NBA - najlepsza liga koszykarska na świecie.

wolves!!!!!

boston dostaje jaysona tatuma.

Minny wygrani tego draftu, co zrobili Bulls to do teraz nie wiem, dla mnie niewytłumaczalny deal. Świetny draft dla Dallas, wzięli z nr 9 star playera, ma Smith Jr to star power i swag do przejmowania meczów. Ponadto na pewno też Hornets zadowoleni, mieli brać Kennarda a tu spadł im Monk.
 
Minny wygrani tego draftu, co zrobili Bulls to do teraz nie wiem, dla mnie niewytłumaczalny deal. Świetny draft dla Dallas, wzięli z nr 9 star playera, ma Smith Jr to star power i swag do przejmowania meczów. Ponadto na pewno też Hornets zadowoleni, mieli brać Kennarda a tu spadł im Monk.

wolves zrobili świetny deal.
jeżeli utrzymają tą trójkę, gdzie najlepsze przed nimi, mogą być niebezpieczni na przestrzeni lat.

w bulls przebudowa.
rok, dwa pospadają wysokie kontrakty i może ktoś się skusi.
wydaje mi się, że spadną poniżej średniaka konferencji lebrona albo nawet gorzej.
poza tym uważam, że trochę więcej mogli od wilków wyciągnąć.

ciężko też ocenić działania ainge'a.
jeżeli za rok lub dwa spadnie mu zastrzeżony wybór w czołowej piątce- to będzie bonus, być może przechwyt...

mało oglądałem tych młodych chłopaków, którzy właśnie spełnili swoje marzenia.
postaram się trochę czasu poświęcić na ligę letnią.
wtedy będę mądrzejszy.
 
Bedzie ciekawie, LeBron chyba odpada w przyszlym sezonie z walki o pierscien, czy cos moze sie jeszcze wydarzyc? A pozniej free agent to znowu ciekawie, myslisz ze moga utrzec nosa GSW ??

GSW poza zasięgiem w przyszłym sezonie, chyba że Cleveland dołączy do swojego zespołu George'a albo Melo. Obie opcje mocno wątpliwe. Houston ma fajnych starterów, problem w tych że nie mają kompletnie ławki licząc Gordona.
 
GSW poza zasięgiem w przyszłym sezonie, chyba że Cleveland dołączy do swojego zespołu George'a albo Melo. Obie opcje mocno wątpliwe. Houston ma fajnych starterów, problem w tych że nie mają kompletnie ławki licząc Gordona.
Mysle, ze jako kibic podchodzisz zbyt zdyscyplinowanie do sytuacji, ze Houston ktore juz w tym sezonie bylo mocne zgarnia CP3 za 2 dobrych zadaniowcow (i 2 graczy ktorzy chyba byli poza rotacja:P). CP3 to jeden z niewielu zawodnikow ktoremu nie zyczylbym wstapinia do klubu charlsa barkleya, bylem zajrany nim dobrze w czasach prime jak rozjebal lakersow "super druzyne" (z nashem i howardem to bylo? wydaje mi sie ze nash i howard to zbyt ''niedawno'') 4-0 z hornetsami to myslalem ze bedzie najlepszym rozgrywajacym wszech czasow, jest na prawde pod wzgledem umiejetnosci, ale NOH krap, LAC tez krap, mam nadzieje ze z HOU mu sie uda, bo GSW uj w pupe, a LeBron bez szans w tym sezonie :<
 
Zrobili z hardena rozgrywającego i nagle dodają paula. Wg mnie obaj za dużo potrzebują piłki i nic z tego nie będzie.
 
Zrobili z hardena rozgrywającego i nagle dodają paula. Wg mnie obaj za dużo potrzebują piłki i nic z tego nie będzie.
Wiec ball hoga klasy HOF maja przez 48 minut , zakladajmy ze przez 24 beda grali razem, mysle ze starczy czasu dla obu, Paul to mega inteligentny zawodnik i wierze, ze ogarna to dobrze
 
Last edited:
Ludzie piszący o tym że to nie będzie grało bo obaj są ball handlerami i "szkoda że nie grają 2 piłkami" są już nudni. To samo słyszałem m.in. o GSW.
 
Pomijam już fakt trenera, D'Antoni preferuje up-tempo. Jedyne co mnie ciekawi w tym dealu to fakt jak CP3 zaadoptuje się do tego szybkiego tempa rozgrywania akcji, wcześniej raczej grał wolno. Z drugiej strony Rockets mają krótki czas rozgrywania akcji ale wynika to z tego że często grają outlet passem i przenoszą się szybko na połowę rywala to może CP3 pasować jak będzie miał ludzi do biegania.
 
dziękuję, staram się zaglądać.
panowie są na bieżąco z informacjami, abonament nie jest dramatycznie drogi.
jest ok.
również czytasz?

Tak zdecydowanie najlepszy polsi portal o baskecie. Na dodatek jestem mega fanem Międy Rondem a Palmą i Pikli do Kawówki.
 
