Medaliści Olimpijscy w MMA

amator

BAMMA
Bantamweight
Ilu jest zawodników MMA, którzy zdobyli medal olimpijski ???. Mogą być zawodnicy którzy juz niewalcza i tacy którzy nadal sa aktwyni na rynku MMA. Zróbmy liste :-). ( tylko niewpisywac, zawodników którzy brali udzial w olimpiadzie i nic niezdobyli )







Andrzej Wroński - 2 x złoty medal - zapasy styl klasyczny - MMA 0-1



Paweł Nastula - 1 x złoty medal - judo - MMA 4-4



Satoshi Ishii - 1 x zloty medal - judo - MMA 4-2-1



Karam Gaber - 1 x zloty medal 1 x srebrny medal - zapasy styl klasyczny- MMA 0-1



itd ......
 
Sara McMann srebrna medalistka z Aten w kategorii 63 kg -MMA 6-0



Rulon E. Gardner dwukrotny olimpijczyk,złoto w Sydney 130 kg i brąz w Atenach 120 kg-MMA 1-0
 
Ronda Rousey - 1 x brązowy medal w judo (MMA 5-0)



Matt Lindland - 1 x srebrny medal w zapasach (MMA 22-9)



Hidehiko Yoshida - 1 x złoty medal w judo (MMA 9-8)



Rulon Gardner - 1 x złoty medal, 1 x brązowy medal w zapasach (MMA 1-0)



Katsuhiko Nagata - 1 x srebrny medal w zapasach (MMA 6-7-2)



Makoto Takimoto - 1 x złoty medal w judo (MMA 6-5)



Kevin Jackson - 1 x złoty medal w zapasach (MMA 4-2)



Kim Min-Soo - 1 x srebrny medal w judo (MMA 3-7)



Naoya Ogawa - 1 x srebrny medal w judo (MMA 7-2)
 
Sara McMann - srebro w zapasach w Atenach (MMA 6-0)



Randi Miller - brąz w zapasach w Pekinie (MMA 1-0)



Stephen Abas - srebro w zapasach w Atenach (MMA 3-0)



Ray Mercer - złoto w boksie w Seulu (MMA 1-0) :)
 
Skrzypaszek też miał medal w Barcelonie jeżdżąc/skacząc na koniu. Może mu pozwolą rozpocząć treningi w klatce siedząc na Alim? Tylko boję się, że może chcieć przeskoczyć ogrodzenie podrywając Holendra w górę, a nie walczyć...



To tak ironicznie, temat ciekawy, interesujący, a tu padają nazwiska medalistów nie mających nic wspólnego z MMA;)
 
Venom - jak przedstawiają się szanse medalisty olimpijskiego w zaspasach w stylu klasycznym na zrobienie kariery w amerykańskim MMA? Chodzi mi o to, czy olimpijskie zapasy (w tej formule) cieszą się na tyle wysokim zainteresowaniem (głównie wśród fanów mma), by medalista mógł liczyć na poważniejsze/korzystniejsze traktowanie finansowe, promocyjne, służbowe itd. niż inni zawodnicy.
 
Same zapasy w stylach olimpijskich cieszą się raczej znikomym zainteresowaniem, ale za to starty Amerykanów na igrzyskach w telewizji ogląda codziennie ponad 20 mln ludzi. Henry Cejudo po medalu w Pekinie stał się wielką gwiazdą i jakby wtedy zdecydował się na przejście do MMA na pewno miałby na starcie spory kapitał.
 
Niejasno się wyraziłem - chodziło mi o zawodników spoza USA. Zdaję sobie sprawę, że amerykański olimpijczyk cieszy się wysokim zainteresowaniem, zapewne podobnym jak u nas, zwłaszcza, że to zapasy.



Swoją drogą ciekawe jaki by był odbiór społeczny (Kowalskich) występów Damiana na KSW, albo inaczej - jakie zainteresowanie by był w stanie nakręcić.
 
Bax,szczerze...o medalu Tracza z Atlanty pamiętają głównie hardkorowcy. O medalach Wolnego, Wrońskiego i Zawadzkiego już więcej. Syndrom zwycięzcy ma spore znaczenie w takich kwestiach jak i kreowania wizerunku. Brąz Damianowi nie pomaga, choć pewnie pareset tysięcy osób więcej go dzięki temu by kojarzyło, ale ciężko mi sobie wyobrazić by nagle miał wzbudzić wielksą sensację jakby wystartował w KSW...



Damiana może ratować fakt, że na tej Olimpiadzie to nasz jedyny medal w zapasach, więc może łatwiej zostanie zapamiętamy...no i jeszcze po takiej przerwie czasowej.
 
Za 8 lat nikt nie będzie niestety pamiętał o Damianie, jeżeli nic nie zdobędzie w Brazylii. Ale w tej chwili jego nazwisko zna z pół Polski. Wiadomo, że jakby Damian zdecydował się na przejście do mma w wieku Wrońskiego, to jego nazwisko nie będzie wiele znaczyć, ale w tej chwili debiut w KSW odbiłby się - myślę - szerokim echem. Pytanie, czy ludzie by chcieli to oglądać (nie mówię o hardkorowcach).
 
