Newsy PL

Status
Not open for further replies.

GLF

KSW
Light Heavyweight
Zakładam dodatkowy temat z newsami, gdyż główny ciężko ogarnąć. Z kolei odkopywanie starych tematów wprowadza chaos.

Chodzi głównie o "reklamowanie" mniejszych imprez oraz mniej znanych zawodników. Dlatego byłoby miło, gdyby chociaż tutaj nie pojawiały się foty Pudziana ;) No ale to nie jest żaden prikaz.

Może zacznę od powtórzenia jednej informacji i dodania nowej.



MMA w Czaplinku. Na imprezie organizowanej przez Józefa Warchoła ma się odbyć łącznie 10 pojedynków bokserskich i wszechstylowej walki wręcz. Niebiletowana gala planowana jest na 28 kwietnia.
ŹRóDŁO

gala1.jpg




Battle of Dragons 6 - Pomiechówek. Głównym wydarzeniem gali, która odbędzie się 21-go kwietnia, ma być pojedynek K-1 z udziałem Tomasza Sarary (więcej TUTAJ). Z kolei w walce na zasadach MMA rękawice skrzyżują Damian Matwiejczuk (0-1) oraz Daniel Krakowiak (0-3). Stawką pojedynku ma być pas mistrzowski organizacji BMAF (Baltic Martial Arts Federation) w wadze półśredniej (ŹRóDŁO).



LogoBMAF1.png
 
Fighters Only o nadchodzacej gali KSW19:

Mariusz Pudzianowski powraca do akcji 12-tego maja.



Polski strongman zawalczy na KSW 19, ktore odbedzie sie w Lodzi, w hali Atlas Arena o pojemnosci 13 tys. widzów.



Jego przeciwnik nie zostal jeszcze ogloszony, ale walka musi zatrzec negatywne wrazenia z ostatniej walki Pudziana, przeciwko Jamesowi Thompsonowi, ktorej wynik zostal zmieniony na no-contest po uprzedniej stronniczej decyzji na korzysc Pudzianowskiego.



Na tej samej gali wystapi równiez czolowy zawodnik wagi sredniej na swiecie Mamed Chalidow, ktory zawalczy po raz 12-sty dla KSW. Tak jak w przypadku Pudzianowskiego - Mamed czeka na ogloszenie rywala. Chalidow jest niepokonany w ostatnich pieciu walkach i postara sie kontunuowac serie wygranych, ktora obecnie wynosi 4.



Chalidow mial walczyc z Paulo Filho w swojej ostatniej walce, ale Brazylijczyk wycofal sie z powodu potrzeby rehabilitacji. Zostal wiec zastapiony przez Jesse'go "JT Money" Taylora - gwiazdy TUFa - ktorego Mamed poddal w pierwszej rundzie. Natomiast w poprzedniej walce Chalidow poddal Matta Lindlanda.



Pozostali zawodnicy ogloszeni na KSW19 to m.in.: Michal Materla, ktory zawalczy o wakujacy tytul KSW w wadze sredniej blizej nieokreslonemu rywalowi. Materla to Polak, ktory trenuje w USA, a konkretnie w American Kickboxing Academy z Cainem Velasquezem, Johnem Fitchem, czy Danielem Cormierem.



Dwukrotny mistrz turniejowy KSW zawalczy w wadze sredniej, a Aslambek Saidov w polsredniej. KSW takze pokaze, po raz pierwszy w historii swojego istnienia, walke kobiet, w ktorej zawodniczka K1 Marta Chojnowska zmierzy sie z Paulina Suska.


link: http://www.fightersonlymag.com/content/news/15899-pudzianowski-khalidov-return-at-ksw-19-in-may
 
Gladiator Arena 3 - podejście drugie. 27 sierpnia ub.r. w Stargardzie Szczecińskim miała się odbyć trzecia edycja Gladiator Areny. Niestety w wyniku nawałnicy doszło do zniszczenia parkietu w hali, w której miało dojść do tego wydarzenia. Organizatorzy podają, że zaległa impreza odbędzie się 25 maja w Pyrzyczach.
Archiwum GA na MMARocks.

