Pogotowie informatyczne

To, że opisując swój problem wywnioskowałem że może ktoś pod Twoją nieobecność zmienił przyciskiem myszy jej rozdzielczość (co może powodować zapierdalanie kursora po ekranie, albo bardzo wolny jego ruch). Gdybyś opisał lepiej problem to moze diagnoza byłaby inna.
No ok, ale ja jeszcze nie zdążyłem sprawdzić Twojej diagnozy a Ty od razu pretensje do mnie, że źle opisałem :korwinlaugh:

I wiesz co? Wiesz co!!?? chyba miałeś rację
 
Kurła @Miskatonic przepraszam coś mi się pojebało jak to czytałem :confused:
cały czas zarzucasz innym że źle zrozumieli co napisałeś
:nono:

A tak na serio to dzięki bo to właśnie to. Faktycznie jest tu na myszy jakiś guzik, którego nie używałem ale moje bobasy ostatnio pracują na moim kompie i sobie kliku kliku robią. Właśnie odkryłem, że tym guzikiem ustawiam 4 stopnie szybkości kursora :mamed:
 
:nono:

A tak na serio to dzięki bo to właśnie to. Faktycznie jest tu na myszy jakiś guzik, którego nie używałem ale moje bobasy ostatnio pracują na moim kompie i sobie kliku kliku robią. Właśnie odkryłem, że tym guzikiem ustawiam 4 stopnie szybkości kursora :mamed:
No moja diagnoza to była że bombelki mogły się zainteresować myszką i temu pomóc, ale nie chciałem w pierwszym poście rzucać tak poważnych oskarżeń :DC:

Edit.
A co do drugiego to:
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
 
hmmm dostalem dysk zewnetrzny WD Elements 25A1 (Rev_1014), ST4000VN008. Z innych info: kupiony w 2018. Na dysku są dane, wiadomix, do odzyskania.

Komunikat po podłączeniu na W11:
Code:
Device settings for USB STOR\Disk&Ven_WD&Prod_Elements_25A1&Rev_1014\57583331443138415038554A&0 were not migrated from previous OS installation due to partial or ambiguous device match.

Last Device Instance Id: SCSI\Disk&Ven_&Prod_ST4000VN008-2DR1\4&26f2a24d&0&040000
Class Guid: {4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FE00FFFFF130
Present: false
Status: 0xC0000719

W "Zarządzanie Komputerem->Magazyn->Zarządzanie dyskami" dysk widzę, ale mam komunikat o tym że dysk jest niezainicjowany a przy inicjacji wybiera się partycjonowanie: do wyboru GPT lub MBR.

Zgaduję że dysk miał GPT (bo dysk 4TB, a MBR do 2TB obsluguje na jednej partycji maks.).

Zakładam że zainicjowanie dysku nie wymaże sektorów, i sektor po sektorze dane się odzyska...

Żeby odpalić soft do odzyskiwania danych (Recuva / EaseUS Data Recovery / DMDE / ...) muszę dysk widzieć, więc w sumie ustalenie rodzaju partycjonowania jest niezbędnym krokiem.

Ktoś coś podobnego robił?

EDIT:
gdisk 64 takim czymś atakuje, jednak MBR?
Code:
GPT fdisk (gdisk) version 1.0.9

Type device filename, or press <Enter> to exit: 4:
Problem reading disk in BasicMBRData::ReadMBRData()!
Warning! Read error 0; strange behavior now likely!
Warning! Read error 0; strange behavior now likely!
Partition table scan:
  MBR: MBR only
  BSD: not present
  APM: not present
  GPT: not present


***************************************************************
Found invalid GPT and valid MBR; converting MBR to GPT format
in memory. THIS OPERATION IS POTENTIALLY DESTRUCTIVE! Exit by
typing 'q' if you don't want to convert your MBR partitions
to GPT format!
***************************************************************

************************************************************************
Most versions of Windows cannot boot from a GPT disk except on a UEFI-based
computer, and most varieties prior to Vista cannot read GPT disks. Therefore,
you should exit now unless you understand the implications of converting MBR
to GPT or creating a new GPT disk layout!
************************************************************************

Are you SURE you want to continue? (Y/N):

EDIT:
Fajny sofcik:
 
Last edited:
hmmm dostalem dysk zewnetrzny WD Elements 25A1 (Rev_1014), ST4000VN008. Z innych info: kupiony w 2018. Na dysku są dane, wiadomix, do odzyskania.

Komunikat po podłączeniu na W11:
Code:
Device settings for USB STOR\Disk&Ven_WD&Prod_Elements_25A1&Rev_1014\57583331443138415038554A&0 were not migrated from previous OS installation due to partial or ambiguous device match.

