Pogotowie informatyczne

@lugasek
W10 juz mi sie maksymalnie zaktualizowal - zadnego konta nie musialem zakladac. Plyta Dell recovery z W7 SP1, potem te KB co wylistowałem i sterowniki do karty sieciowej, potem poszlo pare aktualizacji W7 a potem juz przeszedlem na W10, tu pare aktualizacji ale nic mi nie wyszukuje juz. Nawet mi nie proponowal konta online.

Te apki moge wylaczyc, chodzi o to że sie bugujo/szpiegujo, czy co? ;)
 
@lugasek
W10 juz mi sie maksymalnie zaktualizowal - zadnego konta nie musialem zakladac. Plyta Dell recovery z W7 SP1, potem te KB co wylistowałem i sterowniki do karty sieciowej, potem poszlo pare aktualizacji W7 a potem juz przeszedlem na W10, tu pare aktualizacji ale nic mi nie wyszukuje juz. Nawet mi nie proponowal konta online.

Te apki moge wylaczyc, chodzi o to że sie bugujo/szpiegujo, czy co? ;)
Obciążają kompa działając w tle. Przy słabych bebechach tym bardziej warto wyłączyć. Zwłaszcza przy dyskach talerzowy to mieli co chwile, tak samo windows update. Jeszcze spectre i meltdown możesz wyłączyć, żeby mieć lepszą wydajność, ale to już jak chcesz. Na starych prockach dużo mocy to zabiera.

 
Last edited:
lol, oryginalnego klucza nie akceptuje, na FV mam Home & Business (OEM/PKC T5D-00311). Byl instalowany dokladnie na tym lapku, zakladalem ze nadal go moge na nim miec.
Serio, latwiej byc piratem niz legalsem.
 
lol, oryginalnego klucza nie akceptuje, na FV mam Home & Business (OEM/PKC T5D-00311). Byl instalowany dokladnie na tym lapku, zakladalem ze nadal go moge na nim miec.
Serio, latwiej byc piratem niz legalsem.
Ogarnąłeś?. Pisałem Ci przecież, żebyś wyciągnął klucz z systemu przed aktualizacją na wszelki wypadek. Jakby coś poszło nie tak, to jest właśnie ten moment :).

 
Czemu nie używasz odpowiedzi? Masz pewność, że użyłeś tego klucza na tym laptopie? :) Może też masz klucz od win7 home, a chcesz aktywował win10 pro itp.
No mam :) ja mowie o office.
Win7 poszedl upgrade na Win10.
 
Jeszcze zapomniałem o jednym. Usuń skype i one drive. One ciągle działają w tle nawet jak im zabronisz :).
Zainstalowalem na dosc starym lapku win10(musialem, bo telekonferencje nie chca chodzic na 7). Kompletnie sie nie znam na tym systemie, moglbys mi napisac co moge tam wylaczyc by dzialal plynnie i w ktorym miejscu to zrobic? z win 10 jestem calkiem zielony. Z gory dzieki.
 
Zainstalowalem na dosc starym lapku win10(musialem, bo telekonferencje nie chca chodzic na 7). Kompletnie sie nie znam na tym systemie, moglbys mi napisac co moge tam wylaczyc by dzialal plynnie i w ktorym miejscu to zrobic? z win 10 jestem calkiem zielony. Z gory dzieki.

Zablokuj telemetrie. Sa do tego specjalne programy
tu pierwsza z brzegu

Jesli nie korzystasz to mozesz tez preinstalowane aplikacje jak paint skasowac itp Tak jak lugasek pisal one drive skype do wyjebania. To samo z Cortana
Apdejty mam tez zablokowane.

Jak chce ci sie bawic mozesz deaktywowac aktywne uslugi ale z tym jest sporo jebania bo jak sie nie znasz bedziesz musial kazda przegladac i czytac aby czegos potrzebnego.
Zobacz co sie uruchamia z autostartem i skasuj niepotrzebne wpisy. Domysle wypierdalam wszystkie sprawdzacze apdejtow itp.

No i podstawa Tryb ciemny do uruchomienia.
 
Zablokuj telemetrie. Sa do tego specjalne programy
tu pierwsza z brzegu

Jesli nie korzystasz to mozesz tez preinstalowane aplikacje jak paint skasowac itp Tak jak lugasek pisal one drive skype do wyjebania. To samo z Cortana
Apdejty mam tez zablokowane.

Jak chce ci sie bawic mozesz deaktywowac aktywne uslugi ale z tym jest sporo jebania bo jak sie nie znasz bedziesz musial kazda przegladac i czytac aby czegos potrzebnego.
Zobacz co sie uruchamia z autostartem i skasuj niepotrzebne wpisy. Domysle wypierdalam wszystkie sprawdzacze apdejtow itp.

