Newsy MMA Userów

Mam takie przemyślenia do pojedynku Prime DC vs Prime Poatan i nie wiem gdzie to napisać... praktycznie 100% ludzi, nie tylko tu na cohones, mówi że Daniel zgwałciłby w parterze Alexa, ale pamiętacie jak wyrównana walka była z post prime Spiderem? Alex na pewno jest mocniejszy fizycznie, technikę parterową na pewno ma slabszą, ale nie wierzę że DC w 5 rundowej walce skończyłby Alexa przed czasem, a ten na pewno skrzywdziłby Daniela bardziej niż ten go w parterze, KO przez kopy na schaby. Pereira nawet nie jest tak jednowymiarowy jak śp. Rumble i w stójce dużo bardziej wszechstronny, Gustafsson dużo lepsze zapasy od Poatana ale nawet w prime nafutrowany to nie ta klasa zawodnika z takim czuciem do finiszu.
 
Nie byłby. Tam chodzi o sprawne komunikowanie i kierowanie ludzi do wyjścia ewakuacyjnego, więc trudno, żeby personel pokładowy czuł się tam komfortowo z Kebsem, który angielski ma mocno średni i często nie rozumie co się do niego mówi, więc ja tam żadnej kontrowersji nie widzę, tym bardziej, że nikt go z samolotu nie wyrzucał tylko kazał zmienić miejsce. Ogólnie można dyskutować o właściwym zachowaniu w samolocie i czy niektóre reguły są sprawiedliwe, ale ani to nie temat na to, ani poza wyłapaniem zarzutów nic się nie wskóra odmawiając wykonywania poleceń obsługi, więc w sumie nie ma się nad czym rozwodzić :fjedzia:
Zawsze kupuję miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym i generalnie chodzi tylko o to żebyś na komendę załogi otworzył drzwi i wyjebał je z samolotu. Przed startem, poprzez wymianę kilku zdań, osoba z obsługi sprawdza Twoją znajomość języka. Baba sama powiedziała na nagraniu, że „tu nie chodzi o znajomość języka”. Ciężko odebrać to inaczej niż uprzedzenie na tle rasowym.

Myślę, że każdy na miejscu Khabiba byłby wkurwiony, tym bardziej, że za te miejsce trzeba dodatkowo zapłacić
:fjedzia:
 
Mam takie przemyślenia do pojedynku Prime DC vs Prime Poatan i nie wiem gdzie to napisać... praktycznie 100% ludzi, nie tylko tu na cohones, mówi że Daniel zgwałciłby w parterze Alexa, ale pamiętacie jak wyrównana walka była z post prime Spiderem? Alex na pewno jest mocniejszy fizycznie, technikę parterową na pewno ma slabszą, ale nie wierzę że DC w 5 rundowej walce skończyłby Alexa przed czasem, a ten na pewno skrzywdziłby Daniela bardziej niż ten go w parterze, KO przez kopy na schaby. Pereira nawet nie jest tak jednowymiarowy jak śp. Rumble i w stójce dużo bardziej wszechstronny, Gustafsson dużo lepsze zapasy od Poatana ale nawet w prime nafutrowany to nie ta klasa zawodnika z takim czuciem do finiszu.
Trzeci mój post jeden pod drugim, sory.

Możliwe, że masz rację, ale myśle, że okoliczności tamtego pojedynku nie są tu bez znaczenia.
DC miał walczyć z Jonesem, Silva wskoczył w zastępstwo trzy dni przed walką. Teoretycznie to powinno działać na korzyść Cormiera, ale po całym tym zawirowaniu z wpadką dopingową JBJ myślę, że DC miał bardzo duże obciążenie psychiczne w tym pojedynku. On zawalczył tam tak żeby przede wszystkim nie przegrać bo w przeciwieństwie do Pająka miał wiele do stracenia.
Bez problemu obalił Silvę w pierwszej rundzie i na spokojnie kontrolował go do jej końca. Cały pojedynek walczył bardzo zachowawczo, ale pod pełną kontrolą.
Wydaje mi się, że walka z Alexem wyglądałaby inaczej. Nie wiem czy DC by wygrał bo Poatan jest w stanie uśpić każdego w każdym momencie, ale chyba bym aż tak nie opierał się na pojedynku z Silvą.
 