Last Device Instance Id: SCSI\Disk&Ven_&Prod_ST4000VN008-2DR1\4&26f2a24d&0&040000
Class Guid: {4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FE00FFFFF130
Present: false
Status: 0xC0000719

W "Zarządzanie Komputerem->Magazyn->Zarządzanie dyskami" dysk widzę, ale mam komunikat o tym że dysk jest niezainicjowany a przy inicjacji wybiera się partycjonowanie: do wyboru GPT lub MBR.

Zgaduję że dysk miał GPT, ktoś coś?

Zakładam że zainicjowanie dysku nie wymaże sektorów, i sektor po sektorze dane się odzyska...

Żeby odpalić soft do odzyskiwania danych (Recuva / EaseUS Data Recovery / DMDE / ...) muszę dysk widzieć, więc w sumie ustalenie rodzaju partycjonowania jest niezbędnym krokiem.

Ktoś coś podobnego robił?
Próbowałeś włączyć i wyłączyć?
Nie mogłem się powstrzymać.
 
hmmm dostalem dysk zewnetrzny WD Elements 25A1 (Rev_1014), ST4000VN008. Z innych info: kupiony w 2018. Na dysku są dane, wiadomix, do odzyskania.

Komunikat po podłączeniu na W11:
Code:
Device settings for USB STOR\Disk&Ven_WD&Prod_Elements_25A1&Rev_1014\57583331443138415038554A&0 were not migrated from previous OS installation due to partial or ambiguous device match.

Last Device Instance Id: SCSI\Disk&Ven_&Prod_ST4000VN008-2DR1\4&26f2a24d&0&040000
Class Guid: {4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Location Path:
Migration Rank: 0xF000FE00FFFFF130
Present: false
Status: 0xC0000719

W "Zarządzanie Komputerem->Magazyn->Zarządzanie dyskami" dysk widzę, ale mam komunikat o tym że dysk jest niezainicjowany a przy inicjacji wybiera się partycjonowanie: do wyboru GPT lub MBR.

Zgaduję że dysk miał GPT (bo dysk 4TB, a MBR do 2TB obsluguje na jednej partycji maks.).

Zakładam że zainicjowanie dysku nie wymaże sektorów, i sektor po sektorze dane się odzyska...

Żeby odpalić soft do odzyskiwania danych (Recuva / EaseUS Data Recovery / DMDE / ...) muszę dysk widzieć, więc w sumie ustalenie rodzaju partycjonowania jest niezbędnym krokiem.

Ktoś coś podobnego robił?
Spróbuj podpiąć pod kompa z win 10 albo update sterownika dysku/urządzenia wykonać

Pkt 2

Co do odpowiedzi na Twoje pytanie, to nie wiem, nie mam pojęcia co się stanie to Windows xD
 
Spróbuj podpiąć pod kompa z win 10 albo update sterownika dysku/urządzenia wykonać

Pkt 2

Co do odpowiedzi na Twoje pytanie, to nie wiem, nie mam pojęcia co się stanie to Windows xD
Dysk był podłączany do lapka na którym nie było reinstalacji ani nawet aktualizacji systemu, wiec raczej ten msg jest mylacy...
 
Dysk był podłączany do lapka na którym nie było reinstalacji ani nawet aktualizacji systemu, wiec raczej ten msg jest mylacy...
No tak ale na jakim systemie wcześniej pracował ten dysk? Był tam system wgrany czy to był dysk na dane? Czy wyjęty z jakiejś stacji roboczej? Coś po drodze nie zagrało jak widać.
W Windowsie to nigdy nic nie wiadomo o co mu chodzi z komunikatami błędów ;)

Z gdisk wynika że było inaczej niż powinno
:werdum:
 
No tak ale na jakim systemie wcześniej pracował ten dysk?
To jest dysk zewnetrzny, byl podlaczany do lapka na W10 (kurde a moze W11, bo to w sumie nowy lapek) i nagle przestal byc widziany (na tym samym lapku, tym samym systemie).

Z gdisk wynika że było inaczej niż powinno
:werdum:
No kurde ale to jednak 4TB i to byl jeden dysk/partycja
 
Last edited:
Dobra, miałem o to pytać kilka razy ale zawsze machnę ręką, ale już zaczyna mnie to wkurwiać.

Włączam jakiś film z twittera i po ok 8, czasami 12 sekundach dopiero wyostrza się rozdzielczość, do tego czasu piksele a w dodatku w tym momencie zawsze przycina filmik.

Czyli włączam play, lecą piksele, po 8 sekundach (prawie zawsze) przycina i dopiero rusza po sekundzie w lepszej jakości.

Często w krótkim filmiku taka przycinka psuje filmik bo tak chamsko przeskakuje. wtf?
 
