Piłka nożna

to ja czekam na tych obroncow, ale z EPL poprosze, podziekuje za bundeslige i bron Boze hiszpanska, to calkowite rozne ligi. chodzi o srodkowych rozumiem? gdzie ja napisalem o jakims cpaniu czy Twojej znajomosci pilki noznej? porownales zawodnikow z dwoch roznych pozycji, tylko tyle. porownanie z BVB powinno byc z Gundoganem/Benderem/Sahinem, a i tak niezbyt trafne, bo EPL dla mnie jest calkowicie odmienna liga co mozna zauwazyc wlasnie w transferze Nuriego.



wiem jak MU gra, a Ty widocznie masz kontakt z sAF'em wiedzac jakie zadania daje mu na mecz Fergie.



http://www.devilpage.pl/index/news/komentarze/34321/kolejny-wybitny-mecz-profesora-carricka/



http://www.devilpage.pl/index/news/komentarze/34579/to-carrick-a-nie-robin-powinien-zgarnac-wyroznienie/



widocznie nie tylko ja uwazam, ze Michael ma swietny sezon, a to tylko pare newsow.



Carricka cenie za bycie 'sercem druzyny' oraz rozegranie pilki, co to w ogole za zdanie 'ze gra dla najlepszej druzyny', nigdzie takiego nic nie napisalem, po prostu PFA sugerowalo sie tym kto zdobyl mistrzostwo i naturalne, ze biora z tej druzyny graczy.
 
Dobry żart. Jest Carrick a nie ma Gerrarda czy Michu. Osobiście wymieniłbym Hazarda na Michu a Carricka na Gerrarda. Obecność Ferdinanda też rozbraja :) Jest jakaś zasda, że na każdej pozycji na siłę musi być umieszczony zawodnik z mistrzowskiej drużyny? Jestem w stanie wymienić kilku zawodników, którzy bardziej zasłużyli niż Carrick czy Ferdinand na znalezienie się w 11 sezonu.
 
@baju



To o ćpaniu i o znajomości tyczyło się lukasa. Ciebie nie potrzebnie w to wmieszałem bo trzeba przyznać, że Ty złośliwości żadnych nikomu nie piszesz. A już przynajmniej nie mi. Co do Carrica to dalej twierdzę to co pisałem wcześniej. Carrick jest środkowym pomocnikiem a nie środkowym pomocnikiem defensywnym. Mogę się z Tobą zgodzić, że porównując go do Goetze który nie ma zadań defensywnych (na pewno nie tyle co Carrick) dość mocno nagiąłem rzeczywistość. Inna sprawa, że Ty zrobiłeś to samo pisząc, że Carrick jest defensywnym pomocnikiem. W rzeczywistości Carrick gra typowego środkowego pomocnika i ma zarówno zadania ofensywne jak i defensywne. Mogę się z Tobą zgodzić, że w telewizji jak i w prasie ustawienie na papierze wygląda czasami inaczej co jest raczej błędem tych którzy je tworzą bo grafika przedstawiająca MU grające w systemie 4-3-3 jest ewidentnie naciągana. MU gra 4-4-2 i Carrick jako jeden ze środkowych pomocników ma zarówno zadania defensywne jak i ofensywne. Sam piszesz, że Carrick "kreuje grę". Wcale tego nie neguje i jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Grę kreuje tylko, że kiepsko. Statystyki asyst i goli ma kiepskie bo w ataku jest ogólnie mówiąc dość mocno ograniczony i moim zdaniem nie zasługuje na grę w MU. Pewnie już dawno wyleciałby z tej drużyny gdyby Ferguson miał pieniądze na transfery Goetze i środkowego napastnika (Lewandowski, Falcao). Nie jest przecież żadną tajemnicą, że już w tamtym sezonie chciał kupić Lewandowskiego/Falcao a Goetze stara się pozyskać od 2011 roku. Z Goetze i Lewandowskim/Falcao mógłby przejść na prawdziwe 4-3-3. Na środku ataku dałby Lewandowskiego/Falcao z nimi jako ofensywny pomocnik zagrałby Goetze a RvP przesunąłby na lewe skrzydło. Na prawym grałby Nani i biorąc pod uwagę jak grają boczni i środkowi obrońcy śmiałoby można myśleć o triumfie w LM. Rooney stałby się zbędny i PSG pewnie zapłaciłoby za niego mnóstwo kasy. Jak patrzę na transfery PSG to mam wrażenie, że szejkowie kupują piłkarzy czytając gazety pokroju "Brawo Sport" więc problemu by nie było żeby wmówić im że jest on wart 70 mln funtów. Obecnie Ferguson ma problem bo jak gra z lepszymi drużynami to system który MU opanował do perfekcji 4-4-2 przy dzisiejszym wybieganiu piłkarzy czołowych drużyn nie do końca się sprawdza. Rooney nie jest ofensywnym pomocnikiem i dlatego jak się patrzy na grę MU to widać, że grę organizują Rooney i Carrick. Tylko, że ani jeden ani drugi nie są w tym dobrzy na tyle, żeby ograć Barcelonę czy Bayern. Na ligę angielską to wystarcza i na Real pewnie też by wystarczyło (gdyby nie sędzia) ale już z Bayernem czy BVB (w obenej formie) raczej to za mało.
 
