Piłka nożna

Wiesz w sumie takie wyliczanki nie maja sensu. Giovinco to nie Del Piero, Vucinic to nie Trezeguet, Marchisio to nie Zidane. Patrac po Borussi nazwiska nie graja :)
 
@Zlatan



Nazwiska nie grają to fakt. Tylko, że ja nie porównuje pod względem nazwisk tylko potencjału jaki prezentują poszczególni gracze.



Dzisiejszy skład Juventusu do tego z lat 2002-2006 też się nie umywa jak sam napisałeś

Giovinco to nie Del Piero, Vucinic to nie Trezeguet, Marchisio to nie Zidane


Jeżeli chodzi o skład Borussi to Lewandowski ma potencjał, żeby stać się drugim Van Nisterloyem o ile już nim nie jest, Goetze już dzisiaj jest najlepszym ofensywnym pomocnikiem na świecie, Reus jest lepszą wersją Rayana Giggsa, Hummels ma wszystko co powinien mieć świetny obrońca. Może nazwisk nie mają największych ale potencjał zdecydowanie większy niż El Shaarawy, Mexes, Giovinco, Vucinić. Nawet niedoceniani przez nas a Błaszczykowski i Piszczek mieliby pewne miejsce w Juventusie, Liverpoolu, Arsenalu, Milanie, Interze i większości najlepszych klubów Europy. Problem w Barcelonie i MU może by mieli. Bo w Realu Piszczek wygryzłby Alvesa bez problemu.
 
a tymczasem w niemcach genialny Franc sieje spustoszenie:-)

Po porażce 0:1 z Unionem Berlin, prowadzony przez Franciszka Smudę Jahn Regensburg nie ma już żadnych szans na utrzymanie się w 2.Bundeslidze. Po zakończonym sezonie "Franz" odejdzie z klubu. Jaki kierunek obierze?
 
@Dorni



Piszczek mógłby śmiało wygryźć i Arbeole w Realu i Alvesa w Barcelonie. Sory za moją pomyłkę i dzięki za poprawkę.
 
Jeżeli chodzi o skład Borussi to Lewandowski ma potencjał, żeby stać się drugim Van Nisterloyem o ile już nim nie jest, Goetze już dzisiaj jest najlepszym ofensywnym pomocnikiem na świecie, Reus jest lepszą wersją Rayana Giggsa, Hummels ma wszystko co powinien mieć świetny obrońca.


Tyle bzdur w jednym zdaniu to ten temat nie widział jeszcze.
 
Podpisuje się pod tym co napisał wyżej herrflick, powiedz nam lepiej co się nawąchałeś bądż co piłeś przed napisaniem tego postu : D
 
jak w ogole mozna porownywac jakiegokolwiek pilkarza do Ryana? 600+ meczow w EPL & 20+ lat na najwyzszym poziomie, komukolwiek do tego blisko chociaz?



postglupotawchuj, serio, jedynie z Hummelsem sie zgodze.
 
Zawsze jak mają szansę nadrobić to przeważnie coś pierdolą i nie zdobywają 3 punktów. No ale głęboko wierzę, że seria na wyjazdach będzie trwała nadal przez co zblizymy się do Legii na dwa punkty. było by dobrze.
 
Zieliński znowu jednym z najlepszych zawodników w meczu Udine. Chyba w nim trzeba na razie zacząć pokładać nadzieję, bo Wolski tylko kontuzje za kontuzją łapie.
 
577698_648615715155518_1369282474_n.jpg




Gareth Bale z nagrodami PFA. ;)



BI-I8fuCMAAKexd.jpg:large




11 roku PFA, 4 zawodnikow United.
 
pieknie, ze Tidzej zaskoczony, idealna okazja do zobaczenia jak Michael jest niedoceniany, a wystarczy spojrzec na statystyki.







soreczka za wielkosc. Carrick to mega cichy bohater United w tym sezonie.
 
Twierdzenie "Carrick jest niedoceniany" stało już się tak popularne, że śmiem twierdzić, że Carrick powoli staje się przeceniany. Osobiście przed nim głosowałbym na Walcotta, Fellaininego, Cazorlę i chyba nawet Michu.



A po pogrzebaniu w statystykach uważam, że bardziej zasługiwali również David Silva i Gerrard. Arteta ma ponad 92% dokładności podań i co z tego? Chyba nikt nie domaga się jego obecności w tej drużynie.
 
