MSWiA zablokowało konta bankowe HIGH League. Organizacja na liście sankcyjnej

W druga stronę.
Ty zacznij wystawiać Ruskim. Spokojnie to ma dopiero 1 dzień, ta ustawa. Te absurdy mogą dopiero nadejść
sprzedaję armaturę sanitarną (tak dla przykładu)

przyszedł i kupił to mam obowiązek wystawić fakturę - w czym problem?
odprowadzam VAT od tej faktury należny Urzędowi Skarbowemu, płacę podatek dochodowy... co źle robię?

czy jest embargo na armaturę? jak wprowadzą, to nie będę sprzedawał i tyle



z HL jest inaczej, bo oni mają w kapitale założycielskim i z innych dofinansowań kapitałowych lewe pieniądze (od osób które są powiązane z Kadyrowem)
które następnie "piorą".

mechanizm "prania"
mam 1 milion z kradzieży - kupię dom to się przyczepią z Urzędu Skarbowego.

otwieram knajpę - bilet wejścia 100 zł, weszło 10.000 osób = 1.000.000 zł
płacę podatek dochodowy 19%

i mam legalnie 810.000 zł.


w przypadku HL - lewymi pieniędzmi (w kapitale zakładowym z lewych źródleł) mogli płacić jutuberom, a przychody są już uwiarygodnione (bilety, ppv).
płacą podatek dochodowy normalnie i tyle...

druga też funkcja tego HL - niepieniężna - promowanie idiotycznych zachowań i niszczenie przez to nasiąkniętych tym młodych ludzi (przyszli wyborcy).
 
mechanizm "prania"
mam 1 milion z kradzieży - kupię dom to się przyczepią z Urzędu Skarbowego.

otwieram knajpę - bilet wejścia 100 zł, weszło 10.000 osób = 1.000.000 zł
płacę podatek dochodowy 19%

i mam legalnie 810.000 zł.
No właśnie, może głupie pytanie ale dlaczego US się nie przyczepia: "Panie, skąd miałeś milion na otworzenie knajpy?"
 
No właśnie, może głupie pytanie ale dlaczego US się nie przyczepia: "Panie, skąd miałeś milion na otworzenie knajpy?"

teraz się przyczepiło ;-)
tak selektywnie podchodzą ;-)

mogą też podejść służby i też poprosić o "współpracę" szefa - albo do więzienia za podatki - a wiadomo ile daje Morawiecki za oszustwa z VAT ;-)
 
Czeczeni, jako obywatele rosyjscy muszą mieć pozwolenie na pobyt w naszym Kraju, na ta chwilę są 3 mozliwosci: status uchodźcy, ochrona uzupełniająca lub zgoda na pobyt czasowy na wniosek pracodawcy i na czas trwania pracy. A wogole to dopóki trwa pamdemia, a w sensie prawnym trwa raczej nie ma deportacji.
A temat rzeka z deportacjami i jak można ich unikać.
Większość tych Czeczenów z polskiego MMa pewnie ma kartę stałego pobytu, nawet obywatelstwo
Oficjalnie nie, ale sprawdź jak to wygląda w praktyce w pandemii, jeśli masz dostęp do danych. Jedno to wydać decyzję o deportacji, inną rzeczą jest czy Ci ludzie są faktycznie szukani i deportowani. W Polsce nie jest trudno stracić prawo do pobytu, wystarczy że Cię złapią na podwojnym gazie choćby, i można stracić ochronę lub status, a wtedy nakaz wyjazd
obojętnie czy pandemii czy nie to deportacji można łatwo uniknąć obojętnie czy to Polska czy nawet USA (chociaż u nich akurat dzięki pandemii przyspieszali pracę Straży Granicznej a teraz znowu wrócili do starych przepisów).

