Orange Sport w TP - warto?

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Temat ma charakter informacyjny (z lekką dozą własnej opinii), dla wszystkich zainteresowanych MMA w polskiej TV.

Szybka piłka:

By mieć możliwość oglądania tv dzięki TP, konieczny jest abonament na telefon stacjonarny na co najmniej 50 zł miesięcznie (koszt instalacji tel to kwota rzędu 10 zł w umowie rocznej) jak i sama Neostrada (koszt instalacji to 49,90 zł w razie umowy rocznej i 19,90 w razie 2/3 letniej).
Pakiet Orange Sport dokupuje się oddzielnie za 10 zł/miesięcznie.

Sam koszt neostrady to dla przykładu łącza 6 mb/s (obecnie standardowego i umożliwiającego szybkie i łatwe ściąganie - oczywiście legalnych - plików drogą p2p czy rapidem, oglądnie video w jakości HD z Youtube'a czy Vimeo, streaming video w wysokiej jakości):
- umowa roczna: pierwsze 3 miesiące to ceny 69,90 zł/mies, a potem 99,90 zł/mies;
- umowa 2/3 letnia:pierwsze 3 miesiące to ceny 59,90 zł/mies, a potem 84,90 zł/mies;

W cenie "Neostrada + tv" dostajemy tylko 30 kanałów tv (z czego większość dostępna bezpłatnie na satelicie czy drogą naziemną), a resztę dokupuje się w pakietach dodatkowych, których cena waha się od 40 do niemal 100 zł miesięcznie i jeszcze kanały HD za 19,90 zł/miesięcznie.

Jak widać, nie trudno o miesięczne opłaty rzędu ponad 200 złotych, a standard usług (i obsługi klientów/abonentów) w TP jest chyba wiadomy dla większości.

Osobiście radzę albo poczekać te 10 miesięcy, gdy kanał OS trafi do szerokiej dystrybucji w sieciach kablowych i platformach satelitarnych albo - jak już ktoś bardzo musi - mieć wybierze Cyfrę +, gdzie dobrze układając umowę można wszytko zmieścić w 50 zł miesięcznie*

* Orange Sport kosztuje od 10 zł (wraz z pakietem C+) do 14zł (reszta) miesięcznie.
 
dzięki Dyrma, bo właśnie chciałem iść do C+ i zadać pytanie jak najtaniej mogę oglądać UFC :P
sprawa z TP to dla większości niemożliwość z całkiem prostego powodu - tv, telefon i internet - prawie każdy już to ma z jakiegoś źródła i nie wszędzie wypowiedzenie umowy jest możliwe (w moim przypadku akurat tv mogę wypowiedzieć, więc jest to jakaś opcja)
 
Tej Tepsie się chyba we łbie poprzewracało, ceny z kosmosu i trzymanie długimi umowami. Pewnie niektórzy nie maja wyboru gdzieś tam w malutkich wsiach, ale mając alternatywę Tepsa ssie po całości.
 
Dyrma wrzucę na główną bo pewnie więcej osób jest zainteresowanych! Dzięki w ogóle, sam się zastanawiałem jak to ugryźć.
 
Ja osobiście odradzam każdemu korzystanie z usług TP i ogólnie Neostrady. Przez trzy lata prowadziłem z nimi batalię gdzie wina była ewidentnie po ich stronie. Przez cały ten okres miałem przerywany dostęp do internetu, a nie mogłem zerwać umowy bez poniesienia kary jeśli dostęp do internetu nie był odcięty na minimum 30 dni. Z tym że ja miałem odcinany co dwa trzy dni na 4-5. Bardzo trudno było się doprosić o pomoc fachowców ze strony TP, a jak już się zjawiali nie umieli pomóc. Sprawa zakończyła się tym że po prostu wygasła mi umowa i nie podpisałem drugiej. Być może ja miałem wyjątkową sytuację ale z tego co słyszałem od znajomych miewali podobne problemy. Dlatego jeśli macie inną możliwość darujcie sobie korzystanie z usług TP ponieważ jest to bardzo nieuczciwa firma.
 