Arteta ma glownie te podania do tylu i chyba kazdy kto troche sledzi EPL to wie, stracil ten 'blysk', Wenger go troche inaczej ustawia. Walcott na srodku pomocy? Michu? przeciez to sa napastnicy prawie że. jedynie Gerrard to tradycyjny srodkowy pomocnik, a wg mnie Lpool ma mocno sredni sezon i nikt nie powinien sie stamtad znalezc w 11 sezonu, oczywiscie procz Gryzonia, bo jednak tych bramek troche nastrzelal.



Carrick jest mistrzem Anglii 12/13, ma swietne statystyki podan, pelno odbiorow, kreowal gre United w kazdym meczu praktycznie w ktorym gral. przeceniany? wg mnie w koncu zaczal byc doceniany tak jak powinien.
 
Większość europejskich drużyn gra różnymi odmianami systemu 1-4-3-3. Bramkarz, czterech obrońców, trzech pomocników i trzech napastników. Jest to w obecnej chwili najbardziej nowoczesny system gry stosowany przez Real, Bayern, Borussie i większość klubów w Europie. W Polsce gra tak np. Lech Poznań. Główną zaletą tego systemu jest szybkie przejście z obrony do ataku i odwrotnie. Linia pomocy składa się z dwóch defensywnych pomocników i jednego ofensywnego. W lini ataku gra jeden środkowy napastnik (klasyczna dziewiątka) i dwóch skrzydłowych. Żeby system ten zdawał egzamin boczni obrońcy muszą uczestniczyć w akcjach ofensywnych i dobrze współpracować z bocznymi napastnikami. Kolejnym warunkiem jest to, żeby boczni napastnicy dysponowali dobrym dryblingiem i potrafili uwolnić się od obrońcy i stworzyć "przewagę". Środkowy napastnik powinien minimum dobrze grać głową (gwarantuje to dobre wykończenie wrzutek z bocznych sektorów boiska) i "tyłem do bramki" (dzięki temu, że przytrzyma piłkę drużyna ma czas na przesunięcie się do przodu i rozegranie ataku pozycyjnego lub też szybkiej kontry w momencie gdy boczni napastnicy dostają "podanie z pierwszej piłki" od środkowego napastnika). Jeżeli jednak drużyna posiada wysokiej klasy rozgrywającego i do tego napastnika który potrafi "rozgrywać piłkę" (zwykle cofa się po nią ) wówczas jej siła ofensywna jest jeszcze większa i akcje są bardziej nieprzewidywalne dla obrońców drużyny przeciwnej. Można wtedy rozegrać tkz. "akcję z klepy" którą wykańcza zazwyczaj jeden z piłkarzy którzy zajmują miejsce środkowego napastnika (zazwyczaj są to skrzydłowi wchodzący na pełnej szybkości w pole karne lub ofensywny pomocnik albo napastnik, rzadziej boczni obrońcy czy jeden z defensywnych pomocników).



Jeżeli chodzi o obronę to trzeba zaznaczyć, że bez dwóch znakomitych środkowych obrońców i defensywnych pomocników można stracić wiele bramek. Obrońcy i pomocnicy ( również skrzydłowi napastnicy) muszą dobrze asekurować luki w obronie powstałe po włączeniu się bocznych obrońców do ataku. Bez zawodników którzy dobrze potrafią "wyczyścić" akcję rywala nie ma co tak grać bo efekty mogą być opłakane. Asekuracja stanowi tutaj ważną rolę i wymaga dobrego zgrania zawodników.



Żeby nie było tak nudno podam przykłady. Na początek gol dla Polski w meczu z Grecją. Przykład prawidłowego włączenia się bocznego napastnika (Piszczek) do akcji ofensywnej i zgrania do "klasycznej dziewiątki" czyli napastnika dobrze grającego głową (Lewandowski). Wzorcowy przykład akcji skrzydłem (Błaszczykowski - Piszczek - Lewandowski)



pByqG89du54[/media]/a/p
p
Tutaj przykład zarówno świetnego włączenia się do akcji Piszczka i dobrej współpracy z Błaszczykowskim przy bramce dla Polski jak i żałosnej gry defenywnych pomocników (bład Łukasika) i obrońców przy drugiej bramce dla Ukrainy. Przy trzecim golu dla rywali widać też brak asekuracji pozycji Piszczka (który nie zdążył za napastnikiem rywali bo wracał po włączeniu się do ataku) przez defensywnych pomocników. /p
p
a href=]







