Nastula przejdzie na emeryturę ?

a kto sie dostaje do polityki ?? 90% to kretyni którzy jako 18 latkowie latali po mieście na jakieś mało śmieszne happeningi robiąc z siebie pajaca, albo nosił teczke za swoim szefem. I jakie on ma poglądy ? żadne, przeważnie ulega propagandzie swojej partii. Przykład z ostatnich dni, angelina jolie z pisu. widziałem z nią wywiad, zero własnych przemyśleń tylko stare klepanie partyjne które nic nie wnosi. No i co chodziła na jakieś zebrania które były na intelektualnym dnie, zobaczyli że jest ładna i BACH ! jest na liście do sejmu...
 
@noodles



Genialnie to podsumowałeś. Tylko, że teraz to po happeningach trzeba jeszcze na necie popisać głupoty żeby młodzież miała łeb całkiem wyprany. Więc takie przydupasy jak już skończą nosić teczkę to potem szybko na neta lecą no i Onet.pl. Czasami zbłądzą na MMARocks lub inne strony i debilizmy roku wypisują. No i kurde dowiesz się nagle, że żyjesz w super uczciwym kraju a to wszystko co wcześniej widziałeś to tylko Ci się wydawało i to był tylko taki pierdolony Matrix.
 
@Shogun, @noodles


Zgadzam się zwami w 100%.



Natomiast w dalszą dyskusje o polityce nie mam zamiaru się włączać, bo to bezcelowe.
 
ogólnie to sram polityką,sram telewizją i aż mnie dupa boli od tego wszystkiego. piorą masowo móżgi więc wolę się od tego trzymać z daleka. a szkoda, bo chętnie poszedł bym na wybory w pełni zadowolenia z tego na kogo głosuję - na dobrą sprawę - nie wiemy na kogo głosujemy. Tv robi wyścig, partie są w nim szczurami - a czy ktoś jest uczciwy czy nie - ciężko to określić gdyż więcej widzę szczekania na siebie niż współpracy - a potem jeszcze wmawiają nam, że tak powinna wyglądać praca w sejmie,że na tym polega demokracja. Mam tylko nadzieje,że gdzieś tam w tych ławach siedzi osoba, nie ważne jakiej partii, ale której priorytetem jest szczera (i zdrowa) chęć pomocy Polsce i, że w przyszłości może być już tylko lepiej.
 
@Shogun, @noodles



1. Szczerze: miałem wątpliwości, czy pisać w tym temacie. Śmierdzi to trollowaniem, którego nie lubię. To co zobaczyłem tutaj pokazuje, że pogląd, który nie jest zgodny z większością musi spotkać się z agresją. Niestety panowie - skupiliście się na pluciu, nie popierając argumentów czymkolwiek. Sami zaczęliście robić to samo, co ci krytykowani przez was politycy - rację ma ten, co głośniej krzyczy.



2. Kogo nazywacie przydupasem? Tak żeby sprawa była jasna.



3. Chyba jednak lepiej skupić się na MMA. O tym przynajmniej wszyscy obecni mają jakie-takie pojęcie.
 
a jakich Ci potrzeba argumentów?? Nie widzisz tych wszystkich aparatczyków ?? Co ludzie typu jak ta Angelina zroblili albo co z soba reprezentują że dostają czołowe miejsca na listach ?? Bo latali rozklejać plakaty albo z Palikotem na wiece jeździli ? To są zasługi które wystarczają żeby sprawować władze w tym kraju i brać za to pieniądze ?



