Morskie opowieści

Wczoraj jak na nasze wypozyczone 24ft (Granada 24) bylo ostro, bo 5 bft ze szkwałami do 7. Zgubilismy koło/podkowę bo armator trochę jej nie zamocował :( Docisnelo nas do wody kilka razy, mimo ze balastówka. Kilka ulew, szkwały i konkretne fale. W nocy tez padalo, cieklo po srubach w forpiku, uszczelki forluka tez puszczaja, spiwor mialem mokry :( w nocy garnek obok mnie :(

Ogolnie weekend zajebiaszczy, duzo sie nauczylem. Szczecin - Mlynski Kanal (Stepnica) - Wolin - Szczecin.
 
Wczoraj jak na nasze wypozyczone 24ft (Granada 24) bylo ostro, bo 5 bft ze szkwałami do 7. Zgubilismy koło/podkowę bo armator trochę jej nie zamocował :( Docisnelo nas do wody kilka razy, mimo ze balastówka. Kilka ulew, szkwały i konkretne fale. W nocy tez padalo, cieklo po srubach w forpiku, uszczelki forluka tez puszczaja, spiwor mialem mokry :( w nocy garnek obok mnie :(

Ogolnie weekend zajebiaszczy, duzo sie nauczylem. Szczecin - Mlynski Kanal (Stepnica) - Wolin - Szczecin.
Brzmi jak srogie morskie warunki. Te czarterowe łódki często mają takie mankamenty. Ale gratulacje przygody.
 
Brzmi jak srogie morskie warunki. Te czarterowe łódki często mają takie mankamenty. Ale gratulacje przygody.
Na dwoch refach na grocie 6kt starą małą łajbą :)

Pierwsze koty za ploty z Navionicsem (w trialu), w ogole z koncepcja plywania czyms wiecej niz 1m miecza, i nagle sie okazuje ze nie plywasz gdzie chcesz tylko non stop bojki, tory, nabieżniki XD.

Jak sie ogarne to postaram sie cos wrzucic.
 
Na dwoch refach na grocie 6kt starą małą łajbą :)

Pierwsze koty za ploty z Navionicsem (w trialu), w ogole z koncepcja plywania czyms wiecej niz 1m miecza, i nagle sie okazuje ze nie plywasz gdzie chcesz tylko non stop bojki, tory, nabieżniki XD.

Jak sie ogarne to postaram sie cos wrzucic.
Ale to ktoś nie ogarnął pogody, czy specjalnie się w takie warunki pchaliscie. Kurka na nie swojej łódce, której nie znasz to strach imho.

To rozumiem że nie odpływa liście od brzegu daleko?
 
Ale to ktoś nie ogarnął pogody, czy specjalnie się w takie warunki pchaliscie. Kurka na nie swojej łódce, której nie znasz to strach imho.

To rozumiem że nie odpływa liście od brzegu daleko?
Zgodnie z prognozą z kilku portali mialo byc grubo w nocy (juz nie pamietam ile wialo, ale jacht gwizdał, mimo że w osłoniętym porcie byliśmy), tak od 5 do 8 rano. Od 11 mialo już być 5bft i stopniowo do wieczora mialo słabnąć. Na wejsciu do portu posiedzielismy z godzinkę obserwując organoleptycznie Zatokę Stępnicką i naprawdę to wyglądało spoko, dwóch kumpli którzy miesiącami na morzach już pływali zgodnie orzekło że można wyjść. Odczekaliśmy jeszcze trochę i ruszyliśmy. Wyszliśmy na jednym refie, ale drugi był przygotowany.

A potem na wysokości Trzebieży przyszły cumulonimbusy (cytuję mądrzejszych od siebie) i docisnęło :) Cieło deszczem jakby się na motorze jechało no i nie chciało odpuścić.

