Ogranizacje poza KSW/PLMMA

Nestoor

BAMMA
Light Heavyweight
Ktoś się orientuje jakie organizacje są obecnie na rynku ? i jaki jest ich status na obecną chwilę? co wspólnego ma TFL z FA i PROMMAC (Kita przeszedł ? i dlaczego ?) ??



Xcage - ?



MMA Fighters Club - ?



Fighters Arena - ?



Thunderstrike Fight League - ?



PROMMAC - ?



MMAA - ?



Najważniejsze pytanie : czy PLMMA będzie drugą siłą na polskim rynku w 2014 (Mirek kazał się spytać) i ile według was może istnieć organizacji w Polsce, ile powinny robić gal w roku żeby przeżyć dłużej niż jeden sezon.
 
obstawiam że drugą siłą może być PROMMAC jesli MMA Attack nie wróci. Chodź nie zrobili jeszcze żadnej gali więc to tylko takie gdybanie.
 
Pozdrów Mirka! :)

W skrócie

1476132_574521235936706_467191006_a.jpg


KSW- 4 gale rocznie, duża widownia, pasy w poszczególnych kategoriach wagowych, kontrakt na wyłączność, oparta praktycznie tylko na Polakach (Błachowicz, Khalidov, Bedorf, Materla).Współpraca z Polsatem, jako inne persony Pudzian, Różal i Nastula



960248_376031012540990_179468957_n.png

PROMMAC- jeszcze nie zadebiutowali, karta ma być mocna, możliwa współpraca z Onetem (czyli i TVNem, ale pewnie TVNem Turbo), zawodnicy z Polski (Drwal, Kita, Klinger, Kondraciuk)



562820_464757953597485_1369808710_n.jpg

MMA Attack- prawdopodobnie gala jeszcze w tym roku, współpraca z Polsatem, 2 odwołane gale, sporo zawodników odeszło do UFC, jeden do M-1, jeden do PROMMAC więc bardzo osłabiona, ale nadal mają freaków (Burneika, Ozdoba, a i pewnie Trybsonowi najbliżej właśnie do nich)



1000371_213801645434525_1647130181_a.jpg

Fighters Arena
- głośne zapowiedzi, odwołana gala, plus główna gwiazda w postaci Kity w innej federacji. Nic już z nich nie będzie



1236140_541573195890641_248653376_n.jpg



Thunderstrike
- ciekawie zadebiutowali, potem walka Kity, powtórka gali była na Fightklub, więc może będzie jakaś współpraca, ale swoich wielkich gwiazd nie mają

Jak dla mnie na ten moment
1-KSW
2-PLMMA -bo regularnie robi gale, robi ich dużo, ma już jakieś pasy, plus wpółpracuje z OS

3-MMA Attack, PROMMAC (jeśli PROMMAC znajdzie jakiegoś sensownego freaka, np tego Trybsona to spokojnie 2 miejsce mają).

Reszta odstaje
 
W skrócie - jeżeli PROMMAC zrobi galę z dobrą rozpiską (a wydaje mi się, że ta pierwsza przynajmniej taka będzie) i pokusi się o kolejną, to IMO przejmie pałeczkę drugorzędnej organizacji od PLMMA. :-)

obstawiam że drugą siłą może być PROMMAC jesli MMA Attack nie wróci. Chodź nie zrobili jeszcze żadnej gali więc to tylko takie gdybanie.


No to może czas się o jakiś wywiad z organizatorem postarać? Co by choć trochę rozwiać jakieś wątpliwości.
 
Benoit - Kity na 3 części nie da się podzielić :) - obecnie jest w PROMMAC (chyba)



PLMMA robi dużo gal, nie wiem czy jakaś organizacją co zrobi 2 gale w roku może być tą "drugą".
 
PLMMA robi dużo gal, nie wiem czy jakaś organizacją co zrobi 2 gale w roku może być tą "drugą".


Nie liczy się ilość, a jakość. :-) Idąc Twoim tropem, PLMMA jest tym "number one" w Polsce.
 
Gdyby KSW nie miało tak silnych rozpisek w porównianiu do reszty to przy ich 4 galach w roku myślę że PLMMA mogłoby być nr 1.
 
Gdyby KSW nie miało tak silnych rozpisek w porównianiu do reszty to przy ich 4 galach w roku myślę że PLMMA mogłoby być nr 1.


Dlatego liczy się przede wszystkim jakość. :-)
 
Powstrzymajcie się z tym PROMMAC , jeszcze nawet karty nie mają a wy już stawiacie na 2 miejscu :-) Owszem wygląda ciekawie, ale jak wiemy może być dobra rozpiska a organizacja gali do dupy. (nie mam na myśli MMAA, bo nie o to mi chodzi). Wstrzymajcie się jeszcze trochę. Nie jedna organizacja próbowała wejść z buta w pokój zwany MMA.
 
rzuciłem taką na szybko klasyfikacje jak ja bym to widział, bo ktoś pytał. Kita jest w PROMMAC, przez co inne federacje które chciały zrobić z niego swoją główną postać tracą. MMA Attack straciło Drwala, Grabowskiego, Hallmanna, Jotke, więc kluczowe postacie.



PROMMAC robi zamieszanie samą promocją, wystarczy spojrzeć na taki facebook i ile mają lajków w porównaniu do takiej Fighters Areny funkcjonującej od dłuższego czasu.



