Pogotowie informatyczne

Ogólnie jest dobry, jak chcesz to bierz śmiało. Ale jak na matrycę TN to ma słabszy czas reakcji. I moim zdaniem można zastanowić się chociażby nad czymś, co ma wejście HDMI.

klik - 21.5 cala, 2 x HDMI, wbudowane głośniki, matryca IPS (lepsze kolory, lepsze kąty widzenia)
klik - praktycznie to samo co u góry, tylko większy (23 cale)
klik - 21.5 cala, HDMI, DVI, wbudowane głośniki, matryca TN (lepszy czas reakcji)
klik - właściwie to samo co u góry, tylko większy (24 cale)

Sorrki za post pod postem, czas edycji minął (i musiałem pisać całego posta od nowa, bo tamtego wcięło :ashamed:)
Ktoś tu wcześniej pisał żeby nie kupować z morele.net, bo robią wałki.
 
Ktoś tu wcześniej pisał żeby nie kupować z morele.net, bo robią wałki.
Podałem przykłady modeli, sklep jest opcjonalny. Akurat stronę mają przejrzystą z dużą liczbą opinii na temat oferowanych produktów. Poza tym kilka rzeczy już z morele.net kupiłem, zwałkowany jeszcze nie zostałem - może miałem szczęście. Ale przy takich obrotach jakie mają, a jest to chyba jeden z najpopularniejszych, jak nie najpopularniejszy sklep tego typu, to pewnie wpadki się zdarzają. Mnie żadna nie spotkała :)
 
Morele jest ok. Ceny nie zawsze najniższe ale od czego np. Ceneo. Fajne mają to że można zamówić do ich sklepiku stacjonarnego i samemu odebrać a wtedy nie musimy nic płacić za kuriera. Mnie też jeszcze nie zwałowali a wydałem u nich zapewne już około 10 tysięcy...
 
Morele jest ok. Ceny nie zawsze najniższe ale od czego np. Ceneo. Fajne mają to że można zamówić do ich sklepiku stacjonarnego i samemu odebrać a wtedy nie musimy nic płacić za kuriera. Mnie też jeszcze nie zwałowali a wydałem u nich zapewne już około 10 tysięcy...

...które chwilę później przepuściłeś na hazard :laugh:
Ps. Pozdro :tiphatb:
 
A miałeś już zainstalowanego ccleanera, czy dopiero go instalowałeś? Może jakieś śmieci sobie doinstalowałeś?
1. Sprawdź rozszerzenia w ustawieniach Chrome i Mozilli. Jak masz ich dużo, to wyłącz wszystkie, sprawdź, czy pomogło, i jak pomogło, to włączaj po jednym - drogą eliminacji dojdziesz które tak napsociły
2. Sprawdź w dodaj lub usuń programy w panelu sterowania, czy nie poinstalowało ci jakiegoś dziadostwa. Jak nie jesteś pewny które programy to dziadostwa, możesz zrobić screeny i wrzucić
3. Zapuść skanowanie programem AdwCleaner - najlepiej go ściągać ze strony producenta - klik
4. Zapuść skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware - klik
5. Jak chcesz jakiś dodatek blokujący reklamy, to szczerze polecam ublock origin - świetny i lekki, jest zarówno na Firefoxa, jak i na Chrome

Ogólnie przy instalacji czegokolwiek - nawet antywirusów i programów czyszczących - należy bacznie zwracać uwagę, czy nie doinstalowywujemy jakiegoś dziadostwa. Czyli bierzemy zawsze na instalacje niestandardową/użytkownika i czytamy dokładnie co klikamy i akceptujemy. Wspomóc nas w tym może programik Unchecky, który jednak nie jest niezawodny. A pobierając np. ze strony dobre programy, zawsze klikamy po lewej na linki bezpośrednie, bo ich asystent pobierania to jeden wielki malware :D
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę wszystko jak wejdę na kompa. Kiedyś instalowałem, ale usunąłem i teraz robiłem to po raz drugi.
Komputer staram się czyścić i nie instalować niepotrzebnych gówień, ani pobierać. Faktem jest, że dawno bo nie czyściłem, ale nie jest na tyle zasyfiony, żeby to było to. Przypuszczałbym to, że wraz z cleanerem coś mi doinstalowało. Może znaczenie ma też to, że cohones jak i Inthecage jest na wordpressie a te konta są w jakimś stopniu połączone?
 
