Piłka nożna

:bomb: BOOOM :bomb:



Szkoda, że jednak nie Real.
Moim zdaniem, Milan to zły kierunek dla niego. Trener-parodysta i totalna przeciętność panująca w tym klubie sprawią, że będzie podobnie jak z Higuainem - dopasuje się poziomem.
 
Last edited:
:bomb: BOOOM :bomb:



Szkoda, że jednak nie Real.
Moim zdaniem, Milan to zły kierunek dla niego. Trener-parodysta i totalna przeciętność panująca w tym klubie sprawią, że będzie podobnie jak z Higuainem - dopasuje się poziomem.

Nikola Kalinić: napierdalał gole w Fiorentinie, po transferze do Milanu - padaka
Andre Silva: napierdalał gole w Porto, po transferze do Milanu - padaka
Gonzalo Higuain: napierdalał gole w Napoli i Juve, po transferze do Milanu - przeciętność

W ostatnich 5 sezonach z napastników jedynie chyba tylko Bacca delikatnie wybił się po trafieniu do Milanu (Cutrone nie liczę, bo to wychowanek).
Ogólnie czarno to widzę.
 
Nikola Kalinić: napierdalał gole w Fiorentinie, po transferze do Milanu - padaka
Andre Silva: napierdalał gole w Porto, po transferze do Milanu - padaka
Gonzalo Higuain: napierdalał gole w Napoli i Juve, po transferze do Milanu - przeciętność

W ostatnich 5 sezonach z napastników jedynie chyba tylko Bacca delikatnie wybił się po trafieniu do Milanu (Cutrone nie liczę, bo to wychowanek).
Ogólnie czarno to widzę.


Higuain w formie to bestia – mówił o najlepszym strzelcu Milanu Fabio Capello. Jednak nawet ta bestia musi dostawać podania, a Argentyńczyk często-gęsto był odcięty od gry. Wymowne są statystyki strzałów ekipy z Mediolanu – aż 50% uderzeń oddają oni zza pola karnego (drugi wynik w lidze), jedynie Udinese strzela rzadziej z pola karnego, a strzałów z pola bramkowego Milan oddaje ledwie 4% (najmniej w Serie A) Nie ma jednak wątpliwości, że jeśli Piątek będzie chciał dostawać podania, to warto byłoby mu się zakumplować właśnie z Suso. Na dziś to najaktywniejszy ofensywny zawodnik w talii Gattuso – dryblujący, biorąc na siebie ciężar gry, wchodzący w pojedynki z rywalami.
 
Higuain w formie to bestia – mówił o najlepszym strzelcu Milanu Fabio Capello. Jednak nawet ta bestia musi dostawać podania, a Argentyńczyk często-gęsto był odcięty od gry. Wymowne są statystyki strzałów ekipy z Mediolanu – aż 50% uderzeń oddają oni zza pola karnego (drugi wynik w lidze), jedynie Udinese strzela rzadziej z pola karnego, a strzałów z pola bramkowego Milan oddaje ledwie 4% (najmniej w Serie A) Nie ma jednak wątpliwości, że jeśli Piątek będzie chciał dostawać podania, to warto byłoby mu się zakumplować właśnie z Suso. Na dziś to najaktywniejszy ofensywny zawodnik w talii Gattuso – dryblujący, biorąc na siebie ciężar gry, wchodzący w pojedynki z rywalami.
Czytam właśnie te teksty na Weszło odnośnie transferu Piątka do Milanu i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to nie był/nie będzie dobry ruch.
– Milan w pierwszej połowie sezonu strzelił najmniej goli spośród drużyn pierwszej ósemki, o jednego więcej niż Genoa. To znaczy że Piątek – choć oczywiście to dla niego sportowy awans – nie ma za bardzo co liczyć na większą liczbę sytuacji stworzonych mu przez partnerów?