Byłem w salonie TP i dowiedziałem się trochę innych rzeczy może mieć też na to wpływ miasto w którym mieszkam (Warszawa)
Można zakupić TV w TP nie mając ani telefonu ani internetu (neostrady) niestety wiąże się to z comiesięczną opłatą 20-30zł (coś z tego przediału nie pamiętam dokładnie) za utrzymanie linni TP. Podstawowy pakiet telewizyjny w TP to cena 59zł w którym znajduje się program Orange Sport Info za dopłatą kolejnych 29zł miesięcznie dostajemy pakiet kanałów Orange Sport i HBO. W moim przypadku gdzie jestem związany z jedną z sieci kablowych umową na telefon internet i tv możliwość dodatkowo oglądania UFC i Strikeforce w telewizorze to koszt ok 100-110zł miesiecznie. Pominęłem koszty zakupu liveboxa i jego uruchomienia gdzie w róźnym wypadku musimy zapłacić od ok 19-99zł (chodź i tu mogę się mylić)

Pewnie wiele osób jest w podobnym przypadku jak ja że są związani umową z siecią kablową i średnio im się widzi zmienianie operatora.

*EDIT* Niestety z Cyfrą jest ten problem że trzeba zamontować sobie talerz satelitarny a niestety nie każdy może sobie na to pozwolić mieszkając w bloku lub kamiennicy
 
W Wawie i kilku innych miastach swego czasu na takie kroki pozwalali, ale to wynikało ze słabego przeszkolenia sprzedawców w salonach (w pierwszej kolejności obsługują sieć Orange).


Od razu uprzedzam, ze nawet pewni swych racji w sądach (w razie "problemów") ugrzęźniecie na miesiące, a nawet lata, a w tym czasie TePsa uprzykrzy wam życie m/in umieszczając nasze dane w KRD w razie nie płacenia abonamentu.
 
Dziwna sprawa - w salonie orange/TPSA nie było problemu zamówić samej telewizji w TPSA tak jak pisałem musiałbym ponieść dodatkowy koszt bodajże 29zł za utrzymanie linii TP


Dzwoniąc na infolinię już takiej możliwości nie ma jedynie sprzedawane jest w pakiecie tak jak Dyrma napisał z internetem albo telefonem i internetem. Najtańszy internet jaki może być to 69,9zł - 512mb/s w umowie na rok plus 14zł za Orange Sport w przydaku umowy na 2lata jest to cena 59,9zł plus 14 zł za Orange sport. Czyli podsumowując najtańsza opcja na Oglądanie UFC to cena około 75-85zł/miesiąc wiążąc sie na z lubianą i kochaną TPSA na rok lub dwa


Po Prostu Żyć nie umierać!!
 
Jak mogą sprzedawać, jak regulamin usługi (który trzeba parafować) jest jasny jak słońce????


Najtańsza Opcja to C+ z pakietem podstawowym i Opcją Orange Sport, choć o wiele lepszym wyjściem jest dopłacenie do komfortowego, a do tego Canal + i OS.


Dzięki temu jest dostęp do najlepszych kanałów dokumentalnych Cyfry (w tym National Geographic) i sporo najlepszej piłki dla fanów soccera no i mma z OS.


Ja nadal uważam, że najbardziej opłacalne będzie czekanie, bo OS obecnie jest stratny z takim zasięgiem (a prawa kosztują) i jak tylko skończy się sezon 2010-11 polskiej ligi wszystko ruszy, zwłaszcza, że Ekstraklasa chce golić wszystkich i mierzy się z utworzeniem kanału firmowego i sprzedawaniem go (tak jak OS) za dodatkową kasę w kablu i na satelicie. Choć musieliby popracować nad kosztami realizacji, które są duże.
 