pieniadze ma, nie bardzo chce wydac tyle, Fergie znany jest ze swojego 'skapstwa' prawie jak kazdy Szkot. ;)



Rooneya nie odda, Nani jakby zlapal forme bylby jednym z lepszych skrzydlowych na swiecie, niestety psychika odgrywa duza tutaj role. szkoda mi Roo troche, bo tak jak napisales gra bardziej pomocnika ostatnio niz napadziora, a wiadomo, ze jest jednym z najlepszych napastnikow na swiecie. chcialbym kogos na srodek pomocy, najchetniej Eriksena z Ajaxu. czekam na rozwoj Powella.



na skrzydlo bardziej widze Zahe niz kogos z kadry, meeeega talent. btw, PFA wybralo go graczem Championship.
 
PS. Dalej uważam, że Reus jest lepszą wersją Giggsa.


Dwaj zupelnie inni zawodnicy.. Ale na rozpiskach przed meczem narysowani sa w tym samym miejscu to ich zestawił nasz Gmochu forumowy.



Do tego jeden prawonożny, drugi lewo



Lecz sie chlopie
 
@herrflick





PS. Dalej uważam, że Reus jest lepszą wersją Giggsa.



Dwaj zupelnie inni zawodnicy.. Ale na rozpiskach przed meczem narysowani sa w tym samym miejscu to ich zestawił nasz Gmochu forumowy.



Do tego jeden prawonożny, drugi lewo



Lecz sie chlopie


Ronaldo też gra na jnnej pozycji niż Messi i nikt za to, że ich porównuje nie musi się leczyć. Na rozpiskach przed meczem Reus i Giggs narysowani akurat są gdzie indziej i jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to zauważyłbyś, że zdążyłem już to napisać. Giggs jest typowym bocznym pomocnikiem a tacy zostali wyparci przez skrzydłowych. Nie jest to trudne do zrozumienia. Podejrzewam, że jednak to Cię przerasta. Mam do Ciebie taką prośbę. Podaruj sobie komentowanie moich postów. Nie masz żadnych argumentów tylko chcesz zabłysnąć przypierdalając się do mnie. A już pisanie, że nie można porównywać zawodnika prawonożnego do lewonożnego to wspaniały wniosek. Za chwilę pewnie jeszcze stwierdzisz, że lewonożny nie może grać na prawym skrzydle:-). Mogę popisać w tym temacie z kimś kto coś się na czymś zna. Baju ma może inne zdanie niż ja ale po tym co pisze widać, że się na piłce zna. Tobie i podobnym do Ciebie serdecznie dziękuję. Bez odbioru.
 




Jeżeli Reus osiągnie chociaż 1/3 tego co Ryan to wtedy będzie można go z nim porównywać. Bo Giggs to był i jest fenomen...

