Piłka nożna

Official statement from UEFA about Super League: “The clubs concerned will be banned from playing in any other domestic competition, European or International level, and the players could be denied the opportunity to represent their national teams”. #SuperLeague #Uefa



Super liga? Ja nie mam nic przeciwko, juz tyle lat oglądam jedno i to samo, ze co kolejkę Real-Chelsea czy Barca vs United z chęcią obejrzę.

Ciekawi mnie kto w tej lidze będzie. Sa plotki, ze m.in Arsenal, który od 2 lat lata na 8-10 miejscu w Anglii :lol:



 
Last edited:
Jak popsuli ?
zabrali dziś 2 punkty fulham ratując remis.

wczoraj wypożyczony do newcastle willock przechylił mecz na korzyść gospodarzy.

dzięki temu tabela się trochę rozjechała i emocji z utrzymaniem do końca może nie być.
fulham akurat ma bardzo ciekawy terminarz do końca sezonu.
west brom trochę gorszy, za to zaległe mecze do odrobienia.
sheffield już leci.

ja lubię, gdy liga gra o coś do końca po obu stronach tabeli, może dlatego pretensja do arsenalu.
 
Najwiecej pretensji do Arsenalu to maja chyba fani Arsenalu :crazy:
mnie się ten stan podoba.

może poza tym, że wszyscy ich biją poza west ham'em.
szansa w tym sezonie była olbrzymia, a wyszło jak zwykle.
punkt w dwóch meczach.
inna sprawa, że tym razem spotkania z historią.

koszulki arsenalu w tym sezonie za to bajka.
trzy komplety i każdy bardzo fajnie wygląda.
to mała rekompensata dla fanów.
 
Najwiecej pretensji do Arsenalu to maja chyba fani Arsenalu :crazy:


Arsenal i Totki :beczka:

Tottki to jeszcze na papierze maja Sona,Kane i Moure i cos tam wygraja. Wyobraz sobie Afc z past prime Auba i sredniaiem Laca.

:siara: Szczerze gdyby nie Saka i ESR to mi się zbytnio nie chce odpalac meczów AFC, bo nie ma dla kogo.
 
Tottki to jeszcze na papierze maja Sona,Kane i Moure i cos tam wygraja. Wyobraz sobie Afc z past prime Auba i sredniaiem Laca.

:siara: Szczerze gdyby nie Saka i ESR to mi się zbytnio nie chce odpalac meczów AFC, bo nie ma dla kogo.
Laca w 6 ostatnich meczach 5 bramek, po mocnym spadku formy ma odrodzenie.

A jako fan Arsenalu to mogę powiedzieć dramat, jeżeli nie wygrają ligi europejskiej to nie ma szans na solidne wzmocnienia, bo nikt dobry nie będzie chciał przyjść do klubu, który gra tylko w lidze.
 
Oficjalka

Official statement.

12 football clubs today jointly announced an agreement competition, the Super League.

AC Milan, Arsenal , Atlético, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid and Tottenham have all joined.


Czyli mistrzem ligi angielskiej za rok Lester , a we Włoszech Napoli :goldi:

Jestem ciekaw wyników AFC w tej lidze :lol:
 
Przez tyle lat przewijał się temat super ligi, raz głośniej, raz ciszej że człowiek przywykł że to tylko gadanie, a tu proszę chyba w najmniej spodziewanym momencie udało się to spiąć w całość. Teraz to dopiero będzie się działo.
 
Przez tyle lat przewijał się temat super ligi, raz głośniej, raz ciszej że człowiek przywykł że to tylko gadanie, a tu proszę chyba w najmniej spodziewanym momencie udało się to spiąć w całość. Teraz to dopiero będzie się działo.
Ciekawe kto właścicielom takiej ligi da możliwość wystawienia reprezentantów w LM i LE, bo te koncepcje na pewno pozostaną i będą oglądane. UEFA nie pozwoli sobie na konkurencję dla swoich pucharów, tradycji z tym związanych i pieniędzy. Taką superliga będzie skazana na odrębne życie i maczanie się we własnym sosie. Jedyne co właściciel takiej ligi może zrobić to raz w roku zaprosić (zapłacić) paru innym, wybranym klubom aby przyjechały rozegrać jakieś zawody pucharowe.
Wydaje mi się że jest to możliwe, ale mało, a UEFA zrobi wszystko aby uprzykrzyć życie konkurencji.
 