Skoro wspomnieliśmy o Stargardzie Szczecińskim to należy przypomnieć, że już jutro (31.03) odbędzie się gala Professional MMA 2.
Rozpiska oparta o zawodników Berserkers Team, Gold Team oraz Gracie Barra Łódź w bazie MMARocks.
 
Uczestnikami dwóch pierwszych walk na XCAGE 4 będą:
73kg: Michał Misiukiewicza(0-1-0) vs Damian Domachowski(2-2-0)
77kg: Rafał Błachuta(3-2-0) vs Jordan Błoch(7-4-0)

Krystian Czelewicz (Czerwony Smok Poznań), Jakub Labiak (Champions Team
Poznań) oraz Michał Nitecki (Champions Team Poznań) dołączyli do grona fighterów, których pokażemy 21 kwietnia na Extra Gali MMA "Night of Champions 4".
 
to że Jordan będzie się bił na tej gali wspominałem wcześniej moge dożucić że będzie sie bił na Pro fighcie najpardopodobniej z Kubskim
 
Piotr Hallmann (8-1) wystąpi na Cage Warriors Fight Night 5, które już 12 kwietnia w Jordanii!
Przeciwnikiem Polaka będzie Kevin Donnelly (6-4), angielski zawodnik wagi lekkiej.

Przypominam, że gale CW można oglądać na żywo za pomocą strony mmajunkie.com, a samego Hallmanna będzie można spotkać jutro na Konwencie MMA.

ROZPISKA
 
@Antek <- daj sobie spokój, Ja też staram sie poprawiać ale póki tak go będą zapowiadać na KSW to się to nie zmieni.



Traktujemy go jako Polaka, tak? Ma w polskim dowodzie Chalidow, tak? To czemu większość upiera się na tego Khalidova, ta litera pisana w oryginale na początku nazwiska to w cyrylicy jest H, a nie K. W paszporcie gruzińskim nie ma K na początku tylko jest H w cyrylicy, w poskim jest Chalidow, ale to błąd i samego Mameda którego strona zwie się khalidovmamed.pl i KSW, że tak go pokazują jego naziwsko, powinni prostować do skutku. U Kuby będzie "jako" Chalidow zdaje się. Na Sherdog`u chociaż tę ksywę mu zdjęli.
 
Jordan Błoch (7-4) jest rozchwytywanym zawodnikiem. Jak już informowano wcześniej, półśredni z Łodzi zmierzy się z Rafałem Błachutą (3-2) podczas toruńskiej gali XCage 4. Impreza ma się odbyć 19 maja. Wcześniej jednak, bo już 21 kwietnia, Błoch odwiedzi Poznań, gdzie czeka go starcie z Krystianem Czelewiczem (2-1) na "Night of Champions 4".
W 2008 roku zawodnik Gracie Barra Łódź wziął udział w Bałtyckim Sztormie 4, gdzie pokonał równie uznanego dziś na polskich arenach wszechstylowej walki wręcz Artura Kadłubka (12-9). Zapowiadani przeciwnicy Błocha znacznie ustępują mu doświadczeniem, dlatego bardzo prawdopodobnym wydaje się być, iż czwórka pozostanie szczęśliwą liczbą dla łodzianina.
 
@DoozyAndGrooby

@Antek <- daj sobie spokój, Ja też staram sie poprawiać ale póki tak go będą zapowiadać na KSW to się to nie zmieni.



Traktujemy go jako Polaka, tak? Ma w polskim dowodzie Chalidow, tak? To czemu większość upiera się na tego Khalidova, ta litera pisana w oryginale na początku nazwiska to w cyrylicy jest H, a nie K. W paszporcie gruzińskim nie ma K na początku tylko jest H w cyrylicy, w poskim jest Chalidow, ale to błąd i samego Mameda którego strona zwie się khalidovmamed.pl i KSW, że tak go pokazują jego naziwsko, powinni prostować do skutku. U Kuby będzie "jako" Chalidow zdaje się. Na Sherdog`u chociaż tę ksywę mu zdjęli.