Podczas swojej gry dla Czerwonych Diabłów Giggs zdobył wszystkie krajowe trofea:



Puchar Ligi Angielskiej w 1992, 2006, 2009



Mistrzostwo Anglii w 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2007, 2008, 2009 i 2011



oraz cztery



Puchary Anglii w 1994, 1996 i 1999, 2004 roku.







W latach 1999 i 2008 świętował wraz z drużyną zdobycie najbardziej prestiżowego klubowego trofeum na świecie • Pucharu Europy.
 
Giggs jest typowym bocznym pomocnikiem a tacy zostali wyparci przez skrzydłowych.




Chuj wie co Ty masz na mysli majster ale cos mi sie wydaje ze Giggs jest wlasnie jednym z archetypow skrzydłowego.




Ronaldo też gra na jnnej pozycji niż Messi i nikt za to, że ich porównuje nie musi się leczyć.


Ale nikt nie pisze ze jeden jest lepsza wersja drugiego



Ja wlasnie przeczytalem twoja recepte powyzej co do ''uzdrowienia'' United.



Doznalem olsnienia stary -jezeli ludzie o tak glebokiej i analitycznej wiedzy futbolowej jak ty dostana sie do sztabu szkolenia mlodziezy w Polsce to bedziemy produkowac conajmniej 5 Lewandowskich tygodniowo.A wszystkie czolowe kluby i kadry beda trenowane przez Twoich (mimo wszystko niedoskonalych) następców.
 
Co prawda miałem już nie odpisywać ale jak czytam to co pisze powyżej to jakoś nie mogę się powstrzymać.



lukasz4493



To, że Giggs jest fenomenem ja nie neguję. Tego, że wiele osiągnął też nie neguję. Nie wymagaj jednak od Reusa żeby w wieku 23 lat miał tyle osiągnięć co Giggs w wieku 38 lat. Druga sprawa to taka, że zawsze miał obok siebie świetnych partnerów w MU. W reprezentacji Walii w której już nie było tak znakomitych piłkarzy nie osiągnął nic. Nie zagrał nawet w żadnych fianłach poważnej imprezy a w meczach z Polską został zatrzymany przez obrońców pokroju Jacka Bąka i Michała Żewłakowa którzy gwiazdami futbolu nie byli. Do dzisiaj pamiętam te mecze i szczerze mówiąc to za wiele Rayan sobie nie pograł. Reus jak będzie miał dobrych partnerów to też wiele osiągnie. Ma tą przewagę nad Giggsem, że jest bardziej wszechstronny, szybszy i lepiej czuje się w grze kombinacyjnej. Na małej przestrzeni też lepiej drybluje. Giggs potrzebował do gry trochę miejsca a w dzisiejszej piłce jest go coraz mniej. Reusa gorszy strzał niż Giggs i gorzej gra w obronie ale w ustawieniu w jakim gra większość klubów (4-3-3) dzisiaj nie jest to jednak aż taka wielka wada bo jest duża wymienność pozycji i zawodnicy lepiej się asekurują.



herfflick



Jak napiszesz coś mądrego to Ci jednak odpiszę. Narazie na to nie zasługujesz. Kup sobie piwo i odreaguj stres.
 
@lukasz4493



Za zaslugi i osiagniecia to sie lezy na Powazkach. Pilka nozna to gra zespolowa i chocbys sie zesral to samemu nic nie ugrasz. Malo bylo wybitnych pilkarzy, ktorzy nic lub prawie nic w swoim zyciu nie ugrali? Hagi, Totti, Weah.
 
