Kto z polskich zawodników/zawodniczek podpisze w 2018 roku kontrakt z UFC?

KML

Maximum FC
Welterweight
Polska ma już bardzo mocną obsadę w UFC, ale może być jeszcze lepiej. Poniżej przedstawiam Top 10 zawodników, którzy chętnie zobaczyłbym w UFC w następnym roku.
1. Piotr Strus (12-3)
strus_5.png

Trzy wygrane w tym roku z mocnymi rywalami, wszystkie skończone przed czasem. Oczywiście kontrakt z ACB go obowiązuje, ale myślę że po wypełnieniu kontraktu nie będzie problemów. ACB ma bardzo fajne podejście do zawodników, puszczają swoich mistrzów do UFC nie robiąc im problemów, więc myślę że w przypadku Strusa będzie podobnie.

2. Aslambek Saidov (21-5)
aslambek_saidov.jpg

Dwie wygrane w tym roku z mocnymi rywalami. Sytuacja podobna jak u Strusa. Jedynym problemem mogą być jego perypetie prawne z przed kilku lat, vizy itd.

3. Karol Celiński (15-6)
10314624_734150563307105_1327201686115363579_n-e1463043635274-759x492.jpg

Trzy wygrane z rzędu w tym roku, w tym pokonanie dość rozpoznawalnego zawodnika Magalhaesa. Oczywiście zarówno w przypadku Karola, jak i dwóch panów powyżej trzeba mieć na uwadze to, że dostaną korzystniejsze warunki od ACB i zdecydują się pozostać w tej organizacji.

4. Jędrzej Maćkowiak (7-1)
Potwor-Walujew.jpg

Sytuacja wagi ciężkiej w UFC jest bardzo słaba, poszukują nowych talentów. Zawodnik Ankosu jest młody, ma warunki fizyczne, dobry rekord. Nie wyobrażam nawet sobie, żeby organizacja KSW miała jakiekolwiek prawa do tego zawodnika. Przez prawie 2 lata nie dostał walki w tej organizacji, więc sprawa powinna być prosta.

5. Agnieszka Niedźwiedź (10-0)
Niedzwiedz.jpg

Przed Kumą walka o pas Invicty w grudniu, ale myślę że bez względu na wynik w nowo otwartej dywizji muszej przyjmą ją z otwartymi ramionami.

6. Sebastian Kotwica (11-2) 7 wygranych z rzędu
sebastian_kotwica_flag.jpg


7. Marian Ziółkowski (17-5)
11532.jpg

Utalentowany chłopak, ale leń. Myślę, że jeśli będzie ciężko pracował na treningach to zapracuje sobie na kontrakt z UFC.

8. Marcin Prachnio (13-2)
prachnio.png

Osiem wygranych z rzędu. Miejmy nadzieje, że Marcin jakoś elegancko rozwiąże kontrakt z One i w przyszłym roku zadebiutuje w UFC.

9. Michał Bobrowski (7-0)
Bobrowski-2.jpg

Niepokonany, ostatnio wygrał z dość doświadczonym Nobregą. Myślę, że jeszcze 1-2 zwycięstwa i można pisać do matchmakera UFC. Myślę, że jeśli będzie podtrzymywał formę całym rokiem ma szansę na wskoczenie jako zastępstwo na jakiejś gali w Europie.

10. Kasia Sadura (3-2)
Katarzyna-Sadura-2.jpg

Rekord może mało imponujący, ale w przypadku MMA kobiet tym bardziej w zastępstwie na ostatnią chwilę, często i gęsto schodzi to na boczny tor. Kasia jest klubową koleżanką i sparingpartnerką Karoliny Kowalkiewicz, która może pomóc jej rekomendując jej osobę w UFC.

A Wy kogo chcielibyście zobaczyć w oktagonie UFC?
 
W sumie to nie wiem, ale z tej ekipy wydaje mi się, że tylko Aga coś może namieszać na chwilę obecną. Reszta będzie obijana. Ewentualnie Prachnio jeszcze.
 
Kurwa Karol by ich tam poustawiał w tej ciężkiej i to momentalnie, wjechałby do UFC jak Wulkan, 3 mocne zwycięstwa, w tym dopełnienie trylogii z Fabrycym i pod koniec roku title shot. Chorwacki strażak nie może się wiecznie chować po kątach i obijać bumów.
 
Chciałbym zobaczyć Strusa. Skoro ACB zmieniło go w wersję 2.0 to może na UFC wszedł SSJ2 i byłby najlepszy zawodnik wagi średniej? Zresztą.... Strus vs Jotko :antonio:
 
Prachnio gdyby nie inby z ONE, to już dawno byłby w UFC.

Z tego co podałeś oprócz Marcina, to Kotwica, Niedzwiedź to pewniaki, ewentualnie jeszcze Bobrowski, Maćkowiak i Sadura(w sumie kategoria kogucia kobiet jest w mocnej dupie, więc pewnie bedą się ratowali kim popadnie, więc możliwe ,poza tym lokalny patriotyzm )
 
Ja jestem za Fikołajovem. Może za czecim razem sie dogadają na dzięgi. (haha co najwyżej na dzięcioły :stevecarell::cryme:)
 
Z przywolanej 10, na dzien dzisiejszy, widze w UFC tylko Marcina i Agnieszke. Sebastianowi przydalby sie jakis powazny test, to samo dotyczy Mariana, choc obu zycze sukcesow w ich staraniach. Po cichu licze, ze w jakis sposob uda sie tez pierwszy w historii polskiego MMA ( swiadomie pomijam Sobote ) powrot do UFC, oczywiscie z udzialem Pletwy.
 
Prachnio, Niedźwiedź, no i ten Piotrek w nowej wersji robi wrażenie. reszty nie widzę UFC na razie.
Ziółkowski jest za leniwy na UFC. Celiński za stary po za tym mówił że chciałby walkę o pas ACB. Saidov ma swoje perypetie prawne i w tym może być największy problem, po za tym w ACB czuje się jak w domu.
Maćkowiak, Kotwica i Michał Bobrowski powinni przejść jakiś poważniejszy test ( z całym szacunkiem ale dla mnie np. dziadek Nobrega nie jest już żadnym wyznacznikiem.) A jeszcze Kasia Sadura ? baby to baby, chuj wie, dywizja jest płytka może na jakieś zastępstwo. wszystko zależy jakiego ma menagera.

ja po cichu liczyłem na na angaż Andryszaka, ale Michał wybrał inną drogę w swojej karierze, powodzenia :)
no i podobnie jak @VaeVictis liczę że Piotrek Hallmann jeszcze choć raz zawalczy pod szyldem UFC.
 
Polska ma już bardzo mocną obsadę w UFC, ale może być jeszcze lepiej. Poniżej przedstawiam Top 10 zawodników, którzy chętnie zobaczyłbym w UFC w następnym roku.
9. Michał Bobrowski (7-0)
Bobrowski-2.jpg

Niepokonany, ostatnio wygrał z dość doświadczonym Nobregą. Myślę, że jeszcze 1-2 zwycięstwa i można pisać do matchmakera UFC. Myślę, że jeśli będzie podtrzymywał formę całym rokiem ma szansę na wskoczenie jako zastępstwo na jakiejś gali w Europie.
Widziałem jego ostatnią walkę spod klatki, nie jestem fanem jego talentu, całkowicie mnie nie przekonał i myślę, że z tej mąki chleba nie będzie. Obym się mylił.
 
Back
Top