MMA na IO.

piound

Oplot Challenge
Featherweight
Witam.



Myślicie że doczekamy sie kiedyś naszej dyscypliny na igrzyskach ????? A jesli już to jak rysowały by sie kadry poszczegolnych panstw ???? kto z naszych miałby szanse medalowe ?:D:D:D:D
 
wydaje mi sie że byłoby to mozliwe ale tylko wówczas gdyby ogólne zasady dotyczace walki i nie tylko zostały znormalizowane, tj ring czy klatka ilość i długosc poszcezgólnych rund stroje dozwolone oraz zakazane ciosy dźwignie itp itd
 
Niestety wątpie aby klasowi zawodnicy zgodzili się na występ na IO więc miałoby to rangę jak m.in. piłka nożna ( czyli brak większości gwiazd).
 
Pomijając zupełnie kwestię, czy taki sport tam pasuje, organizacyjnie MMA za bardzo przypomina boks i z tych samoych powodów co boksu zawodowego, na igrzyskach MMA nie będzie.
 
Ja bym chciał żeby na IO pojawił się jakiś submission fighting albo bjj. Jest boks, taekwondo z uderzanych, judo, zapasy z "wywracanych", a nie ma żadnego sportu walki typowo w parterze.
 
musiałoby to być mma z ochraniaczami, kaskami etc bo się nie da walczyć co dwa dni.



marzy mi sie bjj.



Tak w ogóle wie ktoś czy jest szansa na bjj w Brazylii ?? Bo chyba czytałem, że już dyscypliny są niestety zaklepane.
 
No jest teraz międzynarodowa federacja mma to niech lobbuje w MKOL. Wszyscy wiemy że poprzez pankracjon mma ma większe tradycje olimpijskie niż większość obecnych sportów. Btw ciekawe czy jacyś polscy olimpijscy zapaśnicy albo judocy myślą o karierze w mma?
 
BJJ w obecnej formie na olimpiadzie jest nierealne gdyz dla osob niezorientowanych w grze parterowej jest absolutnie nieczytelne. Po to wlasnie powstal grappling ktory przy odpowiedniej promocji moglby stac sie dyscyplina olimpijska
 
@highlander



popieram w 100%







bjj i grappling mają nikłe szanse na olimpiade. pierwszy jest zbyt zdominowany przez brazylie ,a chyba jeden z wymogów mowi,ze nie moze byc czegos takiego. drugi jest za bardzo podobny do zapasów i też jakies problemy są z tego powodu
 
grappling nie jest bardzo podobny do zapasow: przypomina o wiele bardziej bjj i sf. chyba ze znajdzie sie jakis zapasnik ktory potrafi narzucic swoj styl walki (vide Kamil Mitosek)
 
Niestety wątpie aby klasowi zawodnicy zgodzili się na występ na IO więc miałoby to rangę jak m.in. piłka nożna ( czyli brak większości gwiazd).


Przecież jeżeli MMA miałoby się pojawić na IO to tylko i wyłącznie w odsłonie amatorskiej.
 
Bezsens totalny.



A nawet jesli miałoby być, to wyglądałoby to identycznie jak z boksem czyli amatorskie zawody, więc pewnie bym tego nie oglądał.
 
Back
Top