Jeśli Ci potrzeba przykładu konkretnego prosze bardzo. Chodziłem do średniego liceum a tam w pierwszej klasie chodził ze mną taki koleszka który sie udzielał w młodzieżówce SLD. On sam o polityce nie miał pojęcia, nawet w ogole o niej sie nie wypowiadał. JA rozumiem że ktoś ma inne zdanie ale on nie miał żadnego. Dla niego źli byli Kaczyńscy, Kościół a dobry był Obama. Już nie wspominając że był w ogole kretynem i musiał zmieniać szkołę bo mu groziłą repeta roku. A jak zdobywał pozycje w SLD ? Ano chodził na wszystkie zebrania, rozdawał prezerwatywy na starówce, chodził w paradach równości w pierwszym rzędzie. Kontakt mi się z nim urwał bo jak wspomniałem zmienił szkołę. Ale później znalazłem o nim informacje że został sekretarem SLD na mazowieckie (SIC !) Plus do tego wycieczki do Brukseli (zgadnij za czyje pieniądze) Moge się założyć że w tych wyborach kandyduje do sejmu. Taki imbecyl, wszyscy się z niego śmiali. I to nie jest wyjątek to jest reguła nowego narybku politycznego
 
@noodles - dzięki za fajną historię. Jestem przekonany, że jest prawdziwa, bo wielu moich znajomych w trakcie studiów i po magisterce przeszło podobną drogę.



Ja nikomu nie chcę udowadniać, że politycy to superuczciwi ludzie, którym z d*py słońce świeci. To są tacy sami ludzie jak my. Przekrój klasy politycznej to normalny przekrój społeczeństwa - od jednostek wybitnych, przez sprawnych menedżerów, pracowite mrówki, jadących na opinii leni, ludzi totalnie głupich, na pospolitych złodziejach kończąc. I nie jest to ani złe ani dobre. Wszędzie na świecie tak to wygląda.



Dlatego w sytuacji kiedy ktoś a priori przyjmuje, że wszyscy politycy to straszliwy syf - nie mogę się zgodzić :)
 
Wszyscy nie. Tak z 80% "na oko" ;)



Co do Nastka. Szkoda, bo po cichu liczyłem na ostatnia walkę kraju aczkolwiek rozumiem wybór. Pieniądź nie śmierdzi, tym bardziej łatwy. Choć osobiście bym na niego nie zagłosował, celebryci w polityce to zdecysowanie szkodliwa moda.
 
tak a`propos tych mlodych wilkow polityki.....







Ci ludzie maja aspiracje rzadzic nami za pare lat ;-)







 
Definicja konserwatyzmu - chodzi o to , ze czlowiek nie jest najwazniejszy ani nic, ale o te podatki,nie podatki i tak ogolnie o wszystko.



no to teraz już wiem na kogo trzeba głosować :D
 
pst dobrze gada - Wrzucacie jakieś filmiki z dvpy wzięte tylko po to by ośmieszyć polityków/ę . Nie znajdzie się tam przypadkiem jakaś mądrzejsza wypowiedź?? Czy to kogoś z młodzieżówek, czy członka , czy posła..?? Pewnie tak, ale po co? Pewnie ,że w sejmie są też lenie co tylko spijają śmietankę, nie wiele robiąc, ale jest eż tam wielu zdolnych i ambitnych polityków. Jak się komuś nie podoba władza, a nie był wcale głosować (np. Yagiel) , to niech nawet nie próbuje krytykować władzy, bo sam po prostu guzik w tej kwestii zrobił - by było lepiej.



Shogun z kolei (a pamiętam, to ten średnio śmieszny typek z jakiegoś tematu, wątek o Diazie , jak pamiętam ;-) ) ma tam jakąś swą teorię , oczywiście z palca wyssaną i tak jak pst wspomniał argumentacja na poparcie swych tez jest cienka jak włos łonowy Ariany (czyli praktycznie wcale jej nie ma :-) ) . Bo krzyknąć, tupnąć, ośmieszyć - to prawie każdy umie...zwłaszcza przez neta.
 
ja nie mowie ze wszyscy politycy są źli ale na pewno ci z partyjnych zabawek w 99% są. Bo to zwykle padliny bez ambicji. Najlepsi politycy to tacy którzy odnieśli sukces w swoim życiu naukowym, zawodowym i w pewnym momencie zostali zaproszeni do współpracy z rządem albo do tworzenia programu partii. Ale no ilu jest takich ?? 5 % ? reszta to propagandowe szczekaczki
 