Ba: nawet bez posługiwania się fałszywymi dokumentami, zwłaszcza w China Town bo ciężko ich rozróżnić. W niektórych stanach sędzią podczas procesu nie może żądać świadkowi pytania czy legalnie jest w Stanach.
Paradoksalnie obniżenie poziomu życia w USA trochę zmniejszyło problem, ale były pomysły nawet Republikanów odnośnie resetu: zapłać kilkadziesiąt tysięcy dolarów grzywny i ujawnij się.
Do patologii doszło jak dzięki prawu imigracyjnemu duzo prawników się dorobiło.
Tak przykład Krzysztof Soszyński, człowiek z kanadyjskim paszportem mówił, że aby połapać się w tym jak legalnie trenować w USA musiał wydać ponad 10 tys dolarów
 
A temat rzeka z deportacjami i jak można ich unikać.
Większość tych Czeczenów z polskiego MMa pewnie ma kartę stałego pobytu, nawet obywatelstwo

obojętnie czy pandemii czy nie to deportacji można łatwo uniknąć obojętnie czy to Polska czy nawet USA (chociaż u nich akurat dzięki pandemii przyspieszali pracę Straży Granicznej a teraz znowu wrócili do starych przepisów).

Ba: nawet bez posługiwania się fałszywymi dokumentami, zwłaszcza w China Town bo ciężko ich rozróżnić. W niektórych stanach sędzią podczas procesu nie może żądać świadkowi pytania czy legalnie jest w Stanach.
Paradoksalnie obniżenie poziomu życia w USA trochę zmniejszyło problem, ale były pomysły nawet Republikanów odnośnie resetu: zapłać kilkadziesiąt tysięcy dolarów grzywny i ujawnij się.
Do patologii doszło jak dzięki prawu imigracyjnemu duzo prawników się dorobiło.
Tak przykład Krzysztof Soszyński, człowiek z kanadyjskim paszportem mówił, że aby połapać się w tym jak legalnie trenować w USA musiał wydać ponad 10 tys dolarów
o to chodzi - prawo skomplikowane = potrzebujesz prawnika = kasiorka dla kasty
 
No właśnie, może głupie pytanie ale dlaczego US się nie przyczepia: "Panie, skąd miałeś milion na otworzenie knajpy?"
Słabych się czepiają ale jeśli ktoś to solidnie rozplanuje -nawet likwidując gotówkę można robić przekręty :korwinlaugh:
BTW pamiętam wywiad z jednym z byłych policjantów z organizacji będącej za legalizacją narkotyków: skutek negatywny legalizacji?
Wiele fajnych nowojorskich pizzeri zostałoby zamkniętych bo są zwykłymi pralniami :roberteyeblinking:
 
sprzedaję armaturę sanitarną (tak dla przykładu)

przyszedł i kupił to mam obowiązek wystawić fakturę - w czym problem?
odprowadzam VAT od tej faktury należny Urzędowi Skarbowemu, płacę podatek dochodowy... co źle robię?

czy jest embargo na armaturę? jak wprowadzą, to nie będę sprzedawał i tyle



z HL jest inaczej, bo oni mają w kapitale założycielskim i z innych dofinansowań kapitałowych lewe pieniądze (od osób które są powiązane z Kadyrowem)
które następnie "piorą".

mechanizm "prania"
mam 1 milion z kradzieży - kupię dom to się przyczepią z Urzędu Skarbowego.

otwieram knajpę - bilet wejścia 100 zł, weszło 10.000 osób = 1.000.000 zł
płacę podatek dochodowy 19%

i mam legalnie 810.000 zł.


w przypadku HL - lewymi pieniędzmi (w kapitale zakładowym z lewych źródleł) mogli płacić jutuberom, a przychody są już uwiarygodnione (bilety, ppv).
płacą podatek dochodowy normalnie i tyle...

