Orange Sport w TP - warto?

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Temat ma charakter informacyjny (z lekką dozą własnej opinii), dla wszystkich zainteresowanych MMA w polskiej TV.

Szybka piłka:

By mieć możliwość oglądania tv dzięki TP, konieczny jest abonament na telefon stacjonarny na co najmniej 50 zł miesięcznie (koszt instalacji tel to kwota rzędu 10 zł w umowie rocznej) jak i sama Neostrada (koszt instalacji to 49,90 zł w razie umowy rocznej i 19,90 w razie 2/3 letniej).
Pakiet Orange Sport dokupuje się oddzielnie za 10 zł/miesięcznie.

Sam koszt neostrady to dla przykładu łącza 6 mb/s (obecnie standardowego i umożliwiającego szybkie i łatwe ściąganie - oczywiście legalnych - plików drogą p2p czy rapidem, oglądnie video w jakości HD z Youtube'a czy Vimeo, streaming video w wysokiej jakości):
- umowa roczna: pierwsze 3 miesiące to ceny 69,90 zł/mies, a potem 99,90 zł/mies;
- umowa 2/3 letnia:pierwsze 3 miesiące to ceny 59,90 zł/mies, a potem 84,90 zł/mies;

W cenie "Neostrada + tv" dostajemy tylko 30 kanałów tv (z czego większość dostępna bezpłatnie na satelicie czy drogą naziemną), a resztę dokupuje się w pakietach dodatkowych, których cena waha się od 40 do niemal 100 zł miesięcznie i jeszcze kanały HD za 19,90 zł/miesięcznie.

Jak widać, nie trudno o miesięczne opłaty rzędu ponad 200 złotych, a standard usług (i obsługi klientów/abonentów) w TP jest chyba wiadomy dla większości.

Osobiście radzę albo poczekać te 10 miesięcy, gdy kanał OS trafi do szerokiej dystrybucji w sieciach kablowych i platformach satelitarnych albo - jak już ktoś bardzo musi - mieć wybierze Cyfrę +, gdzie dobrze układając umowę można wszytko zmieścić w 50 zł miesięcznie*

* Orange Sport kosztuje od 10 zł (wraz z pakietem C+) do 14zł (reszta) miesięcznie.

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
dzięki Dyrma, bo właśnie chciałem iść do C+ i zadać pytanie jak najtaniej mogę oglądać UFC :P
sprawa z TP to dla większości niemożliwość z całkiem prostego powodu - tv, telefon i internet - prawie każdy już to ma z jakiegoś źródła i nie wszędzie wypowiedzenie umowy jest możliwe (w moim przypadku akurat tv mogę wypowiedzieć, więc jest to jakaś opcja)

seban28

BAMMA
Featherweight
Tej Tepsie się chyba we łbie poprzewracało, ceny z kosmosu i trzymanie długimi umowami. Pewnie niektórzy nie maja wyboru gdzieś tam w malutkich wsiach, ale mając alternatywę Tepsa ssie po całości.

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
Dyrma wrzucę na główną bo pewnie więcej osób jest zainteresowanych! Dzięki w ogóle, sam się zastanawiałem jak to ugryźć.

Lucifer oO

EFC Africa
Lightweight
Ja osobiście odradzam każdemu korzystanie z usług TP i ogólnie Neostrady. Przez trzy lata prowadziłem z nimi batalię gdzie wina była ewidentnie po ich stronie. Przez cały ten okres miałem przerywany dostęp do internetu, a nie mogłem zerwać umowy bez poniesienia kary jeśli dostęp do internetu nie był odcięty na minimum 30 dni. Z tym że ja miałem odcinany co dwa trzy dni na 4-5. Bardzo trudno było się doprosić o pomoc fachowców ze strony TP, a jak już się zjawiali nie umieli pomóc. Sprawa zakończyła się tym że po prostu wygasła mi umowa i nie podpisałem drugiej. Być może ja miałem wyjątkową sytuację ale z tego co słyszałem od znajomych miewali podobne problemy. Dlatego jeśli macie inną możliwość darujcie sobie korzystanie z usług TP ponieważ jest to bardzo nieuczciwa firma.

