Mirko Crocop Filipovic wraca do korzeni!

Sebbeks

Legacy FC
Bantamweight
Mirko "Cro Cop" Filipovic wraca do korzeni czyli K-1! Tę sensacyjną wiadomość jako pewnik podają chorwackie media. Najpopularniejszy zawodnik sportów walki z tego kraju i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci MMA na świecie, wystąpi po blisko 12-stu latach na krajowym ringu. Stanie się to w kwietniu 2012 roku w rodzinnym Zagrzebiu na gali K-1 Final Fight.

Mirko Filipovic to postać obecna na wiodących arenach K-1 i MMA od lat 90-tych ubiegłego stulecia. Najwieksze triumfy świecił zarówno walcząc z najlepszymi zawodnikami tej pierwszej formuły jak też i w Pride gdzie pokonał wielu świetnych fighterów jak Wanderlei Silva czy Josh Barnett. Po przejściu do UFC nie potrafił już jednak nawiązać do tamtych czasów i z czołówką wagi ciężkiej przegrał większość kluczowych walk. Ostatnia porażka z Royem Nelsonem przelała czarę goryczy i po raz kolejny Mirko zapowiedział koniec kariery w MMA.

Powodem jego słabszej formy niewątpliwie były kontuzje z jakimi borykał się chorwacki wojownik. Kolejną z wielu Mirko przeszedł m.in w tygodniu po walce z Royem Nelsonem. Okazało się, że zawodnik do walki wychodził pod poważną groźbą utraty części sprawności i tuż po walce trafił natychmiast na stół operacyjny. Mimo to nie poddaje się i chce szybko wrócić na arenę."To wydarzenie zostało już zaplanowane na grudzień, ale z powodu kontuzji i operacji, trzeba było odłożyć. Cieszę się, że społeczeństwo może zobaczyć, jak 10-go marca występuję w hali Arena w Zagrzebiu. Będziemy pracować nad prawdziwym spektaklem walki, który oprócz moich zmagań zobaczą i innych czołowych fighterów na świecie, wielkie nazwiska i wielki Kickboxing" - powiedział Cro Cop o tym wydarzeniu.

źródło: fightsport.pl

stasinek34

PRIDE FC
Lightweight
To mnie zaskoczyłeś. Co prawda sądzę, że, ewentualne, regularne starty mają sens tylko z powodów finansowych, to mógłby z pewnością pożegnać się z kibicami w taki właśnie sposób.

Sebbeks

Legacy FC
Bantamweight
Sam byłem zaskoczony. Mam nadzieje, że będzie lepiej sobie poradzi teraz w walce K-1 niż w MMA. Chociaż według mnie brakuje mu troche agresji w walkach.

sosa

Brutaal
Bantamweight
Coś czuje ,że to będzie jego pożegnanie z zawodową karierą, taka ostatnia walka u siebie, w formule w której zaczynał.

Tylko kim będzie jego przeciwnik?

Bajuchna

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Mega news! :D będzie dobrze, też uważam, że trochę za spokojny był w tych walkach no ale może tak miało być :) Świetna informacja!

Kukul24

Legacy FC
Middleweight
Kto wie HW w K1 jest słabiutkie tak jak w boksie więc może jakieś szanse by wrócić do czołówki ma...

gabri2907

Oplot Challenge
Featherweight
war Crocop war!! oglądając jego ostatnią walke miałem to ziarenko nadzieji ze jeszcze go zobacze na ringu, jednak :D wiara czyni cuda, legenda nie gasnie nigdy :D tak btw można bedzie obejrzec transmisje tej gali K-1?

HubiSSJ3

UFC
Heavyweight
Gabri

Ta gala ma być w marcu , a Ty już chcesz wiedzieć gdzie sie to oglądnie? Cierpliwości ;)

Be eS

Maximum FC
Middleweight
@ Tens

Dokładnie to samo pomyślałem.

Może legenda nie gaśnie nigdy, ale za to tej legendzie z roku na rok częściej gaśnie światło. Walki z udziałem Fedora czy Cro Copa interesują mnie już tylko z powodów sentymentalnych. Ze sportowego punktu widzenia są już tylko tłem.