Nowinki przemysłu wojskowego

Przeciez multicam od dawna stosowany przez US Army

Masz tutaj porównanie:
jcnzywre4jvnolfmj9bc.png
 
W Polsce firmy produkujące odzież militarną wypuszczają podobny wzór pod nazwą 'camogrom'
2056_1.jpg

Tak, zgadza się. Zmieniona jest kolorystyka i ksztalt niektórych plam, ale wielkość jest mniej wiecej taka jak w oryginalnym multicam. Na potrzeby wojska polskiego multicam nazywa się "suez".

Zastanawia mnie swoja droga jak wygląda nowe camo z programu tytan, bo jeszcze nigdzie nie zaprezentowano.
 
Tytan chyba nie obejmuje zmiany kamuflażu. Gdyby obejmowało to przy wprowadzaniu wz. 2010 zmieniliby kamuflaż.
Obejmuje, jest to oficjalnie ujete jako czesc projektu. No i nie mogli przy wdrazaniu nowego kroju wdrozyc nowego camo skoro go nie bylo, jednak ew zmiana to tylko dostarczenie nowego materialu producentom. Jednak w zwiazku z sytuacja na Ukrainie moze nie dojsc do wdrozenia nowego camo w ogole. W zwiazku z upodobnieniem sie ksztaltow helmow, kamizelek i krojow mundurow a takze samych plam (popularne pixele), doszlo tam do tego, ze strony oklejaly sie tasma klejaca lub szmatami w danym kolorze aby mogly sie rozroznic. Ew. przyjety wzor bedzie przypominal multicam dostosowany kolorystycznie do Naszych warunkow, co juz z reszta jest wdrazane w Naszej Strazy Granicznej:
index.php
 
Last edited:
Nie wiem czy już było: kupimy drony dalekiego zasięgu. Producent już wybrany
 
Hahhaha :) dobre. Od zabawek do... No wlasnie... Czyzbysmy byli po stronie skynetu?
 
Ciekaw jestem pierwszego wojskowego mecha. Ale pewnie długo tajny będzie żeby ludzi nie straszyć:)
 
http://www.altair.com.pl/mspo-report/view?article_id=705

propozycja nowego wzoru maskujacego dla WP. O ile piewsza propozycja jest ok, to ta druga wydaje sie byc jakas aborcją, szyta chyba na 2 min przed prezentacją, zupełnie nie w kroju i materiale wp...

Uwagi krytyczne co do letnio-wiosennej opcji (bo tej jesienno zimowej nawet oceniac nie zamierzam o czym dalej) to brak makro wzoru, mikro wzoru i zbyt duza ilosc czerni, choc reszta kolorow wydaje sie byc bardzo dobrze dobrana i calosc nie sprawia zlego wrazenia. Widoczne inspiracje fińskim M-05.

Kretynski jest za to pomysl z dwiema wersjami kolorystycznymi, ktore sie praktycznie od siebie nie roznia. Zwlaszcza, ze mundury polowe sa szyte w wariancie letnim i uniwersalnym, wiec nie pokrywaja sie porami roku z camo i robia z munduru uniwersalnego mundur nieuniwersalny. Jedny sens mialby nadruk wzoru na goretexach.
 
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896...cow-na-drukarce-3d.html?disableRedirects=true
gw said:
Tomasiak założył Zortrax w 2013 roku w Olsztynie. - Po raz pierwszy drukarki 3D zobaczyłem na targach za granicą i uwierzyłem, że coś takiego w ogóle istnieje. Zrozumiałem też, że to brakujące ogniwo w przemyśle - mówi Tomasiak.

Drukarki 3D znajdują zastosowanie w produkcji przemysłowej, zwłaszcza w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. - Istnieją trzy technologie druku w 3D. Pierwszy to drukowanie płynem, drugi z proszku oraz lasera, wreszcie trzeci i zarazem najbardziej popularny to drukowanie z plastikowej żyłki - tłumaczy Tomasiak.

Zortrax w ciągu kilku lat wyrósł na polskiego lidera druku 3D dla biznesu, w tym głównie dla projektantów, architektów oraz inżynierów.

(...)

Drukarki 3D olsztyńskiej firmy wykorzystywane są także do doposażenia samolotów myśliwskich Su-22 i MiG-29 Lotnictwa Sił Zbrojnych RP

mozna? mozna!

EDIT: szkoda ze F22 albo F35 w calosci :) nie wydrukuja :) tylko czesci do Su22 i Miga29 :)
 
Last edited:
Back
Top