druga też funkcja tego HL - niepieniężna - promowanie idiotycznych zachowań i niszczenie przez to nasiąkniętych tym młodych ludzi (przyszli wyborcy).
Ano wlasnie w tym problem, ze oficjalnie to powiedzieli iż firmy rosyjskie sponsorują rosyjski przemysł zbrojeniowy. Zatem Ty robiąc interes z ruskimi wspierasz ruskich wedle ich interpretacji. A US wraz z innymi służbami będą pierwszymi by Ci o tym w bardzo nieprzyjazny sposób przypomnieć, mimo ze wszystko robisz legalnie. Wlasnie tu jest cała pułapka tej ustawy, zamrożą Ci środki, idź się odwołuj w sądzie, ze niesłusznie ….może to trwać bardzo długie miesiące. To jest chory kraj
 
Słabych się czepiają ale jeśli ktoś to solidnie rozplanuje -nawet likwidując gotówkę można robić przekręty :korwinlaugh:
BTW pamiętam wywiad z jednym z byłych policjantów z organizacji będącej za legalizacją narkotyków: skutek negatywny legalizacji?
Wiele fajnych nowojorskich pizzeri zostałoby zamkniętych bo są zwykłymi pralniami :roberteyeblinking:
w jaki sposób? co konkretnie znaczy "solidnie rozplanuje"?
jak służby pozwolą to będzie działać, jak nie będziesz współpracował, to zamkną biznes

pytasz o skutek negatywny legalizacji? - danie powszechnej akceptacji do brania narkotyków.
może jeszcze mefedron obowiązkowo dla każdego jak szczepienia na COVID?

do czego są niby potrzebne narkotyki?
lepiej kilku przyjaciół, i można się przy herbacie pośmiać,
a w życiu wspierać (nie mylić z "kombinowaniem")
 
Ano wlasnie w tym problem, ze oficjalnie to powiedzieli iż firmy rosyjskie sponsorują rosyjski przemysł zbrojeniowy. Zatem Ty robiąc interes z ruskimi wspierasz ruskich wedle ich interpretacji. A US wraz z innymi służbami będą pierwszymi by Ci o tym w bardzo nieprzyjazny sposób przypomnieć, mimo ze wszystko robisz legalnie. Wlasnie tu jest cała pułapka tej ustawy, zamrożą Ci środki, idź się odwołuj w sądzie, ze niesłusznie ….może to trwać bardzo długie miesiące. To jest chory kraj

skoro nie można handlować z rosyjskimi firmami (gdyż "firmy rosyjskie sponsorują rosyjski przemysł zbrojeniowy")
to nie jest legalnie z nimi handlować - a więc z nimi nie handluję - nie sprzedaję im.
 
skoro nie można handlować z rosyjskimi firmami (gdyż "firmy rosyjskie sponsorują rosyjski przemysł zbrojeniowy")
to nie jest legalnie z nimi handlować - a więc z nimi nie handluję - nie sprzedaję im.
Chyba, ze Twój kontrahent handluje z ruskimi a Ty o tym nie wiesz, kiedy on postanawia wyprać trochę pieniędzy ewentualnie nic sobie nie robić z ustawy. Wtedy tez masz problem mimo iż nie masz pojęcia jakimi pobocznymi rzeczami zajmuje się Twój kontrahent. Oni chcą likwidować całe siatki powiazan nie pojedyncze,małe JDG. Bardziej hurtowo..
 
Chyba, ze Twój kontrahent handluje z ruskimi a Ty o tym nie wiesz, kiedy on postanawia wyprać trochę pieniędzy ewentualnie nic sobie nie robić z ustawy. Wtedy tez masz problem mimo iż nie masz pojęcia jakimi pobocznymi rzeczami zajmuje się Twój kontrahent. Oni chcą likwidować całe siatki powiazan nie pojedyncze,małe JDG. Bardziej hurtowo..
nie do końca...
ustawa to bat na tych co uczestniczą świadomie w takich sieciach a potem udają "głupiego" że oni niewinni itd, niech sąd zdecyduje itp
- nie ma czasu na takich cwaniaków, blokada od razu....

