Metamoris 4

gif od Benoita (thnx !)



http://giant.gfycat.com/NeatAdvancedIcefish.gif



NeatAdvancedIcefish.gif
 
15 minut prawie mistrz przewalczyl? :O kurwa to teraz widać jak poprawił parter, a barnett to jest przekot
 
Mówiłem, że walka Warmastera bedzie bliska remisu i Josh może coś wyciągnąć. Czekam na powrót do Oktagonu. Mistrz też dobrze. Można gdzieś te walki obejrzeć? Voranek, Puczi?
 
Po co Chaelowi było to kulanie w czysto chwytowej walce ;-) Nie spodziewałem się by był w stanie jakkolwiek poddać Galvao. Brakowało mi jego GnP tak patrząc, gdy siedział w gardzie i nic nie mógł zrobić ;-)



Patrząc na tą pozycję (stosunkowo dawno nie oglądałem grapplingu i BJJ) to rozumowanie pozycji Chaela jako "dominującej" u sędziów musi się brać po prostu z pozycji misjonarskiej ;-) W tym ułożeniu ciężko uznać by to kobieta odwalała główną pracę i miała władzę nad nami :-D W samym BJJ jednak z gardy można wręcz po prostu więcej, dlatego ten sport w swej bazowej postaci kojarzy mi się głównie z obronną sztuką walki niż tym, że została stworzona do siania agresji wobec innych ;-) Oczywiście zupełnie inne wrażenie robi BJJ w stylu obalenie i pójście po rękę/nogę czy jakieś duszenie z góry.
 
Chael bardzo ostrożnie podszedł i chyba bardziej na defensywe postawił, aby przeżyć te 20 minut i całkiem nieźle mu to szło. Natomiast w typowaniu walki Josha pisałem, że ten ułomkiem w parterze nie jest i że moze coś wyciągnąć. Warmaster jest kotem, a wygląda jakby tylko leżał na kanapie, a nie na macie.
 
Barnett ma sylwetkę wypisz wymaluj Bonus BGC co jak widac nic nie znaczy
 
Barnett ma sylwetke jaką ma a do pieca ładuje zajebiście. Każdy co z nim walczył mówi że ma siły w pi*du i co z walką z Listerem było widać.
 
Czy ktoś może w skrócie przybliżyć czym to Metamoris jest? (nie znam dobrze ang). To profesjonalna liga wszelkiej maści chwytaczy? Startują tam zapaśnicy, bijowcy?
 
To federacja w której walki odbywają się w BJJ/grapplingu. Jest tylko jedna 20-minutowa runda, nie ma sedziów i punktów. Wygrac mozna tylko przez poddanie przeciwnika. Twórcą jest Ralek Gracie.
 
Dzięki bardzo. A grappling to nie głównie bjj? ;) Teraz zobaczyłem, że bardzo dużo walk jest na yt.







Dobrze mi się kojarzy, że przed Metamoris była "Professional Submission League" ? Oglądałem niedawno własnie walkę Coutura z Jacare Souzą...Padł remis, ale walka jak widać bez limitu wagowego. Randy z pewnością był o wiele cięższy.







Swoją drogą bardzo mi się Metamoris podobało.
 
Lister bezradny, totalna dominacja, brawa dla Josha. Zawsze twierdziłem, że Barnett ma cholernie niedoceniany parter. Sonnen i tak długo wytrzymał z Galvao, spodziewałem się szybkiej pacyfikacji a Chael nawet nieźle sobie radził do czasu...
 
Nadrobiłem kilka starć i tak,



Sonnen/Galvao - respekt dla Oregon Gangsta, biały pas wytrzymał 15 minut z mistrzem IBJJF i ADCC, dopóki był z góry i jakoś tam kontrolował pozycje Galvao dawał radę, gdy oddał plecy było już po zawodach



Barnett/Lister - nie wiem czy to tylko moje odczucie ale zupełnie nie podobało mi się to starcie, de facto BJJ vs catch Wrestling, Barnett twardo w butach, widać że się nie ślizgał, cięższy o 16 kg a wydawało się że ze 3x tyle, nigdy nie widziałem Listera tak zdominowanego, nikt go nie poddał od niebieskiego pasa, przez 16 lat, szkoda że passa został przerwana w taki sposób.



Tonon/Dale - czyli nie wieżyłem w australisjką szkołe i się nie pomyliłem, Tonon świetna gilotyna SOTN.



Ogólnie widać że Metamoris przez swoje zasady (20min, sub only, bez pkt) jest raczej mało ekscytujące, bardziej dla masochistów BJJ którzy podniecają sie dochodzeniem do pozycji przez 5 minut, gdybym nawet zarwał nockę zdążyłbym usnąć 15 razy przed końcem mimo tego że mnie to kręci.
 
Ja nawet podczas UFC zasypiam ale wyczekiwanie na Sonnena kazało czuwac. Mimo, że była to moja pierwsza taka obejrzana gala i to, że trenuję i preferuję stójkę, to nawet spodobały mi się takie typowo grapplerskie zawody. Dla mnie najlepsza walka to Magalhaes-Cornelius lecz to co wyprawiał Glover też było super.
 
Back
Top