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę wszystko jak wejdę na kompa. Kiedyś instalowałem, ale usunąłem i teraz robiłem to po raz drugi.
Komputer staram się czyścić i nie instalować niepotrzebnych gówień, ani pobierać. Faktem jest, że dawno bo nie czyściłem, ale nie jest na tyle zasyfiony, żeby to było to. Przypuszczałbym to, że wraz z cleanerem coś mi doinstalowało. Może znaczenie ma też to, że cohones jak i Inthecage jest na wordpressie a te konta są w jakimś stopniu połączone?
Jeśli rzeczywiście problemy występują tylko na stronach opartych na wordpressie, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym rozszerzenia przeglądarek (Ustawienia-Rozszerzenia w Chrome i Dodatki-Rozszerzenia w Mozilli). Wtyczki ewentualnie też można przejrzeć.

A do całkowitego odinstalowywania programów polecam program Revo Uninstaller, który po standardowym usunięciu programu przez wbudowany deinstalator usuwa również niepotrzebne a pozostawione foldery i wpisy rejestru. Niektóre programy, mimo deinstalacji, pozostawiają straszny syf na kompie.
 
@Dreacreator Dzięki za pomoc jeszcze raz! Zainstalowałem ten program, o którym pisałeś, jednak musiałbym za wyczyszczenie zapłacić. Usunąłem Mozillę, Chrome, również z dokumentów, javę, operę, wyczyściłem po raz kolejnym cleanerem, zainstalowałem ponownie Chrome i pierwsze co wszedłem na cohones i... Jest normalnie! Idę dalelej pośmigać po internecie zobaczyć czy nic mi się nie załączy ;)
 
@Dreacreator Dzięki za pomoc jeszcze raz! Zainstalowałem ten program, o którym pisałeś, jednak musiałbym za wyczyszczenie zapłacić. Usunąłem Mozillę, Chrome, również z dokumentów, javę, operę, wyczyściłem po raz kolejnym cleanerem, zainstalowałem ponownie Chrome i pierwsze co wszedłem na cohones i... Jest normalnie! Idę dalelej pośmigać po internecie zobaczyć czy nic mi się nie załączy ;)
W sumie mówiąc o odinstalowywaniu to miałem na myśli jakieś niechciane programy, ale skoro reinstalacja przeglądarek pomogła to dobra nasza :lol: Czyli podejrzewam, że winowajcą rzeczywiście było jakieś rozszerzenie, które podczas deinstalacji przeglądarki również poszło wąchać kwiatki od spodu.

Revo jest w wersji free i pro, może przez przypadek zainstalowałeś pro? Ja mam akurat pro, ale free też powinno usuwać pliki bez dodatkowych opłat.

Miejmy nadzieję że problem rozwiązany :smile:
Dzięki za pomoc jeszcze raz!
Do usług :santa:
 
Pobierałem ze strony, więc kto wie... kliknąłem w pierwsze lepsze "download", bo wystarczyło jedno kliknięcie byle gdzie w tło i od razu uruchomiały mi się dwie dodatkowe kart i przechodziło na inną stronę, jakaś masakra to była :D
Niechcianych programów nie mam, bo albo ich nie instaluję, albo je od razu usuwam, gdy nie są potrzebne. Swojego laptopa mam półtora roku i mam go czystego jeżeli chodzi o dysk itp. Jak mówiłem wcześniej, staram się o niego dbać i nie narzekam. Dopiero teraz coś było, ale dzięki Twojej pomocy dałem radę i już ani nie zamula, ani nie ma reklam, więc jest tak jak być powinno :)
 
Panowie, założyłem sobie właśnie dwie poczty gmail i znalazłem taką fajną opcję dodania drugiego konta do pierwszego, w celu przełączania się pomiędzy nimi jednym kliknięciem. Niestety, opcja ta z tego co widzę, działa tylko podczas jednej sesji i po wylogowaniu się, trzeba od nowa dodawać jedno konto do drugiego.
Czy istnieje jakiś sposób na to, aby konta były ze sobą powiązane na stałe, żebym logując się do jednego, logował się od razu do obu i przełączał pomiędzy nimi ?
 
