Palec ci w oko!

qFel

KSW
Middleweight
Żółta Kartka
Taki filmik znalazłem na YT (uwaga oczy moga rozboleć):

i doszedłem do wniosku, że na forum nie ma tematu (albo chujowo szukałem hehehe), który stricte poruszał by ten problem (ostatnio coraz częstszy - PZDR Travis, Uriah i JBJ).
Waszym zdaniem da się jakoś skutecznie rozwiązać ten problem zanim ktoś faktycznie straci oko w walce? Zaostrzone przepisy, nowy model rękawic, surowsze karanie notorycznych palcowników czy może jeszcze coś innego? Zapraszam do dyskusji :poke:
 
Proponuję żeby zawodnicy walczyli w rękawicach bokserskich. Faworyzowałoby to stójkowiczów i nie widzielibyśmy nudnego parteru, czy lay'n pray. Walki byłyby ciekawsze i byłoby więcej KAOSÓW.
Pozdrawiam.
 
Proponuję żeby zawodnicy walczyli w rękawicach bokserskich. Faworyzowałoby to stójkowiczów i nie widzielibyśmy nudnego parteru, czy lay'n pray. Walki byłyby ciekawsze i byłoby więcej KAOSÓW.
Pozdrawiam.
Faktycznie. W boksie nie ma tego problemu :O
Zdelegalizować uderzenia rekami
A palce przy stopach cwaniaczku?
 
przepisy nie musza byc zaostrzone, wystarczy ze nie beda promowaly wkladaniu palcow jak jest teraz
 
jonesowi odjeli punkt za wkladanie palcow w jakiejs walce?
Jakieś ostrzeżenia chyba były, ale czy odjęty punkt? Wątpię.
Na KSW nie ma tego problemu (albo ja nie pamiętam takiej sytuacji). KSW >UFC
 
Proponuję żeby zawodnicy walczyli w rękawicach bokserskich. Faworyzowałoby to stójkowiczów i nie widzielibyśmy nudnego parteru, czy lay'n pray. Walki byłyby ciekawsze i byłoby więcej KAOSÓW.
Pozdrawiam.
zmiana rękawic, odejmowanie punktów i według mnie sprawa załatwiona.

CZGposyUEAAoZ3a.jpg:large
 
zmiana rękawic, odejmowanie punktów i według mnie sprawa załatwiona.

CZGposyUEAAoZ3a.jpg:large
Ta po lewej to PRIDEowska rękawica?
edit: Chyba nie, bo takie coś znalazłem na necie
4lMRT.jpg

27zhfkh.jpg

edit2: Już mam. DREAM
mma_s_filho_576.jpg
 
Last edited:
Ta po lewej to PRIDEowska rękawica?
edit: Chyba nie, bo takie coś znalazłem na necie
4lMRT.jpg

27zhfkh.jpg

edit2: Już mam. DREAM
mma_s_filho_576.jpg
Te Bellatorowe też są spoko. Nie oglądam dużo walk tam ale założę się, że jest tam znacznie mniej faulów z palcami w oczach.
 
Podobno prajdowskie rękawice są najlepsze jeśli chodzi o zapobieganie eye-poke'om, wiele razy JRE w podcaście to powtarzał. Zabawne, bo UFC ma prawa do wszystkiego, co było w PRIDE więc i rękawice mogliby bez problemu zaadoptować, ale jak widać nie bardzo im się chce.

Trójka którą wymieniłeś ma naprawdę z tym problemy i dla mnie osobiście to niezrozumiałe zachowanie. Ile można? Faber już drugiemu zawodnikowi krzywdę zrobił, Travis też ostro Mitrione poturbował, Werdumowi zafundował chyba "najgłębszy" eye-poke jaki widzieliśmy. Co ciekawe, Jones nigdy nie zrobił nic poważnego nikomu, ale zapewne do czasu.
 
Co ciekawe z tego co pamietam to bellator chcial zaprosic UFC do wspolpracy odnosnie tych rekawic ale widac nie zalezy im na tym.
 
Co ciekawe z tego co pamietam to bellator chcial zaprosic UFC do wspolpracy odnosnie tych rekawic ale widac nie zalezy im na tym.
Może nowi włodarze przyłożą więcej uwagi do tej kwestii, bo z tego co czytam, to na razie wyjebka po całości i dobrze jest jak jest...
 
Back
Top