Pogotowie informatyczne

Hej, takie pytanko, może ktoś miał coś podobnego. Mojej dziewczynie ktoś się dzisiaj wkradł na Instagrama i w ciągu kilku minut zmienił nazwę użytkownika, imię i nazwisko, maila oraz hasło. Na szczęście konto było dalej połączone z Facebookiem i dało się zalogować właśnie przez FB i odzyskać wszystko.

Z czego mogło coś takiego wyniknąć? Złośliwe maile (ostatnio przychodzą jakieś śmiecie o bitcoinach i innych spamach) czy bardziej wyciek danych lub hasła?

Nie wiem czy o to chodzi, ale niedawno była akcja z rozsyłaniem maili z małym L w nazwie czyli lnstagram@ a nie instagram@ użytkownik miał coś zaakceptować czy jakoś tak i konto przejęte.
 
Nie wiem czy o to chodzi, ale niedawno była akcja z rozsyłaniem maili z małym L w nazwie czyli lnstagram@ a nie instagram@ użytkownik miał coś zaakceptować czy jakoś tak i konto przejęte.

Ciekawe. Muszę przeszukać w takim razie, dzięki za info.
 
Mam problem z instalacją programów/apel na Lenovo Ideapad 110. Pokazuje mi się komunikat - zakończono ... 100% i dalej nic się nie dzieje. Co zrobić cohones?
@tinc @Dzihados @inni
 
antywirus blokuje.
Tak myślałem, ale zanim to napisałeś wypieprzyłem McAfie, czy jak mu tam, zainstalowałem AVG, dalej nic nie dało. Zainstalowałem programy z pominięciem zjebanego asystenta pobierania. Problem nie zniknął ale przestał mi przeszkadzać.
Tak, czy inaczej - dziękuję za fatygę.
 
Tak myślałem, ale zanim to napisałeś wypieprzyłem McAfie, czy jak mu tam, zainstalowałem AVG, dalej nic nie dało. Zainstalowałem programy z pominięciem zjebanego asystenta pobierania. Problem nie zniknął ale przestał mi przeszkadzać.
Tak, czy inaczej - dziękuję za fatygę.
po ci antywirus, ja nie uzywam wogole, dobra przegladarka, dobre filtry do blokowania jakiegos gowna oraz patrzenie na adresy stron, ktore wchodzisz. A mcafie to gowno jakich malo, jak miales to jako antywirusa...
 
Tak myślałem, ale zanim to napisałeś wypieprzyłem McAfie, czy jak mu tam, zainstalowałem AVG, dalej nic nie dało. Zainstalowałem programy z pominięciem zjebanego asystenta pobierania. Problem nie zniknął ale przestał mi przeszkadzać.
Tak, czy inaczej - dziękuję za fatygę.
Ale czego nie możesz zainstalować? Nic nie działa? Czy jakieś konkretne programy?
 
po ci antywirus, ja nie uzywam wogole, dobra przegladarka, dobre filtry do blokowania jakiegos gowna oraz patrzenie na adresy stron, ktore wchodzisz. A mcafie to gowno jakich malo, jak miales to jako antywirusa...
Laptop teściowej, kupiła już z tym gównem i cały czas jej wszystko blokował. Mnie poprosiła o interwencję. Obdarzyłeś mnie jak widać zbyt dużym zaufaniem...
 
Kontynuując, jest jakaś apka/urządzenie/chuj wiec co które ktoś (oprócz KGB) może podgrać na telefon i zdalnie sprawdzać wiadomości tekstowe i połączenia?
 
