalazłem co trzeba zrobić i tak zrobiłem.
 
Zabij mnie, ale już nie pamiętam jak to rozegrałem. Gdzieś w necie znalazłem co trzeba zrobić i tak zrobiłem.
Poszperałem trochę i trzeba go pobrać z amerykańskiej strony. Zobaczymy jak będzie z obsługą tego cada, kiedyś trochę robiłem w solidworks i solidcam (głównie) ale tutaj to pewnie wszystko będzie inaczej.
 
To jest być kwestia ustawień, widać że spagetti robi się w nawisach-miałeś włączone podpory? Jeśli tak to może się ułamały w trakcie druku bo był zły ich rodzaj, lub były zbyt słabe?? W tym miejscu ewidentnie zabrakło odpowiednich podpór.
Miałem ustawione podpory. Ale to 3 wydruk z 4 z marmurkowego, który coś nie wychodzi.
 
esun marble


Drukuje się ponownie Dawid. Tym razem pomalowałem podstawę innym kolorem i mam nadzieję, że się nie odklei od stołu. Jeszcze 2 godziny.
Wpisałem nazwę do wyszukiwarki i wyskoczył mi między innymi taki post z reddita: Czy masz dyszę 0,6? Marmur może zatykać dyszę 0,4 i powodować zabawne linie, nawet gdy nie zatka jej całkowicie.
 
esun marble


Drukuje się ponownie Dawid. Tym razem pomalowałem podstawę innym kolorem i mam nadzieję, że się nie odklei od stołu. Jeszcze 2 godziny.
Ty taki religijny, czy to jakieś zamówienia religijne lecą? :bayan:
 
Wpisałem nazwę do wyszukiwarki i wyskoczył mi między innymi taki post z reddita: Czy masz dyszę 0,6? Marmur może zatykać dyszę 0,4 i powodować zabawne linie, nawet gdy nie zatka jej całkowicie.
@Szymon o tym pisał strone czy dwie wcześniej
:tiphatb:
 
Back
Top