Muzyka

Pewno znata, ale dla mnie ten utwór to absolutny geniusz



https://www.youtube.com/watch?v=KLpkXtM-VI8







+



https://www.youtube.com/watch?v=841r2p_dsJE
 
przesłuchawszy singiel Vader obawiam sie, ż będzie niemal identyczny jak ostatnia płyta, choć wydaje mi isę, że tam było więcej mocy, singlowi brakuje tego czegoś, po pierwszych przesłuchaniu mam wrażenie, że wtórność



@DickNiaz jak wspomniałeś o Septic Flesh w kontekście Vadera miałem nadzieje, że to moze jakiś ciekawy zespół z naszej sceny, któego nie znam, ale jednak grecy, tak czy inaczej źle nie brzmi xd



Ja mozę dodam moje ostatnie tegoroczne odkrycia, zapewne mniej znane:







techniczny metal z elemetami progresywnymi







tuttaj experymetalnie, można rzec artystycznie metalowo. z odrobiną postmetalu ( tą polecma szczególnie)







a tutaj równieź świeżutki bardziej klasyczny blak metal
 
cludeater - to jest singiel z EPki, na płycie go nie będzie. Ja natomiast odniosłem wrażenie, że utwór jest szybszy niż te z ostatniej płyty. Swoją drogą, Vader od 30 lat nagrywa bardzo podobne płyty więc nie ma co się spodziewac po nich czegoś nowego :) To takie AC/DC death metalu :)



Mój nr1 w dorobku Petera to Litany.
 
Dawno tu nie pisałem. Pora nadrobić. Nowy wałek Bolzer. Pyszniutki :



https://soundcloud.com/bolzer/bolzer-steppes
 




o jezuu, uwielbiam. Moja nowa miłość muzyczna. Nick Diaz też to lubi hipsta jeden.



@cloudeater



na poprzedniej stronie dałem Ci band w podobie do TBHR, nie wiem czy widziałeś.
 
Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuje customowych themów z PRIDE GP 2000. Wiem że były wydane na płycie i byc moze gdzieś krążą po necie, ale nie moge ich znaleźć. Nie mają autora/autorów podanych zwykle gdy sa wymienione gdzieś na listach utworów, ale pamietam nazwy niektórych z nich: Igora sie nazywał Faze, a Colemana Wild Hammer. Goodridge, Saku, Kerr i reszta też miała swoje. Jak ktos wie o co mi chodzi i mógłby dac jakiś namiar gdzie szukać lub udostepnił to byłbym niezmiernie wdzięczny.







//Nie chciałem zakładac nowego tematu, ale jesli odwaliłem maniane pytajac tutaj to prosze o usuniecie.
 
@NickDiaz



sprawdze ten zespół podobny do TBHR, ale tutaj widze, że wrzuciłęś kolejną perełkę - Amenera, nie słyszałem do tej pory, a bardzo ciekawy i tajemniczy klimat zdecydowanie zapamietam ta nazwę, zdecydowanie zmajdę ich płyty, bo ten kawałek co wrzuciłęs to przezajebisty wręcz, kurwa ale jestem pod wrażeniem, bo nie sądziłęm, że na forum o mieszanych sztukach walki poznam tyle świetnej muzyki, dzięki za ten kawałek, juz trzy razy przesłuchałem i bardzo wciąga.



I jeszcze w Warszawie graja? Jakbym wiedziałwcześniej to bym się chyba wybrał na ten koncert znajac tą jedną piosenke.



u mnie ostatnio biednie, a nawet przy najszczerszych chęciach takiego utworu jak powyższu nie przebiję więc daje skromnie trochę viking metalu



 
@cloudeater



grają grają i szczerze powiem, że jest to zdecydowanie najlepszy band na żywo jaki widziałem w życiu (zobacze ich drugi raz). Klimat jaki tworzą na koncertach to coś niesamowitego:











A co do Twoich zachwytów to widzę, że chyba łapiesz zajawkę na post-metal/klimatyczny sludge. Zazdroszczę, bo jest to chybae moj ulubiony gatunek, a tyle do odkrycia przed Tobą!



Rzucę kilka co bardziej reprezentatywnych bandów, może coś Ci się spodoba:







Ogromna przestrzeń w muzyce tych panów jest przepiękna. Nazywają oni swoje grańsko 'metalem dla astronautów' i coś w tym kurde jest. Kosmos.







CoL, klasyk.







Genialny post metal z elementami hardcore-crust-punk. Cały utwór, ba, cała twórczość tejże ekipy to ciągłe emocjonalne apogeum.
 
@DickNiaz



Cult of Luna znam, to znaczy nie tak, żeby każdą płytę, ale kilka utworów słyszałem



ogólnie postmealu to ja troche liznąłęm, też bardzo mi odpowiada ten gatunek, myslałęm, że trochę o nim wiem, ale o takim zespole jak Amenra nie słyszałem, a od razu mi przypadł do gustu po pierwszym przesłuchaniu



w pierwszym moim zetknieciu z postmetalem/ sludgem spotkałęm ise z Neurosis tez jak dla mnie bardzo ciekawy i klimatyczny zespół







P.S.



Napisz jak koncert wypadł.



P.S. 2



Żeby nie było, że tylko cie wychwalam Grimes wyłączyłęm po 40 sekundach bo bym się porzygał od cukierkowatości :-)
 
No Grimes to całkowicie inna, hipsterska pala kaloszy. W ogóle ostatnio coraz bardziej mnie ciągnie do rapsów, elektroniki i takiej muzy.



Co do koncertu było wybornie. W pewnym momencie dostałem łokciem w nos, zalałem się krwią, ale jako, że leciał akurat mój ulubiony kawałek to chusteczka (szybko przemakały od krwi, więc musiałem zmieniać) i dalej się bujałem jak rezus :D sooo brutal.



I wreszcie dorwałem tiszerta, którego od dawna miałem sobie zamiar kupić. Mówcie co chcecie, ale dla mnie jest zajebisty.



procession-front.jpg




To tyle z takich bardziej osobistych przeżyć. 29 kwietnia gra Cult of Luna w Wawie, a potem w Krakowie. Ja nie mogę jechać, bo urlopu znów nie dostane. Tutaj support Amenry, też świetny bandzik z panną na wokalu:



 
https://www.youtube.com/watch?v=ledD5N0mxqU



Wciąż najlepszy polski kawałek rapcoreowy. Rozpierdol przepotężny.
 
Back
Top