Last edited:
Czy istnieje jakiś sposób na to, aby konta były ze sobą powiązane na stałe, żebym logując się do jednego, logował się od razu do obu i przełączał pomiędzy nimi ?
Nie znam takiej opcji na gmail (bo nie korzystam raczej zbyt często) Ale możesz przekierować maile z jednej skrzynki na inną. Żeby logując się na jedną dostawać maile z obu - o ile to miałeś na myśli.
 
Nie znam takiej opcji na gmail (bo nie korzystam raczej zbyt często) Ale możesz przekierować maile z jednej skrzynki na inną. Żeby logując się na jedną dostawać maile z obu - o ile to miałeś na myśli.
Nie chodziło mi o przekierowanie korespondencji z jednego konta na drugie.

Po kliknięciu w adres skrzynki mailowej, widoczny w prawym górnym rogu poczty (1), wyskakuje menu kontekstowe z trzema przyciskami: "Moje konto", "Wyloguj" i "Dodaj konto" (2).
Ta ostatnia opcja, oferuje możliwość dodania przycisku do wspomnianego menu kontekstowego (zanim to nastąpi, trzeba wpisać jednorazowo hasło do drugiej poczty), który po kliknięciu przenosi mnie na drugie konto pocztowe (3) bez konieczności każdorazowego wylogowywania się z jednego i logowania na drugie konto. Mam po prostu w obrębie jednej sesji dostęp do dwóch poczt gmail jednocześnie.

Problem w tym, jak już wspomniałem, że działa to tylko w obrębie jednej sesji. Po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu trzeba od nowa wszystko dodawać, co jest, odrobinę, uciążliwe.
 
Nigdy z czegoś takiego nie korzystałem. Ale nie wiem czy da się to ustawić na stałe. Bo jak wiemy konto gmail to teraz także konto YT (od czasu jak przejeli YT wszystko się rozjebało).
Wydaje mi się że opcja "dodaj konto" jest dla ludzi którzy korzystają z tego samego komputera i logują się naprzemiennie podając tylko hasło, a nie co chwile login - ten jest pamiętany.
Jeśli jesteś zalogowany na gmailu to masz wszystkie funkcje googla pod to konto, czy to YT czy zapis historii wyszukiwania itp więc chyba niemożliwym jest być zalogowanym jednoczesnie na 2 kontach.
 
Nigdy z czegoś takiego nie korzystałem. Ale nie wiem czy da się to ustawić na stałe. Bo jak wiemy konto gmail to teraz także konto YT (od czasu jak przejeli YT wszystko się rozjebało).
Wydaje mi się że opcja "dodaj konto" jest dla ludzi którzy korzystają z tego samego komputera i logują się naprzemiennie podając tylko hasło, a nie co chwile login - ten jest pamiętany.
Jeśli jesteś zalogowany na gmailu to masz wszystkie funkcje googla pod to konto, czy to YT czy zapis historii wyszukiwania itp więc chyba niemożliwym jest być zalogowanym jednoczesnie na 2 kontach.
Google zadbało, żebym nie miał za wygodnie.
No nic, trudno. Jakoś przecierpię.

Dzięki za odzew. :beer:
 
Problem w tym, jak już wspomniałem, że działa to tylko w obrębie jednej sesji. Po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu trzeba od nowa wszystko dodawać, co jest, odrobinę, uciążliwe.
u mnie po zamknieciu przegladarki i otworzeniu ponownie trzyma sesje i mam wszystkie konta mailowe obslugiwane przez gmaila otwarte bez koniecznosci ponownego logowania