decyzje o zamrożeniu kont nie są podejmowane jednoosobowo przez jakiegoś urzędnika.....one są przemyślane i przedyskutowane na wyższym poziomie władzy
 
o to chodzi - prawo skomplikowane = potrzebujesz prawnika = kasiorka dla kasty
może nie samych prawników, bo don't hate the player,
hate the game.
Im bardziej skomplikowane prawo tym łatwiej złapać się w pułapkę prawnę, wiecej osób jest "przestepcami" itp. -czyli ma się haki na ludzi. BTW mało jest ludzi w Polsce, którzy nigdy nie złamali jakiegoś przepisu :roberteyeblinking:
Plus jeszcze politycy mają pretekst do tego aby zwiększać kontrole aby pilonować przestrzegania prawa. Tylko to jest droga, która nie ma końca, bo nie da się wymusić na milionach ludzi przestrzegania skomplikowanego prawa, bo najpierw trzeba rozumieć to co chce się przestrzegać. Nawet zasada "nieznajomość prawa szkodzi" jest trochę słaba, bo powstała, kiedy przepisów było duuuuuużo mniej...

A że skomplikowane prawo imigracyjne znajduje fanów wśród środowisk państwa minimum...

w jaki sposób? co konkretnie znaczy "solidnie rozplanuje"?
jak służby pozwolą to będzie działać, jak nie będziesz współpracował, to zamkną biznes

pytasz o skutek negatywny legalizacji? - danie powszechnej akceptacji do brania narkotyków.
może jeszcze mefedron obowiązkowo dla każdego jak szczepienia na COVID?

do czego są niby potrzebne narkotyki?
lepiej kilku przyjaciół, i można się przy herbacie pośmiać,
a w życiu wspierać (nie mylić z "kombinowaniem")
Nie wiem czy wypada o tym gadać jako były pracownik skarbówki:korwinlaugh:

Masz mocniej opisane: kilkaset stron
1685473265759.png

Polska gospodarka jest duża,
jest dużo ludzi,
prawo jest obszerne,
rocznie mnóstwo firm bankrutuje,
jest zamykanych,
W organach kontrolnych mało osób,
budżet kiepski.
Gdyby służby miały odhaczać każdy przekręt to człowieku: co miesiac trzeba by robić wycieczki do Kolumbi po towar aby mieć jak funkcjonować.

Przekręty na setki milionów złotych wymagają pewnie akceptacji kogoś wyżej, ale mniejsze -to fizycznie nierealne. Ba: nawet mniejsi gracze nie stanowią jakieś olbrzymiej konkurencji dla potężnych graczy bo tego tortu starczy dla wielu osób -to nie jest jak handel rzadkimi towarami czy otworzenie konkurencyjnego burdelu...
Tym bardziej, że białe kołnierzyki cechują czymś o czym ciągle mówią te wytatuowane chłopaki na sterydach: większa prawilność i wzajemne powiązania.
Nie ma dużej liczby zdrajców w tych grupach jak wśród "fizycznych" przestepców, też kary mniejsze.

A narkotyki: powiedziałem, że skutkiem negatywnym legalizacji narkotyków byłby upadek wielu restauracji -nie mówiłem, że legalizacja przyniesie mnóstwo plusów. Ba nawet jestem za tym aby nie legalizować zielska bez zakazu reklamy tego narkotyku.
 
Chyba, ze Twój kontrahent handluje z ruskimi a Ty o tym nie wiesz, kiedy on postanawia wyprać trochę pieniędzy ewentualnie nic sobie nie robić z ustawy. Wtedy tez masz problem mimo iż nie masz pojęcia jakimi pobocznymi rzeczami zajmuje się Twój kontrahent. Oni chcą likwidować całe siatki powiazan nie pojedyncze,małe JDG. Bardziej hurtowo..

Mieszasz wszystko kolego.

Jako firma odpowiadasz za własną działalność a nie działalność swoich kontrahentów.

