Ostatni wywiad Uszola: Chciałem wrócić na Bułgarską

defthomas

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
1275922387970.jpg


Jeszcze dziesięć lat temu byłeś najbardziej znanym chuliganem Lecha Poznań, porzuciłeś jednak zadymy i zająłeś się MMA. Czy poziom adrenaliny na ringu jest podobny do ulicznych starć?
Nie można tego porównać. Zdecydowanie wyższy poziom miał miejsce podczas wyjazdów Kolejorza, szczególnie gdy napotykaliśmy na swojej drodze kiboli przeciwnej drużyny. W MMA realizuję się tylko sportowo.

Ponoć nadal jesteś żywą legendą wśród poznańskich kibiców.
Ciągle otrzymuję sygnały, że kibice mnie dobrze wspominają. Zdarza się, że nastolatki, a nawet moi rówieśnicy zaczepiają mnie na ulicy i starają się ze mną nawiązać kontakt. Większość z nich chce, bym wrócił na Bułgarską.

I nie kusi Cię perspektywa powrotu na stadion?
Myślałem już o tym, nawet chciałem pojawić się ostatnio na Legii. Wyznaję zasadę nigdy nie mów nigdy, więc nie wykluczam możliwości powrotu.

Ucieszyły Cię wieści o zdobyciu mistrza Polski przez Kolejorza?
Sprawiło mi to ogromną radość, pomimo mojego sceptycznego nastawienia do futbolu. Może to nawet sprawiać wrażenie ozdrowienia polskiej piłki, ale w jej przejrzystość jej nie wierzę. Nawet w ligach okręgowych dochodzi do przekupstw.

Dystansujesz się mimo wszystko od futbolu. Skąd to wynika? Dlaczego po 1999 r., gdy przestałeś pojawiać się na meczach Twoja postawa uległa stonowaniu?
Po tych wszystkich aferach korupcyjnych zapatruję się na to wszystko z dużą rezerwą. Pozostawiły one we mnie uraz i niesmak. Żywię jedynie nadzieję, że ostatnim bastionem niepodbitym jeszcze przez "szulernię" są rozgrywki Mistrzostw Świata i Europy.

Nowy stadion w Poznaniu wzbudza w Tobie podobne emocje?
Kilkanaście lat temu, gdy wspólnie z kolegami byliśmy w pełni oddani klubowi zawsze marzyliśmy o tym, by Poznań zbudował stadion z prawdziwego zdarzenia. Kurde, teraz jestem kompletnie zawiedziony przedsięwzięciem przy Bułgarskiej. Słyszałem o aferach, które wybuchały przy jego budowie, błędach projektowych i wykonawczych. To skandal i ujma dla miasta, bo poznaniacy słyną przecież z gospodarności i sumienności.

Podczas majowego Wieczoru Sportów Walki przeżyłeś dramat. Po starciu z Tadasem Rimkeviciusem wylądowałeś w szpitalu.
Dramat rozegrał się już po zejściu z ringu. W szatni czułem się coraz gorzej, zacząłem wręcz panikować, aż w końcu zdecydowano, że muszę pojechać dla szpitala na Raszei. Tam spotkałem lekarza z jajami, który bardzo mi pomógł, dlatego chciałbym mu jeszcze raz podziękować za to, że postawił mnie na nogi.

Gdy byłeś jeszcze chuliganem podobne zdarzenia też miały miejsce?
Tylko raz straciłem przytomność, zaraz po tym jak dostałem w głowę łańcuchem w Głogowie. Natomiast do szpitala trafiłem tylko raz, po zamieszkach w Jarocinie, gdzie razem z kolegami w 1993 r. obstawialiśmy z kolegami koncert.



SRC: http://wielkopolska.naszemiasto.pl/artykul/1169201,ostatni-wywiad-uszola-chcialem-wrocic-na-bulgarska,id,t.html
 
Żyje, ale go chyba CBŚ zamknęło. Może o to im chodziło, że ostatni przez zatrzymaniem.
 
Niezle jaja, no nic, nie wiem czy współczuć czy nie. Jako sportowiec wydaje mi sie ok. Ciekawe gdzie trzymał te 15 kg maryski chyba w dędkach od roweru
 
Za ogrodnictwo go aresztowali?Po tym jakie życie wiódł...ale to słabe. Zajebiste przestępstwo, najcięższy kaliber, hodował roślinkę, którą sprzedawał z zyskiem bądź tylko sprzedawał, nieważne. Każdy przecież ma swój łeb czy chce kupić czy nie. Kiedy to się zmieni w rozsądny sposób.
 
Z info na stronach Policji z Poznania wychodzi , że handlowali amfą. Można też tam znaleść video z zatrzymania choć na 100%, że to Uszol na nim jest to nie jestem pewien. Podałbym linka ale antysystemowy spambot nie przepuszcza linków kierujących na strony Policji ;)
 
No to już grubiej i tego nie popieram, bo to twór człowieka, nie natury. Co do linków to mi nie wrzucało nie raz normalnych, tematycznych, dopiero poprzez edycję posta.



Lipa, kruchy ten nasz ranking ciężkiej. Uszol nie walczy, kontuzje i choroba była. Grabowski zniknał z rankingu bo długo nie walczył, no ale w końcu super się pokazał. Karol Bedorf też wielkie problemy zdrowotne. Wolałbym byśmy mieli problemy typu: który mistrz której organizacji jest najlepszy ;) Grabowski z UFC, Bedorf ze Strikeforce czy Uszol z Bellatora:D
 
"...Z info na stronach Policji z Poznania wychodzi , że handlowali amfą. Można też tam znaleść video z zatrzymania choć na 100%, że to Uszol na nim jest to nie jestem pewien. Podałbym linka ale antysystemowy spambot nie przepuszcza linków kierujących na strony Policji ;)..."







Takie sprawy załatwia się tak: http://tiny.pl/h162p
 
Tak jak już pisałem x razy, nie można wprowadzać w obrót bez wiedzy służb. Ku przestrodze, droga młodzieży. Pozorna akceptacja, poklepywanie itp. to tylko ser w pułapce na myszy.







A tak z innej beczki. 1999 r. to prehistoria jeżeli chodzi o sposób/styl kibicowania w Polsce. To info dla tych wiecznych krytyków Uszola-kibola.



PS Pawel proszę, a nawet błagam: nie wrzucaj tej fotki. Nie znam tego pana osobiście, ale "podpadł" mi notorycznymi błędami i to tak rażącymi jak "zawodniką" (zamiast "zawodnikom"). Teraz jeszcze to. Starczy!
 
Jeżeli przybiją mu grupę to posiedzi trochę ale co to za wyroki: grupa + kilkanaście kilogramów zioła i fety = 3 do 5 lat



wpływy matki, podjęcie nauki/resocjalizacja itp sprawią, że na młode kartofle będzie w domu
 
Back
Top