Tak zdecydowanie najlepszy polsi portal o baskecie. Na dodatek jestem mega fanem Międy Rondem a Palmą i Pikli do Kawówki.

a pamiętasz blog zawszepopierwsze? wtedy było czuć w chłopakach pasję w tym co robią, teraz osobiście już tego w ich tekstach nie zauważam. Choć trzeba przyznać, że Kwiatkowski pióro ma kapitalne i fajnie się go czyta. Co do podcastów to polecam przerwe na żądanie extra. Od niedawna fają robotę robi też koleś z tego kanału : https://www.youtube.com/channel/UCh0je29oi46V5nHujZO2eeQ

ps - oczywiście życzę powodzenia, bo ludzi piszących o nba w naszym kraju zawsze będę propsował :beer:
 
a pamiętasz blog zawszepopierwsze? wtedy było czuć w chłopakach pasję w tym co robią, teraz osobiście już tego w ich tekstach nie zauważam. Choć trzeba przyznać, że Kwiatkowski pióro ma kapitalne i fajnie się go czyta. Co do podcastów to polecam przerwe na żądanie extra. Od niedawna fają robotę robi też koleś z tego kanału : https://www.youtube.com/channel/UCh0je29oi46V5nHujZO2eeQ

ps - oczywiście życzę powodzenia, bo ludzi piszących o nba w naszym kraju zawsze będę propsował :beer:

Przerwę oczywiście też znam i mega propsuję, tak samo jak podcast specjalny Michała Górnego.

Dzięki. :beer:
 
@allan77 Melo w houston ? Jakies info co oddaja w zamian ? Houston chyba najlepsze okienko transferowr ze wszystkich, jezeli transfer Melo zostanie dopiety, to jakby to dobrze poukladali... Nadzieja matka glupich, ale tylko to zostaje w walce z gsw.
 
@allan77 Melo w houston ? Jakies info co oddaja w zamian ? Houston chyba najlepsze okienko transferowr ze wszystkich, jezeli transfer Melo zostanie dopiety, to jakby to dobrze poukladali... Nadzieja matka glupich, ale tylko to zostaje w walce z gsw.

Ciężka sprawa z tym Melo w Houston, musiałaby iść trójstronna wymiana. Poza tym Rockets oddają wtedy np. Andersona albo Gordona (a być może i obu). Pierwsza piąka będzie imponująca wtedy ale ławka... I tak trochę ją wydłużyli ściągając Mbah a Moute. Od kilku dni są różne sources że już o krok, że już jutro itd a Melo dalej w Knicks. Poza tym Knicks mogą teraz chcieć przehandlować Melo za Kyriego, jest okazja na rynku.
 
Już nie oglądam NBA jak kiedyś, bo człowiek pracuję, a w nocy śpi, ale coś tam śledzę. Ale za chuja nie czaje co się teraz dzieję w tych pickach i o co chodzi :D. Propsy Panowie za to i fajnie by było jak by ktoś mi to wyjaśnił :D
 
Już nie oglądam NBA jak kiedyś, bo człowiek pracuję, a w nocy śpi, ale coś tam śledzę. Ale za chuja nie czaje co się teraz dzieję w tych pickach i o co chodzi :D. Propsy Panowie za to i fajnie by było jak by ktoś mi to wyjaśnił :D

Powiedz dokładnie co chciałbyś wiedzieć postaram się wytłumaczyć jak najłatwiej się da :) Mówisz o pickach, więc chodzi Ci o wybory w drafcie ?
 
Powiedz dokładnie co chciałbyś wiedzieć postaram się wytłumaczyć jak najłatwiej się da :) Mówisz o pickach, więc chodzi Ci o wybory w drafcie ?
Tak o ten cały draft, dlaczego ten dostał 1, 2 itp. A później to całe handlowanie pickami.
 
Tak o ten cały draft, dlaczego ten dostał 1, 2 itp. A później to całe handlowanie pickami.

Więc po kolei. W NBA jest 30 zespołów, po 15 w konferencji, po 8 graj w playoffach (to pewnie wiesz ale to tytułem wstępu). Pozostałe 14 drużyn które się nie dostaną kończą sezon i w zależności od tego miejsca jakie zajmą miejsca i bilansu mają poszczególny procent szans na wybranie 1 numeru w drafcie (np. tak to wygląda w 2018 roku -> http://www.tankathon.com/pick_odds). Mówiąc najprościej, im słabszy zespół tym większe jego szanse na 1 pick, na tym to polega, żeby wyrównywać szanse w lidze poprzez wybieranie najbardziej utalentowanej młodzieży na świecie. Potem jest losowanie i w jego wyniku jest ustalana kolejność tej 14 w samym drafcie. Pozostałe 16 drużyn jest ustawionych według pozycji, które zajmą w lidze po playoffach. Co do handlowania pickami to możesz je oddawać w zamian za zawodników albo za inne picki. Przykładowo w tegorocznym drafcie Kings mieli 10 pick i w noc draftu wymienili go za picki 15 i 20, które posiadało Portland.

Jak coś będzie jeszcze niezrozumiałe albo coś chcesz dopytać to wal śmiało.
 
Większość z tego czaję, czyli ostatnia drużyna w sezonie, nie zawsze ma 1 pick, a co poźniej z nią zrobi to już polityka klubu. CHociaż w tym sezonie tej polityki nie czaje, nie które deale są pop prostu głupie dla mnie.

Po jakim czasie dany zawodnik moze zmienic klub, lub może stać się tzw. wolnym agentem ;)

I dlaczego przykładowo Kings mieli 10 pick,a wymienili go za gorszę picki ? to jest taki troche hazard czy z góry określona taktyka.
 
Back
Top