Mam poczucie misji dziejowej, razi mnie pisanie Khalidov (zamiast Chalidow) i staram się to poprawiać. Fakt że Mamed też nie jest konsekwentny, w wywiadach zapewnia że poprawna wersja pisowni jego nazwiska to Chalidow, ale na swojej stronie używa różnych pisowni.



Błąd bierze się stąd że Mamed zanim otrzymał obywatelstwo polskie był obywatelem rosyjskim. Dokumenty również miał rosyjskie, a więc w cyrylicy (nie gruzińskie, język gruziński nie zapisuje się cyrylicą). Rosyjskie nazwisko Халидов w transkrypcji na język polski to Chalidow, w transkrypcji na język angielski Khalidov (rosyjskie Х to w języku polski Ch, a w angielskim Kh). No ale Polacy, naród światowy, Europejczycy pełną gębą...



Jak tak dalej pójdzie to zamiast Borys Jelcyn bedziemy pisać Boris Yeltsin, zamiast Lew Tołstoj - Leo Tolstoy
, zamiast Aleksander Puszkin - Alexander Pushkin
. Ostatecznym stadium rozwoju tej choroby bedzie zamiana Iwana Groźnego na Ivan the Terrible
.
 
glf
powinien wygrać obie walki. Po tych zwycięstwach może trafi do Ksw. Ale najpierw czeka go jeszcze walka na profight
 
@Antek <- muszą to zmieniać u podstaw czyli najpierw na KSW przy grafikach prezentujących zawodnika bo jest Khalidov, jego oficjalna strona też prezentuje ta jak napisałeś angielską wersję, Wikipedia też, jego fan page na Fb chyba też prezentuje Kh zamiast Ch. Bez sensu bo to drażniące jest trochę jak wszędzie są inne wersje, co ciekawe oficjalna strona jest khalidovmamed, a treści na stronie prezentują nazwisko Chalidow i bądź mądry.
 
Powiedział, że Chalidow jest poprawnie, bo tak ma w polskich papierach i tyle.
 
@Antek Emigrant



Dlaczego zamiast szukania dziury w calym, nie obierzesz sobie za misje poprawnego pisania w jezyku polskim, bo takie kwiatki nieraz sadzisz, ze intuicyjnie zaczalem omijac Twoje wypowiedzi
 
@Massimo86

@Antek Emigrant



Dlaczego zamiast szukania dziury w calym, nie obierzesz sobie za misje poprawnego pisania w jezyku polskim, bo takie kwiatki nieraz sadzisz, ze intuicyjnie zaczalem omijac Twoje wypowiedzi


Od dobrych kilku lat mam mało kontaktu z językiem ojczystym. Dobrze że akurat teraz intuicyjnie nie ominołeś mojej wypowiedzi, co mam nadzieje iż zaowocuje poprawianiem mnie. Piszę poważnie i z góry dziękuję.
 
Andryszak vs Zontek III stanęło pod znakiem zapytania

Wczoraj (2012-04-01) w Elblągu odbył się Puchar Polski Północnej w amatorskim MMA. W kategorii full contact senior w dywizji powyżej 96 kg. triumfował Michał Andryszak (2-1, 1 NC). Niestety, zawodnik Fighting Division Bydgoszcz złamał rękę. Nie wiem na ile poważna jest kontuzja, ale mało prawdopodobnym wydaje się być jego rewanż z Marcinem Zontkiem (10-7, 2 NC) w ramach turnieju Carphatian Primus Belt.

Przypomnę, że zawodnicy pierwszy raz zmierzyli się ze sobą w grudniu 2011 roku podczas trzeciej edycji toruńskiej imprezy XCage. Wtedy to, w pojedynku prowadzonym przez Damiana Grabowskiego, Andryszak zadusił przeciwnika anakondą już w pierwszej minucie pojedynku.

