Medaliści Olimpijscy w MMA

amator

BAMMA
Bantamweight
Ilu jest zawodników MMA, którzy zdobyli medal olimpijski ???. Mogą być zawodnicy którzy juz niewalcza i tacy którzy nadal sa aktwyni na rynku MMA. Zróbmy liste :-). ( tylko niewpisywac, zawodników którzy brali udzial w olimpiadzie i nic niezdobyli )Andrzej Wroński - 2 x złoty medal - zapasy styl klasyczny - MMA 0-1Paweł Nastula - 1 x złoty medal - judo - MMA 4-4Satoshi Ishii - 1 x zloty medal - judo - MMA 4-2-1Karam Gaber - 1 x zloty medal 1 x srebrny medal - zapasy styl klasyczny- MMA 0-1itd ......
 

HeLLRaiseRR666

Bellator
Lightweight
Sara McMann srebrna medalistka z Aten w kategorii 63 kg -MMA 6-0Rulon E. Gardner dwukrotny olimpijczyk,złoto w Sydney 130 kg i brąz w Atenach 120 kg-MMA 1-0
 

Cactus

Moderator
Cohones
Ronda Rousey - 1 x brązowy medal w judo (MMA 5-0)Matt Lindland - 1 x srebrny medal w zapasach (MMA 22-9)Hidehiko Yoshida - 1 x złoty medal w judo (MMA 9-8)Rulon Gardner - 1 x złoty medal, 1 x brązowy medal w zapasach (MMA 1-0)Katsuhiko Nagata - 1 x srebrny medal w zapasach (MMA 6-7-2)Makoto Takimoto - 1 x złoty medal w judo (MMA 6-5)Kevin Jackson - 1 x złoty medal w zapasach (MMA 4-2)Kim Min-Soo - 1 x srebrny medal w judo (MMA 3-7)Naoya Ogawa - 1 x srebrny medal w judo (MMA 7-2)
 
Sara McMann - srebro w zapasach w Atenach (MMA 6-0)Randi Miller - brąz w zapasach w Pekinie (MMA 1-0)Stephen Abas - srebro w zapasach w Atenach (MMA 3-0)Ray Mercer - złoto w boksie w Seulu (MMA 1-0) :)
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Skrzypaszek też miał medal w Barcelonie jeżdżąc/skacząc na koniu. Może mu pozwolą rozpocząć treningi w klatce siedząc na Alim? Tylko boję się, że może chcieć przeskoczyć ogrodzenie podrywając Holendra w górę, a nie walczyć...To tak ironicznie, temat ciekawy, interesujący, a tu padają nazwiska medalistów nie mających nic wspólnego z MMA;)
 

bax

Maximum FC
Featherweight
Venom - jak przedstawiają się szanse medalisty olimpijskiego w zaspasach w stylu klasycznym na zrobienie kariery w amerykańskim MMA? Chodzi mi o to, czy olimpijskie zapasy (w tej formule) cieszą się na tyle wysokim zainteresowaniem (głównie wśród fanów mma), by medalista mógł liczyć na poważniejsze/korzystniejsze traktowanie finansowe, promocyjne, służbowe itd. niż inni zawodnicy.
 
Same zapasy w stylach olimpijskich cieszą się raczej znikomym zainteresowaniem, ale za to starty Amerykanów na igrzyskach w telewizji ogląda codziennie ponad 20 mln ludzi. Henry Cejudo po medalu w Pekinie stał się wielką gwiazdą i jakby wtedy zdecydował się na przejście do MMA na pewno miałby na starcie spory kapitał.
 

bax

Maximum FC
Featherweight
Niejasno się wyraziłem - chodziło mi o zawodników spoza USA. Zdaję sobie sprawę, że amerykański olimpijczyk cieszy się wysokim zainteresowaniem, zapewne podobnym jak u nas, zwłaszcza, że to zapasy.Swoją drogą ciekawe jaki by był odbiór społeczny (Kowalskich) występów Damiana na KSW, albo inaczej - jakie zainteresowanie by był w stanie nakręcić.
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Bax,szczerze...o medalu Tracza z Atlanty pamiętają głównie hardkorowcy. O medalach Wolnego, Wrońskiego i Zawadzkiego już więcej. Syndrom zwycięzcy ma spore znaczenie w takich kwestiach jak i kreowania wizerunku. Brąz Damianowi nie pomaga, choć pewnie pareset tysięcy osób więcej go dzięki temu by kojarzyło, ale ciężko mi sobie wyobrazić by nagle miał wzbudzić wielksą sensację jakby wystartował w KSW...Damiana może ratować fakt, że na tej Olimpiadzie to nasz jedyny medal w zapasach, więc może łatwiej zostanie zapamiętamy...no i jeszcze po takiej przerwie czasowej.
 

bax

Maximum FC
Featherweight
Za 8 lat nikt nie będzie niestety pamiętał o Damianie, jeżeli nic nie zdobędzie w Brazylii. Ale w tej chwili jego nazwisko zna z pół Polski. Wiadomo, że jakby Damian zdecydował się na przejście do mma w wieku Wrońskiego, to jego nazwisko nie będzie wiele znaczyć, ale w tej chwili debiut w KSW odbiłby się - myślę - szerokim echem. Pytanie, czy ludzie by chcieli to oglądać (nie mówię o hardkorowcach).
 

Yagiel

UFC
Featherweight
Pytanie, czy ludzie by chcieli to oglądać (nie mówię o hardkorowcach).


