Lego - po prostu klocki

Duch był świetną figurką, tak jak kościotrup. Za małolata, ani mnie ani rodziców nie było stać na większe zestawy, na średnie też jakoś nie bardzo. Miałem raczej takie do 100 zł.
Katalogi to przeglądałem setki razy, do dziś je biorę jak przechodzę obok sklepów lego.

Najbardziej lubiłem piratów i city. Technicsa nieznosze , trudno z niego złożyć coś poza ustalonym schematem.

@kapusta - miałem taką łódz podwodną
@Gaara - te tory można jakoś rozbudowywać ?
@spa - Scooby świetna seria, sam bym kupił

@MMAkłowicz
Seria kosmiczna też miała kilka "must have"
latest

megacore.jpg


Co do piratów, to można dostać w sklepach bo byłą reedycja w zeszłym roku
s5kcwqlkbwq0udrjehym.png


Jakbym był teraz dzieckiem to bym pewnie śnił o tym zestawie - 1600 PLN

1514433781387180872.jpg
 
Z Technic miałem napewno te 3
8824-1.jpg

8830-1.jpg

8825-1.jpg


A chciałem jeszcze mieć
8880-1.jpg

8838-1.jpg


Ze zwykłego pamiętam zakup w Pewexie tegoż o to monstrum:
6989-1.jpg


Co to były za czasy.
 
Oprócz wspomnianego statku pirackiego ja marzyłem o zamku z 1992 roku. Człowiek chodził do Pewexu chociaż popatrzeć na te zestawy :shy:
51p-xDxuywL.jpg
 
Tyyy, zajefajny zestawik!
EDIT:
ten robot to porownawczo, cora jeszcze za mala jest... Ale wiesz ja jestem niespelniony ociec, nie mam syna (JESZCZE!), tylko cory...
 
Ja się właśnie usprawiedliwiam, że wszystkie zestawy jakie kupie, to będą dla syna. :boystop: Ja się nimi nie będę bawił :boystop:
 
Proszę moderacje o zamknięcie tematu bo przestaje racjonalnie myśleć i zaraz zacznę spełniać marzenia z dzieciństwa.Przy okazji każdy kto wybiera się na zlot jest proszony o zabranie jednego ulubionego ludzika w celu wymiany,przy kolejnym zlocie oczywiście oddajemy.

Temat roku!
 
co do lego.com - jest tam najtaniej ( w bardzo wielu przypadkach, albo ceny jak w Polsce) różnica polega na punktach, które dają zniżki później ( + małych gratisach do zestawów (figurki , itp) .

Earn 1 VIP Point for every 4 zl you spend online or at the LEGO® Store. Once you reach 100 VIP Points, you will receive a 20 zl reward!

Kupując zestaw za 400 zł dostajemy 20 zł zniżki
 
co do lego.com - jest tam najtaniej ( w bardzo wielu przypadkach, albo ceny jak w Polsce) różnica polega na punktach, które dają zniżki później ( + małych gratisach do zestawów (figurki , itp) .

Earn 1 VIP Point for every 4 zl you spend online or at the LEGO® Store. Once you reach 100 VIP Points, you will receive a 20 zl reward!

Kupując zestaw za 400 zł dostajemy 20 zł zniżki
ja mam tu ten sklep lego.com i tam wcale nie jest taniej :D ceny jak wszedie, ale promocji duzo mniej. w tak kaufhofie kupilismy te bialy pociag za 70 euro, gdzie normalna jego cena to 120 euro. ale juz przed swietami kupowlem w lego, bo od 60 euro dostawalo sie taki domek z pieniczka, ktory na ebayu schodzi po ponad 2 dychy i kalendarz lego bardzo fajny.
tak elson, da sie te tory ze soba ustawiac i budowac jak chcesz, w calym pokoju tory, az sie przejsc nie da :D
 
ja mam tu ten sklep lego.com i tam wcale nie jest taniej :D ceny jak wszedie, ale promocji duzo mniej. w tak kaufhofie kupilismy te bialy pociag za 70 euro, gdzie normalna jego cena to 120 euro. ale juz przed swietami kupowlem w lego, bo od 60 euro dostawalo sie taki domek z pieniczka, ktory na ebayu schodzi po ponad 2 dychy i kalendarz lego bardzo fajny.
tak elson, da sie te tory ze soba ustawiac i budowac jak chcesz, w calym pokoju tory, az sie przejsc nie da :D
Zgadzam się , ale jak dobrze pamiętam , mieszkasz w Niemczech (?) . Inny rynek, u nas nadal na Lego jest dobra kasa zarabiana.
Kupując przez niemiecką wersję zestaw pogromców duchów płacim ok 350 Euro ,przez amerykańską 350 $ , przez polską 1600 zł - wychodzi kurs euro 4,57 więc spora przebitka ( i tak taniej niż w sklepach, które dodają prowizję) . U nas raczej nie ma promocji na Lego w sklepach( nie widziałem przynajmniej)
 
Ale wiesz ja jestem niespelniony ociec, nie mam syna (JESZCZE!), tylko cory...

Zle to zabrzmialo...;-) Corki beda plakaly jak beda czytaly...Ja jestem dumnym ojcem dziewczynki i nie mam nic przeciwko jak bedzie druga. Musisz tylko ogarnac zabawe w dom i znac wszystkie pet shopy na pamiec.
 
O kurwa, ale temat! Sam byłem strasznym zajawkowiczem Lego, głównym dostarczycielem klocków był mój wujek mieszkający w Kanadzie, z racji lepszej dostępności do Lego i większego hajsu. Bawiłem się nimi jak świr, najpierw zwykłymi, potem Technics, z czego zajawka naturalnie przerodziła się w pasję w sklejaniu modeli i malowaniu figurek.

