Następni Polacy w UFC - predictions

MATERLA będzie następny tylko musi jeszcze ze dwie walki wygrać.Dywizji tam raczej(chciałbym się mylić)nie zawojuje ale swoim serduchem maiałby szanse pewnie na nie jeden bonus za walke wieczoru
TYBURA to już teraz moim zdaniem top 15 na świecie,a może i top 10.Niesamowita konsekwencja i solidny grappling.To w jaki sposób poddaje rywali,jak rozprawił się z Grabowskim jest niesamowite,a nie sposób oprzeć się wrażeniu że się dopiero rozkręca.Typuje,że do UFC trafi po wygaśnięciu kontraktu z M1 czyli tak za rok
HELD nie prędko,bo będzie musiał bronić pasa :) ale za dwa lata trafi do UFC.Zresztą sam zawodnik podkreślał,że mu nie śpieszno

Należy cieszyć się z każdego Polaka który wchodzi do octagonu UFC ale jak dla mnie to przynajmniej na razie nie miejsce dla Pawlaka czy Bandla.Omielańczuk,hmmm zamiast niego wolałbym Grabowskiego albo Bedorfa

Stawiam cały hajs jaki mam, że Materla nie trafi do UFC.
 
Z tej trójki najszybciej trafi tam Tybur. Held, po ogarnięciu pasa, powalczy do końca kontraktu i pewnie się przeniesie,albo zostanie jeszcze sezon. W Michała i UFC już nie wierzę.
 
Ja Michała bardzo lubię, jest dobry fighterem - ale sądzę, że do UFC nie trafi, będzie takim jajkiem w KSW.
 
Zła wiadomość: Niestety, ale Pan z mojego avatara za ocean nie trafi. Nawet ja przestałem już w to wierzyć. Tybur chyba szybciej, niż niektórym się wydaje : )
 
Zła wiadomość: Niestety, ale Pan z mojego avatara za ocean nie trafi. Nawet ja przestałem już w to wierzyć. Tybur chyba szybciej, niż niektórym się wydaje : )
Masz na mysli, ze jeszcze przed koncem kontraktu ?
 
Na dzień dzisiejszy mało możliwe ale może kiedyś... Łukasz Bieńkowski :D Co myślicie?
A co do Materli - nie wiem jak sytuacja z kontraktem, ale myślę, że bardziej mu na tym zależy niż Mamedowi; niczego bym nie przekreśłał.
 
Nie wiem ile tam tych walk ma jeszcze w kontrakcie, ale myśle, że 2 obrony pasa max i chyc do UFC.
 
Jesli nic sie nie zmienilo to 3 i umowa do listopada 2015. Myslalem, ze wiesz cos o jakiejs woli ze strony M-1 zeby to skrocic. Ja uwazam, ze to nawet dobrze i Marcin, ktory teraz naprawde fantastycznie sie przygotowuje do walk, podciagnie jeszcze detale i wjedzie tam na pelnej pizdzie. Troche tylko mnie niepokoja te wzajemne usmiechy miedzy Tybura i KSW :)
 
Łukasz Bieńkowski to prze wariat ale moi zdaniem tak samo jak Oskar Piechota będą musieli jeszcze sporo powalczyć.Jak już wcześniej napisałem Oskar ma 5-6 walk,a Bieńkowski ma ich 4 za sobą,to za mało na UFC.Tam z zerowym,bądź małym doświadczeniem w mma mogą trafić tylko ludzie znani w usa tacy jak Lesnar czy ostatnio choćby ten Pank czy jak mu tam..cała reszta fighterów z poza ameryki musi najpierw dobić do tych 10 lub więcej walk by podpisać kontrakt,patrz np.Jotko,Sajewski,Halmman czy Janek.Wszyscy ci zawodnicy zanim podppisali kontrakt z ufc mieli po kilkanaście stoczonych pojedynków.Co innego kobiece mma,bo jest mniejsza konkurencja
 
Nie no wiadomo, że nie zaraz :P Ale jeśli dalej będzie dawał takie walki jak do tej pory to kto wie :)
Po drodze raczej na pewno przewinie się jakaś inna organizacja. Ciężko powiedzieć czy Łukasz zawalczy jeszcze w PLMMA, może FEN? A może KSW się odezwie?
 
Bardzo lubie styl walki Lukasza Bienkowskiego, ale Panowie miejmy troche umiaru. Wiem, ze Lukasz wciaz sie rozwija, ale przypomnijcie sobie jego walke z Andrzejem Grzebykiem zanim doszlo do tego fenomenalnego KO. Na dzien dzisiejszy Lukasz bylby ogromnym underdogiem w starciu np. z takim Strusem, wiec z tematem UFC sie lepiej wstrzymajmy.
@Fresh Co do Twoich watpliwosci odnosnie kontraktu Marcina to ja opieram sie na tym co mowil Lukasz Bosacki, po wypelnieniu kontraktu Marcin bedzie wolnym zawodnikiem, przeanalizuje oferty i wybierze najkorzystniejsza. UFC nie udalo sie z Fedorem, ale jego polska wersje po prostu musza miec u siebie :)
 
Last edited:
Nie wiem ile tam tych walk ma jeszcze w kontrakcie, ale myśle, że 2 obrony pasa max i chyc do UFC.
Myślisz, że tak łatwo będzie Tyburze uwolnić się z kontraktu M-1 ? chyba nie jeśli nadal będzie niepokonanym posiadaczem ich pasa. Oby nie okazało się że jedyną opcją wyjścia i uwolnienia się z kontraktu jest przegrana jak u Graby. Poza tym Marcin przez M-1 walczył na małych galach, małych organizacji - w M-1 ma bardzo dobre warunki, nigdy nie słyszałem żeby narzekał - może to lojalność wobec pracodawacy a może faktycznie ma tam zapewnione wszystko jak należy.
 
