Pany, zdarzy mi sie przejeżdżać przez Drezno, będę miał tam trochę czasu.

Polecacie jakiś parking w centrum, co by fury nie ukradli? @Gaara ?
 
Skoro o Azji była mowa, no to pozdro.


20240215-095517.jpg






W Azji spędzam każdego roku przynajmniej jeden miesiąc, uciekając przed "piękną", polską zimą. W ostatnich latach trochę pobyt psują wszędobylscy ruscy, ale i tak jest fajnie.

Najbardziej intrygujące jest tempo zmian - zdarza mi się wrócić do miejsc w których byłem 2-3 lata wcześniej, i gdyby nie świadomość, że przecież już tutaj byłem to bym uznał, że jestem w jakimś nowym miejscu.
 
Skoro o Azji była mowa, no to pozdro.


20240215-095517.jpg






W Azji spędzam każdego roku przynajmniej jeden miesiąc, uciekając przed "piękną", polską zimą. W ostatnich latach trochę pobyt psują wszędobylscy ruscy, ale i tak jest fajnie.

Najbardziej intrygujące jest tempo zmian - zdarza mi się wrócić do miejsc w których byłem 2-3 lata wcześniej, i gdyby nie świadomość, że przecież już tutaj byłem to bym uznał, że jestem w jakimś nowym miejscu.
@DONTOLIVER
 
Skoro o Azji była mowa, no to pozdro.


20240215-095517.jpg






W Azji spędzam każdego roku przynajmniej jeden miesiąc, uciekając przed "piękną", polską zimą. W ostatnich latach trochę pobyt psują wszędobylscy ruscy, ale i tak jest fajnie.

Najbardziej intrygujące jest tempo zmian - zdarza mi się wrócić do miejsc w których byłem 2-3 lata wcześniej, i gdyby nie świadomość, że przecież już tutaj byłem to bym uznał, że jestem w jakimś nowym miejscu.
Gratuluje i troszkę zazdroszczę. Też gdzieś tam wyskoczę w cieplejsze regiony, ale nie na miesiąc... fajnie sobie życie ułożyłeś.
 
Skoro o Azji była mowa, no to pozdro.


20240215-095517.jpg






W Azji spędzam każdego roku przynajmniej jeden miesiąc, uciekając przed "piękną", polską zimą. W ostatnich latach trochę pobyt psują wszędobylscy ruscy, ale i tak jest fajnie.

Najbardziej intrygujące jest tempo zmian - zdarza mi się wrócić do miejsc w których byłem 2-3 lata wcześniej, i gdyby nie świadomość, że przecież już tutaj byłem to bym uznał, że jestem w jakimś nowym miejscu.
Jarają Cię stare kitajce?
 
Wybieram się wkrótce do Madrytu ktoś poleca co warto zobaczyć? Będę 3 dni więc niewiele i też jadę w jakiś celu ale jestem ciekaw. Knajpy/restauracje też wchodzą w grę ! :D
 
Właśnie mi się przypomniało, że w zeszłym roku udało się w końcu skreślić jedną z pozycji na mojej liście "do zobaczenia". Mianowicie, udało się zrobić sobie tripa po Prowansji i pooglądać pola kwitnącej lawendy. Oprócz tego standardowo - lokalne piwko :cool: . Na zdjęciach tego nie widać zbyt dobrze, ale pod wieczór nad polami unosi się fioletowa mgiełka i wygląda to po prostu obłędnie. Wycieczka była odkładana i odkładana, gdyż kwitnienie potrafi się bardzo przesunąć w czasie, ale w końcu - udało się.

Na jednym ze zdjęć widać średniowieczny klasztor i jest to Opactwo Sénanque. Swojego piwa niestety nie produkują, ale sprzedają piwo innych klasztorów. Sam budyneczek ekstra. Niestety w czasie mojej wizyty trwały prace remontowe, ale i tak jestem kontent.



4.jpg


3.jpg

2.jpg


1.jpg



Wybieram się wkrótce do Madrytu ktoś poleca co warto zobaczyć? Będę 3 dni więc niewiele i też jadę w jakiś celu ale jestem ciekaw. Knajpy/restauracje też wchodzą w grę ! :D

Madryt jest spoko (w Hiszpanii zdecydowanie wolę Andaluzję), ale jeśli podróżowałeś po starych, europejskich miastach to raczej niczym Cię nie zaskoczy.

Na pewno do zobaczenia:

- Pałac Królewski
- Park Retiro

Reszta rzeczy, które można znaleźć w internetowych poradnikach to tak jak mówię - jeśli widziało się Rzym, Paryż, Wiedeń i kilka innych miast, to wrażenia już nie zrobią.
 
Last edited:
Back
Top