Teraz wracam do korzeni, córka na święta dostała zestaw Duplo i kurde też się da z tym robić fajne rzeczy :D Tatuś robi "joboty", czyli wielkie roboty w stylu Daimosa :D Oprócz tego mamy mnóstwo "chińskich" klocków i one nie mają startu do Lego - ledwo da się złączyć dwa ze sobą, a jakieś większe konstrukcje sypią się jak łupież z nosa Jonesa #pdk.

@Dzihados kurde, mam nadzieję, że piszesz w żartach z tym niespełnionym ojcem, bo masz córki.... Ja mam córkę i mógłbym mieć następną, mógłbym mieć też syna, płeć bez różnicy, byle było zdrowe i dobrze się rozwijało!
 
Zle to zabrzmialo...;-) Corki beda plakaly jak beda czytaly...Ja jestem dumnym ojcem dziewczynki i nie mam nic przeciwko jak bedzie druga. Musisz tylko ogarnac zabawe w dom i znac wszystkie pet shopy na pamiec.
Nie no cory zajefajne, tylko zamiast 100 lalek wolalbym 100 resorkow :)

@maras
to przeciez temat o LEGO w tym kontekscie napisalem - zabawek!
 
@maras
to przeciez temat o LEGO w tym kontekscie napisalem - zabawek!

Mam nadzieję :P Po prostu znam wielu facetów, którzy mówią, że chcieliby tylko mieć syna, za chuj córki, bo im się wydaje, że z syna wychowaliby sobie kolegę. Oczywiście nie mówię, że Ty taki jesteś, tylko alergicznie reaguję na chęć jakiejś płci dziecka u rodziców ;)

Co do Lego, to pamiętam, że we wczesnych latach dziewięćdziesiątych popularne były takie gazetki-katalogi Lego - boooooooże, to był odpowiednik playboya dla mnie, śliniłem się do tych ogromnych zestawów, które potrafiły kosztować połowę pensji moich rodziców :D
 
A tak przy okazji to mam dośc pokaźny zestaw Duplo do opylenia. własnie to podliczyłem słuchając GP i wyszło że jest tego ok 230 klocków plus 18ludzików/zwierzaków i ze 20 elementów w stylu płotki itp. Plus dwie płyty montażowe takie duże i jakaś podstawa do zamku czy co to tam było. Kurde ale licząc po złotówie za element to bym musiał wziąć ze 250 ziko. Chyba będę musiał na allegro kiedyś to pchnąć.
A i jeszcze mam dwa pociągi duplo z jakąś mega ilością dodatkowych torów i zwrotnic.
Sprzedam za zgodą młodego bo jednak przechodzi-my na lego ;)
 
A tak przy okazji to mam dośc pokaźny zestaw Duplo do opylenia. własnie to podliczyłem słuchając GP i wyszło że jest tego ok 230 klocków plus 18ludzików/zwierzaków i ze 20 elementów w stylu płotki itp. Plus dwie płyty montażowe takie duże i jakaś podstawa do zamku czy co to tam było. Kurde ale licząc po złotówie za element to bym musiał wziąć ze 250 ziko. Chyba będę musiał na allegro kiedyś to pchnąć.
A i jeszcze mam dwa pociągi duplo z jakąś mega ilością dodatkowych torów i zwrotnic.
Sprzedam za zgodą młodego bo jednak przechodzi-my na lego ;)
jestem zainteresowany jako pierwszy
 
@maras
nie no, bez ekstremizmow, cohones to beczunia :)
Osobiscie nie "oczekiwalem" plci, ale jakbym 3cie pyknal, to oczywiscie kibicowalbym bardziej jednej opcji niz drugiej :) Kibicowanie to jedno, a bieganie z maczetami to drugie, pozdro Krakow :)
 
@maras
nie no, bez ekstremizmow, cohones to beczunia :)
Osobiscie nie "oczekiwalem" plci, ale jakbym 3cie pyknal, to oczywiscie kibicowalbym bardziej jednej opcji niz drugiej :) Kibicowanie to jedno, a bieganie z maczetami to drugie, pozdro Krakow :)
Teraz się opyla machnąc 3, hehe, #pińcetplus
 
jestem zainteresowany jako pierwszy
To daj jakiegoś maila czy coś albo na privie możemy coś ustalić jeśli tu wogóle jest jakiś priv.


Co do płci to jak ktoś powiedział: Masz syna musisz pilnować jego jednego. Masz córkę to musisz pilnować całej miejscowości ;)
 
To daj jakiegoś maila czy coś albo na privie możemy coś ustalić jeśli tu wogóle jest jakiś priv.


Co do płci to jak ktoś powiedział: Masz syna musisz pilnować jego jednego. Masz córkę to musisz pilnować całej miejscowości ;)
[email protected]
podeslij zdjecia jak mozesz, zonie pokaze
 
Oglądam najnowsze katalogi lego i jestem pod wrażeniem jak bardzo są dopracowane, kiedyś figurki niemal się nie różniły , teraz są nawet z dwoma twarzami ( odwracane głowy) , cała seria większych figurek pokroju Hulka itp. serie komiksowe/kreskówkowe ( dc , marvel, spanch bob, simpsons, scooby doo) ... z minusów to wiadomo cena największych zestawów to kosmos i naklejki.

Mój pierwszy zestaw, bawiłem się nim z tydzień bez przerwy ( dziś chyba trudno to sobie wyobrazić )
6234-1.jpg



Takie obrazki sprawiają, że łezka pojawia się w oku.

Lego_1992_Castle_castfront.jpg

1989_20_21_s.jpg


set3.jpg




Bardziej ciekawostka - drugi największy zestaw w historii ( ponad 5 tys. części ) na ebayu po ok 5000 funtów .
10179-1.jpg
 
Back
Top