Zawsze kupuję miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym i generalnie chodzi tylko o to żebyś na komendę załogi otworzył drzwi i wyjebał je z samolotu. Przed startem, poprzez wymianę kilku zdań, osoba z obsługi sprawdza Twoją znajomość języka. Baba sama powiedziała na nagraniu, że „tu nie chodzi o znajomość języka”. Ciężko odebrać to inaczej niż uprzedzenie na tle rasowym.

Myślę, że każdy na miejscu Khabiba byłby wkurwiony, tym bardziej, że za te miejsce trzeba dodatkowo zapłacić
:fjedzia:
To już nie była ta laska, z którą wcześniej rozmawiał, sam Khabib mówi, że próbował zrozumieć co tamta wcześniej do niego mówiła, więc chyba jednak był jakiś problem z komunikacją i jak się nie potrafili dogadać w spokojnej sytuacji to co dopiero gdyby rzeczywiście coś się stało. Ta z którą rozmawiał po prostu przyszła mu zakomunikować, że albo zmienia miejsce, albo może lecieć innym lotem, a nie negocjować i robić testy czy zna angielski czy nie, a Kebs uniósł się honorem i mamy gównoburzę. Normalna sprawa jak ktoś się nie potrafi dogadać ze stewardessą, bo jest najebany czy z jakiegokolwiek innego powodu, ale jak Araba z łamanym angielskim proszą o zmianę miejsca to od razu kwestia rasy. Mi osobiście jakoś specjalnie nie przeszkadzałoby jakby w tym 1 na milion przypadku wypadku siedział tam ktoś kto średnio ogarnia komunikację, ale ktoś kto za to odpowiada może mieć wyższe wymagania i trzeba to zaakceptować. Nikt go z samolotu nie wyrzucał i korona by mu z głowy nie spadła jakby zmienił miejsce, tym bardziej, że kupując bilet w tym rzędzie akceptował takie ryzyko. Każdy ma prawo do własnej interpretacji, ale teraz motłoch będzie cancelował te linie lotnicze i jak znam życie to zaraz go będą przepraszać i cała wina będzie zrzucona na tę stewardessę, a fakty są takie, że na miejscu w rzędzie ewakuacyjnym siedział gość, który średnio posługuje się angielskim i nawet jak babka miała jakieś uprzedzenia to już wystarczy, żeby miała pełne prawo kazać mu zmienić miejsce i na tym kończę temat, żeby już nie zaśmiecać wątku
 
To już nie była ta laska, z którą wcześniej rozmawiał, sam Khabib mówi, że próbował zrozumieć co tamta wcześniej do niego mówiła, więc chyba jednak był jakiś problem z komunikacją i jak się nie potrafili dogadać w spokojnej sytuacji to co dopiero gdyby rzeczywiście coś się stało. Ta z którą rozmawiał po prostu przyszła mu zakomunikować, że albo zmienia miejsce, albo może lecieć innym lotem, a nie negocjować i robić testy czy zna angielski czy nie, a Kebs uniósł się honorem i mamy gównoburzę. Normalna sprawa jak ktoś się nie potrafi dogadać ze stewardessą, bo jest najebany czy z jakiegokolwiek innego powodu, ale jak Araba z łamanym angielskim proszą o zmianę miejsca to od razu kwestia rasy. Mi osobiście jakoś specjalnie nie przeszkadzałoby jakby w tym 1 na milion przypadku wypadku siedział tam ktoś kto średnio ogarnia komunikację, ale ktoś kto za to odpowiada może mieć wyższe wymagania i trzeba to zaakceptować. Nikt go z samolotu nie wyrzucał i korona by mu z głowy nie spadła jakby zmienił miejsce, tym bardziej, że kupując bilet w tym rzędzie akceptował takie ryzyko. Każdy ma prawo do własnej interpretacji, ale teraz motłoch będzie cancelował te linie lotnicze i jak znam życie to zaraz go będą przepraszać i cała wina będzie zrzucona na tę stewardessę, a fakty są takie, że na miejscu w rzędzie ewakuacyjnym siedział gość, który średnio posługuje się angielskim i nawet jak babka miała jakieś uprzedzenia to już wystarczy, żeby miała pełne prawo kazać mu zmienić miejsce i na tym kończę temat, żeby już nie zaśmiecać wątku
Żeby nie było, mi bliżej do rasisty niż do obrońców, ale skoro kobieta sama mówi wyraźnie „it’s not about language” no to jednak coś jest nie tak. Wystarczyłoby żeby powiedziała, tak proszę Pana, uważamy, że Pana angielski nie jest wystarczający żeby mógł Pan tu siedzieć. To jest wtedy nie do podważenia bo przecież nie dadzą mu testu na kartce do wypełniania a wystarczy tu subiektywne odczucie pracownika obsługi.
Sama wprost powiedziała, że to nie kwestia znajomości języka więc oburzenie ludzi jak najbardziej może być zasadne
:fjedzia:

Ale tak jak piszesz, chuj wie co było przed nagraniem.