PLMMA ma pecha, bo gdy już jakieś wydarzenie może im zrobić dobry wynik oglądalności (planowana walka Grabowskiego) to zazwyczaj ktoś wypada z rozpiski
 
Na dzień dzisiejszy PLMMA, co by nie mówić, jest zdecydowanym numerem dwa. Reszta w rozsypce (MMA Attack, Fighters Arena) lub w powijakach (PROMMAC, Arena Bersekerów, Soul FC).
 
A propo Facebooka, nie jest to jakiś wyznacznik, ale o czymś tam mówi (popularność na dzień 4.01.2013):



KSW - 206 000



MMA Attack - 120 000 (To pokazuje jaki potencjał jest tu marnowany!)



PLMMA - 4 560



Gladiator Arena - 1 200



Soul FC - 1 142



PROMMAC - 870



Fighters Arena - 703



Thunderstrike FL - 534



MMA Challengers - 465
 
KSW wybiło się na popularności Pudziana, MMA Attack na Burneice, pytanie czy PROMMAC postawi na jakiegoś freaka na czasie. No i czy Darek znowu postawi na koksa, bo wtopa z poprzednią galą pokazała mu już wyraźnie że bez celebryty, przyciągnąć fanów i przede wszystkim sponsorów jest bardzo ciężko
 
a ktoś ma jakieś info o Xcage?



btw byłem na 2 galach w zeszłym roku Xcage (Toruń) i MMA Fighters Club (Inowrocław)







Xcage <<<< MMA FC



Szkoda że tak mało gal się odbywa w Kuj-Pom a jest Łuczniczka w Bydg i nowo budowana hala w Tor.
 
Jeśli TVN chce wejść w MMA to myślę że zaspał jakieś 5 lat :D i już raczej nie będzie się liczył w tym wyscigu z Polsatem i OS.
 
Z Polsatem pewnie nie, ale Orange mogą z łatwością prześcignąć. Jeśli tylko będą chcieli
 
wyścig z Polsatem? :-) Jak dla mnie Polsat nigdzie nie uciekł, ile gal MMA zrobili w 2013 roku? Aż takiej pozycji MMA u nich nie ma. Jeśli TVN chciałby wypromować jakąś organizacje, to by to spokojnie zrobił, może początkowo byłoby to na słabszym poziomie niż Polsat który ma już doświadczenie, ale to nie jest jakaś różnica klas. Gorzej z tym że sport+TVN to niemalże niemożliwe, jeśli komuś udałoby się coś takiego zrobić, byłby cud. TVN Turbo to jedyna realna stacja z TVNowskiej grupy
 
@Benoit, to nie polsat tylko Hajs i Lewy mają doświadczenie. Podejrzewam, że bez nich to sam polsat by nie dał rady zrobić czegoś na takim poziomie jak KSW. Nawet ta gala bokserska zrobiona przez K&L wyglądałą lepiej niż te bez ich udziału.

I zgodzę się, że TVN dałby radę gdyby mocniej postawił na MMA.



edit:
@up, no i MMA na dużym ekranie w multikinie :p hehe
 
Polsat może póścić galę na otwartym kanale gdzie mają dużą oglądalność, a "otwarty" TVN z jakim sportem wam się kojarzy? bo mi z żadnym.
 
Mi się kojarzy z meczem Gwiazdy TVN vs Politycy.
Innego sportu przez 17 lat nie pokazywali
 
No właśnie z otwartych TV mamy jedynie 3 poważne, TVN, Polsat i TVP. Gala na C+ czy TVN Turbo to ten sam pułap co Orange Sport. Natomiast TVN, co pisałem już kiedyś przy wynikach transmisji, może trafić i do fanów MMA i do Januszy, którzy mają Pudziana za mistrza świata. Tylko że sport u nas w TV leży i kwiczy, TVP straciło wiele, jedyne co ma to skoki, czasem LM i reprezentacje, TVN nie ma właściwie nic. Cały nasz sport ciągnął Polsat, Canal + i Orange Sport.
 
Niewierzę w MMA w TVN. To nie ich profil. Sport ich nie interesuje. Oni trzymają się formatów rozrywkowych. Dlatego woleli zrobić MMastera niz pokazać jakąś galę, bo to bardziej im pasuje.
 
Moim zdaniem realny jest fakt, iż PRO MMAC będzie pokazywany w Eurosporcie. Szkoła walki Drwala właśnie w tej stacji (o ile się nie mylę) była pokazywana.
 
Moim zdaniem realny jest fakt, iż PRO MMAC będzie pokazywany w Eurosporcie.


Nie sądzę, aby francuska telewizja była w jakikolwiek sposób zainteresowana pokazywaniem jakiejś polskiej gali MMA.
 
Prędzej uwierzę w TVP jako potencjalnego partnera dla którejś organizacji (jeśli zwolnią "Szarańczę" jako sefa sportu) niż TVN. TVN to stacja, nowoczesna, pokojowa, postępowa, promująca przebieranie się chłopczyków za dziewczynki, a nie "łysch faszystów lejących się do krwi w klatkach jak zwierzęta". Co innego kobiece MMA to by im może nawet podpasowało światopoglądowo, ale raczej widownia by się nie zgadzała. A najlepiej to by było jak by się tranzystory biły- i światopogląd by się zgadzał i freaki by były. Na początek Grodzkie vs.jakiś "człowiek czajnik" albo coś w tym stylu.
 
Back
Top