Pogotowie informatyczne

na żadnym nie działą, myślę, ze źle skonfigurowany ruter
wszedłem na http://192.168.1.1/ zmieniłem region na Polska, bo miałem United States:), więc to obrazuje ogrom chaosu
E: a może jebnąć Quick Setup?
 
Last edited by a moderator:
Mam sprawę. Ruter TP Link. Na lapku wszystko hula jak powinno, ale na fonie i tablecie nie wyświetla mi filmów i większości zdjęć w sieci. Wszedłem na 192.168.1.1 ale tutaj moja wiedza sie kończy. CZy ktoś pomoze załatwić sprawę?
Bardzo dziwna sytuacja, tym bardziej, ze nie wszystkich ale "wiekszosci" (tak podejrzewalbym jakies QoS co to pewne urzadzenia jakos ogranicza).

Masz inny laptop? Laczysz sie po kablu czy wifi?
Inne telefony/tablety? Moze jakies proxy masz poustawiane w tel/tab, albo jakis dziwny soft poinstalowany?
 
Nie ogarniam sieci tak jak powinienem- nie chce strzelać i udawać że wiem co mówie. Niech ktoś ogarnięty w sieciach pomoże @Fresh
 
na lapkach działa. Problem jest tylko z telefonami - różnymi - i tabletami. Nie ma tu chyba znaczenia czy łaćzę się przez kabel czy wi-fi, skoro problemem nie jest laptop. W telefonach i tab. nic nie grzebane.
E: komórką łączę sie oczywiście przez wi-fi
 
JESLI lapkiem laczysz sie po kablu (jako jedyne urzadzenie) a wszystkie pozostale na wifi dzialaja dziwnie, to moze jednak ma znaczenie CZY lapek jest na kablu albo wifi. Bo wtedy sugerowaloby to problem z wifi.

Nie przychodzi mi nic innego do glowy... Ale nie wczytuje ci sie cos zawsze? Losowo? Zaleznie od rozmiaru? Szybko ci wifi chodzi?
 
lapki przez wi-fi, od momentu pierwszej konfiguracji sprawy z telefonami i tabletami są do dupy. na fonie wczytuje mi się np. cohones, ale nie widzę wszystkich avików i filmy mi nie chodzą. odtwarza mi tylko filmy z cda. nie mogę się połączyć np. ze sklepem play - ani na tel ani przez tableta.
E: jak chcę się połączyć np. z you tube na fonie, to wyskakuje mi komunikat: wystąpił problem z siecią
 
Tylko android
Jak próbuję odpalić film to pojawia mi się komunikat "nie można rozpoznać adresu serwera DNS"
 
Nie ogarniam sieci tak jak powinienem- nie chce strzelać i udawać że wiem co mówie. Niech ktoś ogarnięty w sieciach pomoże @Fresh
dzięki za docenienie mnie ale widze że problem już rozwiązany - 8.8.8.8 wpisane na sztywno na klientach dhcp pomaga bardzo czesto
 
Panowie mam problem nie widzę nowych tematów zarówno na głównej jak i cohones. Kiedyś działo mi się tak przez jakiś czas na głównej. teraz mam tak wszędzie. Odświeżanie F5 nic nie daje
Widziałem że ktoś wczoraj miał podobny problem i nie widział nowego tematu "Time of Masters" (ja też nie widziałem)
 
@Grzechu mam 128GB SSD w moim lapku (Vostro 3560), powoli sie na tym dusze (mam NASa, ale jednak czesc dokumentow/aplikacji musi byc lokalnie tez), sprawa prosta: chce kupic nowy dysk SSD. Wszystko spoko, wybralem juz, ale cos mnie tknelo. Chcialem stary dysk SSD wpakowac w obudowe (~30-50zl) i podpiac przez USB 3.0, tyle ze w BIOSie nie widze opcji bootowania z USB, natomiast widze mSATA (stary ma byc bootowalny bo tam chce linuxa).

Wiec w moim modelu jest mSATA, tyle ze duzo trudniej dostepne (pelna rozbiorka lapka). Zastanawiam sie wiec czy kupowac dysk mSATA czy jednak SATA (zakladam ze musialbym uzywac jakiegos bootloadera ktory wykrywa USB). Robiles cos w tych klimatach kiedys? Jakis deszcz porad? :)
 
@Grzechu
w tej chwili mam podpiety zewnetrzny dysk USB 2.0, i niestety nie ma mozliwosci wyboru dysku USB przy bootowaniu.
Hmmm moze przepne do innego portu (3 sa normlane, 1 zasilany dodatkowo, dedykowany do napedow jak mniemam)? Ale to wieczorem, teraz nbie chce pudla szatdałnować

Dzienx za odp
 
Ja bym próbował z USB 2.0 właśnie. Z 3.0 czasem miałem problemy przy bootowaniu. Przy F12 powinna się pokazać nazwa dysku.
msata nigdy nie miałem, więc z tym Ci nie pomogę.
i niestety nie ma mozliwosci wyboru dysku USB przy bootowaniu.
Ale masz już na nim Linuksa? Chociaż... to nie powinno mieć znaczenia.
 
Ha! Poprzednio tylko przegladalem opcje BIOSu (F2, F12) jednak teraz sie zabawilem opcjami UEFI (bez sensu, ale nie wiedzialem co to). Po przywroceniu starych ustawien, zapisie BIOSU widze juz USB do wyboru (dysk byl caly czas podlaczony) :)
 
UEFI jest wymyslone żeby uzytkownik z każdą pierdoła leciał do serwisu. Nie działa dysk to nie dostaniesz komunikatu że BIOS nie może znaleźć systemu na dysku, tylko masz czarny ekran... dokąd to wszystko zmierza :D
jednak teraz sie zabawilem opcjami UEFI (bez sensu, ale nie wiedzialem co to)
To może za bardzo się tam nie zabawiaj ;)
 
Hheh :) najwazniejsza rzecz przy takich zabawach to wiedziec gdzie bateria od BIOSu :)

Kurcze, ale to mSATA mnie meczy teraz, moze drugi wewnetrzny kupie po prostu, a nie zewnetrzny, kabelki srelki itp.
 
A ja nie mogę zaktualizować windows 8 do 8.1 wyskakuje jakiś błąd 0xC1900101 0x2000C.
 

Startup-memory.png


gdzie znajdę to okno w windowsie 8?
 
Last edited by a moderator:
@Taran to ustawienia wirtualnej maszyny chyba, a nie samego Win8. Koleś w blogu napisał, że przy dynamicznym przydzielaniu pamięci RAM za mało miał pamięci dlatego ustawił 2GB na sztywno. Ile masz dostępnego RAMu?
 
Back
Top