/edit poza opcja "dodaj konto" mozesz tez do jednego konta gmail wprowadzic dane do logowania z innych kont e-mial i pobierac/ wysylac maile z jednej karty, z jednego konta. Widomosci z roznych skrzynek sa wtedy flagowane etykieta, mozesz sobie porobic filtry z folderami do segracji poczty a przy wysylaniu wiadmosci wybierasz z ktorego konta ma sie wyslac wiadomosc
 
u mnie po zamknieciu przegladarki i otworzeniu ponownie trzyma sesje i mam wszystkie konta mailowe obslugiwane przez gmaila otwarte bez koniecznosci ponownego logowania
Może to kwestia zapamiętania loginów i haseł do kont?
 
u mnie po zamknieciu przegladarki i otworzeniu ponownie trzyma sesje i mam wszystkie konta mailowe obslugiwane przez gmaila otwarte bez koniecznosci ponownego logowania
Faktycznie. Nie zauważyłem tego wcześniej, bo za każdym razem jak kończyłem przeglądać pocztę, to od razu się wylogowywałem z przyzwyczajenia.
Ale to takie, raczej średnie rozwiązanie, bo poczta jest cały czas otwarta dla każdego, kto skorzysta z lapka. Żeby to chociaż jakieś hasło dostępu dało się ustawić, żeby uzyskać dostęp do poczty po wyłączeniu i włączeniu kompa/przeglądarki, ale będąc cały czas zalogowanym.
 
Problem z rangi trudnych.
Swego czasu musiałem ustawić sieć DSL i jako, że mój ubunciak średnio sobie chwalił systemowe rozwiązania, to zrobiłem to na sztywno (znaczy wymusiłem w terminalu łączenie się z tą siecią). Teraz problem jest taki, że korzystam z innej sieci, a komputer nie łączy się z żadną inną, niż tamta ustalona wcześniej przeze mnie.
Jak zresetować ustawienia połączeń, albo jak wyłączyć łączenie się tylko z tą jedną siecią?
 
dawaj jak w windowsie, może coś wykombinuję :D
Pewnie nie ale moge napisać :P
Wchodzisz w centrum sieci i udostepniania, wybierasz dana karte sieciowa i wchodzis w jej wlasciwosci, dalej juz tylko protokól tcp/ip 4 i tam sobie zmieniasz.
 
Pewnie nie ale moge napisać :P
Wchodzisz w centrum sieci i udostepniania, wybierasz dana karte sieciowa i wchodzis w jej wlasciwosci, dalej juz tylko protokól tcp/ip 4 i tam sobie zmieniasz.
Dzięki, ale raczej się nie przyda.
Żebym ja chociaż pamiętał, co ja głupi wtedy wklepywałem, ale rok czasu i łeb zapomniał.
 
Problem z rangi trudnych.
Swego czasu musiałem ustawić sieć DSL i jako, że mój ubunciak średnio sobie chwalił systemowe rozwiązania, to zrobiłem to na sztywno (znaczy wymusiłem w terminalu łączenie się z tą siecią). Teraz problem jest taki, że korzystam z innej sieci, a komputer nie łączy się z żadną inną, niż tamta ustalona wcześniej przeze mnie.
Jak zresetować ustawienia połączeń, albo jak wyłączyć łączenie się tylko z tą jedną siecią?

a co dokladnie zrobiles ? wpisales ustawienia IP manualnie ? we wslaciwosciach polaczenia sieciowego z interfejsu graficznego nie da sie zmienic ?
 
a co dokladnie zrobiles ? wpisales ustawienia IP manualnie ? we wslaciwosciach polaczenia sieciowego z interfejsu graficznego nie da sie zmienic ?
Z tego co mniej więcej pamiętam, to odłączyłem kartę sieciową od ustawień systemowych (czy jak by to nazwać, wyłączyłem w systemie możliwość automatycznego korzystania z karty) i ręcznie wpisałem sieć dsl z którą ma się łączyć. Teraz jak włączę kabel, to wyskakuje mi, że karta jest nieobsługiwana. kiedyś się z tym bawiłem trochę, ale nic nie wskórałem.
Co zrobić, by mi tę kartę obsługiwał?

Aha, pamietam, że zresetowałem jakoś ustawienia sieciowe i nic nie pomogło.
 
Back
Top