Newsy MMA Userów

Ja tam mniej więcej (z naciskiem na więcej :kaczy:) domyślam się powodów zniknięcia tematu.
Ale ,że nie raz już podpadłem, za jakieś moje domysły i insynuacje, także tym razem, swoją wiedzę tajemną zatrzymam tylko dla siebie.
Ps. Dodam tylko , że na 97 % główny temat wróci . Jak nie dziś , to po weekendzie.

Mark my words - biacz!
EOT.
 
Słabe foto zrobiłeś

Na dosłownie 20 minut przed seminarium zjebał mi się aparat. Ratowałem się takim którego nigdy nie miałem i połowa fotek jest słaba jak chuj z czego jestem wściekły, bo to nie jest moja wina
 
Na dosłownie 20 minut przed seminarium zjebał mi się aparat. Ratowałem się takim którego nigdy nie miałem i połowa fotek jest słaba jak chuj z czego jestem wściekły, bo to nie jest moja wina
to zdjecie jest do uratowania, FB obcina jakosc wiec ciezko na tym pracowac (30 sek na telefonie i masz)

16jg51u.jpg
 
Nadrobiłem podcast od mmanews. Nieco sztywno i to recytowanie wydarzeń wyszło słabo, ale spodobał mi się wywiad z Leideckerem. Kto wie, czy Mrozowski ograniczony mową w obcym języku skupił się bardziej na zadawaniu konkretnych pytań. Będę słuchał, jeśli poziom nie spadnie.
 
Wroci, tylko to jest to troche bardziej czasochlonne niz klik myszka. Cierpliwosci. Wyrozumialosci tez, bo nie wszystko wroci.
 
Jak Conora z Diazem nie będzie na tej konferencji to UFC ma lipę i to dużą. Aldo z Edgarem nie sprzedadzą nic.
 
Wroci, tylko to jest to troche bardziej czasochlonne niz klik myszka. Cierpliwosci. Wyrozumialosci tez, bo nie wszystko wroci.
A mogę zapytać co nie wróci? Bo mam swoją teorię odnośnie tego co jest tutaj problemem i zastanawiam się czy słuszna. A poza tym myślę też, że nie zaszkodzi przygotować użytkowników wcześniej na tę stratę :wink:
 
A mogę zapytać co nie wróci? Bo mam swoją teorię odnośnie tego co jest tutaj problemem i zastanawiam się czy słuszna. A poza tym myślę też, że nie zaszkodzi przygotować użytkowników wcześniej na tę stratę :wink:
No strzelaj :)
 
Damian Janikowski nie pojedzie do Rio, odpadł szybko w kwalifikacjach w Mongolii. Czas na MMA?


Oby...z tego co do mnie doszło już od jakiegos czasu mocno nastawiał sie na MMA - szykował sie do kwalifikacji po to zeby wygrac ale bardziej zeby spelnic swoje wczesniejsze obietnice o checi startu w Rio. Przeliczył pewnie z Pitbullem i innymi sponsorami co tak naprawde sie oplaci.
 
Jak Conora z Diazem nie będzie na tej konferencji to UFC ma lipę i to dużą. Aldo z Edgarem nie sprzedadzą nic.
Podobno ma być taki skład:

Dana White
Miesha Tate
Amanda Nunes
Jose Aldo
Frankie Edgar
Cain Velasquez
Travis Browne
Joanna Jedrzejczyk
Claudia Gadelha
Rafael dos Anjos
Eddie Alvarez
 
Pamieta ktos podobny przypadek ? Odbylo sie wazenie, publicznosc byla na hali a jednak do gali nie doszlo. Na jednym z portali obszerny wywiad z organizatorem, ciekawa sprawa.

Latkowski znowu coś skrobie przy MMA...