Mi tam bardziej chodzi czy osoba 3 może czytać czyjeś SMS po wcześniejszym grzebaniu w tym telefonie #trudnesprawy

np. mąż śledzący żonę :putinlaugh:
Grzebiąc w tel lub nie :fjedzia:

Man in The middle, jaskolka, spyphone, backup i regularny upload, własny wi-fi spot, synchro i przechwycenie konta, itd.. Tak ktoś mówił chyba kiedys, nie pamietam kto, gdzie i kiedy, ale może prawda, może falsz, jestem nietrzeźwy, pisze nie wiem co :jjsmile:
 
Last edited:
Mi tam bardziej chodzi czy osoba 3 może czytać czyjeś SMS po wcześniejszym grzebaniu w tym telefonie #trudnesprawy

np. mąż śledzący żonę :putinlaugh:
Generalnie nie ma 100% pewnosci, choc tak naprawde watpie by byl zrootowany i przywrocenie do ustawien fabrycznych powinno dac rade.
Jezeli bardzo zalezy - nowy aparat. Albo czat cohones ;) ;) ;)
 
@lugasek mistrzu, pamiętasz jak mi się laptop zjebał ? okazało się, że padła karta graficzna (ponoć w tych modelach padały wszystkie bo był wadliwy model)
zaniosłem do serwisu i:
- ściągnął z Samsunga obudowę 17",
- przeszczepił do niej matrycę z mojego,
- przeszczepił 4 GB Ramu ze starego i dołożył następne 8
- przeszczepił dysk HDD i dołożył SSD na system,
- wsadził procek Intel Core i7 2 GHz
- wsadził płytę główną chyba ze zintegrowaną kartą graf. Inter HD Graphics 3000
- zainstalował oryginalny Win10

i zapłaciłem 8 stówek. . . chyba nieźle, nie ?
 
@lugasek mistrzu, pamiętasz jak mi się laptop zjebał ? okazało się, że padła karta graficzna (ponoć w tych modelach padały wszystkie bo był wadliwy model)
zaniosłem do serwisu i:
- ściągnął z Samsunga obudowę 17",
- przeszczepił do niej matrycę z mojego,
- przeszczepił 4 GB Ramu ze starego i dołożył następne 8
- przeszczepił dysk HDD i dołożył SSD na system,
- wsadził procek Intel Core i7 2 GHz
- wsadził płytę główną chyba ze zintegrowaną kartą graf. Inter HD Graphics 3000
- zainstalował oryginalny Win10

i zapłaciłem 8 stówek. . . chyba nieźle, nie ?
Oryginalny win to kosztuje 500zł. 800zł to tak średnio. Masz jakąś gwarancje na to?
 
ale gwarancji na części które zostały ze starego lapka to nie dostaniesz.
pewnie nie, czyli matryca, dysk hdd i 4 gb ram poza gwarancją wiadomo, ale reszta jest. Twierdzisz, że 800 zł. to nie tak dobrze jak myślałem ? Mnie się zdawało, że w tych piniondzach takiego sprzętu na (choćby częściowej) gwarancji nie znajdę
 
pewnie nie, czyli matryca, dysk hdd i 4 gb ram poza gwarancją wiadomo, ale reszta jest. Twierdzisz, że 800 zł. to nie tak dobrze jak myślałem ? Mnie się zdawało, że w tych piniondzach takiego sprzętu na (choćby częściowej) gwarancji nie znajdę
Kupisz bez problemu.
 
@lugasek

odkąd mam tego nowego lapka, to ciągnie neta przez wi-fi góra 2mb. Już mnie to wkurwia, to pewnie wina karty sieciowej, nie ? oto ona:

Karta Broadcom 802.11n Network Adapter

już z samej nazwy brzmi jak gówno, mam rację ? Da się ją wymienić czy jest przyspawana do płyty głównej ? Da się to jakoś sprawdzić bez rozkręcania go ?
 
@lugasek

odkąd mam tego nowego lapka, to ciągnie neta przez wi-fi góra 2mb. Już mnie to wkurwia, to pewnie wina karty sieciowej, nie ? oto ona:

Karta Broadcom 802.11n Network Adapter

już z samej nazwy brzmi jak gówno, mam rację ? Da się ją wymienić czy jest przyspawana do płyty głównej ? Da się to jakoś sprawdzić bez rozkręcania go ?
to nie jest wina karty, szukaj winy w routerze w ustawieniach.
 
Back
Top