PLMMA - jasna strona mocy.

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
Cykl gal wspolorganizowanych przez Miroslawa Okninskiego, mimo wszystkich swoich ulomnosci oraz niewatpliwych wad swojego tworcy, przyniosl fanom MMA w calej Polsce, na przestrzeni niespelna 3 lat, kilkaset pojedynkow w tej formule. Obok kompletnie nie udanych, bedacych zawodowymi tylko z nazwy, byly tez naprawde swietne i znaczace. Ja jestem wielkim fanem tego cyklu bo to glownie dzieki niemu i jego obecnosci na antenie OS moge sledzic jak rozwija sie polskie MMA poza KSW. Jestem ciekaw ilu zwolennikow udalo sie tej organizacji zdobyc przez te trzy lata swojej dzialalnosci ? Proponuje sprobowac zapomniec o czesci wypowiedzi i zachowan wlasciciela a bardziej skoncentrowac sie na zawodnikach, tych ktorzy walczyli i beda walczyc na galach tej moze nie do konca Profesjonalnej, ale jednak wciaz sie rozwijajacej Ligi MMA. Wiem, ze to moze okazac sie zadaniem dosc karkolomnym, mysle jednak, ze warto sprobowac.
10678713_773073992766505_6261666095356871652_n.jpg
 
@mmammag mogles sie bardziej postarac (technicznie) a Miras to raczej taki Han Solo ;)
Tak w duzym skrocie wygladala ostatnia gala we Wloclawku.
 
Efektowne, choc chyba nie do konca skuteczne, KO w wykonaniu najblizszego rywala Mariana Ziolkowskiego, Jose Luisa Medrano.
 
Juz myslalem, ze to kolejny tekst Jakuba. Po kilku nie dokonca pochwalnych o KSW nagle teraz taki o tym jak plmma jest super. Taka proba podlizania sie trenerowi :D.

Jak jest w os i nie mam nic innego do roboty to ogladam, ale poziom niektorych walk jest zalosny. Do tego osoba Miroslawa i bardzo czesto profesjonalna ta liga jest tylko z nazwy. Wiec fanem nie jestem ale bardzo dobrze, ze jest. Okninski robi robote jezeli chodzi o mlodych zawodnikow.
 
I ta publika "Po ch*j ja tu przyszedłem?" w głowach...Że się nie udało jakichś momentów, gdzie trochę "żyją" bardziej wstawić.
 
Brakuje mi w tej organizacji porządnego matchmakera. Oczywiście wiem, że większość gal organizują lokalsi i Okniński daje tylko nazwę, ale przydałby się ktoś kto od górnie pilnowałby poziomu zestawień trzymając się lokalnych budżetów. Pozwoliłoby to tworzyć jakieś rozsądne drabinki i dodać wszystkiemu logiki.

Z zakulisowych informacji słyszałem, że Orange pod nowymi właścicielami będę chcieli kontynuować współpracę z PLMMA, więc jest szansa na dalszy rozwój.
 
Brakuje mi w tej organizacji porządnego matchmakera. Oczywiście wiem, że większość gal organizują lokalsi i Okniński daje tylko nazwę, ale przydałby się ktoś kto od górnie pilnowałby poziomu zestawień trzymając się lokalnych budżetów. Pozwoliłoby to tworzyć jakieś rozsądne drabinki i dodać wszystkiemu logiki. Z zakulisowych informacji słyszałem, że Orange pod nowymi właścicielami będę chcieli kontynuować współpracę z PLMMA, więc jest szansa na dalszy rozwój.