Nie zaśmiecamy tematu więcej.
 
4wmn6kh6v0de1.jpeg
 

RIP
Jego ostatni rywal w karierze mma, porażka (19 r), Rusek Kulshin ma dzisiaj (6-0 pro MMA) (3-0 LFA), a wygrał POL też z czarnoskórym IRL Simon (5-0 pro mma) (4-0 Cage Warriors)
 
To o czym często wspominam. Oby nigdy nie zemściło się to na Alexie. Ilość niepotrzebnych bomb przyjmowanych w walce i treningu jest dla mnie niewyobrażalna. Lubię gościa.

Mam takie przemyślenia do pojedynku Prime DC vs Prime Poatan i nie wiem gdzie to napisać... praktycznie 100% ludzi, nie tylko tu na cohones, mówi że Daniel zgwałciłby w parterze Alexa, ale pamiętacie jak wyrównana walka była z post prime Spiderem? Alex na pewno jest mocniejszy fizycznie, technikę parterową na pewno ma slabszą, ale nie wierzę że DC w 5 rundowej walce skończyłby Alexa przed czasem, a ten na pewno skrzywdziłby Daniela bardziej niż ten go w parterze, KO przez kopy na schaby. Pereira nawet nie jest tak jednowymiarowy jak śp. Rumble i w stójce dużo bardziej wszechstronny, Gustafsson dużo lepsze zapasy od Poatana ale nawet w prime nafutrowany to nie ta klasa zawodnika z takim czuciem do finiszu.
Myślę podobnie jak @respect w kwestii walki ze Spiderem. Dodatkowo nigdy nie zapominajmy, że Silva nawet post prime był magikiem najwyższej klasy. Walka z nim niosła wielkie ryzyko.

DC vs Pereira. Uwielbiam Alexa i aurę towarzyszącą jego postaci. Pereira zawsze mógłby trafić - jest to wyborny kickboxer. Szczególnie na jedyny słaby punkt DC o którym się dowiedzieliśmy czyli korpus. Mając jednak na uwadze odporność na ciosy Cormiera, jego siłę, szybkie ręce, brudny boks pod siatką, zapasy na poziomie olimpijskim i kondycję na 5 rund, to zdezorientowany Poatan zastanawiający się czy bronić obaleń czy kontrować, zostałby wykastrowany ze swoich narzędzi. Klasyka w starciu elitarny zapaśnik i wszechstronny fighter vs elitarny striker.

DC przez każdy możliwy scenariusz.
 
Last edited:
To o czym często wspominam. Oby nigdy nie zemściło się to na Alexie. Ilość niepotrzebnych bomb przyjmowanych w walce i treningu jest dla mnie niewyobrażalna. Lubię gościa.


Myślę podobnie jak @respect w kwestii walki ze Spiderem. Dodatkowo nigdy nie zapominajmy, że Silva nawet post prime był magikiem najwyższej klasy. Walka z nim niosła wielkie ryzyko.

DC vs Pereira. Uwielbiam Alexa i aurę towarzyszącą jego postaci. Pereira zawsze mógłby trafić - jest to wyborny kickboxer. Szczególnie na jedyny słaby punkt DC o którym się dowiedzieliśmy czyli korpus. Mając jednak na uwadze odporność na ciosy Cormiera, jego siłę, szybkie ręce, brudny boks pod siatką, zapasy na poziomie olimpijskim i kondycję na 5 rund, to zdezorientowany Poatan zastanawiający się czy bronić obaleń czy kontrować, zostałby wykastrowany ze swoich narzędzi. Klasyka w starciu elitarny zapaśnik i wszechstronny fighter vs elitarny striker.

DC przez każdy możliwy scenariusz.