Windguru czy Windy.com nie maja darmowych archiwum, ale takie coś znalazłem:

Niestety nie ma mozliwosci wybrania zakresu dat, zeby dokladniej zobaczyc godziny, nie wiem tez czy to archiwum prognoz czy archiwum realnych pomiarow ze stacji pogodowych:
eJDgEfA.png



EDIT:

7NHhPMx.jpg


my1COOJ.jpg


9H4btSt.png


F8VZOjj.jpg


hesrEon.jpg


lkbSYcs.jpg


LOrFDsq.jpg


wpY1l9p.jpg


zERUKBg.jpg


2DJEDLt.png


o76sgCV.png
 
Last edited:
Zgodnie z prognozą z kilku portali mialo byc grubo w nocy (juz nie pamietam ile wialo, ale jacht gwizdał, mimo że w osłoniętym porcie byliśmy), tak od 5 do 8 rano. Od 11 mialo już być 5bft i stopniowo do wieczora mialo słabnąć. Na wejsciu do portu posiedzielismy z godzinkę obserwując organoleptycznie Zatokę Stępnicką i naprawdę to wyglądało spoko, dwóch kumpli którzy miesiącami na morzach już pływali zgodnie orzekło że można wyjść. Odczekaliśmy jeszcze trochę i ruszyliśmy. Wyszliśmy na jednym refie, ale drugi był przygotowany.

A potem na wysokości Trzebieży przyszły cumulonimbusy (cytuję mądrzejszych od siebie) i docisnęło :) Cieło deszczem jakby się na motorze jechało no i nie chciało odpuścić.

Windguru czy Windy.com nie maja darmowych archiwum, ale takie coś znalazłem:

Niestety nie ma mozliwosci wybrania zakresu dat, zeby dokladniej zobaczyc godziny, nie wiem tez czy to archiwum prognoz czy archiwum realnych pomiarow ze stacji pogodowych:
eJDgEfA.png



EDIT:

7NHhPMx.jpg


my1COOJ.jpg


9H4btSt.png


F8VZOjj.jpg


hesrEon.jpg


lkbSYcs.jpg


LOrFDsq.jpg


wpY1l9p.jpg


zERUKBg.jpg


2DJEDLt.png


o76sgCV.png
Ile krzyczą za wynajęcie?
 
Great photo from Rosenfeld; 12mR ”Cotton Blossom III”, (ex “Nightwind”) Powering thru the waves. So many details in this photo making it a masterpiece.
S3fw0iK.png
 
Ożeglowanie dżonkowe




A w weekend popływane + ognisko + hamaczek. Mhmmmm....
wOJJF0u.png
 
Last edited:
Nieźle się na Korsyce odjaniepawliło... Sporo filmów, ale w grupach - nie da rady tego wrzucic tutaj...

Te znalazłem publiczne...







e2czlHG.png


z5VmtRq.png


bEX4GvV.png


puOGaom.png


UC407yZ.png


Uyh3ZT7.png


8qiAOHl.png


TVkiRVA.png
 
Last edited:
W koncu pozeglowalem na mojej łupinie, "pogoda Ameryka" jak to mowi bosman z mojej przystani. No i nocowanko poza miastem z ziomkiem, hamaczek, dobry reset.
Jeno poziom wody bardzo martwi, naprawdę z roku na rok coraz niżej :(

Zdjęcie z neta :)
Pfnct0Z.png


EDIT:
Trapezy juz mam, ino tylko "gacie" dokupić


EDIT:
 
Last edited:
Pożeglowane. Cudny dzień. Słaby wiatr, ale słońce ciepłe, czego więcej trza? Szkoda ze jutro flauta :/

Filmik z internetu :)


Foty moje - po zeglowaniu
H18g0tD.png

qDgqQir.png

cXjCvdj.png
 
Last edited:
Pożeglowane
vFgtT1U.png


FUYYzLV.png


lY7jYhO.png


gLcA60P.png


pjD87au.png


KtWWXjQ.png


Hej ha kolejkę nalej!
9ZsUCEZ.png


6qBWyFa.png


VyFsSJu.png


slBdVsj.png


mAwbnpC.png


THPTynf.png


mAz87tz.png


rLWMJi7.png


W pewnym momencie cudowne niebo... Oczywiscie nie widac tego na focie, ale to jest jeden z elementow dla ktorych ludzie powinni wychodzic z betonu...
aUA3J1s.png


DeM0Xuv.png


Avx0muW.png


Big boy spisał się ponad oczekiwania, tym można ciąć wszystko
fgOTdAS.png


xB442qv.png


MlsM0dj.png


AIRRd0O.png


EchLvLt.png


D88GlFI.png
 
Last edited:
Back
Top