Mirosław Okniński

manfred004

Legacy FC
Flyweight
Zaintrygowany wywiadem z Karolem Matuszczakiem postanowiłem przeczytać coś na temat trenera Mirosława Oknińskiego. Okazało się, że nie ma artykułu na wikipedii , pierwszą stroną w wyszukiwarce jaka się wyświetla jest strona Khalidowa i informacja z listopada 2011 roku. Co jeszcze znajduje się na pierwszej stronie wyszukiwania żal wymieniać. Po dopisaniu "cohones" czy "biografia" sytuacja lepiej nie wygląda. Trener słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, ale wkład w rozwój MMA i BJJ w Polsce warto by było przedstawić. Czy mógłbym prosić o rzetelne podanie informacji na temat trenera? Może nawet uda się stworzyć jakiś artykół na wikipedii:)
 
chcesz tworzyc artykół? serio?



rzetelnych informacji na temat trenera dostaniesz tutaj pelno, enjoy.



#robipopcorn
 
Słyszałem od znajomego kolegi kolegi ze siedział,ale jakby co nie wiesz tego ode mnie...
 
dzięki za sprawdzenie mojej wypowiedzi pod względem ortograficznym(nie wiem dlaczego nie mogę edytować), jak będziesz miał coś do napisania pod względem merytorycznym to proszę się nie krępować;)
 
http://youtu.be/CvVSy5WIqUw?t=3m30s



Tu masz nieco od samego trenera trenerów o jego debiucie w MMA.
 
O więzieniu też słyszałem. Na pewno trenował chyba Antak Chmielewskiego bo kojarze młodego Mirasa z KSW jak stał u niego w narożniku i oczywiście darł pape na Całego :)
 
kiedyś był w audycji u Janisza i Jurasa i tam trochę opowiadał o początkach.
 
No mnie się coś obiło o uszy ale nie pamietam skąd ale jak coś niech ktoś potwierdzi albo zaprzeczy.
 
Zgadza się, mówił w jakimś wywiaddzie. Siedział zdaje się krótko po zmianie ustroju w Polsce.
 
Prawda. Sam przyznał w którymś z wywiadów i tak mniej więcej mówił " Kazali brać sprawy w swoje ręce to i wziąłem" i siedział rok albo cos koło tego
 
nie wyglada, bo jest niezwykle spokojnym czlowiekiem ktorego zlosc nigdy nie dopada oraz potrafi zadbac o zdrowie swojej skory jak nikt inny.



ja myslalem, ze ten temat to na zwale czy cos. nie ma innych trenerow badz osob w polskim MMA ktorych mozna opisac na wikipedii?
 
W 1985 odbywał misje dyplomatyczną na Kubie, a z racji że był podwójnym agentem to przy okazji miał za zadanie zabić Fidela Castro. Do dziś głosy co do tego czy to się udało są podzielone. Niektórzy nawet twierdzą, że zamach się udał, a miejsce dyktatora zajął sam Okniński.
 
Podobno poddał Ricksona Gracie anakondą gdzieś tam w Brazylii. Nie wiem ile w tym prawdy.
 
Podobno filmy z Yuri Boyka są właśnie kręcone na podstawie epizodu Mirasa w więzieniu.
 
Zdecydowanie popieram tę inicjatywę. Mirek ma swoje dziwne poglądy na różne sprawy, ale zasług nikt mu nie odbierze. Zrobił wiele dla polskiego MMA, a zaczął kiedy większość tego form była w wieku komunijnym.
 
To idzie w kierunku "tanio skory nie sprzedam". Moim założeniem było stworzenie zbioru informacji o tej barwnej postaci. Pierwsze wrażenie jakie sprawia to "ewidentny dres", ale z drugiej strony na na koncie największa ilość gal w Polsce. Wiadomo jeszcze ze trenował Pudziana h pana n, a z drugiej strony ma wielu świetnych zawodników z Jotko na czele. Plecieco mu ślina na język przyniesie, a mimo to zawodnicy na jego gale są umówieni "na słowo" co świadczy o jego dużym autorytecie. Jeszcze ten wywiad z trenerem Karolem Matuszczakiem który gloryfikował jego umiejętności i wkład w BJJ w Polsce. Jeszcze jest wiele pewnie takich sprzeczności o których nie wiem, a o których chciałbym się dowiedzieć o tej postaci:-)
 
Back
Top