Po ciężkim meczu wygrywamy w Białymstoku i nareszcie wszystko w nogach kopaczy. Na nikogo nie musimy się oglądać. Wygrać wysztko do końca sezonu i MISTRZ POWRóCI :)



Bonus:



551308_10151361004957061_1740609188_n.jpg
 
Po ciężkim meczu wygrywamy w Białymstoku i nareszcie wszystko w nogach kopaczy. Na nikogo nie musimy się oglądać. Wygrać wysztko do końca sezonu i MISTRZ POWRóCI :)



Bonus:



551308_10151361004957061_1740609188_n.jpg
 
Bo w Realu Piszczek wygryzłby Alvesa bez problemu


Goetze już dzisiaj jest najlepszym ofensywnym pomocnikiem na świecie




Porownanie

Michael Carrick 48 meczów 2 gole 6 asyst



Mario Goetze 50 meczów 19 goli 22 asysty


Carrick to jeden z niewielu błędów transferowych Fergusona.



Carrick nie gra jako ŚPD bo takiego defacto nie ma w MU tylko jako jeden z dwóch ŚPM


I obaj środkowi pomocnicy maja oczywiscie po tyle samo zadan defensywnych




Rooney nie jest ofensywnym pomocnikiem i dlatego jak się patrzy na grę MU to widać, że grę organizują Rooney i Carrick.


Ogolnie nie ma zawodnikow kreatywnych poza nimi. Clev,Scholes,Kagawa,Giggs to tylko tło




Na prawym grałby Nani i biorąc pod uwagę jak grają boczni i środkowi obrońcy śmiałoby można myśleć o triumfie w LM.


Pomijajac ze chlop miał najgorszy sezon w historii



I to ja pisze glupoty....
 
Andrzeju, widzialem to zdjecie gdzies na fb, chyba oficjalka LP wrzucala, jakis znajomy polubil, meeega! :DDD
 
@Twardy tak uwazam ale wiem ze z roznym skutkiem to wychodzi.



Chcialem przez to powiedziec ze obojetnie kto by nie partnerowal w srodku Carrickowi to zawsze wychowanek West Hamu jest tym pomocnikiem cofnietym.
 
Baju - Dokładnie tak. Sektorg gości był dziś zamknięty to trzeba było sobie inaczej poradzić. No i Twoja klątwa z chata nie wypaliła :-)
 
Hajto poszalal chyba troche?



gdyby Clevsa omijaly kontuzje to wygladaloby to calkowicie inaczej, niestety kreci caly czas te kostki. zgadzam sie z herr'em, zawsze jak gra Carrick + xxx, to Carrick ma zadania w destrukcji, nie przez przypadek gral chyba na srodku obrony w ktoryms meczu. Carrick + Kagawa to dla mnie swietny duet.



beeeeez kitu Andrzeju, kurwa, nie wyszlo. :C



malan sie przestraszyl jak powiedzialem, ze Islandie pierdolnie lodowiec i zostal na Jona!
 
Skoro tak piszę głupoty to jakoś to uargumentuj.



Wymień chociaż jednego lepszego ofensywnego pomocnika od Goetzego,



Napisz dlaczego niby Alves jest lepszy od Piszczka. Tylko nie pisz, że dlatego, że gra w Barcelonie i w Brazyli. Napisz konkretnie. Drybling ma lepszy? Jest szybszy? Lepszy w obronie? W ataku? Gra lepiej taktycznie? Konkrety same.



Co do kreatywnych graczy MU składam ci specjalne gratulacje. Wymieniłeś dwóch 38 latków którzy nie są w stanie wytrzymać już gry na pełnych obrotach jednego samoluba którego bez żalu pozbyto się z BVB bo każdy głupi wiedział, że Reus jest 5 razy lepszy i Cleverleya który jest tak bardzo kreatywny że zalicza asystę i gola średnio raz na dziesięć meczów. :-)



Manchester ma naprawdę dwóch genialnych piłkarzy którzy ciągną grę RvP i Rooneya oraz świetnych bocznych obrońców którzy grają bardzo ofensywnie. Giggs? On gra do dzisiaj dobrze. Tylko, że nie przez cały mecz i nie z najlepszymi. O Naniego to się nie martw. Jeszcze pokaże na co go stać bo potencjał to ma jak mało kto.
 
Rafael jest bardzo dobrym bocznym obronca? O kurwa a ja zawsze myslalem, ze to najslabsze ogniwo Manchesteru.







