MMA dla dzieci

Pogawędka ojców o ich dzieciach i zainteresowaniach zawsze mile widziana:) a że jesteśmy na cohones to rozmawiamy o sportach walki a nie o szachach
 
Szkoly lub klasy MMA sa popularne ostatnio[przynajmniej w USA]i czesc z nich prowadzi zajecia dla dzieci.Tiger Shulman[popularna szkola w NY z wieloma lokalizacjami],ktora specjalizuje sie w klasach dla dzieci,zmienila nawet swoj profil z Kickboxing na MMA.Sadzac po popularnosci tych szkol mysle,ze model sie sprawdza.Trend ten pszyszedl z Kaliforni,gdzie MMA bylo na "fali"juz 10 lat temu i z tego co wiem wiekszosc szkol ma klasy dla dzieci.Mysle,ze w tych czasasch dzieciom potszebne sa "organizowane zajecia fizyczne".Jakiekolwiek zajecia,ktore zacheca je do ruchu,cwiczen fizycznych i oderwie je od TV i gier komputerowych jest pozytywne a zajecia MMA odpowiednio prowadzone spelniaja to role.
 
U nas MMA jeszcze raczkuje,więc szybciej sprawdziłby się program Andrzeja Suprona,który proponuje wprowadzenie zapasów do zajęć w-fu w każdej szkole. Byłoby to bardzo dobre rozwiązanie,ponieważ każdy miałby okazje chociaż spróbować na czym to polega,a Ci bardziej zainteresowani mieliby solidny wstęp do treningów MMA,bo jak wiemy zawodnicy którzy zaczynali od zapasów osiągają bardzo dobre rezultaty na ringu czy w oktagonie. Oczywiście ciekawie by było jakby wprowadzili MMA w szkołach,ale to dopiero za kilka lat,ponieważ jest jeszcze zbyt mało osób które mają pojęcie o tej dyscyplinie,a nauczyciel bez wiedzy mógłby bardziej zniechęcić niż zachęcić.
 
Probowalem zarazic swojego syna miloscia do sportow walki, niestety bezskutecznie. Wybral plywanie i taniec. Pocieszam sie, ze Cipek tez zaczynal od plywania a Van Damme od tanca :) Wazne, ze sie rusza i naprawde lubi to co robi.
 
Mma w wydaniu dla dzieci ? dlaczego nie? musi to być na pewno specjalnie podane, ze sztuczkami. Dla rodziców napewno by było bardziej zachęcające gdyby na sali było widać ćwiczące dziewczyny : ) marzy mi się, żeby zamiast faworyzowanej koszykówki i pn na wuefie leciały zapasy, takim tokiem kilkuletnim od podstawówki to było by coś. Ogólnie dzieci to teraz cipki, zwłaszcza chłopcy:-)
 
Każda forma wysiłku w tych czasach jest dobra tym bardziej że dzieciaki od najmłodszych lat siedzą tylko przy kompach i nie są zainteresowane nawet wyjściem na podwórko a co dopiero do ćwiczenia czego kolwiek. A napewno takie zajęcia nie tylko by poprawiły kondycje, ale również chłopcy staliby się bardziej męscy:)
 
Jeśli posiada ktoś podobne filmiki co Ariel to zachęcam do wrzucania ich tutaj. Może niezdecydowanym pomoże podjąć decyzje że warto:)
 
U nas MMA w szkole jest calkowicie nierealne. Nawet zapasy sa malo realne. Na 100% ministerstwo sie nie zgodzi na badz co badz jednak kontuzjogenne sporty w nauczaniu szkolnym, szczegolnie ze godzina wfu jest miedzy matma a przyroda, a prysznica nie ma gdzie wziac.



U mnie w liceum mielismy trenera od kickboxingu, ktoru dawal nam rekawice i kaski i byly sparingi. Potem zapoceni, z czerwonymi ryjami siedzielismy na np. niemieckim ledwo kumajac co sie dzieje. Po roku trener zostal niestety usuniety i za to byl pan od gimnastyki - pirmaidy, wymy, odmyk... kulturalnie, bez przemocy. A zajecia jakiekolwiek uderzane dla klas nizyszch niz gimnazjum ? bez jaj, nikt sie pod tym nie podpisze.



Pewnie, ze fajnie bylo u nas w szkole, mielismy silke, kicka, ale nie wszyscy chcieli sparowac w smierdzacych, zapoconych rekawicach i mokrych kaskach, a dziewczyny w tym czasie niby co mialyby robic ? zumbe ?



