Muzyka

Kolejna strona, kolejny wpis.
Dziś będzie miło, przytulnie i przyjemnie. Przenosimy się w amerykański świat indie. Krótko: piękna (nie tylko wokalnie) Sarah Jaffe.



 
2 kawałki z historią :)

Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama zna każdy - jednym słowem klasyka.


Ciekawa jest geneza tego kawałka. W USA istnieje stereotyp południowca - białego człowieka, rasisty, wyznającego zasady KKK. O panach z Lynyrd Skynyrd z pewnością nie można było powiedzieć, że z KKK, rasizmem etc. mieli cokolwiek wspólnego, niemniej zespół utożsamiał się ze swoimi rodzinnymi stronami. Dlatego członkowie zespołu poczuli się dotknięci, gdy legendarny Neil Young, którego byli fanami wykonał kawałek przedstawiający stereotypowego południowca.
W Sweet Homa Alabama jest zwrotka o tym:

Well I heard Mr Young sing about her
Well, I heard ole Neil put her down
Well, I hope Neil Young will remember
A Southern man don't need him around anyhow

A tutaj: Neil Young - Southern Man


I jeszcze jedna ciekawostka - wokalistą Lynyrd Skynyrd był Ronnie Van Zant (pisane osobno) - prawie zbieżność nazwisk z wkrótce walczącą Paige VanZant (pisane razem) ;)
 
Z cyklu "Prawie zostałem gwiazdą":



Ciekawe jak dużo osób kojarzy tutaj kim był tytułowy Pete Best ?
Pete był jednym z oryginalnych Beatlesów. Jego miejsce zajął później Ringo Starr.
Sprawa wyrzucenia Besta jest mocno niejednoznaczna. Lennon w jednym z wywiadów powiedział, że najlepszą muzykę zespół grał podczas legendarnego touru po Niemczech (w składzie z Bestem). Zmianę perkusistów tłumaczono, tym że Pete Best był chorowity, były domysły że nadużywał dragi (prawda taka, ze podczas touru po Niemczech cały zespół bywał często na bani), albo że po prostu Pete Best był za słaby dla nich. Są także takie opinie, że Best miał największe powodzenie u dziewczyn i pozostali panowie obawiali się o swoją pozycję. Sprawy nigdy nie wyjaśniono do końca.
Pete Best założył swój własny zespół, jednak nie powtórzył wielkich sukcesów The Beatles.

 
Jedyne na co TVN w swoim istnieniu sie przydal. Dzieki temu, ze to puszczaja w jakims spocie odkrylem ten utwor.


cudenko
 
trudna ta gra była ale fajny soundtrack miała. fajnie się młuciło do tych riffów.


Nie tak dawno wrzucałem to tutaj, Soundtracki z tej części PoP są wykurwiste ;).
A teraz na scene wjeżdża król, :D, Popek też może coś z przekazem nagrać :)
 
Przez śmiechawki z Korwinem natrafiłem na to. Na muzyce znam się tyle, że jestem w stanie stwierdzić, że dany kawałek mi się podoba - lub że mi się nie podoba. Ten mi się podoba.
 
@Jakub Bijan , to na muzyce chyba wszyscy podobnie do ciebie się tu znają;) . Podoba się to co wpada w ucho , albo zostanie dłużej albo nie , od schitu po klasykę.





 
Last edited:
  • Like
Reactions: JB_
Back
Top