dodo39

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Byłem w salonie TP i dowiedziałem się trochę innych rzeczy może mieć też na to wpływ miasto w którym mieszkam (Warszawa)
Można zakupić TV w TP nie mając ani telefonu ani internetu (neostrady) niestety wiąże się to z comiesięczną opłatą 20-30zł (coś z tego przediału nie pamiętam dokładnie) za utrzymanie linni TP. Podstawowy pakiet telewizyjny w TP to cena 59zł w którym znajduje się program Orange Sport Info za dopłatą kolejnych 29zł miesięcznie dostajemy pakiet kanałów Orange Sport i HBO. W moim przypadku gdzie jestem związany z jedną z sieci kablowych umową na telefon internet i tv możliwość dodatkowo oglądania UFC i Strikeforce w telewizorze to koszt ok 100-110zł miesiecznie. Pominęłem koszty zakupu liveboxa i jego uruchomienia gdzie w róźnym wypadku musimy zapłacić od ok 19-99zł (chodź i tu mogę się mylić)

Pewnie wiele osób jest w podobnym przypadku jak ja że są związani umową z siecią kablową i średnio im się widzi zmienianie operatora.

*EDIT* Niestety z Cyfrą jest ten problem że trzeba zamontować sobie talerz satelitarny a niestety nie każdy może sobie na to pozwolić mieszkając w bloku lub kamiennicy

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
W Wawie i kilku innych miastach swego czasu na takie kroki pozwalali, ale to wynikało ze słabego przeszkolenia sprzedawców w salonach (w pierwszej kolejności obsługują sieć Orange).

Od razu uprzedzam, ze nawet pewni swych racji w sądach (w razie "problemów") ugrzęźniecie na miesiące, a nawet lata, a w tym czasie TePsa uprzykrzy wam życie m/in umieszczając nasze dane w KRD w razie nie płacenia abonamentu.

dodo39

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Dziwna sprawa - w salonie orange/TPSA nie było problemu zamówić samej telewizji w TPSA tak jak pisałem musiałbym ponieść dodatkowy koszt bodajże 29zł za utrzymanie linii TP

Dzwoniąc na infolinię już takiej możliwości nie ma jedynie sprzedawane jest w pakiecie tak jak Dyrma napisał z internetem albo telefonem i internetem. Najtańszy internet jaki może być to 69,9zł - 512mb/s w umowie na rok plus 14zł za Orange Sport w przydaku umowy na 2lata jest to cena 59,9zł plus 14 zł za Orange sport. Czyli podsumowując najtańsza opcja na Oglądanie UFC to cena około 75-85zł/miesiąc wiążąc sie na z lubianą i kochaną TPSA na rok lub dwa

Po Prostu Żyć nie umierać!!

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Jak mogą sprzedawać, jak regulamin usługi (który trzeba parafować) jest jasny jak słońce????

Najtańsza Opcja to C+ z pakietem podstawowym i Opcją Orange Sport, choć o wiele lepszym wyjściem jest dopłacenie do komfortowego, a do tego Canal + i OS.

Dzięki temu jest dostęp do najlepszych kanałów dokumentalnych Cyfry (w tym National Geographic) i sporo najlepszej piłki dla fanów soccera no i mma z OS.

Ja nadal uważam, że najbardziej opłacalne będzie czekanie, bo OS obecnie jest stratny z takim zasięgiem (a prawa kosztują) i jak tylko skończy się sezon 2010-11 polskiej ligi wszystko ruszy, zwłaszcza, że Ekstraklasa chce golić wszystkich i mierzy się z utworzeniem kanału firmowego i sprzedawaniem go (tak jak OS) za dodatkową kasę w kablu i na satelicie. Choć musieliby popracować nad kosztami realizacji, które są duże.