No i podstawa Tryb ciemny do uruchomienia.
ok, plus chcialbym wylaczyc windows update, da sie to wszystko wylaczyc z poziomu systemu, czy musze instalowac jakas apke?
 
ok, plus chcialbym wylaczyc windows update, da sie to wszystko wylaczyc z poziomu systemu, czy musze instalowac jakas apke?
Nie pamietam sorry.

Na szybko jakis filmik wrzucam moze tutaj zobaczysz


Aha antywirusa tez wyjebalem i zainstalowalem firewalla - Zone Alarm zeby blokowac piraty przed laczeniem sie z siecia.

Jak nie zrobisz duzego balaganu podczas instalacji to od razu kopia albo nagrac zrzut systemu jako ISO. Wtedy normalnie zainstalujesz z wszystkimi dokonanymi zmianami.
Troche z tym jest jebania trzeba poczytac
 
Zainstalowalem na dosc starym lapku win10(musialem, bo telekonferencje nie chca chodzic na 7). Kompletnie sie nie znam na tym systemie, moglbys mi napisac co moge tam wylaczyc by dzialal plynnie i w ktorym miejscu to zrobic? z win 10 jestem calkiem zielony. Z gory dzieki.
Przecież pisałem wyżej :). Przejrzyj moją rozmowę z Dzihadosem. Nic więcej nie musisz robić.
 
Zablokuj telemetrie. Sa do tego specjalne programy
tu pierwsza z brzegu

Jesli nie korzystasz to mozesz tez preinstalowane aplikacje jak paint skasowac itp Tak jak lugasek pisal one drive skype do wyjebania. To samo z Cortana
Apdejty mam tez zablokowane.

Jak chce ci sie bawic mozesz deaktywowac aktywne uslugi ale z tym jest sporo jebania bo jak sie nie znasz bedziesz musial kazda przegladac i czytac aby czegos potrzebnego.
Zobacz co sie uruchamia z autostartem i skasuj niepotrzebne wpisy. Domysle wypierdalam wszystkie sprawdzacze apdejtow itp.

No i podstawa Tryb ciemny do uruchomienia.
Nie pamietam sorry.

Na szybko jakis filmik wrzucam moze tutaj zobaczysz


Aha antywirusa tez wyjebalem i zainstalowalem firewalla - Zone Alarm zeby blokowac piraty przed laczeniem sie z siecia.

Jak nie zrobisz duzego balaganu podczas instalacji to od razu kopia albo nagrac zrzut systemu jako ISO. Wtedy normalnie zainstalujesz z wszystkimi dokonanymi zmianami.
Troche z tym jest jebania trzeba poczytac

Przy najnowszym buildzie, nie trzeba wiele. Praktycznie wszystko może zostać. Jedynie kosmetyka typu apki działające w tle do wyłączenia. Reszta tak naprawdę nie ma wpływu na wydajność.
 
@lugasek Przejrzalem, dzieki za pomoc. Nie czaje tylko jak wylaczyc to spectre i meltdown, musze zainstalowac to inspectre? czy da sie z poziomu systemu?
 
@lugasek Przejrzalem, dzieki za pomoc. Nie czaje tylko jak wylaczyc to spectre i meltdown, musze zainstalowac to inspectre? czy da sie z poziomu systemu?
da się, ale prościej ikonkę kliknąć.



Tam źle powiedział

AT 02:36 I ACCIDENTALLY SAY SET ITS VALUE TO ZERO WHICH IS INCORRECT, SET IT TO ONE!!!


Oczywiście to się tyczy tylko procesorów intela.
 
MacOs, od niedawna na Macu pro. Bajki

1617461882338-jpeg.19138
 
@lugasek @Szaba dzieki za pomoc, wszystko wylaczylem, smiga ladnie choc laptop juz swoje lata ma. Inne pytanie od tego miesiaca zwiekszyl mi sie net do 150 mb, a po fakcie doczytalem, ze moja sieciowka uciagnie max 65 :) drugi lapek troche lepiej bo 100, ale na tel mi smiga 150, czy takie cos moze zdac egzamin w laptopie https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-wifi-w-fi-5g-433mbps-u9-adapter-usb-10147739429?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=MDg3NDVkOTctYWUxNy00NDQxLThiYzktNzY0MDM1MGU0MDNjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=addf5ac5-d204-4a46-bcab-3118818038f0 ? Z gory dzieki za pomoc.
tak, ale nie znam sie na tym. Wiec jaki model wybrac ci nie powiem.
 
Żonie zhakowali Facebook. Konto poszło się rypać, ale potrzebuję namiarów na jaką apkę, która przeskanuje sprawnie telefon, czy jakiegoś wirusa nie złapała przypadkiem.
 
Back
Top