Oddychanie podczas walki

Twixu

Jungle Fight
Bantamweight
Żółta Kartka
Cześć

Trenuje już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że źle oddycham. Wiem, że przy zadawaniu ciosów bierze się wdech nosem i przy każdym go wypuszczasz. Tylko jak oddychać, kiedy nie atakujesz, tylko jesteś w defensywie albo obydwoje krążycie tylko wokół siebie. Oddychać tak jak przy ciosach? Czyli wdech nosem i wydech ustami? Chociaż wtedy srogo jak ktoś przydzwoni podczas wdechu w bebech albo szczene. Czy oddychać tylko nosem?

Zależy mi na profesjonalnej odpowiedzi, więc

@zombie @Karol Bedorf
 
Last edited:
Jak biegniesz na tramwaj to zastanawiasz się, którą nogę pierwszą postawić?

Jak gotujesz to zastanawiasz się czy pierwsza sól czy pieprz?

Ćwiczyłeś wgl jakieś sztuki walki? Idź na sparing i oddychaj otwartą buzią. Z tydzień pojesz kaszke. Wpierw trzeba wyrobić dobre nawyki, potem będę już to robił odruchowo.
 
Jak gotujesz to zastanawiasz się czy pierwsza sól czy pieprz?

Ćwiczyłeś wgl jakieś sztuki walki? Idź na sparing i oddychaj otwartą buzią. Z tydzień pojesz kaszke. Wpierw trzeba wyrobić dobre nawyki, potem będę już to robił odruchowo.
Nie ćwiczył sztuk walki. On się zajmuje gotowaniem. Nie może mieć śladów po walce bo w tv programy robi.
 
Mnie to już nie oznaczy :matt:
Po prostu wal najmocniej jak umiesz.
upload_2018-3-6_23-14-31.jpeg
 
Jakiś czas temu oglądałem film, gdzie typ mówił, że te całe tss tss przy wydechu jest źle. Bo blokujemy w pewnym sensie wypuszczenie powietrza. Mało zawodników tak robi zauważyłem. Najczęściej wydają jakieś odgłosy jak np Mcgregor.
 
Контракт с моей американской топ-командой запрещает мне такую информацию.
Со спортивным приветствием: Андрей Арловский

:frankapprove:
Трудно вам не согласиться
 


Zajebiście wygląda, tylko on wydychał całe powietrze przy jednym ciosie, a co jak będzie atakował kombinacją np 4 ciosów? Gość w tym filmiku wyżej mówił, żeby stopniowo wypuszczać przy każdym uderzeniu, a nie pozbywać się całego magazynku na raz.

Jednak dzięki za chęci :beer:
 
Jakiś czas temu oglądałem film, gdzie typ mówił, że te całe tss tss przy wydechu jest źle. Bo blokujemy w pewnym sensie wypuszczenie powietrza. Mało zawodników tak robi zauważyłem. Najczęściej wydają jakieś odgłosy jak np Mcgregor.
Masz rację, tss tss jest jak najbardziej chujowe.
Ja robię tak:
:redford:
 
@Hefaner, wytłumacz mu.
Zapytaj bardziej kogoś, kto może ci realnie odpowiedzieć. Zombiak chyba uciekł z forum, a Karola tu raczej nie było nigdy pod żadną postacią. Wiem, że mamy za to kilku amatorów i więcej powiedzą skoro chcesz ich pytać tutaj, a nie np. gości tam gdzie trenujesz.
 
a) zapytaj trenera
b) "tss tss" przy wypuszczaniu ciosów jest prawilne, nie mam problemów z wentylacją tak wypuszczając powietrze, a mam zwężone przegrody nosowe plus wiecznie zawalone zatoki, skutkiem czego bez kontroli przepływu powietrza marny mój los
c) niestety nie terminowałem u Sensei jutuba, więc moja wiedza może być marna
 
Back
Top