Tutaj fragment meczu Borussi z Freiburgiem. Przy trzeciej bramce dla Dortmundu widać doskonałą grę Lewandowskiego. Dokładnie to o czym pisałem. Przyjęcie piłki tyłem do bramki, szybkie zgranie do wychodzącego na czystą pozycję skrzydłowego (chyba Reus ale nie jestem pewien) a potem umięjętności zachowania się w polu karnym polskiego napastnika i łatwe ogranie obrońców rywali czyli to co "klasyczna dziesiątka" powinn mieć.
 
@baju



Świetna statystyka. Tidżeja aż zatkało. Podam Ci jeszcze lepszą:



Michael Carrick 48 meczów 2 gole 6 asyst



.



.



.



Mario Goetze 50 meczów 19 goli 22 asysty



Carrick z całym MU poogląda jak Goetze z Lewandowskim zdobędą Puchar Ligi Mistzów.



PS. Dalej uważam, że Reus jest lepszą wersją Giggsa.
 
hahah, porownanie DMF'a z Goetze, good job!!!



okej, niech zdobywaja, nie ma dla mnie problemu. z ciekawosci - od kiedy kibicujesz BVB? slepy strzal - od 2lat? pozdrawiam. :)
 
lukasz4493



A wg Ciebie jakim systemem gra MU? 4-4-2 czy 4-3-3. A i na jakiej pozycji gra Carrick ŚPM czy ŚPD?



Pomijam już fakt, że Khedira też jest lepszy w ofensywie niż Carrick. Carrick to jeden z niewielu błędów transferowych Fergusona.



baju



Carrick gra jako ŚPM a nie ŚPD. Kibicuje Milanowi a nie BVB.
 
Carricka można porównywać ale chyba co najwyżej do Kehla albo Bendera w Bvb....



Jeżeli widzisz jakikolwiek sens w porównaniu go z Gotze to na prawdę dedukcja godna pozazdroszczenia...
 
Carrick jest mistrzem Anglii 12/13, ma swietne statystyki podan, pelno odbiorow, kreowal gre United w kazdym meczu praktycznie w ktorym gral


Czyli Carricka cenisz głównie za to, że gra dla najlepszej drużyny. Nie jest w pierwszej piątce najbardziej kreatywnych graczy http://www.eplindex.com/31190/epl-top-players-goal-scorers-creators-assists-passers.html/3 nie jest w pierwszej piątce najlepszych podających (swoją drogą Arteta 11% do tyłu, Carrick 8% -> http://www.eplindex.com/28581/michael-carrick-statistically-season.html) http://www.eplindex.com/31190/epl-top-players-goal-scorers-creators-assists-passers.html/4 i nie jest w pierwszej piątce odbiorów http://www.eplindex.com/31190/epl-top-players-goal-scorers-creators-assists-passers.html/6 chociaż tutaj oddam, że grając dla MU ciężko brylować w tej statystyce.
 
lukasz4493



I Ty i baju zdążyliście już mi powiedzieć, że jestem naćpany i gówno znam się na piłce. Kibicujecie MU a nawet nie wiecie jak MU gra. Carrick nie gra jako ŚPD bo takiego defacto nie ma w MU tylko jako jeden z dwóch ŚPM. Jak już pisałem i napiszę to poraz kolejny MU gra 4-4-2. I nawet jak w telewizji na grafice pokazują, że niby jest to 4-3-3 to tak naprawdę przez większość czasu grają 4-4-2. Carrick ma zdecydowanie więcej zadań ofensywnych niż Khedira. Nie mówię, że nie ma zadań defensywnych ale na pewno nie tyle co ŚPD. Nie jest typowym ŚPO ale też nie ŚPD. On jest ŚPM i gra w drużynie która ma wielkie aspiracje. Ma więc za zadanie rozgrywać piłkę i dogrywać do napastników. A w tym jest cieniutki. Pomijam już fakt, że Carrick po to przyszedł do MU i miał zastąpić Scholesa. 2 gole i 6 asyst to lekka przesada jeżeli chodzi o ŚPM. Znalazłbym wielu obrońców którzy mają lepsze statystyki.
 
Back
Top