Kaczka41, najwyraźniej jak rasowy leming połknąłeś powtarzaną jak mantra w telewizji formułkę, że "kto nie głosuje, ten nie powinien narzekać". Jakie by rządy i politycy nie byli, to swój obywatelski obowiązek należy wypełnić i oddać głos przy urnie, tak? Jeśli ktoś ośmieli się tego nie uczynić, to nie ma znaczenia, że grabią go na każdym kroku, że oddaje ponad połowę swojej pensji na państwo - narzekać nie ma prawa, bo nie spełnił demokratycznego obowiązku, "wpływając" na władzę przy głosowaniu.



Demokracja jest kloaką. Przyszło nam zatem żyć w kloaczanych czasach i jest niewielka nadzieją, że za naszego życia coś się zmieni. Tym niemniej w tym kloaczanym systemie należałoby znaleźć jakąś formę rządów, która pozwoli przetrwać te ciężkie czasy. System prezydencki wydaje się tu najlepszą ze złych opcji. Co do sejmu natomiast skoro już jest:



- nie chcę żadnych młodych, kreatywnych w sejmie - tam winna być elita, która już coś w życiu osiągnęła, która udowodniła, że np. doskonale potrafi zarządzać firmą (oczywiście, spowodowałoby to, że jakaś część młodych zdolnych o doskonałych predyspozycjach nie mogłaby trafić do sejmu)



- muszą to być ludzie majętni, którzy chcąc wejść do sejmu, nie będą kierowali się chęcią dotarcia do żłoba - to kryterium mogłoby być także zastąpione poprzez drastyczne obniżki w poselskich dietach, co dałoby podobny efekt - ludzie nie szliby do sejmu, żeby się nachapać,



- wykształcenie mogłoby być również jedną z barier ubiegania się o mandat posła - nie miałoby to wielkiego znaczenia, bo magistrów teraz jak mrówków, ale zawsze odsiałoby to element najgorzej wykształcony (co oczywiście nie oznacza, że gorszy, ale jakieś uproszczenia musiałyby być)



- drastycznie należałoby ograniczyć czynne prawo wyborcze, wprowadzając cenzus wieku (od 30 roku życia), wykształcenia i majątkowy zgodnie z założeniem, że ludzie starsi, wykształceni i majętni posiadają lepszą wiedzę do podejmowania tak ważnych wyborów. Dodatkowo - przed oddaniem głosu, jakieś 5 pytań kontrolnych na karcie do głosowania (np. Wymień organy władzy wykonawczej w Polsce?) - pytania winny być na tyle trudne, by zniechęcić niedzielnych wyborców. Błędna odpowiedź na którekolwiek z pytań powoduje uznanie głosu za nieważny. Celem jest niedopuszczenie do głosowania ludzi, którzy całą swoją wiedzę o polityce opierają na 30 minutach codziennej propagandy Wiadomości/Faktów/Wydarzeń.



- połowa ministerstw do likwidacji



Bardzo z grubsza tyle, bo można tu dorzucić jeszcze kilkadziesiąt punktów.
 
spory wiejski elektorat by nie przeszedł eliminacji ;-) i nie tylko wiejski ;-) Ale Ci zarobieni, dla których dieta poselska to kropla w morzu(moczu) , mogliby próbować przepchnąć ustawy i inne alkty prawne korzystne dla funkcjonowania ich korporacji itp..Nie wiem, czy to też idealne rozwiązanie. ..? Od razu mówię - nie interesuję sie zbytnio polityką i nie zamierzam sie wdawać w głębsze dyskusję (w końcu to forum mma) - tylko wnerwia mnie przyjęcie jednego stanowiska - większość to pisdy i złodziej.
 