Zamiast zapasow lepiej wprowadzic ogolnorozwojowke, trening funkcjonalny, nastawiony na tworzenie bazy pod rozne sporty i korekte postawy u mlodziezy oraz ogolne wzmacnianie. Do tego dla chetnych mozna dodac zajecia przypominajace treningi SW, ale dla innych musi tez byc koszykowka czy pingpong a dla lasek cos co one lubia.



Myslmy realnie, 32 gimbusy nakurwiajace zapasy na zagrzybialej macie ? AJ DONT FINK SO.
 
Hhehe skad ja to znam. Najwiecej czasu mam w pracy :) beka :)


mam dokladnie to samo, zwlaszcza jesli robi sie w IT :)



Co do mojej córki, to non stop cos przywleka ostanio z przedszkola, jak nie karat to kaszel, czekam az bedzie w pelni zdrowa wtedy zabiore ja do Gracie Barra Łódź.



Ciekaw jestem jak jej sie spodoba, w domu energia ja rozpiera.
 
Jakiś czas temu w lokalnej gazecie ukazał się wywiad z instruktorem czegoś tam byłym policjantem, Tytuł "Zadbajmy o nasze dzieci i młodzież". I facet który odpowiadał na pytania zapytany przez redaktora tej gazety o MMA i Krav mage odpowiada:



"To nie są sporty walki, ani sztuki walki (...). Obydwie formuły treningowe nauczane w specjalistyczny sposób dzieci i młodzież prowadzą do wytwarzania u nich agresji, nad reaktywności i braku kontroli nad emocjami w sytuacji zagrożenia"



skróciłem trochę wypowiedz tego pana, ale najważniejsze przepisałem
 
no z zasady u dzieci treningi SW maja spowodowac ( w teorii ) wpojenie dyscypliny , rutyny treningowej, pracy ku rozwojowi, zasad moralnych itp. A na kravce czego sie naucza ? kopa w jaja i chodu.
 
Dlatego zajęcia powinien prowadzić odpowiedni trener, który będzie starał się przekazać coś więcej niż tylko umiejętności na macie. Jeśli trener potrafi to zrobić to nie sądze żeby powodowałoby to podwyższony poziom agresji u dzieci.
 
"Kiedy rok temu wymyśliłam sobie projekt Power Kids nie przypuszczałam że sprawię radość tak wielu ludziom jak i samej sobie.To były piękne i niezapomniane chwile w których wzięło udział 70 dzieciaków z całej Polski.Wiecie jak walczyły ? Jak prawdziwe lwy i tygrysy.To było niesamowite bajkowe i waleczne wydarzenie.Mowa o zawodach Bjj dla dzieci oczywiście Uwielbiam wyzwania ,dlatego postanowiłam że w tym roku zawody te będą jeszcze fajniejsze niż poprzednie.By tak się stało potrzebuję pomocy.Zależy mi na współpracy głównie barterowej ( czyli nie pieniężnej ) Szukam firm .które chętnie podarują upominki dla dzieciaków w zamian za reklamę Może macie jakiś pomysł ,a może sami macie firmę i chętnie pomożecie Jeśli tak piszcie proszę na priv Gb lub moim prywatnym.Będzie mi również miło jak udostępnicie info na swoim profilu ,może ktoś przeczyta i sam pomoże Dzieciaki to nasza wielka przyszłość ,pomóżmy im by ich start w sporty walki był fajniejszy niż nasz
Asia"

970608_710874758946369_806853086_n.jpg


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=710874758946369&set=a.184316701602180.41304.184312841602566&type=1&stream_ref=10
 
"Czas na nową erę sportową dla dzieci ! Bardzo cieszę się że mogę przedstawić



PIERWSZĄ W POLSCE AKADEMIĘ SPORTóW WALKI I GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ DLA DZIECI .



Akademia została stworzona przy współpracy z psychologami oraz naszą przyszłością czyli dziećmi. Akademia jest jedyna w swoim rodzaju i dopracowana w każdym detalu. Lokal , który został na nią wybrany posiada swoją niesamowitą historię , a każdy zakątek kryje niesamowitą przygodę Sala zabaw sportowych jakiej nasze dzieci jeszcze nie widzialy,dwie sale treningowe ,kryjące w sobie różny ciekawy i najnowocześniejszy sprzęt a na nich wiele styli walki i codzienne zajęcia dla dzieci z wadami postawy oraz zajęcia dzieci + rodzice to namiastka tego co u nas zobaczycie !"



10606209_529616153851685_1677032366727238581_n.jpg




https://www.facebook.com/powerkidsakademia/photos/a.529631333850167.1073741828.529489603864340/529616153851685/?type=1
 
warto zapisywać na sporty walki bo nawet jak nie zrobią kariery to będą wiedzieć jakie zasady rządzą w życiu
 
Back
Top