Tym razem bedzie to pewnie dla odmiany laurka. Potem chcialbym aby ktos przeprowadzil wywiad z tym panem i zapytal czy wie jak potocznie nazywana jest osoba, ktora postepuje tak jak on.
A mogę zapytać co nie wróci? Bo mam swoją teorię odnośnie tego co jest tutaj problemem i zastanawiam się czy słuszna. A poza tym myślę też, że nie zaszkodzi przygotować użytkowników wcześniej na tę stratę :wink:
Strzelaj !
 
  • Like
Reactions: OD
No strzelaj :)
Strzelaj !
No dobrze, lubię zgadywanki :D

Mam dwie teorie. Pierwsza jest taka, że macie dość starą kopie zapasową i posty z kilku dni/tygodni/miesięcy nie zostaną odzyskane. To jest ta mniej prawdopodobna teoria, bo przypuszczam, że kopie zapasowe baz danych Wam się codziennie robią.

Druga teoria zakłada, że macie problem ze skopiowaniu wszystkich rzeczy z tej kopi.
Struktura bazy powinna wyglądać mniej więcej tak:

#1 Tabela zawierająca wszystkie posty ze wszystkich tematów
|id posta|id tematu|id użytkownika, który napisał posta|(i inne, jak treść, data, IP itd.)
#2 Tabela zawierająca wszystkie tematy
|id tematu|id użytkownika, który założył temat|nazwa tematu|liczba postów|(i inne)
#3 Tabela z informacjami użytkowników
|id użytkownika|Liczba postów|liczba lajków|(i inne)
#4 Tabela z lajkami
|id użytkownika, który daje|id użytkowania, który dostaje|id posta|(i inne)
(i inne tabele, raczej nie istotne w tym przypadku)

Przy kopiowaniu samych postów do tematu sprawa jest łatwa i wystarczy skopiować jeden rekord z tabeli #2, który zawiera ten temat (newsy mma userów) i napisać skrypt, który skopiuje wszystkie rekordy z tabeli #1, których "id tematu"=id skopiowanego tematu. W sumie to zapewne nawet nie trzeba pisać skryptu, tylko wystarczy np. otworzyć kopie zapasową bazy w notepadzie i za pomocą wyrażenia regularnego zostawić tylko rekordy z takim "id tematu".

Żeby odzyskać pozostałe dane (liczba postów użytkowników i ich lajki) trzeba by już napisać skrypt, który by zliczał posty poszczególnych forumowiczów w #1 i dodał je do ich "liczba postów" w #3 i podobnie z tabelą z lajkami #4. Zapewne uznaliście, że sprawa nie jest warta tyle pracy, lub po prostu nie potraficie tego zrobić. I dlatego skopiujecie tylko posty, a dane użytkowników nie zostaną zaktualizowane.

Trzeba brać poprawkę na to, że z głowy pisałem i nie przyglądałem się bazie danych tego forum.
Jestem blisko czy całkiem popłynąłem? :mamed:
 
@OD
Heheh ja liczylem na teorie spiskowe, a ty mi tu o technikaliach :) No jasne, ze to zabawa z backupem i modelem danych. Trzeba SELECTy i INSERTy napisac. Ot co.
 
Last edited:
@OD
Heheh ja liczylem na teorie spiskowe, a ty mi tu o technikaliach :) No jasne, ze to zabawa z backupem i modelem danych. Trzeba kilka SELECTy i INSERTy napisac. Ot co.
No przecież pisałem moją teorie spiskową wcześniej - bozia pokarała @defthomas 'a, za nabijanie się z kolegi po fachu :werdum:

To zgadłem odnośnie tego "nie wszystko wróci", że to tyczy się lajków i liczby postów użytkowników?
 
No przecież pisałem moją teorie spiskową wcześniej - bozia pokarała @defthomas 'a, za nabijanie się z kolegi po fachu :werdum:

To zgadłem odnośnie tego "nie wszystko wróci", że to tyczy się lajków i liczby postów użytkowników?
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam :)
 
Back
Top