@kaczka41

Shogun z kolei (a pamiętam, to ten średnio śmieszny typek z jakiegoś tematu, wątek o Diazie , jak pamiętam ;-) ) ma tam jakąś swą teorię , oczywiście z palca wyssaną i tak jak pst wspomniał argumentacja na poparcie swych tez jest cienka jak włos łonowy Ariany (czyli praktycznie wcale jej nie ma
lol.gif
) . Bo krzyknąć, tupnąć, ośmieszyć - to prawie każdy umie...zwłaszcza przez neta.


O ile pamiętam temat o Diazie to chyba ja Ci napisałem, że jesteś średnio śmieszny więc jak masz coś do mnie to wystukaj coś swojego. O ile potrafisz oczywiście. A i z całym szacunkiem do Ciebie ale po Twoich wypowiedziach widać ile masz lat więc nie ma sensu, żebyśmy wdawali się w dyskusje bo inne mamy pojęcie o świecie. Jak już zaczniesz zajmować się czym innym niż nauka i zobaczysz jak to wszystko funkcjonuje to będziemy wtedy mogli pogadać. Na razie nie mamy o czym. A co do tego, że to forum mma a nie polityczne to ja napisałem tylko, że szkoda żeby Nastek pchał się w takie gówno jak polityka. No i nagle okazało się, że Polska to cudowny i niezkazitelny kraj. Ok mogę się zgodzić, że zwykli Polacy to dobrzy ludzie ale takiego burdelu politycznego i łapuwkarstwa jak u nas nie ma w żadnym kraju UE. I JA PRZEZ NETA NIKOGO NIE MUSZĘ OŚMIESZAĆ. ONI OŚMIESZAJĄ SIĘ SAMI. SZKODA TYLKO, ŻE MOGĄ TO ROBIĆ ZA MOJE PODATKI KTóRYCH MUSZĘ PEŁNO PŁACIĆ. NIECH ŚWIRUJĄ ZA SWOJE PIENIĄDZE !!!



ps



Pisze się pizda a nie pisda.
 
@Shogun napisał



(...)



Polska to cudowny i niezkazitelny kraj



(...)



takiego burdelu politycznego i łapuwkarstwa



(...)



ps



Pisze się pizda a nie pisda.


@Shogun - zaskakujesz mnie na każdym kroku ;-))



A co do cudowności i nieskazitelności - przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem. Pozdro!
 
@pst



Raczej kiepska prowokacja. Co myslę o tym kaczorze ileś tam to już napisałem wyżej a co do Ciebie to na Onecie przeprowadź kampanię POlska Zielona Wyspa II bo tu Ci się raczej nie uda a wybory się zbliżają i trzeba zapunktować.



BEZ ODBIORU.
 
a fakt - masz racje - pizda :-) Myslałem ,ze jest cenzura .



Nerwowy z Ciebie typ - tyle. Ale szanuje,że masz jakieś tam swoje poglądy - to też się liczy.







Ps. Co do wieku mego - nie trafiłeś Waść



Bez odbioru
 
śmieszne jest to powtarzanie "bez odbioru" i ciągłe odbieranie i dalsze komentowanie :)



Shogun - próbujesz mi wcisnąć coś co sobie wymyśliłeś i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Obrażasz mnie więc przestań.
 
Dobra kończmy tą polemikę bo akurat polityka to jest najbardziej wnerwiający temat. Może kiedyś na tym forum spotkamy się przy innym temacie i się okaże, że wyjdzie jakaś milsza i ciekawsza dyskusja.



@pst i @kaczka41



Nie będę komentował tego co napisaliście bo mamy odmienne poglądy i niech tak zostanie. W końcu jest wolność poglądów. Osobiście nic do Was nie mam i jeżeli coś za bardzo do siebie wzieliście to sory - może coś za ostro napisałem. Nie to miałem na celu.



Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji na inne tematy jak najbardziej z dobiorem :)
 
Shogun, dla pst chodziło o to ze cwaniakujesz mowiac jak sie pisze pizda a walisz byki typu łapUwkarstwo czy nieZkazitelny...
 
Back
Top