spartan

BAMMA
Middleweight
faktycznie ,racja z ta cyfrą,ja mam umowę na rok i jakoś tak promocyjnie przez 10 miesiecy płace ok 40 zł,poxniej przedłuże na kolejną promocję dla np stałych abonentów i pewnie znów to samo bedzie,wiec w moim przypadku odpalenie dodatkowo 10 zł to pikuś,ale z ta tp to lekka przesada...200zł...szaleństwo

arthurro

Brutaal
Bantamweight
Wiec za ok.10 miesiecy orange Sport bedzie w sieciach kablowych na 100% ? Ja mam obecnie UPC i byłoby fajnie dokupic OS powiedzmy za 10zl. Czy możliwe jest tez ze np. OS bedzie na wyłączność w cyfrowym polsacie lub "n"

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Nie. OS musi na siebie zarabiać, a do tego trzeba zasięgu (reklamodawcy wymagają). Czy na 100%? W tym biznesie nic nie jest pewne na 100% i będzie zależało od rozmów i koncepcji zarówno sieci kablowych jak i władz OS. Choć jak znam UPC to jeszcze poooooczekasz.
Jedyną opłacalną drogą dla OS (i OSI) jest atak na pozycję premium (jak choćby paczki HBO, Canal + czy Cinemax) - przy 10/15 zł na 2 kanały (a pewnie w końcu dojdzie i HD) to będzie dobre źródło dochodu i reklamy dla władz projektu telewizyjnego Orange.

arthurro

Brutaal
Bantamweight
Czyli raczej w "telewizji cyfrowej UPC" z dekoderem? Bo tam jest są dostepne pakiety premium tj. cinemax, hbo itp. (od 15do 40zł)

dodo39

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Dyrma czyli dobrze rozumiem że Orange Sport jest na wyłączność dla TP i Cyfry plus do momentu końca obowiązującej umowy na Ekstraklasę czyli do końca najbliższego sezonu?
Jeśli tak to istnieje też pewne prawdopodobieństwo że C+ znowu wygra przetarg na Ekstraklasę i wszystko zostanie po staremu, bo z tego co się orientuję to OS został stworzony przez orange/tpsa z myślą o tym by puszczać mecze na żywo których C+ nie miał zamiaru.

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Orange Sport powstał, gdyż TP/Orange startowała z usługami tv. Kanał ma stanowić źródło dochodu firmy i autopromocję marki Orange (która ma być kojarzona ze sportem).
W erze telefonii komórkowej i mocnej konkurencji na rynku dostawców internetu to nowa metoda zysków.

Następny przetarg na polską ligę wyjaśni się w ciągu kiku najbliższych miesięcy. Rozdającymi znowu będą C+ i CP (który przegrał ostatni przetarg o kilka mln i kilkuminutowe spóźnienie ostatecznej oferty), ale władze ligi chcę promować Ekstraklasę, która straciła w ciągu 2 ostatnich lata sporo sponsorów.
TP/Orange już się rozchodzą z C+, o czym świadczy związanie się francuskiej platformy z Netią, która będzie odpowiadała za dodatkowe usługi multimedialne dla Cyfry (Internet)

LBJ23

Oplot Challenge
Lightweight
Dla kogoś kto ma neostrade jest to dobre rozwiązanie ponieważ np. mi kończy się umowa na neostrade w październiku (teraz mam 2mb bez tv i płace 75zł)i teraz w tygodniu moge juz przedłuzyc umowę i wygląda to tak że za internet 6mb/s i tv około 40 kanałów + 4 miesiace orange sport za darmo kosztuje przez pierwsze 6-miesięcy 59zł a nastepne 18-miesięcy bd kosztowało 84zł + 10zł orange po tych 4 miesiącach darmowych

Be eS

Maximum FC
Middleweight
Podłącze sobie to OS na Cyfrze. Po zgłoszeniu takiego żądania w telecentrum kanał podobno może być już aktywny wciągu godziny.

inc1975

Oplot Challenge
Heavyweight
a ja chyba nastawię się narazie na wizyty w knajpach, gdzie będzie można to obejrzeć.

Be eS

Maximum FC
Middleweight
Też średnio by mi się chciało :] Poza tym lubię oglądać to w skupieniu, a nie jak ktoś pieprzy mi ciągle za uchem.