Palec ci w oko!

qFel

KSW
Middleweight
Żółta Kartka
Taki filmik znalazłem na YT (uwaga oczy moga rozboleć):
i doszedłem do wniosku, że na forum nie ma tematu (albo chujowo szukałem hehehe), który stricte poruszał by ten problem (ostatnio coraz częstszy - PZDR Travis, Uriah i JBJ).
Waszym zdaniem da się jakoś skutecznie rozwiązać ten problem zanim ktoś faktycznie straci oko w walce? Zaostrzone przepisy, nowy model rękawic, surowsze karanie notorycznych palcowników czy może jeszcze coś innego? Zapraszam do dyskusji :poke:

Shoocker

Lejdis Fajt Najt
Proponuję żeby zawodnicy walczyli w rękawicach bokserskich. Faworyzowałoby to stójkowiczów i nie widzielibyśmy nudnego parteru, czy lay'n pray. Walki byłyby ciekawsze i byłoby więcej KAOSÓW.
Pozdrawiam.

qFel

KSW
Middleweight
Żółta Kartka
Proponuję żeby zawodnicy walczyli w rękawicach bokserskich. Faworyzowałoby to stójkowiczów i nie widzielibyśmy nudnego parteru, czy lay'n pray. Walki byłyby ciekawsze i byłoby więcej KAOSÓW.
Pozdrawiam.
Faktycznie. W boksie nie ma tego problemu :O
Zdelegalizować uderzenia rekami
A palce przy stopach cwaniaczku?

Damson

Brutaal
Featherweight
przepisy nie musza byc zaostrzone, wystarczy ze nie beda promowaly wkladaniu palcow jak jest teraz

qFel

KSW
Middleweight
Żółta Kartka
jonesowi odjeli punkt za wkladanie palcow w jakiejs walce?
Jakieś ostrzeżenia chyba były, ale czy odjęty punkt? Wątpię.
Na KSW nie ma tego problemu (albo ja nie pamiętam takiej sytuacji). KSW >UFC

dizel77

UFC
Middleweight
Pozdrawiam.
zmiana rękawic, odejmowanie punktów i według mnie sprawa załatwiona.

CZGposyUEAAoZ3a.jpg:large

qFel

KSW
Middleweight
Żółta Kartka
zmiana rękawic, odejmowanie punktów i według mnie sprawa załatwiona.

CZGposyUEAAoZ3a.jpg:large
Ta po lewej to PRIDEowska rękawica?
edit: Chyba nie, bo takie coś znalazłem na necie
4lMRT.jpg

27zhfkh.jpg

edit2: Już mam. DREAM
mma_s_filho_576.jpg

Last edited:

dizel77

UFC
Middleweight
Ta po lewej to PRIDEowska rękawica?
edit: Chyba nie, bo takie coś znalazłem na necie
4lMRT.jpg

27zhfkh.jpg

edit2: Już mam. DREAM
mma_s_filho_576.jpg
Te Bellatorowe też są spoko. Nie oglądam dużo walk tam ale założę się, że jest tam znacznie mniej faulów z palcami w oczach.

baju

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
Podobno prajdowskie rękawice są najlepsze jeśli chodzi o zapobieganie eye-poke'om, wiele razy JRE w podcaście to powtarzał. Zabawne, bo UFC ma prawa do wszystkiego, co było w PRIDE więc i rękawice mogliby bez problemu zaadoptować, ale jak widać nie bardzo im się chce.

Trójka którą wymieniłeś ma naprawdę z tym problemy i dla mnie osobiście to niezrozumiałe zachowanie. Ile można? Faber już drugiemu zawodnikowi krzywdę zrobił, Travis też ostro Mitrione poturbował, Werdumowi zafundował chyba "najgłębszy" eye-poke jaki widzieliśmy. Co ciekawe, Jones nigdy nie zrobił nic poważnego nikomu, ale zapewne do czasu.

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Co ciekawe z tego co pamietam to bellator chcial zaprosic UFC do wspolpracy odnosnie tych rekawic ale widac nie zalezy im na tym.

qFel

KSW
Middleweight
Żółta Kartka
Co ciekawe z tego co pamietam to bellator chcial zaprosic UFC do wspolpracy odnosnie tych rekawic ale widac nie zalezy im na tym.
Może nowi włodarze przyłożą więcej uwagi do tej kwestii, bo z tego co czytam, to na razie wyjebka po całości i dobrze jest jak jest...