Potrzebnych lub niepotrzebnych, dużo przyjmuje ale jednocześnie amortyzuje bardzo dużo na odchyle, ogólnie defensywa Poatana jest niedoceniana, nie mówię że nie zbiera, ale lwia część tych ciosów tylko wygląda na czyste plus jest gotowy na to żeby przyjąć i oddać- skracanie dystansu przez Cormie te a byłoby trudne. Poatan też ma kondycję na 5 rund, w półciężkiej odporność i siłę. Uważam że Poatan to nie jedynie elitarny kickbokser, już dosyć długo "bawi się" w MMA, a otaczając się odpowiednimi ludźmi i mając do tego naturalny talent łapie bardzo szybko. Myślę że jest 2 klasy lepszym zawodnikiem niż Rumble, a ten w walce z DC miał swój moment po high kicku. Pereira nie dałby sobie zrobić krzywdy na glebie i w 4/5 rundzie metodycznie rozbiłby bezradnego w stójce Daniela. Pijecie na pewno do walki Conora z Khabibem, bo to adekwatny przykład- przewagą Alexa nad McGregorem jest jednak kondycja, wytrzymałość i siła (nie odstawałby jak Conor od Khabiba) a i DC takiej jednak kontroli w parterze nie miał. Takie moje zdanie, nigdy nie byłem fanem Grubcia ale go szanowałem, wydaje mi się jednak że jest po prostu odrobinę przeceniany.
 
Potrzebnych lub niepotrzebnych, dużo przyjmuje ale jednocześnie amortyzuje bardzo dużo na odchyle, ogólnie defensywa Poatana jest niedoceniana, nie mówię że nie zbiera, ale lwia część tych ciosów tylko wygląda na czyste plus jest gotowy na to żeby przyjąć i oddać- skracanie dystansu przez Cormie te a byłoby trudne. Poatan też ma kondycję na 5 rund, w półciężkiej odporność i siłę. Uważam że Poatan to nie jedynie elitarny kickbokser, już dosyć długo "bawi się" w MMA, a otaczając się odpowiednimi ludźmi i mając do tego naturalny talent łapie bardzo szybko. Myślę że jest 2 klasy lepszym zawodnikiem niż Rumble, a ten w walce z DC miał swój moment po high kicku. Pereira nie dałby sobie zrobić krzywdy na glebie i w 4/5 rundzie metodycznie rozbiłby bezradnego w stójce Daniela. Pijecie na pewno do walki Conora z Khabibem, bo to adekwatny przykład- przewagą Alexa nad McGregorem jest jednak kondycja, wytrzymałość i siła (nie odstawałby jak Conor od Khabiba) a i DC takiej jednak kontroli w parterze nie miał. Takie moje zdanie, nigdy nie byłem fanem Grubcia ale go szanowałem, wydaje mi się jednak że jest po prostu odrobinę przeceniany.
Ja także bardzo wysoko cenię umiejętności obronne Pereiry. Tak jak zauważyłeś. Dużo pracy na odchyleniu w oczekiwaniu na kontry, zajebiste zarządzanie dystansem - większość z tych ciosów która dochodzi jest amortyzowana.
Zauważ jednak, że czasami Poatan otrzymując cios, wystawia do przodu ręce i zastyga w miejscu. To niebezpieczna maniera. Może trafić na wystarczająco ciężkiego, dobrego i wysokiego boksera a wtedy nokaut jest na wyciągnięcie ręki. 37 lat. Bazowanie na refleksie i timingu. Każdy rok jest niespodzianką.

Jest zdecydowanie lepszy niż Rumble.

Szkoda, że nie zobaczymy walki z prime DC.

W kwestii walki wszechstronny zapaśnik vs striker, to mieliśmy wystarczająco dużo przykładów. Conor, O’Malley, Spider. Każdy z nich był dominowany. Spider wygrał z Sonnenem, ale w pierwszej walce przegrywał do ostatniej akcji.
 
Piękna i merytoryczna wymiana zdań, bez jadu i niepotrzebnych wyzwisk. Coś, do czego Cohones nie przywykło. Prawie się zwruszyłem i mnom wszcząsło, ale serdecznie zapraszam wypierdalać do odpowiedniego działu :kis:


 
Piękna i merytoryczna wymiana zdań, bez jadu i niepotrzebnych wyzwisk. Coś, do czego Cohones nie przywykło. Prawie się zwruszyłem i mnom wszcząsło, ale serdecznie zapraszam wypierdalać do odpowiedniego działu :kis:


:beczka:
 
Piękna i merytoryczna wymiana zdań, bez jadu i niepotrzebnych wyzwisk. Coś, do czego Cohones nie przywykło. Prawie się zwruszyłem i mnom wszcząsło, ale serdecznie zapraszam wypierdalać do odpowiedniego działu :kis:


 
Back
Top