Ponadto przecież teraz też jest handel z ruskimi całej Europy tylko na pewne towary i firmy jest embargo.
 
Mieszasz wszystko kolego.

Jako firma odpowiadasz za własną działalność a nie działalność swoich kontrahentów.

Ponadto przecież teraz też jest handel z ruskimi całej Europy tylko na pewne towary i firmy jest embargo.
No to wlasnie ma się to zmienic na mocy tej ustawy, stad ta dyskusja;)
 
może nie samych prawników, bo don't hate the player,
hate the game.
Im bardziej skomplikowane prawo tym łatwiej złapać się w pułapkę prawnę, wiecej osób jest "przestepcami" itp. -czyli ma się haki na ludzi. BTW mało jest ludzi w Polsce, którzy nigdy nie złamali jakiegoś przepisu :roberteyeblinking:
Plus jeszcze politycy mają pretekst do tego aby zwiększać kontrole aby pilonować przestrzegania prawa. Tylko to jest droga, która nie ma końca, bo nie da się wymusić na milionach ludzi przestrzegania skomplikowanego prawa, bo najpierw trzeba rozumieć to co chce się przestrzegać. Nawet zasada "nieznajomość prawa szkodzi" jest trochę słaba, bo powstała, kiedy przepisów było duuuuuużo mniej...

A że skomplikowane prawo imigracyjne znajduje fanów wśród środowisk państwa minimum...


Nie wiem czy wypada o tym gadać jako były pracownik skarbówki:korwinlaugh:

Masz mocniej opisane: kilkaset stron
View attachment 67650
Polska gospodarka jest duża,
jest dużo ludzi,
prawo jest obszerne,
rocznie mnóstwo firm bankrutuje,
jest zamykanych,
W organach kontrolnych mało osób,
budżet kiepski.
Gdyby służby miały odhaczać każdy przekręt to człowieku: co miesiac trzeba by robić wycieczki do Kolumbi po towar aby mieć jak funkcjonować.

Przekręty na setki milionów złotych wymagają pewnie akceptacji kogoś wyżej, ale mniejsze -to fizycznie nierealne. Ba: nawet mniejsi gracze nie stanowią jakieś olbrzymiej konkurencji dla potężnych graczy bo tego tortu starczy dla wielu osób -to nie jest jak handel rzadkimi towarami czy otworzenie konkurencyjnego burdelu...
Tym bardziej, że białe kołnierzyki cechują czymś o czym ciągle mówią te wytatuowane chłopaki na sterydach: większa prawilność i wzajemne powiązania.
Nie ma dużej liczby zdrajców w tych grupach jak wśród "fizycznych" przestepców, też kary mniejsze.

A narkotyki: powiedziałem, że skutkiem negatywnym legalizacji narkotyków byłby upadek wielu restauracji -nie mówiłem, że legalizacja przyniesie mnóstwo plusów. Ba nawet jestem za tym aby nie legalizować zielska bez zakazu reklamy tego narkotyku.
przecież politycy nie rządzą, chyba już zauważyłeś?
kasta prawnicza ma zarabiać.

tak przy okazji, była już lustracja w sądach? haha
 
przecież politycy nie rządzą, chyba już zauważyłeś?
kasta prawnicza ma zarabiać.

tak przy okazji, była już lustracja w sądach? haha
bardzo słabo oceniam polski świat prawa o czym np. taki @Karateka@ dobrze wie, ale mimo wszystko wątpie aby kasta prawnicza lobowała za wieloma tak dziwnie napisanymi ustawami jakby autorem tego był chat openai :korwinlaugh:
A co do lustracji: jak to powiedział jeden z byłych sędziów SN w latach 90 a obecnie ekspert TVNu "środowisko samo się oczyści". Tak się oczyściło, że osoby ze składu sędziowskie, które skazały na śmierć Ryszarda Kuklińskiego wykładały później na uczelniach, pracowały w sądach. Ba gdyby pracował w IPNie to prześwietlałbym kariery sędziów Bieruta w latach 90...
 
