Piłka nożna

O co tu biega? To Partey z Arsenal FC?

IMG_20220718_120357.jpg
 
Dybala w Romie wg Di Marzio :antonio:
Sezonowcow Barcy więcej niż jej długów
Dupa pęka, że miał być drugi Milan, a Laporta mimo to odpierdala cuda? Tak ma być :kis:
Jak to sportowo widzicie, jakie szansa ma Barca na powrót na szczyt z obecnymi grajkami?
Na pewno jest to kadra dużo silniejsza niż przed zeszłym sezonem. Wszystkie trzy pozycje z przodu obsadzone minimum dwoma zawodnikami, każdy co najmniej solidne europejskie granie może zagwarantować. Mankamentem pozostają boki obrony, bo Dest nie przekonuje, a Alba nie za bardzo ogarnia już w obronie. Potencjalny transfer Kounde na pewno dałby spokój w tyłach. O ile w PD to będzie od początku do końca rywalizacji Realu z Barceloną, która zapowiada się zajebiście, o tyle w CL dalej dla mnie takie City, Liverpool, Bayern czy właśnie Real ze swoim mentalem są lepiej poukładanymi drużynami.
 


@VoRaNeK Jeszcze parę dźwigni i Barcelona będzie miała kadrę na podbój Europy.

:mamed:

W dodatku po obecnym "szybkim" dofinansowaniu w skali roku zostają ok 70 mln euro na sezon w tyle za Realem. Przy kolejnej dźwigni kwota wzrośnie o kolejne miliony. Obecnie wygląda to na zagrywkę va bank, albo wygramy wszystko albo można się zwijać. Kolejny problem to brak możliwości zarejestrowania nowych nabytków bez pozbycia się kilku aktualnych graczy , w tym De Jonga któremu zalegają 17 mln euro za okres pandemii, widełki finansowe La ligi nie pozwalają na takie wydatki kontraktowe.

Aż tak kolorowo to nie wyglada, jak co poniektórzy tu piszą.
 
@Rododendron rzeczywiście cuda w chuj,pożyczki na wiele lat,co będzie jak ten skład nie wypali ? , wchodzą w poważna kupę, zadłuża klub na setki lat przy takim tempie, potem będzie kolejna salwa śmiechu z kibiców barcwelony
 
W dodatku po obecnym "szybkim" dofinansowaniu w skali roku zostają ok 70 mln euro na sezon w tyle za Realem. Przy kolejnej dźwigni kwota wzrośnie o kolejne miliony. Obecnie wygląda to na zagrywkę va bank, albo wygramy wszystko albo można się zwijać. Kolejny problem to brak możliwości zarejestrowania nowych nabytków bez pozbycia się kilku aktualnych graczy , w tym De Jonga któremu zalegają 17 mln euro za okres pandemii, widełki finansowe La ligi nie pozwalają na takie wydatki kontraktowe.

Aż tak kolorowo to nie wyglada, jak co poniektórzy tu piszą.
Oczywiście, że aż tak kolorowo nie jest, długi po ekipie Bartomeu są potężne i to nie jest kwestia jednego roku, że nagle znikną. I zdecydowanie można uznać, że Laporta poszedł na całość, bo przede wszystkim te całe dźwignie dają hajs na już, natomiast w finalnym rozrachunku ten kwit to wciąż mniej niż potencjalne przychody w przyszłości. Chłop ma łeb na karku, bo było widać, że zainteresowanie Barceloną maleje, co pokazało otwarcie stadionów po pandemii. Dawno nie było tak niskiej frekwencji na Camp Nou, a w perspektywie jest jeszcze przeprowadzka na Montjuic w przyszłym roku.
 
@Rododendron rzeczywiście cuda w chuj,pożyczki na wiele lat,co będzie jak ten skład nie wypali ? , wchodzą w poważna kupę, zadłuża klub na setki lat przy takim tempie, potem będzie kolejna salwa śmiechu z kibiców barcwelony
No dobra, a jak jednak wypali? Z miejsca podnosisz obecnie zainteresowanie drużyną, co automatycznie podnosi liczbę sprzedanych karnetów i wpływy z dnia meczowego. Automatycznie robiąc tak głośne transfery zwiększasz wpływy ze sprzedaży gadżetów w skali globalnej. Wskaż mi obecnie klub z topu, który nie jest zadłużony i nie jest własnością szejków. ;)
Pośmiejemy się wspólnie za rok :kis:
 
No dobra, a jak jednak wypali? Z miejsca podnosisz obecnie zainteresowanie drużyną, co automatycznie podnosi liczbę sprzedanych karnetów i wpływy z dnia meczowego. Automatycznie robiąc tak głośne transfery zwiększasz wpływy ze sprzedaży gadżetów w skali globalnej. Wskaż mi obecnie klub z topu, który nie jest zadłużony i nie jest własnością szejków. ;)
Pośmiejemy się wspólnie za rok :kis:
Tylko zauważ, że tam wciąż jest problem z rejestracją zawodników. I tak z chwilę jeśli de Jong dalej będzie chciał siedzieć w Barcy okaże się, że połowa z nowych nabytków nie zostanie zgłoszona do rozgrywek. Dźwignie zwolniły pieniądze na transfery a nie na limity płacowe - i tu tkwi problem .
 