A Alves jest lepszy od Piszczka, bo jest szybszy. ma lepszy strzal z dystansu, jest bardziej kreatywny i potrafi zagrac megapilki, ktorych Piszczu nigdy w swojej glowie nawet nie wymysli.
 
Rafael dobrze wspólpracuje z bocznym pomocnikiem. Fakt, że do Evry brakuje mu bardzo dużo. Nie zmienia to jednak faktu, że boczni obrońcy MU są jednymi z najlepszych jeżeli weźniemy ich siłę razem. W każdej drużynie jest jedna strona boiska słabsza od drugiej.



Z tym, że Alves ma lepszy strzał od Piszczka mogę się zgodzić. Nie ma nawet co porównywać. To, że jest bardziej kreatywny też jest prawdą. Jest zdecydowanie mniej przewidywalny niż polak w ataku. Również to, że czasami zagra piłkę o której Piszczek może sobie pomarzyć tylko jest jak najbardziej prawdziwe. Wogóle można śmiało napisać, że technicznie wyprzedza polaka. Co do tego, że jest szybszy to bym się tak do końca nie zgodził bo to dość dyskusyjna sprawa. Zwłaszcz, że jak pokazały ostatnie mecze BVB z Realem Piszczek CR nie ustępował pod względem szybkości. Moim zdaniem Alves jest gorszy w obronie od Piszczka i nie potrafi wyeliminować z gry zawodnika tak jak robi to Łukasz który już trzy razy nie dał pograć Ronaldo. Gorzej gra głową od Piszczka jest słabszy fizycznie i nie ma aż tak dobrej wytrzymałości jak polak. Do tego jest słabszy taktycznie i nie potrafi tak dobrze współpacować z partnerami jeżeli chodzi o defensywę jak Piszczek. Często ma problemy z asekuracją partnerów i w dodatku w obronie potrafi być czasmi całkowicie zagubiony. Pewnie gdyby Piszczek grał z Evrą w MU to nikt by nawet nie śmiał powiedzieć, że są od nich lepsi boczni obrońcy. Ale to już kwestia marketingowa.
 
Lewy i Kuba strzelili łącznie w tym sezonie 34 gole (23 i 11)w Bundeslidze . Nigdy nie było bardziej skutecznego duetu obcokrajowców z jednego panstwa w Bundeslidze!
 
Gleń i Jagoda komentują. Nie ma Ryczela, ciekawe czemu . Przecież jest obiektywny :-) Tego pierwszego nie kojarzę chyba,ale ten drugi strasznie przynudza zawsze.
 
Wymień chociaż jednego lepszego ofensywnego pomocnika od Goetzego,




Oezil

Napisz dlaczego niby Alves jest lepszy od Piszczka. Tylko nie pisz, że dlatego, że gra w Barcelonie i w Brazyli. Napisz konkretnie. Drybling ma lepszy? Jest szybszy? Lepszy w obronie? W ataku? Gra lepiej taktycznie? Konkrety same.




Do opinii Twardego dorzuciłbym jeszcze rzuty wolne.




Co do kreatywnych graczy MU składam ci specjalne gratulacje. Wymieniłeś dwóch 38 latków którzy nie są w stanie wytrzymać już gry na pełnych obrotach jednego samoluba którego bez żalu pozbyto się z BVB bo każdy głupi wiedział, że Reus jest 5 razy lepszy i Cleverleya który jest tak bardzo kreatywny że zalicza asystę i gola średnio raz na dziesięć meczów


Ja pisze o zadaniach zawodnikow na boisku a ty o ich wieku i dyspozycji :-). Swoja droga to do kontuzji Clev byl najlepiej podajacym zawodnikiem pomocy United pod bramka rywali. Kreatywnosc zawodnika na boisku nie do konca da sie zmierzyc golami i asystami.



Napisanie o Kagawie jako o samolubie z 13 asystami w sezonie to tez jest lekkie naduzycie.




O Naniego to się nie martw. Jeszcze pokaże na co go stać bo potencjał to ma jak mało kto.


Numery do totka ?
 
Back
Top