– Przed twoim telefonem sprawdziłem sobie jedną ciekawą statystykę – procent strzałów, jakie zawodnicy Milanu oddali z pola bramkowego rywala. Zaskakujące, ale w całej Serie A nie ma zespołu, który byłby w tym względzie tak słaby – tylko 4% spośród wszystkich strzałów Milanu to uderzenia właśnie z tego miejsca. Genoa nie była o wiele lepsza – w jej wypadku to zaledwie 5%. Moim zdaniem po zmianie barw Piątek może liczyć na podobną liczbę okazji bramkowych, może nieco wyższą. Pytanie brzmi: czy będzie nadal oszukiwał model expected goals, czy będzie w stanie zamieniać taki sam procent sytuacji na gole? Na pewno przyjdzie do Mediolanu z ogromną, niezachwianą pewnością siebie i zdecydowanie większą chęcią do pracy niż Higuain, który swoją drogą raczej nie spodziewał się, że będzie musiał w Milanie wykonywać tak wiele pracy niezwiązanej ze strzelaniem goli.
 
Higuain to parodysta i sabotażysta w Milanie. To co on odwala jest niepojęte. Głupi transfer, gość widać że ma złość na cały świat o te przenosiny.

Piątka w Milanie chętnie zobaczę, w Realu też bym go chciał ale nie w obecnej ekipie i z obecnym trenerem. Benzema to beton, którego nie ruszą, a w Mediolanie jest duża szansa że za Gonzalo wejdzie.
 
Jak kibic Interu powiem..
:stevecarell::stevecarell:
Ja jako kibic Interu się bardzo cieszę z tego ruchu. Wydadzą dużo pinionżków na w tej chwili przeciętnego gracza. Miał rundę konia. Ale za dużo razy widziałem One Season Wondera, by twierdzić że to będzie światowa czołówka.

Jedynie będzie się pałowanie pod Milan w Polsce, ale mam nadzieję, że taktyka Gattuso wyleczy ludzi z Milanu.

A w lato Bereszyński zamieni D'Ambrosio czy Vrsalijko i liczba Polaków w lepszej części Mediolanu będzie się zgadzać.
 
Ja jako kibic Interu się bardzo cieszę z tego ruchu. Wydadzą dużo pinionżków na w tej chwili przeciętnego gracza. Miał rundę konia. Ale za dużo razy widziałem One Season Wondera, by twierdzić że to będzie światowa czołówka.

Jedynie będzie się pałowanie pod Milan w Polsce, ale mam nadzieję, że taktyka Gattuso wyleczy ludzi z Milanu.

A w lato Bereszyński zamieni D'Ambrosio czy Vrsalijko i liczba Polaków w lepszej części Mediolanu będzie się zgadzać.
Masz racje.Witam kolegę:beer:
 
SuperPuchar Włoch mogę opisać jedynie tak:
IKEDTX7.gif
 
Podobno następcą Piątka w Genoi ma zostać... Karol Świderski z Jagielloni. Jednak to jeszcze nic pewnego, bo walczą mocno o niego Grecy z PAOKu.

Swoją drogą, niezłe domino:
Świderski --> Piątek --> Higuain --> Morata --> Kalinić :crazy:
 
Podobno następcą Piątka w Genoi ma zostać... Karol Świderski z Jagielloni. Jednak to jeszcze nic pewnego, bo walczą mocno o niego Grecy z PAOKu.

Swoją drogą, niezłe domino:
Świderski --> Piątek --> Higuain --> Morata --> Kalinić :crazy:

A Kalinić to gdzie się wybiera?

Mam nadzieję, że Karol zostanie w Jagielloni do końca sezonu, jest potrzebny, bo nie wiadomo czy Novikovas zaraz nie ucieknie.
 


Kownacki chciał w zimowym okienku transferowym zmienić barwy klubowe. Zainteresowanie napastnikiem wykazała Fortuna Dusseldorf i gdy wydawało się, że transakcja zostanie sfinalizowana, włoscy działacze postawili zaporowe warunki, żądając za zawodnika 12 mln euro.
Sprawa transferu utknęła w martwym punkcie. Tymczasem sztab Sampdorii zastosował wobec Polaka radykalne działania. Kownacki został odsunięty od pierwszego zespołu i do rundy wiosennej przygotowuje się indywidualnie.
Polski napastnik w tym sezonie zagrał w 12 spotkaniach w Serie A, ale na boisku przebywał łącznie przez zaledwie 150 minut.
 
Back
Top