Najinteligentniejsi zawodnicy.

Słucham najnowszego wywiadu z Romanem Szymańskim, błyskotliwy gość, z szacunkiem !
 
Tor Troeng, gdy jeszcze walczył w UFC, to prowadził na uczelni badania z dziedziny matematyki, nie wiem tylko, czy ostatecznie zrobił jakiś doktorat, ale tak czy siak szanuję motzno.
 
Alan Langer i Róża Gumienna, jeden jest przed obroną doktoratu, druga już doktorat obroniła. Nie wiem, czy jest jakaś osoba w mma mająca stopień doktora, bądź doktoryzująca się oprócz nich.
 
Bardzo prymitywna odpowiedź. Według mnie gość, który mówi w czterech językach jest inteligentny
Mowic jak cipajew i twierdzic ze sie zna jezyk to rownie dobrze mozna uznac ze ja mowie w 6 jezykach. 4 z tych jezykow sie nawet kurwa nie uczylem :roberteyeblinking:
 
Mighty Mouse, Jose Aldo, Jon Jones, Barao w prime. Nie ma zawodników z lepszym fight IQ.

Maksiu też ma zajebiste IQ

Jak teraźniejsze gwiazdy odejdą to będzie do wyboru do koloru ponieważ MMA się rozwija a inteligencja w walce w dużej mierze będzie zależeć od taktyki opracowanej przez narożnik, instynkty są wygaszane po to żeby poziom dyscypliny poszedł do góry.
Szczerze mówiąc to już za chwilę nie będzie inteligencji zawodnika w walce tylko będzie za to odpowiadać fakt w jaki sposób przełożył plan na walkę do oktagonu, tutaj już nie będzie miejsca na Inwencję twórczą zawodnika.
 
na pewno nie manuwa. dziwne, ze chyba wszyscy wymienieni tutaj zawodnicy sa biali. albo niedziwne

Mamed Khalidov w moim odczuciu jest inteligentnym facetem. I ma wysokie fight IQ i mocno rozwinięte zdolności poznawcze, zwłaszcza szybkość reakcji, skupienie itp

Mighty Mouse, Jose Aldo, Jon Jones, Barao w prime. Nie ma zawodników z lepszym fight IQ.

Maksiu też ma zajebiste IQ

Jak teraźniejsze gwiazdy odejdą to będzie do wyboru do koloru ponieważ MMA się rozwija a inteligencja w walce w dużej mierze będzie zależeć od taktyki opracowanej przez narożnik, instynkty są wygaszane po to żeby poziom dyscypliny poszedł do góry.
Szczerze mówiąc to już za chwilę nie będzie inteligencji zawodnika w walce tylko będzie za to odpowiadać fakt w jaki sposób przełożył plan na walkę do oktagonu, tutaj już nie będzie miejsca na Inwencję twórczą zawodnika.
Widzę takie 3 klasy :

1. Cruz, Barnett, Bones, GSP, Cormier, Khabib, Mighty Mouse, Anderson Silva, Mjocic
2. Hardy, Mir, Mammed Khalidov, Olivieira, Adesanya, Chael Sonnen, Connor, CroCop, Fedor
3. Felder, Prohazka, Teixera, Błachowicz, Sevchenko, Overeem

Trochę cięzko łączyć walczących i juz niewalczących - też inaczej wygląda sprawa IQ w klatce a umiejętności komentatorskich... Nie do końca to sie zawsze łączy uważam...
 
Last edited:
Back
Top