Wcześniej Marcin Zontek wygrał w pierwszej rundzie turnieju wagi ciężkiej organizowanego przez organizację Olimp Extreme Fight. Gdy z drugiej rundy wycofał się jeden zawodników, organizatorzy do udziału w turnieju zaprosili właśnie zawodnika z Bydgoszczy.

Pod koniec lutego b.r. Andryszak, Zontek oraz także Grabowski ponownie weszli do klatki. Walka miała bliźniaczo podobny przebieg - zawodnik z Bydgoszczy ponownie zapiął anakondę. Damian Grabowski, w obawie o zdrowie zawodnika z Jeleniej Góry, przerwał walkę - w opinii zdecydowanej większości widzów interwencja sędziego była przedwczesna. Po rozpatrzeniu zażalenia złożonego przez sztab Zontka organizator uznał walkę za nieodbytą i zobowiązał się do zorganizowania rewanżu.

znamy-decyzje-polskiej-federac-390.jpg




EDIT:
Wiedziałem, że prędzej czy później dojdzie do offtopu. Podejrzewałem nawet, że w temacie już wielokrotnie wałkowanym. Ale żeby już na pierwszej stronie...
Co prawda pisałem by nie wrzucać fot Pudziana, ale powinienem był poprosić by w ogóle nie poruszać tematu KSW i MMAA... Wystarczył jeden post o KSW by napić masę postów o głupiej, dawno wyjaśnionej sprawie.
Chodzi głównie o "reklamowanie" mniejszych imprez oraz mniej znanych zawodników
 
Podczas katowickiej Gali MMA Attack 2, w narożniku niebieskim pojawi się reprezentant Hiszpanii. Ma 33 lata, nazywają go • Juanma • .



Oto on! Juan Manuel Suarez



sobotta-vs-suarez.jpg




Na co dzień mieszka w Santa Cruz de Tenerife, czego na pewno można mu pozazdrościć, bo to piękne miejsce. Debiutując w 2006 roku szedł od wygranej do wygranej przez 12 kolejnych walk. W tym: 3 przez KO/TKO; 5 przez poddanie; 3 decyzjami. Dystans pełnych trzech rund przewalczył tylko raz. Kolejno pokonał w nieprzerwanej passie jedenastu wygranych: Raymonda Jarmana, Arsena Temirkhanova, Marcosa Reyesa, Vitalya Kalynyuka, Islama Karimova, Romano de los Reyesa, Vladimira Vladimirova, Wojciecha Zaradzkiego, Bernata Carrerasa, Vasilea Doczi, Azzeddina Belharcha, Oscara Aranha.



Cykl kolejnych sukcesów przerwały dopiero ciosy i porażka przez TKO w 3 minucie, 55 sekundzie drugiej rundy Alexander Yakovlev podczas M-1 Global.



Zawodnik wysoki, duży zasięg ramion. Prawe uderza nieco podobnie, • obszernie • , jak robił to na początku kariery • nasz • Mamed. Dobry parter i efektowne kopnięcia.



zrodlo: mma-attack.net
 
XCage zapowiedziało obecność ciężkiego Michała Andryszaka - o którym pisałem wyżej - na czwartej edycji i potwierdziło dwa kolejne pojedynki na tą galę:

84kg: Dawid Januszewski (4-0) vs Tobiasz Kudra (1-1)
77kg: Paweł Pawlak(3-0) vs Adam "Rodrigo" Golonkiewicz (6-3)
 
co do dyskusji o nazwisku Mameda - w końcu wypowiedział się sam na swoim FB

Nazywam się Mamed Chalidow a nie Khalidov. Jest tylko jedna prawidłowa wersja. Od kiedy otrzymałem polskie obywatelstwo, brzmi ona • Mamed Chalidow. I taki właśnie zapis jest obok mojego zdjęcia w dowodzie osobistym.


Sory za ot
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top