Pytanie, czy ludzie by chcieli to oglądać (nie mówię o hardkorowcach).


K&L już wiedzą jak wypromować taką postać:) mieli by pole do popisu w trailerach :] Na tej samej gali Wolak (ktorego popularnosc tu w srodowisku jest wieksza niz w rzeczywistosci - pytam sie roznych osob i jeszcze nie trafilem na taka ktora zna Wolaka) i dobry event bedzie
 
Jeśli KSW chciało by postawić na Janikowskiego to tylko teraz póki jest i jeszcze przez jakis okres bedzie głośno onim czy to w necie czy w telewizji :-)
 
Ale to musieliby wyłożyć bardzo konkretną kasę. Damian ma jeszcze sporo do udowodnienia w zapasach, to raz. Pomijając przyczyny ambicjonalne, to teraz jest znany, ale złoto za 4 lata może z niego zrobić wielką gwiazdę i np. sportowca roku. Wtedy i na nim będzie można więcej zarobić, i on będzie mógł liczyć na o wiele, wiele wyższą gażę. Może nie taką, jak Mamed czy Pudziao, ale może taką jak Błachowicz? (nie znam tych kwot, chodzi mi o odzwierciedlenie wartości dla organizacji).
 
Myśle że Janikowski gdyby zaczoł walczyć zawodowo w MMA to powinien celować w UFC i olać KSW w UFC czeka go realna kasa nie ochłapy.
 
Poza paroma wyjątkami amerykańskimi wydaje mi się, że jednak na UFC trzeba sobie zasłużyć trochę bardziej. Palacio też obijał się po Europie, robionego z niego fenomena, a w Stanach zawalczył najpierw w Strikeforce...no i się nie popisał.
 
Nie popisał się w strikeforce ale z kim walczył?



Po za tym Palacio był już dosyć stary a i tak dostał się na MC dużej gali w 4 walce.



A Janikowski może zrobić spory progres i pewnie bez większych problemów dojść do gaży 20 + 20 myśle że w 2 lata jest do zrobienia.
 
Życzę mu jak najlepiej, ale zobaczymy...Palacio zawalczyl tak jak Lombard, choc obaj mieli dynamicznie wejsc w rynek amerykanski, spalili się czy ktoś im nie pozwalał błysnąć...nie wiem. W każdym razie tak nie wychodzi "fighter" do walki.



PS: Ktoś wie co z zapowiedziami GSP do wystartowania w zapasach na Olimpiadzie?;] Askren chyba tez mial probowac...
 
Hehe, nie tyle PR co zwykłe pie****nie :P



Przecież on nie jest głupi i wie, że Dana go nie puści na taką imprezę. Poza tym zapasy olimpijskie różnią się deko od zapasów w mma i GSP, który przecież z zapasów się nie wywodzi, mógłby sobie nie poradzić. Podobnie sądzę o innych zawodnikach mma w 'bazowych' sportach - JDS pewnie dostawałby baty w boksie, a Pająk w K1.



I jeszcze jedno - zawsze istnieje ryzyko kontuzji, a także ryzyko kompromitacji, które to by raczej nie pomogłby Żorżowi w dalszej karierze.
 
bax trudno mi sobie wyobrazić zapaśnika z innego kraju niż USA, który zrobiłby takie wrażenie na Amerykanach, by jego przejście do MMA było wielkim wydarzeniem i wiązałaby się z jakimś wymiernym kapitałem dla tego zawodnika. Musiałaby być to legenda na miarę Karelina.
 
Jak narazie lista wygląda tak :

Andrzej Wroński - 2 x złoty medal - zapasy - MMA 0-1
Karam Gaber - 1 x zloty medal 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 0-1
Rulon E. Gardner - 1 x złoty i 1 brązowy medal - zapasy - MMA 1-0
Kevin Jackson - 1 x złoty medal - zapasy - MMA 4-2
Istvan Majoros - 1 x złoty medal - zapasy - MMA 0-1
Matt Lindlan - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 22-9
Katsuhiko Nagata - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 6-7-2
Sara McMAnn - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 6-0
Yoel Romero Palacio - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 4-1
Stephen Abas - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 3-0
Eldari Kurtanidze - 2 x brązowy medal - zapasy - MMA 0-1
Randi Miller - 1 x brązowy medal - zapasy - MMA 1-0

Hidehiko Yoshida - 1 x złoty medal - judo - MMA 9-2
Makoto Takimoto - 1 x złoty medal - judo - MMA 6-5
Paweł Nastula - 1 x złoty medal - judo - MMA 4-4
Satoshi Ishii - 1 x zloty medal - judo - MMA 4-2-1
Hiroshi Izumi - 1 x srebrny medal - judo - MMA 4-2
Kim Min-Soo - 1 x srebrny medal - judo - MMA 3-7
Naoya Ogawa - 1 x srebrny medal - judo - MMA 7-2
Jung Bu Kyung - 1 x srebrny medal - judo - MMA 0-4
Ronda Rousey - 1 x brązowy medal - judo - MMA 5-0

Ray Mercer - 1 x złoty medal - boks - MMA 1-0
 
Back
Top