Ta cała super liga to jest najbardziej zjebany pomysł od dawna. Nie ma to nic wspólnego z duchem piłkarskim a na celu ma jedynie nabić kabzę właścicielom tylko kilku klubów. Pluje mocno na osoby w to zaangażowane oraz każdego, kto jest za tym pomysłem. Bardzo dobrze wypowiedział się na ten temat Gary Neville



C0DC283C-8966-41E3-8B58-548BB57F0D36.png
 
Jestem zdegustowany tym pomysłem. Myślałem, że to tylko takie pierdolenie aby pogrozić UEFIE aby zaczęła się bardziej hajsem dzielić, a tutaj taki cyrk...
 
Tez jestem przeciwny Superlidze mam nadzieje ze jakos sie dogadaja ale moga byc niezle dymy w najblizszych miesiacach
 
Prawda jest taka że UEFA stworzyła te potwory promując kluby z największymi budżetami, a teraz są wielce oburzeni że ci giganci chcą więcej kasy. Z punktu widzenia fanów to większość woli obejrzeć mecz Realu z Barcą niż jakąś Atalanta czy Dynamo Kijów. Tylko jak takie mecze będą cały czas to też się to znudzi. Uefa nie umiała się dobrze zreformować i dogadać z dużymi klubami to się wkurwili i zabierają zabawki z piaskownicy. Oczywiście główny czynnik motywujący to KASA. Barca jest :gdzie:z 700 mln długu to chwytają się brzytwy.
Ogólnie dobra inba się szykuje:goldi:
 
Na necie chodzą plotki, ze Superliga nie musi być wcale grana tylko na stadionach klubów co tam są.

Pisze się o Meksyku, Azji czy USA.

Myślę , ze to bardzo możliwe.
 
W koncu co sie rusza w sprawie superligi. Trzymam kciuki


Jestem za , tylko jeśli prawda z tymi kontynentami to już dla mnie trochę lipa.


Ogólnie jestem bardzo ciekaw czy związki krajowe usuną kluby z Superligi , bo jeśli tak to nie wierze, ze PL i Seria A czy Primera Division mega nie podupadnie.


Ja sam jako abonent canalu , w takim przypadku wypowiem umowę. I wyłożę kasę tylko na SL.


Ciekawe, tez czy LE i LM będą dograne , bo tu tez chodzą plotki o wstrzymaniu rozgrywek , przez to ze jest tam AFC, Chelsea, Real , United i City czyli oficjalni członkowie SL, która poszła na wojnę z Uefa.
 
Last edited:
Jestem za , tylko jeśli prawda z tymi kontynentami to już dla mnie trochę lipa.


Ogólnie jestem bardzo ciekaw czy związki krajowe usuną kluby z Superligi , bo jeśli tak to nie wierze, ze PL i Seria A czy Primera Division mega nie podupadnie.


Ja sam jako abonent canalu , w takim przypadku wypowiem umowę. I wyłożę kasę tylko na SL.


Ciekawe, tez czy LE i LM będą dograne , bo tu tez chodzą plotki o wstrzymaniu rozgrywek , przez to ze jest tam AFC, Chelsea, Real , United i City czyli oficjalni członkowie SL, która poszła na wojnę z Uefa.
Na pewno będą usunięte z lig krajowych. Inaczej było by tak jak by pozwalać się swojej żonie bzykać z inny facetem, bo to tylko w raz w tygodniu i daleko od domu. A po za tym piłkarze są już zbyt obciążeni ilością męczy, a granie jednej ligi więcej to już jakiś hardcore.
Co do dokończenia pucharów to możliwe jest, że jak się zacznie grać to trzeba dokończyć, bo kary, walkowery...
A może okaże się że to taki straszak na UEFA i szantaż w negocjacjach tylko?
 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że JP Morgan wyłoży już na start po 400 mln na każdy klub, który zdecyduje się wziąć udział w rozgrywkach. Grubo.

Zwolnienie Mourinho też podobno powiązane ze sprzeciwem Jose wobec wejścia do Totków do Superligi.

Przedstawiciele klubów Serie A mają się spotkać i głosować w sprawie wyrzucenia z ligi zespołów, które biorą udział w Superlidze.
 
Na pewno będą usunięte z lig krajowych.

Z tym usuwaniem to ja nie był bym taki pewien, narazie wszyscy są przeciw, mówią wspólnym głosem, ale to wszystko jest na gorąco, minie tydzień, dwa i każdy sobie z włodarzy lig przeliczy na spokojnie hajs, no bo ile Serie A czy La Liga są warte bez tych druzyn?? O Anglii to nawet nie wspomnę, o ile procent spadną kontrakty sponsorskie, telewizyjne ? 70%-80%?
 
Back
Top