Makrocykl treningowy MMA

Uefo

Maximum FC
Bantamweight
Wiem Panowie, że wielu z was trenuje. Ja mam za zadanie na studiach przynieść makrocykl z dowolnej dyscypliny sportowej i oczywiście pomyślałem, że MMA będzie najciekawsze. Stąd moja prośba do was : może ktoś dostał od trenera taki plan roczny, lub chociaż miesięczny odnośnie tego co, jak i kiedy będzie trenowane. Jeśli tak, to byłbym bardzo wdzięczny jeśli taka osoba podzieliła się tym ze mną, bo bardzo ułatwiło by mi to robotę. Ewentualnie czy komuś mniej więcej chciało by się rozpisać taką treningówkę, powiedzmy na zasadzie "miesiąc przed walką" ?
 
Nie kumam za bardzo pytania. Co i kiedy będzie trenowane? To zależy od tego w jakim aspekcie czujesz sie silniejszy a w jakim słabszy. Jeżeli masz lepszą stójkę, to więcej czasu poświęcasz nad szlifowaniem parteru i odwrotnie.
Co do samego cyklu, to najpierw budujesz siłę (w tym sile maksymalną), potem siłę eksplozywną, na koniec kondycja i regenerecja.
Na miesiąc przed walką pracujesz nad wydolnością i szybkością. Trenujesz intensywniej, ale z mniejszą objętością, a same treningi jak i sparingi z czasem muszą być maksymalnie zbliżone do warunków panujących podczas walki. Regeneracja, większa ilośc snu, dieta z posiłków lekkostrawnych. Ostateczne zbijanie wagi, nastawienie psychiczne i jestes ready :)

Co do rozpisywania (co ile dni powinno zając), to nie ma odgórnej reguły. Wszystko jest sprawą indywidualną i zależy od danej osoby, a także od priorytetów które sobie wyznaczyła.
 
To może źle pytanie zadałem, ale i tak dzięki Sonny za odpowiedź "z grubsza". Chodzi o całoroczny cykl przygotowań zawodnika, co trenuje w danym miesiącu, kiedy odpoczywa itp. Wiesz, to na studia, więc może być trochę "fikcji" i tu nie mam żadnego określonego zawodnika (stójkowicz, parterowiec itp), więc można sobie zmyślać. Powiedzmy, że to ma być cykl dla 18latka, który toczy przez rok jedną walkę amatorską (powiedzmy w kwietniu) i bierze udział w zawodach amatorskich (powiedzmy we wrzesniu).
 
może Ci się przyda:
http://www.bjjeasteurope.com/2012/05/how-to-train-for-competition-8-weeks.html niby nie mma ale mniej więcej coś tam masz
 
O bardzo fajne ;) Szkoda, że po angielsku, ale przyda się. Myślę, że zrobie taki zlepek tego wszystkiego co tu zbiorę :P
 
to stary mail którego uzywałem kilka lat temu , obecnie posiadam maila z imienia i nazwiska a niekoniecznie chciałbym go tutaj ujawniac :)



Sam się dziwie jak mogłem wpaść na taki pomysł kilka dobrych lat temu (od 12 do ok 16 roku życia to był moj mail ) xD



Pozdro:)
 
My wiemy jak wpadles



i12741_Winiewskinaplay.jpg
 
Back
Top