Dobra, miałem o to pytać kilka razy ale zawsze machnę ręką, ale już zaczyna mnie to wkurwiać.

Włączam jakiś film z twittera i po ok 8, czasami 12 sekundach dopiero wyostrza się rozdzielczość, do tego czasu piksele a w dodatku w tym momencie zawsze przycina filmik.

Czyli włączam play, lecą piksele, po 8 sekundach (prawie zawsze) przycina i dopiero rusza po sekundzie w lepszej jakości.

Często w krótkim filmiku taka przycinka psuje filmik bo tak chamsko przeskakuje. wtf?
U mnie działa
tak samo :płacz:
W myśl zasady: nie znam się, ale się wypowiem: obstawiam jakąś chujowa kompresję danych na początkowym etapie publikowania/wrzucania na serwer.
 
Dobra, miałem o to pytać kilka razy ale zawsze machnę ręką, ale już zaczyna mnie to wkurwiać.

Włączam jakiś film z twittera i po ok 8, czasami 12 sekundach dopiero wyostrza się rozdzielczość, do tego czasu piksele a w dodatku w tym momencie zawsze przycina filmik.

Czyli włączam play, lecą piksele, po 8 sekundach (prawie zawsze) przycina i dopiero rusza po sekundzie w lepszej jakości.

Często w krótkim filmiku taka przycinka psuje filmik bo tak chamsko przeskakuje. wtf?
Zmien bebechy! :kis: :kawulpokapoka:
 
Dlaczego nagle w przeglądarce Brave, na kompie, napierdala we mnie reklamami na strumyku za każdym razem jak cokolwiek kliknę? Przecież do teraz blokowało, nawet ublock mam dodany
 
Dlaczego nagle w przeglądarce Brave, na kompie, napierdala we mnie reklamami na strumyku za każdym razem jak cokolwiek kliknę? Przecież do teraz blokowało, nawet ublock mam dodany
hello-it-have-you-tried.gif
 
Dlaczego nagle w przeglądarce Brave, na kompie, napierdala we mnie reklamami na strumyku za każdym razem jak cokolwiek kliknę? Przecież do teraz blokowało, nawet ublock mam dodany
Możliwe że dodali na stronę nowy skrypt ze śmieciem
 
Dobra, miałem o to pytać kilka razy ale zawsze machnę ręką, ale już zaczyna mnie to wkurwiać.

Włączam jakiś film z twittera i po ok 8, czasami 12 sekundach dopiero wyostrza się rozdzielczość, do tego czasu piksele a w dodatku w tym momencie zawsze przycina filmik.

Czyli włączam play, lecą piksele, po 8 sekundach (prawie zawsze) przycina i dopiero rusza po sekundzie w lepszej jakości.

Często w krótkim filmiku taka przycinka psuje filmik bo tak chamsko przeskakuje. wtf?
Bufor masz za mały, zapycha się i ma problemy przy dekompresji wideo. Spróbuj spauzować na początku i poczekać chwilę, on sobie powinien dociągnąć trochę i pójść bez zamulania.

Jeśli tak to albo cache trzeba wyczyścić, albo jak czyszczenie nic nie da, to po prostu pamięci operacyjnej brakuje, albo na dysku masz za mało miejsca, a na różne operacje sam system potrzebuje parę giga, do tego jakieś rozpakowywanie, odtwarzanie... Miejsca zrób.
 
Bufor masz za mały, zapycha się i ma problemy przy dekompresji wideo. Spróbuj spauzować na początku i poczekać chwilę, on sobie powinien dociągnąć trochę i pójść bez zamulania.

Jeśli tak to albo cache trzeba wyczyścić, albo jak czyszczenie nic nie da, to po prostu pamięci operacyjnej brakuje, albo na dysku masz za mało miejsca, a na różne operacje sam system potrzebuje parę giga, do tego jakieś rozpakowywanie, odtwarzanie... Miejsca zrób.
Przestałem czytać po pierwszym zdaniu :jarolaugh:
 
Bufor masz za mały, zapycha się i ma problemy przy dekompresji wideo. Spróbuj spauzować na początku i poczekać chwilę, on sobie powinien dociągnąć trochę i pójść bez zamulania.

Jeśli tak to albo cache trzeba wyczyścić, albo jak czyszczenie nic nie da, to po prostu pamięci operacyjnej brakuje, albo na dysku masz za mało miejsca, a na różne operacje sam system potrzebuje parę giga, do tego jakieś rozpakowywanie, odtwarzanie... Miejsca zrób.
w skrócie Sranok zobowiazuje.... :mamed:
 
Panowie od wczoraj na tel matuli przy wlaczonym necie, co jakis czas pokazuje sie powiadomienie - wiadomosci robia cos w tle- o co chodzi i jak to naprawic?
 
Back
Top