Jeśli skończy mu się kontrakt za 2-3 walki, to tylko od niego będzie zależało czy przedłuży, czy podpisze z UFC.
 
Jeśli skończy mu się kontrakt za 2-3 walki, to tylko od niego będzie zależało czy przedłuży, czy podpisze z UFC.
ok, może i tak jest, z wypowiedzi Graby wynikało że jak był posiadaczem pasa to każda jego skuteczna obrona przedłuża kontrakt automatycznie o 1 kolejną walkę - ale wiemy jak było u Graby ze znajomością tego kontraktu, dodatkowo Marcin może mieć inne zapisy.
Chciałbym też zobaczyć Tybure w UFC, ma chłop potencjał, zdecydowanie większy niż chociażby Daniel.
 
Marcin w porównaniu do Graby ma menadżera i to dość ogarniętego, więc wątpie, żeby Bosy pozwolił na taki zapis, szczególnie patrząc na to, że Tybur jest młodym, ambitnym zawodnikiem.
 
Nie wierzę, że wezmą Chmielewskiego - 33 lata, wyniki w kratkę, popularność nieszczególna...
 
W sumie też nie wierzę, ale - wszystko się może zdarzyć ;-)

Ciekawe kto będzie następny. Jeśli UFC Poland będzie rzeczywiście w kwietniu to prawdopodobnie kogoś jeszcze zakontraktują.
 
Może Grabowski? Ostatnio zakontraktowali Shamila Abdurahimova więc by pasowało ich zestawienie.
 
Abdurahimov mial dlugi ciag wygranych? Bo Damian nie tak dawno temu przegral z Tybura, co moze stac na drodze jego karierze w UFC
 
Ma ktoś może jakiegoś aktualnego newsa na temat Antka i UFC? Wciąż czeka?
 
Abdurahimov też miał wpadkę - przegrał z półciężkim Lopezem - od tego czasu ma 3 zwycięstwa. Nic wielce imponującego.
 
Na bank ktoś zostanie zakontraktowany jeśli UFC robi galę w Polsce.

Bantam
Tymoteusz Świątek 15-2-0 - dobry rekord, niestety tylko 2 walki z rzędu wygrane.

Feather

Krzysztof Klaczek 8-2-0 - rekord ok, seria wygranych. Ma niestety/stety zakontraktowaną walkę na BAMMA. Ciekawe jak z kontraktem, czy będzie go blokował
Filip Woliński 7-1-0 - rekord ok, seria wygranych. Wszystko możliwe.

Light

Adrian Zieliński 13-3-0 - rekord ok, seria wygranych.
Mateusz Teodorczuk 11-2-0 - jak wyżej

Welter

Krzysztof Adaszak 6-3-0 - 6 wygranych pod rząd. Dobry klub - Arrachion

Middle

Antoni Chmielewski 28-12-0 - sam w to nie wierzę, ale zobaczymy :) Do końca stycznia wszystko będzie jasne :D
Bartosz Fabiński 11-2-0 - bardziej prawdopodobne, chciałbym to zobaczyć. solidny zawodnik. 4 wygrane z rzędu

LightH

Maciej Browarski 12-6-0 - cenny skalp w ostaniej walce. 3 wygrane z rzędu

Heavy

Marcin Tybura 12-0-0 - wiadomo [ ale kontrakt z M1 :( ]
Michał Kita 16-7-0 - tylko 2 wygrane z rzędu, drogi :(
 
Last edited:
Jeśli UFC Poland będzie w Łodzi to prędzej bym się spodziewał, że spróbują zakontraktować Karolinę Kowalkiewicz i może Kamila Szymuszowskiego wiem że jest za słaby na UFC ale ma niezły rekord i 4 wygrane z rzędu i na walkę otwarcia by był ok, zresztą w ostatnim czasie UFC zdarzało się zakontraktować wielu słabszych zawodników na "gale regionalne" choćby w Azji.
Jeśli będzie w Krakowie to Filip Wolański i ewentualnie Salim Touahri.
 
A według mnie mają już tylu Polaków na kontrakcie, że spokojnie mogą zrobić galę w Polsce opierając ją na nazwiskach już zakontraktowanych ;) Oczywiście nie obraziłbym się gdyby kolejni Polacy podpisali kontrakty z UFC, ale według mnie jeżeli chodzi o listę który stworzył @Karateka@ to kilka nazwisk jak Adaszak, Browarski, czy nawet Filp Wolański to na tą chwilę nieporozumienie.
 
Back
Top