To prawda, ze wieksza spojnosc w planowaniu kolejnych zestawien bylaby mile widziana, ale jak sie przyjzec historii to paradoksalnie organizacje, ktore oparly sie na naprawde dobrych i pomyslowych matchmakerach niestety nie przetrwaly. Funkcjonuja zas swietnie badz calkiem niezle te, w ktorych w tej dziedzinie panuje spora doza improwizacji czyli KSW, FEN i wlasnie PLMMA. Mam nadzieje, ze informacje na temat wspolpracy z OS czy tez jej nastepca sie potwierdza, moze uda sie rowniez zrealizowac pomysl tego magazynu PLMMA w tej stacji
 
No mocna teza. To chyba zależy od definicja pojęcia "ciekawa".
@VaeVictis - No ale organizacje które masz na myśli nie upadały dlatego, że miały przemyślany matchmaking, ani PLMMA nie rozwija się dlatego, że go nie posiada ;). Uważam, że duża ilość gal nie jest wykorzystywana do budowania logicznych drabinek. Przydałoby się też trochę zwiększenie promocji największych gwiazd organizacji.
 
Jestem fanem tej organizacji, serio. Jak jest na OS i mam możliwość, to oglądam. Jak nie mam możliwości obejrzeć na żywo, to czekam na powtórki/sięgam po "drugi obieg." Trener jest, jaki jest, ale jakoś potrafi to ciągnąć, pomimo, że wiele innych poległo. Dla mnie PLMMA to taki rodzimy odpowiednik DEEP albo Pancrase - niby w cieniu większych graczy, ale gdy oni kończą działalność, to Liga kontynuuje swoją.

Uważam, że duża ilość gal nie jest wykorzystywana do budowania logicznych drabinek. Przydałoby się też trochę zwiększenie promocji największych gwiazd organizacji.

Zgadzam się w 100 procentach. Trochę brak w tym wszystkim jakieś długofalowej wizji i dla mnie to wygląda na prowadzenie organizacji na zasadzie "od gali do gali."

Mam nadzieje, ze informacje na temat wspolpracy z OS czy tez jej nastepca sie potwierdza, moze uda sie rowniez zrealizowac pomysl tego magazynu PLMMA w tej stacji

Do mnie OS nie przemawia. Ta stacja nie ma takiego zasięgu i nie jest tak łatwo dostępna, jak pozostałe kanały sportowe. Oczywiście lepsze transmisje na OS, niż żadne, ale nie wiem, czy taki TVN nie byłby lepszym rozwiązaniem. Bo o Polsacie to chyba można zapomnieć.
 
Last edited:
Do mnie OS nie przemawia.
HD by wprowadzili to by było inaczej. Poza tym oni mają Izę M. a to duży plus ;)
Jestem fanem tej organizacji, serio. Jak jest na OS i mam możliwość, to oglądam. Jak nie mam możliwości obejrzeć na żywo, to czekam na powtórki/sięgam po "drugi obieg." Trener jest, jaki jest, ale jakoś potrafi to ciągnąć, pomimo, że wiele innych poległo. Dla mnie PLMMA to taki rodzimy odpowiednik DEEP albo Pancrase - niby w cieniu większych graczy, ale gdy oni kończą działalność, to Liga kontynuuje swoją działalność.
Podpisuje się wszystkimi kończynami.
 
@krolik mocna i pewnie dla wielu rowniez dyskusyjna choc moim zdaniem wcale nie tak daleka od prawdy, bo "ciekawa" wcale niekoniecznie jest nierozerwalnie zwiazana z poziomem i rankingami. To oczywiscie kwestia dyskusyjna, ale tak dla porownania zestawienie wszystkich walk, ktore w 2014 roku sprezentowalo nam KSW i tymi najciekawszymi, moim zdaniem, ktore dostalismy od PLMMA. Wszystko w dosc umownym, zwlaszcza po stronie organizacji Miroslawa Okninskiego, podziale na kategorie wagowe. Walki pan pominalem swiadomie, bo tu obie organizacje nie maja sie absolutnie czym pochwalic.

ChomikImage.aspx


ChomikImage.aspx

ChomikImage.aspx


HD by wprowadzili to by było inaczej. Poza tym oni mają Izę M. a to duży plus ;)
Ciezko mi powiedziec czy to tylko wynik profesjonalizmu czy tez juz swego rodzaju fascynacja tym sportem, ale u Izabeli Matczak kazda kolejna gala i kazdy kolejny wywiad jest bardziej pro od poprzednich. Warstwa wizualna oczywiscie rowniez cieszy moje oko.
 
pudelek.pl said:
45-letni trener i sparingpartner Pudzianowskiego dodaje, że jego były kolega z pewnością nie przeszedłby testów antydopingowych. To ma być również powodem, dla którego nie przeniósł się jeszcze do najbardziej prestiżowej i dochodowej, międzynarodowej federacji mieszanych sztuk walki, UFC.