Tylko zauważ, że tam wciąż jest problem z rejestracją zawodników. I tak z chwilę jeśli de Jong dalej będzie chciał siedzieć w Barcy okaże się, że połowa z nowych nabytków nie zostanie zgłoszona do rozgrywek. Dźwignie zwolniły pieniądze na transfery a nie na limity płacowe - i tu tkwi problem .
Przecież te kolejne dźwignie Barcelona będzie sobie mogła wrzucić w przychód, więc automatycznie będzie to się liczyć przy wyliczaniu limitu na wynagrodzenia. Wg. Romero już sprzedaż tych 15% praw telewizyjnych za 320 milionów powinno wystarczyć do rejestracji wszystkich nowych nabytków, a na horyzoncie widnieje jeszcze sprzedaż praw do BLM. Ja wiem, że na razie to wygląda jakby było robione na wiwat, ale Laporta z Alemanym chyba mają to jakoś ułożone, żeby do takiej sytuacji nie doszło.
 
Social media Barcelony prowadzą jacyś amatorzy. Żeby nawet nie stać ich było na sklecenie jakiegoś fajnego filmiku zwiastującego transfer takiego piłkarza jak Lewandowski, to jest absolutna żenada.

Łapcie wideo zrobione przez fana Barcy:

 
Last edited:
Przecież te kolejne dźwignie Barcelona będzie sobie mogła wrzucić w przychód, więc automatycznie będzie to się liczyć przy wyliczaniu limitu na wynagrodzenia. Wg. Romero już sprzedaż tych 15% praw telewizyjnych za 320 milionów powinno wystarczyć do rejestracji wszystkich nowych nabytków, a na horyzoncie widnieje jeszcze sprzedaż praw do BLM. Ja wiem, że na razie to wygląda jakby było robione na wiwat, ale Laporta z Alemanym chyba mają to jakoś ułożone, żeby do takiej sytuacji nie doszło.

Ze mnie ekonomista żaden, ale Barca sprzedaje aktywa klubu. A jaki jest problem ze sprzedażą tych aktywów? Że sprzedajesz dochód, który w przyszłości będzie znacznie wyższy niż to co otrzymasz dzisiaj. Mało tego, te "dźwignie" są używane do podpisywania nowych zawodników, a nie sprzątania burdelu po Barto. Laporta idzie all in.
Z tego co wiem, to na razie udało im się sprzedać 10% praw TV na 25 lat za 207 milionów euro i to poszło na sprzątanie bagna za zeszły sezon. Dopiero druga dźwignia - kolejne 15% pozwolą na rejestrację. Ale tej dźwigni Barca jeszcze nie uruchomiła i sam Laporta wspominał, że tu będzie większy problem z wynegocjowaniem.
Jak komuś się chce to fajna nitka o tym co obecnie dzieje się w Barcy.
 
Ze mnie ekonomista żaden, ale Barca sprzedaje aktywa klubu. A jaki jest problem ze sprzedażą tych aktywów? Że sprzedajesz dochód, który w przyszłości będzie znacznie wyższy niż to co otrzymasz dzisiaj. Mało tego, te "dźwignie" są używane do podpisywania nowych zawodników, a nie sprzątania burdelu po Barto. Laporta idzie all in.
Z tego co wiem, to na razie udało im się sprzedać 10% praw TV na 25 lat za 207 milionów euro i to poszło na sprzątanie bagna za zeszły sezon. Dopiero druga dźwignia - kolejne 15% pozwolą na rejestrację. Ale tej dźwigni Barca jeszcze nie uruchomiła i sam Laporta wspominał, że tu będzie większy problem z wynegocjowaniem.
Jak komuś się chcę to fajna nutka i tym co obecnie dzieje się w Barcy.

Ale ja to zaznaczyłem kilka postów wyżej. :) Sama sprzedaż 49% BLM o której się mówi to blisko pół miliarda na już, ale w przyszłości te licencje będą na bank warte więcej i co do tego wątpliwości nie ma. Laporta idzie all in, bo musi, zainteresowanie meczami Barcelony spada, tutaj przy burdelu zostawionym przez poprzednią ekipę nią da się przerobić scenariusza mediolańskiego, bo najzwyczajniej w świecie sytuacja ekonomiczna klubu na to nie pozwala + cules by cały zarząd wywieźli na taczkach gdyby próbowano łatać dziury w budżecie sprzedażą najlepszych zawodników i kontraktowaniem Manu Triguerosów czy innych Pere Ponsow.
Dzięki za tą nitkę, kawał dobrego czytadła
 
Podobno u Sebastiena Hallera, który niedawno dołączył do Borussii Dortmund wykryto guza jądra. Iworyjczyk opuścił zgrupowanie Borussii i nie wiadomo, na jak długo wypadnie.
 
Dybala w Romie. Zespole, który zajął sezon temu 6 miejsce w serie A.
O co tu k...a chodzi.

:benny: :brainoverload: :korwinwhat:
Dybala mial sporo urazow ostatnio i to jest raczej jego ostatni duzy kontrakt. Poszedl pewnie tam gdzie dawali najwiecej, a w Rzymie pieniadze sa. Ambicje zreszta tez. TOP 4 w tym sezonie to bylby duzy sukces i wcale nie taki niemozliwy.
 
Social media Barcelony prowadzą jacyś amatorzy. Żeby nawet nie stać ich było na sklecenie jakiegoś fajnego filmiku zwiastującego transfer takiego piłkarza jak Lewandowski, to jest absolutna żenada.

Łapcie wideo zrobione przez fana Barcy:


Tam nawet klubowa telewizja nazwała Lewego "niemieckim napastnikiem" ;)
 
Back
Top