Ostrożercy- wszystko dla fanów piekła w gębie

hopek92

Oplot Challenge
Lightweight
Temat dla chiliheadow, wszystko o pikantym jedzeniu, paprykach i ostrych sosach, czym chciałbyś sie podzielić lub zapytać. Dla początkujących i zaprawionych w boju z kapsaicyną.
 
Temat dla chiliheadow, wszystko o pikantym jedzeniu, paprykach i ostrych sosach, czym chciałbyś sie podzielić lub zapytać. Dla początkujących i zaprawionych w boju z kapsaicyną.
co zrobic zeby nie pieklo, od dupy strony, ze tak to ujme :smile: i czy wogole jest to mozliwe?
 
Tak mi się przypomniało. Oglądałem kiedyś program o najostrzejszych paprykach na świecie. Były zorganizowane jakieś targi/festiwal pod tym kątem. Najostrzejsze mieli dwaj bracia z Australii. Sami zrobili jakieś krzyżówki genetyczne. Pamiętam, że ktoś po spróbowaniu nawet stracił przytomność. Ratownicy przy ich stoisku stali cały czas. Ogólnie na "zagrychę" żeby zabić pieczenie dawali lody śmietankowe.
 
Odkąd zjadłem "diabelskiego" hot doga z budy na miescie nie tykam zbyt ostrych rzeczy. Kobieta z budy 3 razy pytala " czy na pewno?", ale nie wyczulem ostrzeżenia bo mogłem byc troche nietrzeźwy. Ja nie zjem jakiegoś głupiego hot doga? To byl błąd. Najpierw wypalilo mi mordę, potem przelyk i bebechy a rano czekały mnie na sraczu ekscesy po których nie wychodziłem spod prysznica przez 2h ifjunolajmin.

Uwielbiam dzalapenio i taki poziom ostrosci mi wystarcza.


Tej budy nigdy więcej juz nie widziałem.
 
Last edited:
Dla mnie habanero to już jest maks. Ale z tego co widzę to gaz pieprzowy ma 5mln w skali SHU a dostałem kilka razy także jest potencjał :lol:
 
nie wyczulem ostrzeżenia
bo tu w Polsce to czlowiek sie przyzwyczail, ze te wszystkie ostrzezenia, ze pikantne to malo maja wspolnego z prawda. Te wszystkie "pikantne" keczupy, sosy czy inne produkty nie maja prawie zadnej mocy. Na keczupie "Wloclawek" tez pisze pikantny a jaki jest to kazdy wie. Oczywiscie, czasem mozna sie naciac, o czym sie przekonales na wlasnej skorze. Ja rowniez mialem te nieprzyjemnosc mimo tego, ze lubie ostre. Nacialem sie w Tajskiej restauracji. Wzialem jakies danie z menu o mocy ilus tam papryczek. Myslalem, ze luz nie takie rzeczy sie jadlo. No i kurwa zle myslalem. Nie dosc, ze ledwo zjadlem, moc byla taka, ze wg mnie zabijala smak to pozniej z dupy mialem jesien sredniowiecza. Lubie ostre ale sa, jednak jakies granice.
 
co zrobic zeby nie pieklo, od dupy strony, ze tak to ujme :smile: i czy wogole jest to mozliwe?
Tak sobie myślałem co zrobić żeby nie piekła dupa na drugi dzień. Pierwsza opcja wpierdolić sobie tubkę lignocainy w żelu w dupę działa znieczulająco więc może delikatnie złagodzić dolegliwości. Druga opcja dużo lepsza ale w domu nikt sobie tego nie zrobi to znieczulenie podpajęczynówkowe, które znosi ból od pępka w dół na jakieś 6 godzin, zwieracze puszczają więc kupa pójdzie sama a dupa boleć nie będzie :crazy: stówka za poradę się należy, dziękuję dobranoc :lol:
 
JA PIERDOLE JAK MNIE WKURWIAJĄ TAKIE CIOTY, NO KURWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO „OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA WPIERDALAM WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE WPIERDALAM, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO WYJEBAŁBYM STAREGO WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE PIKANTNE I OGIEŃ I PIEKŁO. ROZUMIEM NADAĆ WYRAZISTOŚCI, ALE ZABIJAĆ CAŁY SMAK POTRAWY DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI PIECZENIA JAPY? KSZTUSISZ SIE, POCISZ I LECI CI Z NOSA. MOŻNA O PORÓWNAĆ Z ROZKOSZĄ PODCZAS DŁAWIENIA SIĘ CHUJEM. PRAWDZIWE JEBANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI TWARDZIEL MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKAŚ PIZZERIA CZY U SIEBIE W KUCHNI. CO TAM MATI ZAMÓWMY PIZZE, DLA MNIE MEGADIABLOPIZDAMEXICANOOSTRA Z DODATKOWYMI PAPRYCZKAMI, HEHE COŚ NIE OSTRA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE JEŚĆ TAKIE MDŁE xD CO TAM CHCESZ SPRÓBOWAĆ SEBA? TYLKO MASZ POPIJ MLEKIE BO SIĘ WODO NIE POPIJA XD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE SIE WYSRAĆ MOIM MEGA PIEKĄCYM STOLCEM, AHH NIE MA TO JAK BRUTALNE PIECZENIE ODBYTU I WALENIE KONIA DO CHRZANU.
 
JA PIERDOLE JAK MNIE WKURWIAJĄ TAKIE CIOTY, NO KURWA. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO „OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA WPIERDALAM WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE WPIERDALAM, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO WYJEBAŁBYM STAREGO WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE PIKANTNE I OGIEŃ I PIEKŁO. ROZUMIEM NADAĆ WYRAZISTOŚCI, ALE ZABIJAĆ CAŁY SMAK POTRAWY DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI PIECZENIA JAPY? KSZTUSISZ SIE, POCISZ I LECI CI Z NOSA. MOŻNA O PORÓWNAĆ Z ROZKOSZĄ PODCZAS DŁAWIENIA SIĘ CHUJEM. PRAWDZIWE JEBANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI TWARDZIEL MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKAŚ PIZZERIA CZY U SIEBIE W KUCHNI. CO TAM MATI ZAMÓWMY PIZZE, DLA MNIE MEGADIABLOPIZDAMEXICANOOSTRA Z DODATKOWYMI PAPRYCZKAMI, HEHE COŚ NIE OSTRA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE JEŚĆ TAKIE MDŁE xD CO TAM CHCESZ SPRÓBOWAĆ SEBA? TYLKO MASZ POPIJ MLEKIE BO SIĘ WODO NIE POPIJA XD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE SIE WYSRAĆ MOIM MEGA PIEKĄCYM STOLCEM, AHH NIE MA TO JAK BRUTALNE PIECZENIE ODBYTU I WALENIE KONIA DO CHRZANU.
Haha chyba ktoś nie zrozumiał idei tego tematu, poczytaj sobie jakie właściwości ma kapsaicyna i potem spróbuj napisać coś sensownego, każdy lubi co innego ja na pewno nie robie tego żeby być królem podwórka po prostu sprawia mi to przyjemność a tolerancja na ostre zwiększa sie wraz ze zwiększonym spożywaniem. Pozdrawiam pierwszego hejtera ☺
 
Back
Top