Płaczę, jak to czytam :D
 
45-letni trener i sparingpartner Pudzianowskiego dodaje, że jego były kolega z pewnością nie przeszedłby testów antydopingowych. To ma być również powodem, dla którego nie przeniósł się jeszcze do najbardziej prestiżowej i dochodowej, międzynarodowej federacji mieszanych sztuk walki, UFC.
Ale faza. :D
 
Jednak Miras ma coś z deklem, albo nie może przełknąć wciąż, że Pudzian wyłożył na niego lache i nie dzieli się gażą z nim bo co jakiś czas wyskakuje Miras i non stop pierdoli o tych koksach. Ile można?
 
Mam cicha nadzieje, ze pojawienie sie tego kanalu sprawi, ze teraz czesciej beda pojawiac sie takie materialy jak ten z Rzeszowa. Jeden z najlepszych brawli w polskim MMA jaki widzialem w walce Bienkowski - Grzebyk, heroiczny boj, dzis juz zawodnika KSW, Szymona Bajora plus Krzysztof Jotko i Miroslaw Okninski. Mimo wszystkich swoich niedoskonalosci PLMMA naprawde ma sie tez czym pochwalic.
 
Pisanie samemu ze soba to troche patologia, prawie taka jak picie do lustra, ale co tam. Liczylem na fajne HL-ty na nowym kanale, poki co dostalem Najmana :D
 
Niewątpliwie pomijając problemy wizerunkowo-marketingowe to PLMMA robi dobrą robotę promując lokalnie mma. Również jestem ich fanem, choć widać gołym okiem sporo niedociągnięć, choć części nie widać, to można je zmieniać, tak aby projekt szedł ku lepszej organizacji często ciekawych walk. Brak logicznych zestawień to nie wada, jeśli weźmiemy pod uwagę, że walczy na gali sporo młodych chłopaków, którzy mogą się sprawdzić, a czasem coś więcej.

Podsumowując PLMMA tworzy mocny polski rynek mma, organizacja pomimo wielu problemów jest bardzo pożyteczna. Zgadzam się z Vae, trzeba zwrócić uwagę na zawodników, którzy walczą w klatce, bo to jest ich "show", nie organizatora, który długim jęzorem nieudolnie promuje swój projekt.
 
Strona moze i nie powala, ale to poczatek, wiec poczekajmy. Ja sie ciesze, ze w ogole jest. Oby byla wlasciwie wykorzystywana i pojawialy sie na niej informacje co do ktorych mozna miec pewnosc, iz sa prawdziwe i potwierdzone. Mnie podoba sie zakladka mistrzowie, a zwlaszcza jedna postac w niej zawarta. Dla mnie bezdyskusyjne odkrycie 2014, jesli chodzi o zagranicznych zawodnikow walczacych w Polsce. Choc nie odkryla go PLMMA to jednak zostal jej mistrzem.
mickael_lebout_plmma.jpg
 
Nowa strona, kanał youtube szkoda tylko, że Orange Sport najprawdopodobniej zaliczy zgon z końcem roku
 
Mnie rowniez martwi ta perspektywa, ale po pierwsze nic nie wiadomo na temat planow nowych wlascicieli a po drugie sa jeszcze inne stacje. Styczniowa gala w Lubinie jest pozegnaniem FEN-u z FightBoxem, wiec moze w przypadku fiaska rozmow z nastepca OS PLMMA tam wlasnie znajdzie swoje miejsce. Tym bardziej, ze wg zapowiedzi PLMMA jest gotowa od przyszlego roku samodzielnie przygotowywac materialy video.
 
Back
Top