K&L już wiedzą jak wypromować taką postać:) mieli by pole do popisu w trailerach :] Na tej samej gali Wolak (ktorego popularnosc tu w srodowisku jest wieksza niz w rzeczywistosci - pytam sie roznych osob i jeszcze nie trafilem na taka ktora zna Wolaka) i dobry event bedzie
 

amator

BAMMA
Bantamweight
Jeśli KSW chciało by postawić na Janikowskiego to tylko teraz póki jest i jeszcze przez jakis okres bedzie głośno onim czy to w necie czy w telewizji :-)
 

bax

Maximum FC
Featherweight
Ale to musieliby wyłożyć bardzo konkretną kasę. Damian ma jeszcze sporo do udowodnienia w zapasach, to raz. Pomijając przyczyny ambicjonalne, to teraz jest znany, ale złoto za 4 lata może z niego zrobić wielką gwiazdę i np. sportowca roku. Wtedy i na nim będzie można więcej zarobić, i on będzie mógł liczyć na o wiele, wiele wyższą gażę. Może nie taką, jak Mamed czy Pudziao, ale może taką jak Błachowicz? (nie znam tych kwot, chodzi mi o odzwierciedlenie wartości dla organizacji).
 

Kukul24

EFC Africa
Light Heavyweight
Myśle że Janikowski gdyby zaczoł walczyć zawodowo w MMA to powinien celować w UFC i olać KSW w UFC czeka go realna kasa nie ochłapy.
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Poza paroma wyjątkami amerykańskimi wydaje mi się, że jednak na UFC trzeba sobie zasłużyć trochę bardziej. Palacio też obijał się po Europie, robionego z niego fenomena, a w Stanach zawalczył najpierw w Strikeforce...no i się nie popisał.
 

Kukul24

EFC Africa
Light Heavyweight
Nie popisał się w strikeforce ale z kim walczył?Po za tym Palacio był już dosyć stary a i tak dostał się na MC dużej gali w 4 walce.A Janikowski może zrobić spory progres i pewnie bez większych problemów dojść do gaży 20 + 20 myśle że w 2 lata jest do zrobienia.
 

Born2kill

UFC
Heavyweight
Życzę mu jak najlepiej, ale zobaczymy...Palacio zawalczyl tak jak Lombard, choc obaj mieli dynamicznie wejsc w rynek amerykanski, spalili się czy ktoś im nie pozwalał błysnąć...nie wiem. W każdym razie tak nie wychodzi "fighter" do walki.PS: Ktoś wie co z zapowiedziami GSP do wystartowania w zapasach na Olimpiadzie?;] Askren chyba tez mial probowac...
 

bax

Maximum FC
Featherweight
Hehe, nie tyle PR co zwykłe pie****nie :PPrzecież on nie jest głupi i wie, że Dana go nie puści na taką imprezę. Poza tym zapasy olimpijskie różnią się deko od zapasów w mma i GSP, który przecież z zapasów się nie wywodzi, mógłby sobie nie poradzić. Podobnie sądzę o innych zawodnikach mma w 'bazowych' sportach - JDS pewnie dostawałby baty w boksie, a Pająk w K1.I jeszcze jedno - zawsze istnieje ryzyko kontuzji, a także ryzyko kompromitacji, które to by raczej nie pomogłby Żorżowi w dalszej karierze.
 
bax trudno mi sobie wyobrazić zapaśnika z innego kraju niż USA, który zrobiłby takie wrażenie na Amerykanach, by jego przejście do MMA było wielkim wydarzeniem i wiązałaby się z jakimś wymiernym kapitałem dla tego zawodnika. Musiałaby być to legenda na miarę Karelina.
 

amator

BAMMA
Bantamweight
Jak narazie lista wygląda tak :

Andrzej Wroński - 2 x złoty medal - zapasy - MMA 0-1
Karam Gaber - 1 x zloty medal 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 0-1
Rulon E. Gardner - 1 x złoty i 1 brązowy medal - zapasy - MMA 1-0
Kevin Jackson - 1 x złoty medal - zapasy - MMA 4-2
Istvan Majoros - 1 x złoty medal - zapasy - MMA 0-1
Matt Lindlan - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 22-9
Katsuhiko Nagata - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 6-7-2
Sara McMAnn - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 6-0
Yoel Romero Palacio - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 4-1
Stephen Abas - 1 x srebrny medal - zapasy - MMA 3-0
Eldari Kurtanidze - 2 x brązowy medal - zapasy - MMA 0-1
Randi Miller - 1 x brązowy medal - zapasy - MMA 1-0

Hidehiko Yoshida - 1 x złoty medal - judo - MMA 9-2
Makoto Takimoto - 1 x złoty medal - judo - MMA 6-5
Paweł Nastula - 1 x złoty medal - judo - MMA 4-4
Satoshi Ishii - 1 x zloty medal - judo - MMA 4-2-1
Hiroshi Izumi - 1 x srebrny medal - judo - MMA 4-2
Kim Min-Soo - 1 x srebrny medal - judo - MMA 3-7
Naoya Ogawa - 1 x srebrny medal - judo - MMA 7-2
Jung Bu Kyung - 1 x srebrny medal - judo - MMA 0-4
Ronda Rousey - 1 x brązowy medal - judo - MMA 5-0

Ray Mercer - 1 x złoty medal - boks - MMA 1-0
 
Top