faktycznie ,racja z ta cyfrą,ja mam umowę na rok i jakoś tak promocyjnie przez 10 miesiecy płace ok 40 zł,poxniej przedłuże na kolejną promocję dla np stałych abonentów i pewnie znów to samo bedzie,wiec w moim przypadku odpalenie dodatkowo 10 zł to pikuś,ale z ta tp to lekka przesada...200zł...szaleństwo
 
Wiec za ok.10 miesiecy orange Sport bedzie w sieciach kablowych na 100% ? Ja mam obecnie UPC i byłoby fajnie dokupic OS powiedzmy za 10zl. Czy możliwe jest tez ze np. OS bedzie na wyłączność w cyfrowym polsacie lub "n"
 
Nie. OS musi na siebie zarabiać, a do tego trzeba zasięgu (reklamodawcy wymagają). Czy na 100%? W tym biznesie nic nie jest pewne na 100% i będzie zależało od rozmów i koncepcji zarówno sieci kablowych jak i władz OS. Choć jak znam UPC to jeszcze poooooczekasz.
Jedyną opłacalną drogą dla OS (i OSI) jest atak na pozycję premium (jak choćby paczki HBO, Canal + czy Cinemax) - przy 10/15 zł na 2 kanały (a pewnie w końcu dojdzie i HD) to będzie dobre źródło dochodu i reklamy dla władz projektu telewizyjnego Orange.
 
Czyli raczej w "telewizji cyfrowej UPC" z dekoderem? Bo tam jest są dostepne pakiety premium tj. cinemax, hbo itp. (od 15do 40zł)
 
Dyrma czyli dobrze rozumiem że Orange Sport jest na wyłączność dla TP i Cyfry plus do momentu końca obowiązującej umowy na Ekstraklasę czyli do końca najbliższego sezonu?
Jeśli tak to istnieje też pewne prawdopodobieństwo że C+ znowu wygra przetarg na Ekstraklasę i wszystko zostanie po staremu, bo z tego co się orientuję to OS został stworzony przez orange/tpsa z myślą o tym by puszczać mecze na żywo których C+ nie miał zamiaru.
 
Orange Sport powstał, gdyż TP/Orange startowała z usługami tv. Kanał ma stanowić źródło dochodu firmy i autopromocję marki Orange (która ma być kojarzona ze sportem).
W erze telefonii komórkowej i mocnej konkurencji na rynku dostawców internetu to nowa metoda zysków.

Następny przetarg na polską ligę wyjaśni się w ciągu kiku najbliższych miesięcy. Rozdającymi znowu będą C+ i CP (który przegrał ostatni przetarg o kilka mln i kilkuminutowe spóźnienie ostatecznej oferty), ale władze ligi chcę promować Ekstraklasę, która straciła w ciągu 2 ostatnich lata sporo sponsorów.
TP/Orange już się rozchodzą z C+, o czym świadczy związanie się francuskiej platformy z Netią, która będzie odpowiadała za dodatkowe usługi multimedialne dla Cyfry (Internet)
 
Dla kogoś kto ma neostrade jest to dobre rozwiązanie ponieważ np. mi kończy się umowa na neostrade w październiku (teraz mam 2mb bez tv i płace 75zł)i teraz w tygodniu moge juz przedłuzyc umowę i wygląda to tak że za internet 6mb/s i tv około 40 kanałów + 4 miesiace orange sport za darmo kosztuje przez pierwsze 6-miesięcy 59zł a nastepne 18-miesięcy bd kosztowało 84zł + 10zł orange po tych 4 miesiącach darmowych
 
Podłącze sobie to OS na Cyfrze. Po zgłoszeniu takiego żądania w telecentrum kanał podobno może być już aktywny wciągu godziny.
 
a ja chyba nastawię się narazie na wizyty w knajpach, gdzie będzie można to obejrzeć.
 
Też średnio by mi się chciało :] Poza tym lubię oglądać to w skupieniu, a nie jak ktoś pieprzy mi ciągle za uchem.
 
Back
Top