Wiedziałem, ze na cohones jest mnóstwo ekspertów od prowadzenia zawodników i trenowania i sędziowania sztuk walki, ale że tylu mamy tutaj ekonomistów i analityków finansowych to się nie spodziewałem :)
 
i trenowania i sędziowania sztuk walki,
Użycie terminu "sztuk walki" nie jest jakimś błędem terminologicznym. Ale stary, to forum stricte o mma. Sztukami walki nazywaja mma zazwyczaj kompletni laicy, a zazwyczaj jakies dziunie ktore na ksw( w latach większej popularności) siedziały w telefonach i podnosiły łeb żeby je kamera uchwyciła.
 
Użycie terminu "sztuk walki" nie jest jakimś błędem terminologicznym. Ale stary, to forum stricte o mma. Sztukami walki nazywaja mma zazwyczaj kompletni laicy, a zazwyczaj jakies dziunie ktore na ksw( w latach większej popularności) siedziały w telefonach i podnosiły łeb żeby je kamera uchwyciła.
Hm- ja się nie zgadzam :) Siedzę w MMA od dobrych 15 lat i dla mnie to mieszane sztuki walki ;]
 
Hm- ja się nie zgadzam :) Siedzę w MMA od dobrych 15 lat i dla mnie to mieszane sztuki walki ;]
Hm- ja się nie zgadzam :) Siedzę w MMA od dobrych 15 lat i dla mnie to sztuki walki to karate, aikido, kung fu itd. Zresztą sztuka walki jak sama nazwa wskazuje to nawet strzelanie z kałacha albo rabanie mieczem w celu pokonania oponenta.
 
Mehmet mówił, że było kolano ale lekko, fura jest jego i zawsze byla jego (Allah mu ją dał), a maczeta była na grzyby. Ogólnie u nich jest tak, że może kłamać, chlać, rapować o dziwkach pod warunkiem, ze jest to częścią krucjaty przeciwko niewiernym, potem imam go oczyści i witaj raju z tysiacem dziwek. Kazda religia to opium dla mas :)

Ketnam to się nazywa :roberteyeblinking:
Zwłaszcza w Egipcie i we Włoszech to widać wśród oszustów ulicznych: nawet jest parę kanałów youtube o tym

Tym bardziej, że Departament Stanu USA i inne państwa juz dawno zablokowały czeczenskie organizacje.
Ten Turski to jest ananas: tak możesz być antyputinowski i działać w poprzedniej czeczenskiej organizacji. Jak to leciało? Inne organizacje muszą myśleć tylko o pieniądzach, zysku -my nie musimy. To padło w jednym z wywiadów :korwinlaugh:
W sumie taki duży klub Mma w kraju gdzie zawodnicy dużo nie zarabiają, chyba że to geniusze ekonomii...
To sie nazywa ,

Taqiya

mieszkam pod Londynem to znam z autopsji xd
 
Czuli w skrócie każdy muzułmanin ma prawo do kłamstwa a tak naprawdę whatever it takes żeby chronić siebie i islam. Jeśli w duchu wieży w allaha może nawet wpierdalać świnie jeśli tego wymaga adaptacja do przeżycia.
 
No nie bardzo, taqiya to co innego.
https://pl.frwiki.wiki/wiki/Taqiya
Takija to dokładnie zachowania sprzeczne z islamem lub wyzeczenie się swej wiary dla zachowania życia. Oni to interpretują w bardzo szeroki sposób.
Generally, taqiya is the action of committing a sinful act (such as feigning unbelief) for a pious goal.[6]
A related term is Kitmān (lit. "action of covering, dissimulation"), which has a more specific meaning of dissimulation by silence or omission.[7][8]While the terms taqiyya and kitmān may be used synonymously, kitmān refers specifically to the concealment of one's convictions by silence or omission
 
Back
Top